ساعت24-امروز به این نتیجه رسیده‌ایم که امکان تعقیب‌ آن اهداف اخلاقی و اندیشه راهبردی‌ در حزب اعتماد ملی وجود ندارد و باید تشکیلاتی جدید راه‌اندازی کنیم تا متولی همان فکر و اندیشه باشد.

اولین نشست شورای عمومی حزب منشعب از اعتماد ملی با شعار «راه نو، اعتمادی دوباره» دوشنبه‌شب به ریاست رسول منتجب‌نیا برگزار شد. وی در این نشست تاکید کرد که حزب جدید، حزب منتجب‌نیا نخواهد بود.

 رسول منتجب‌نیا در ابتدای این جلسه که برخی چهره‌های شاخص حزب اعتماد ملی در آن حضور داشتند با اشاره به نقش و اهداف مهدی کروبی از تاسیس حزب اعتماد ملی تصریح کرد: ما همیشه حرمت آقای کروبی را حفظ کرده‌ایم‌ و می‌کنیم و زمانی که ان‌شاءالله رفع حصر شود و ایشان در جریان حقایقی‌ قرار بگیرند که از ایشان مکتوم داشته‌اند، خواهید دید که آقای کروبی شما را فرزندان حقیقی خودش می‌داند.

وی با تاکید بر این‌که باید در حزب جدید اخلاق سرلوحه کار ما باشد، گفت: هدف ما از تاسیس حزب اعتماد ملی حاکمیت اخلاق‌ در مناسبات حزبی‌ و سیاسی‌ و تحکیم‌ یک فکر و اندیشه راهبردی در جریان اصلاحات و کشور بود. تمام تلاش ما هم در این سال‌ها این بود که به اخلاق‌ حزبی و این تفکر آسیبی نرسد، اما متاسفانه امروز به این نتیجه رسیده‌ایم که امکان تعقیب‌ آن اهداف اخلاقی و اندیشه راهبردی‌ در حزب اعتماد ملی وجود ندارد و باید تشکیلاتی جدید راه‌اندازی کنیم تا متولی همان فکر و اندیشه باشد.

این فعال سیاسی ادامه داد: ما خود را اصلاح‌طلبانی اصیل، مدافع مردم، حامی آرمان‌های اولیه انقلاب و نظام و البته منتقد وضع موجود می‌دانیم و همه تلاش خود را برای اصلاحات واقعی، کارآمد و شجاعانه به‌کار خواهیم بست و برای همه احزاب و اشخاص اصلاح‌طلب و حتی مخالفان جریان اصلاحات‌ احترام قائلیم، اما در عرصه سیاست، اهل مریدی و مرادی نیستم و مطیع کورکورانه هیچ محفل و کسی نمی‌شویم؛ زیرا هویت مستقل و بنیان فکری مستحکم و به‌روز و قابل دفاع داریم.

منتجب‌نیا همچنین درباره لزوم تشکیل حزب جدید ، بیان کرد: در تمام این سال‌ها ما در حزب، حامی اندیشه‌ آقای کروبی و تفکر اعتماد ملی بودیم و وقتی دیدیم که‌ دیگر در حزب اعتماد ملی آن تفکر و منش سابق وجود ندارد، به پیشنهاد و اصرار دوستان صادق از سراسر کشور بر آن شدیم که حزبی جدید تاسیس کنیم؛ حزبی با همه اصول و معیارهای تحزب که از صفر تا صد مسایل آن مبتنی بر قانون، مرامنامه و اساسنامه حزب و تبعیت از خرد جمعی و رای اکثریت باشد و در آن مطلقا فردمحوری و مریدی و مرادی‌ وجود نداشته باشد، اما متاسفانه در برخی از رسانه‌ها نکته‌ای را دیدم که خیلی ناراحت شدم و آن نکته این بود که برخی خبر از تاسیس «حزب منتجب‌نیا» داده بودند.

