به گزارش خبرگزاری بسیج از فومن, در آستانه هفته گرامیداشت دفاع مقدس و عاشورای حسینی سرهنگ پاسدار حمید جانباز فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فومن در نشست خبری ضمن یاد گرامیداشت شهدا, پدران و مادران شهدای گرانقدر دفاع مقدس از اجرای بیش از 200 برنامه در هفته دفاع مقدس در سطح شهرستان فومن خبرداد وگفت : تقارن زیبایی بین هفته دفاع مقدس و محرم وجود دارد و باید گفت که ماندگاری حماسه بزرگ حسینی به همت امام سجاد (ع) و زینب (س) بود چرا که گفتند کربلا در کربلا می ماند اگر زینب نبود.
فرمانده سپاه ناحیه فومن ادامه داد : امروز هر چقدر تلاش کنیم ، خاطره نقل کنیم ، کتاب بنویسیم ؛ تنها می توانیم گوشه ای از رشادت های رزمندگان مان در دفاع مقدس را نشر دهیم ؛ کمتر از 6000 جلد از دفاع مقدس انتشار یافته و این در صورتی است یک جنگ داخلی عبس در آمریکا بیش از 12000 جلد کتاب نوشته شده است و جا دارد رسانه ها ؛ جراید؛ هنرمندان و نویسندگان در این عرصه تلاش بیشتری نمایند زیرا ما در جنگ نابرابری هستیم تا بتوانیم با دستمایه قراردادن فرهنگ دفاع مقدس آن ایثار و خودگذشتگی ها و تکرار آن در نسل جدید که نمونه ای از آن را در مدافعان حرم می بینیم از این پیچ تاریخ با توجه به فرمان رهبری عبور کنیم.
سرهنگ پاسدار حمید جانباز در ادامه افزود: برنامه های متعددی بر مبنای رزمایش 15 شهریور(#رزمایش خدمت ) برگزار شد ؛ اجرا می کنیم ؛ 101 برنامه در شهر و در مجموع 200 برنامه در شهرستان را  در هفته گرامیداشت دفاع مقدس و در رزمایش سراسری خدمت به محرومین را برنامه ریزی نمودیم، البته از برنامه های فرهنگی هم غافل نیستیم یادواره های شهدا ؛ برگزار همایش های سبک زندگی ، نشست های بصیرتی ، برگزاری محافل انس با قرآن ، برگزاری مسابقات ورزشی ، میقات صالحین و بهره برداری از چندین طرح اشتغال زا را از مهمترین برنامه های این هفته خبر داد .
سرهنگ جانباز بیان داشت : به اعضای هر پایگاه مقاومت ما یک گروه جهادی داریم که به تناسب هر کدام یک فعالیت جهادی در سطح شهرستان انجام می دهند ؛ ضمن اینکه گروه های جهادی ویژه ای داریم که از توامندی بالایی برخوردارند و به مسئولین شهرستان اعلام کردیم پروژه هایی مثل آبرسانی به روستاها و پل های روستایی و چندین خدمت ماموریت دیگر را ؛ جهادی و برای خدمت به مردم به سرانجام برسانیم .

فرمانده سپاه ناحیه فومن در پایان از حرکت هیات عزاداری ثارلله سپاه ناحیه فومن در روز سوم امام حسین (ع) و اولین روز دفاع مقدس خبر داد و گفت : این هیات ساعت 10 صبح از سپاه ناحیه به سمت گلزار شهدا حرکت می کند و تجمعی در میدان ولیعصر (عج) انجام می گیرد .

وی در ادامه از برگزاری یادوراه شهدای روحانی غرب گیلان در روز یکشنبه 15 مهرماه در مسجد ولیعصر (عج) بالامحله فومن خبر داد که ان شاء الله با شکوه خاصی برگزار می گردد .

منبع: بسیج نیوز

خبر بعدی:

توصیه‌های سخنگوی آتش نشانی برای حفظ امنیت خانواده در ایام نوروز/ افتخارمان این است که مردم از نوع خدمت آتش نشانى راضی باشند

سخنگوى سازمان آتش نشانى تهران گفت: افتخارمان این است که واقعا مردم از نوع خدمت ما راضی باشند و در هر شرایطی آماده خدمت هستیم.

گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو - نوروز بزرگترین عید باستانی و ملی ایرانی‌ها و بلکه سایر فارسی زبان‌های دنیاست. جشنی با رسم و رسوماتی نیکو مثل صله رحم و دید و بازدید، خانه تکانی، سفر، گشت و گزار و غیره. اما در کنار تمام شیرینی‌های این جشن بزرگ و این عید کهن، گا‌ها برخی حادثه‌ها و اتفاقات کام برخی خانواده‌ها را تلخ کرده و کاری می‌کند نوروز برای آن‌ها یادآور یک مصیبت بزرگ باشد. به همین جهت به گفتگو با سخنگوی سازمان آتش نشانی نشستیم تا برخی نکات ایمنی مربوط به این ایام را از زبان خوش بیان جلال ملکی بشنویم.   تقسیم بندی سه گانه تمهیدات لازم برای سفر سید جلال ملکى سخنگوى سازمان آتش نشانى تهران در گفتگو با گروه اجتماعى خبرگزارى دانشجو اظهار داشت: بیشترین خطراتی که در ایام تعطیلات شهروندان را تهدید می‌کند غیر از این که بحث آتش سوزی در داخل شهرهاست، تصادفات و حوادثی است که در حین رانندگی افراد را تهدید می‌کند در نتیجه ما همیشه توصیه‌هایی را در این خصوص داشتیم در واقع می‌شود این حوادث را به سه دسته و خطرات ناشی از ایمنی سفر را تقسیم کرد که عبارتند از تمهیداتی که باید قبل سفر بیندیشند تمهیداتی که در حین سفر انجام می دهند و کار‌هایی که بعد سفر  باید انجام دهند.
وى افزود: مردم عزیزمان باید توجه داشته باشند اگر با خودروی شخصی خودشان می‌خواهند به سفر بروند حتما آن را چک کنند، کامل استراحت داشته باشند، مقصدشان مشخص باشد، در خانه را کاملا ببندند و به آشنایان بسپارند و ترجیحا اگر اجسام سنگین در بالکن یا لبه بالکن‌ها دارند مثل گلدان یا مجسمه دارند به داخل منزل منتقل کنند، شیر اصلی برق و آب را کاملا قطع کنند؛ به هر حال اگر بعضی در منزلشان حیوان دارند تنها نگذارند و به کس دیگری بسپارند و اگر کسی در منزلشان تنها هست نمی‌خواهند همراه دیگران به سفر برود، خصوصا اگر یک بیماری‌هایی دارند نیاز به رسیدگی دارند حتما به اقوام بسپارند این‌ها مسایل خیلی اقدامات مختصر در بخش اول است.   هشدار! هیچ گاه سرتان را از سقف ماشین بیرون نیاورید
سخنگوى سازمان آتش نشانى تهران با اشاره به بخش دوم مقررات ایمنى، بیان کرد: در بخش دوم در حین سفر از اطراق کردن در جا‌های ناشناخته خودداری کنند. به هنگام رانندگی دقت کنند، از ماشین باری به عنوان سواری استفاده نشود و مراقب باشند همه نفرات کمربند ایمنی داشته باشند به تازگی پدیده ای مانند بیرون آمدن افراد را از ماشین هاى داراى سقف کروک را مشاهده مى کنیم که لازم است جهت حفظ سلامتى و ایمنى خود آن را ترک کنند زیرا این مساله باعث می شود خدای نکرده سنگی که از  زیر لاستیک ماشین جلویی با شدت بیرون بیایید به چشم و سر افراد به خصوص کودکان برخورد کند، یا حتی درپیچ ها فرد به بیرون پرتاب می شود و یا اینکه سرش با مکان ها و تابلوهای ارتفاع کم برخورد می کند.
ملکى اضافه کرد: بهتر از هموطنان عزیزمان بعد از سفر و هنگام رسیدن به منزل، بلافاصله اقدام به روشن کردن برق نکنند، مواردی داشتیم که حتی قبل رفتن گاز و برق را قطع کرده غافل از این که از شلنگ گاز یک نشتی مختصری داشته به محض ورود برق را روشن کرده انفجاری رخ داده وقتی وارد می‌شوند اول بو کنند اگر بو یا مورد خاصی مشاهده نکردند با خیال راحت برق را می‌توانند روشن کنند  در غیر آن صورت ابتدا پنجره را باز کنند و موارد ایمنی را رعایت کنند.   بررسی وضعیت مرخصی آتش نشان‌ها در ایام نوروز
سخنگوی سازمان آتش نشانی با اشاره به خدمات رسانى سازمان آتش نشانى، خاطرنشان کرد: آتش نشان ها  مانند برخی مشاغل  ۲۴ ساعته آماده به خدمت هستند و اتفاقا این ایام تعطیلات نوروز زمانی که از روز‌های قبل همه هموطنان در حال برنامه ریزی برای مسافرتند همکاران ما به فکر خدمت رسانی بهتر هستندالبته مرخصی‌ها لغو نیست یعنی به این صورت که بگوییم هیچ کس حق مرخصی ندارد، ولی این موضوع محدودتر می‌شود، چون شهر خلوت می‌شود خیلی‌ها مسافرت می‌روند مردم اول به امید خدا بعد به امید کسانی مثل نیروی انتظامی و آتش نشان ها که حافظ امنیت و ایمنی هستند به سفر می روند البته ناگفته نماند این هم بخشی از کار ماست و زیبایی های خاص خودش را دارد.
وی با بیان اینکه افتخار ما رضایت شهروندان از خدمت رسانى است، اظهار کرد: افتخارمان این است که واقعا مردم از نوع خدمت ما راضی باشند و ما در هر شرایطی آماده خدمت هستیم، اما به این معنی نیست که مرخصی لغو باشد بلکه تا جایی که رئیس ایستگاه فرمانده مربوطه ببیند که نیروهایش لطمه‌ای نمی‌خورند و در حد دو سه روز به آن‌ها مرخصی می‌دهند.
ملکى در پایان با بیان یک آرزو براى کشور عزیزمان ایران خاتمه داد: برای همه مردم ایران آرزوی سلامتی و تندرستی دارم و ان شالله سال پربار و خوبی برای مردم ایران باشد مشکلاتی که در کشورمان هست هر چه زودتر حل شود و مردم وضعیت خوبی داشته باشند و برای همه مردم دنیا آرزوی سلامتی می‌کنم ان شالله همیشه ایام به کام باشد و روز به روز شاهد پیشرفت بیش از پیش کشورمان باشیم.