وی با رد هرگونه فردمحوری در عرصه تحزب گفت: اگر بناست کار حزبی و تشکیلاتی کنیم دیگر فردگرایی مفهومی ندارد، بنابراین اگر حزبی تشکیل شود، متعلق به همه شماست. حزب جدید چه در فرایند تاسیس که شامل تعیین هیات موسس، تدوین مرامنامه و مانیفست و نقشه راه و اساسنامه و چه در فرایند مدیریت تا تشکیل کنگره بزرگ حزب و پس‌ از آن کاملا دموکراتیک و بر پایه خرد جمعی حرکت خواهد کرد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در باره‌ اقداماتی که در حزب در حال تاسیس انجام شده است گفت: تاکنون دو جلسه بزرگ هم‌اندیشی و جلسات متعدد کمیته ۷ نفره منتخب هیات موسس برای پیشبرد امور حزب جدید تشکیل و بیش از ۳۰ نام هم برای حزب‌ از سراسر کشور به این کمیته ارسال و در خصوص محورهای برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت حزب هم پیشنهادات ارزشمندی ارسال شده است. برای مدیریت جمعی تا کنگره اول هم سازوکار مناسبی با عنوان «شورای عمومی حزب در حال تاسیس» طراحی شده است که شامل کمیسیون‌های مختلف برنامه‌ریزی و فکری می‌باشد؛ اهم آن‌ها کمیسیون‌های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، حقوقی، رسانه و ارتباطات مردمی، امور استان‌ها، مرامنامه، اساسنامه، تشکیلات و امور اداری است.

منتجب‌نیا در پایان اظهار کرد: خبر تشکیل حزب جدید با استقبال خوب فعالین اصیل اصلاح طلب و برخی از نمایندگان مجلس و مدیران دولتی همراه شده است ولی حزب جدید توجه ویژه و خاصی به جوانان فهیم و آینده‌ساز و تشکیلاتی و بانوان شجاع و خوش‌فکر دارد به‌نحوی که هم در هیات‌موسس و هم در مدیریت کمیسیون‌های شورای عمومی به‌نحو شایسته از حضورشان بهره خواهیم برد.

به گزارش ایسنا، 110 عضو اعتمادملی نیز امروز با صدور نامه‌ای به مهدی کروبی دبیرکل این حزب، از عضویت در اعتماد ملی استعفا دادند.

منبع: ساعت24

خبر بعدی:

ضربه شدید به «بوتفلیقه»... حمایت ارتش و حزب حاکم از معترضان الجزایر

رئیس ستاد ارتش الجزایر اعلام کرد: ارتش و حزب حاکم جبه آزادیبخش ملی حمایت خود را از ملت الجزایر اعلام کردند که این مسئله ضربه شدیدی بر «عبدالعزیز بوتفلیقه» بوده است.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از خلیج آنلاین، «احمد قاید صالح» رئیس ستاد ارتش الجزایر امروز(پنجشنبه یکم فروردین) اعلام کرد: ملت در اعتراض های مخالفت آمیز با خواسته های «عبدالعزیز بوتفلیقه» رئیس جمهور الجزایر، اهداف ناب و شفاف خود را اعلام کردند. درزمانی که حزب جبهه آزادیبخش ملی از حمایت بوتفلیقه دست کشیده است و این مسئله شدیدترین ضربه به رئیس جمهوری از آغاز این اعتراض ها بوده است.

قاید صالح افزود: ماه مارس «ماه شهداست» که در آن اهداف ناب و نیت های شفاف متجلی شد. ماهی که ملت الجزایر خواسته های خود را اعلام کردند.

 

وی در اظهارات خود گفت: ارتش خودش را از بوتفلیقه که از 20 سال پیش در قدرت است، دور می کند.

همچنین حزب جبهه آزادیبخش ملی حاکم پس از نشست مسئولان ارشد، پشتیبانی خود را ملت الجزایر اعلام کردند و به سمت ملت متمایل شدند.

خبرگزاری الجزایر به نقل از «معاذ بوشارب» هماهنگ کننده کل حزب حاکم اعلام کرد: حزب آزایبخش ملی، از حرکت های مردمی پشتیبانی می کند.

 

این حزب همچنین برای تضمین ثبات الجزایر خواستار مذاکرات شد.

بوشارب همچنین بر ضرورت کار با اخلاص و نشستن برسرمیز گفتگو برای دستیابی به اهداف مورد نظر براساس نقشه راه مشخص و ساخت الجزایر جدید دعوت کرد.

بوتفلیقه به خواسته معترضان تن داد و از نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری انصراف داد؛ اما در بیانیه خود انتخابات را به زمان دیگر و پس از تدوین قانون اساسی جدید و اصلاحات موکول کرد که این مسئله به معنای تمدید دوره ریاست جمهوری چهارم وی است.

مردم الجزایر پس از این بیانیه، راهپیمایی های خود را این بار برای اعلام مخالفت دوره چهارم ریاست جمهوری بوتفلیقه ادامه دادند.

پایان پیام/44

ظریف: به هیچ‌کس اعتماد نداریم اما می‌توانیم با همه مذاکره کنیم| مردم مبنای قدرت کشور هستند

فردوسی‌پور: اجازه پخش برنامه 90 را ندادند| فرزندم را با پست و مقام معاوضه نمی‌کنم

مرگ تلخ 3 قهرمان کشتی در تصادف شدید جاده فومن / شامگاه دوم عید رخ داد + عکس

کلیدواژه: احمدی نژاد

منبع این خبر، وبسایت www.saat24.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۷۹۳۶۲۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • پشت‌پرده ادعای مضحک یک کشور تازه تاسیس درباره جزایر ایرانی
 • برق چشمان پُر امید «مهراوه شریفی‌نیا»
 • تحولات حوزه از جامعیت در دوره تاسیس تا رویکرد به بیانیه گام دوم انقلاب
 • اتکا به توان داخلی راهگشای مشکلات است
 • عمران خان و شعار تاسیس پاکستانِ جدید
 • هنر این است که نسبت به اربابان قدرت انتقاد شود/ ضعف‌های موجود را ناشی از عملکرد برخی اصلاح‌طلبان می‌دانم/ بد و بیراه گفتن به رئیس جمهور برای برخی امتیاز محسوب می‌شود/ اعتماد مردم نسبت به حوزه کم شده است
 • راز ازدواج‌های شریفی نیا فاش شد
 • از تاسیس حوزه علمیه قم تا ورود نلسون راکفلر سرمایه دار مشهور امریکایی به جزیره خارک برای ملاقات با شاه
 • تاسیس سازمان گردشگری شهرداری تهران/ خدمات تردد از نیازهای اصلی در توسعه گردشگری
 • ظریف: به هیچ‌کس اعتماد نداریم اما می‌توانیم با همه مذاکره کنیم| مردم مبنای قدرت کشور هستند
 • کشته شدن دو نفر در محور دیهوک_طبس
 • جنجال والنسیا و بتمن به اوج رسید! (عکس)
 • می‌توانستیم آب، برق و سوخت مجانی به مردم بدهیم/ تا 4 ماه دیگر گزارش اصلاح ساختار کشور و بودجه ارائه می‌شود/ 79میلیارد دلار یارانه پنهان می‌دهیم که عمدتا سهم ثروتمندان است/ زندگی پولدارها در ایران، توسط فقرا تامین می‌شود/ چرا مجلس می‌خواهد به هر ایرانی روز
 • داستان تاسیس موزه دانشگاه زنجان/ به دلیل بالا بودن نمونه‌های فسیلی مشکل کمبود فضا داریم
 • آل‌سعود مهد پرورش تروریسم است
 • آل‌سعود مهد پرورش تروریسم است/ گلایه‌مندی رهبری از مجلس
 • تاسیس دو دانشگاه جدید پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی ارتش در سال ۹۸
 • توسعه به سبک دانشگاه آزاد اسلامی/ اقدامات مهم در سال 97
 • واژگونی خودرو در محور روستایی خرو طبس 2 کشته داشت