ظریف: به هیچ‌کس اعتماد نداریم اما می‌توانیم با همه مذاکره کنیم| مردم مبنای قدرت کشور هستند

فردوسی‌پور: اجازه پخش برنامه 90 را ندادند| فرزندم را با پست و مقام معاوضه نمی‌کنم

جزئیات شهادت ۲ مأمور ناجا در خیابان ارشاد مشهد

منبع این خبر، وبسایت basijnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۶۹۴۹۹۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اجرای طرح کسر خدمت سربازی فرزندان ایثارگران/ امکان اعزام زودهنگام فارغ التحصیلان دانشگاهی به سربازی فراهم شد
 • مطالبه گر درخواست های مردم هستیم/ بی منت و تا پایان آرامش به مردم خدمت رسانی خواهیم کرد
 • اولین سالگرد تدفین 2 شهید گمنام در هفته تپه
 • ارزش کاروانها راهیان نور برای پیام رسانی هدف دفاع مقدس در جامعه هم تراز قیام شهداست/ راهیان نور همچون زینب کبری(س) پیام رسان نهضت به نسل های جدید است
 • اولین سالگرد تدوین 2 شهید گمنام در هفته تپه
 • گرامیداشت شهدای کرایست چرچ نیوزیلند در استرالیا
 • می‌توانستیم آب، برق و سوخت مجانی به مردم بدهیم/ تا 4 ماه دیگر گزارش اصلاح ساختار کشور و بودجه ارائه می‌شود/ 79میلیارد دلار یارانه پنهان می‌دهیم که عمدتا سهم ثروتمندان است/ زندگی پولدارها در ایران، توسط فقرا تامین می‌شود/ چرا مجلس می‌خواهد به هر ایرانی روز
 • نمایش خیابانینسیم به موزه دفاع مقدس خرمشهر رسید+ تصاویر
 • ‎اجرای طرح «آرامش بهاری» در ۲ هزار و ۲۰۰ بقعه و ۴۰ نقطه گردشگری کشور
 • در سال رونق تولید، کمربسته در خدمت تولید خواهیم بود
 • تدوین برنامه های مطالعاتی توسعه روستایی کردستان آغاز شد
 • راهیان‌نور عظیم‌ترین حرکت فرهنگی در امتداد دفاع مقدس است
 • تمامی دانش و تجربه مراکز علم و فناوری را در خدمت ارتقا و رونق تولیدات داخلی قرار می‌دهیم
 • مازندارن در بحران سیل / تخریب 30 تا 50 در صدی 200 روستا
 • گرامیداشت روز جهانی نوروز در سازمان ملل
 • اداره یادمان‌های دفاع مقدس به جوانان سپرده می‌شود
 • گره تحویل سال به یادمان های دفاع مقدس/لاله ها میزبان دلدادگان
 • دیدار با خانواده رزمندگان وپیشکسوتان دفاع مقدس در آغاجاری
 • برنامه‌های نوروز سال ۱۳۹۸ سپاه بقیه الله (عج)