همدان- علیرضا احمدی یزدی گفت: امروز در جنگ اقتصادی با دشمن قرار داریم که به طور قطع این جنگ با کمک مردم و به خصوص همکاری بسیج پشت سر گذاشته خواهد شد، چراکه بسیج در تمام عرصه‌ها شعار «ما می‌توانیم» را تحقق بخشیده که در جنگ اقتصادی نیز امکان آن وجود دارد.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، نشست هم اندیشی فرمانده بسیج شرکت توانیر با مسئولین بسیج ادارات، بسیج اصناف، مهندسین، طلاب،  کشاورزی و بسیج کارگری به میزبانی شرکت توزیع برق استان همدان برگزار شد.

علیرضا احمدی یزدی، فرمانده بسیج شرکت توانیر در این نشست با گرامیداشت فرا رسیدن سالروز تاسیس سازمان بسیج مستضعفین به فرمان امام راحل  به تشریح اهداف این سازمان پرداخت و اظهار کرد: بسیج مظهر ارزش‌های الهی است.

وی با اشاره به اهداف برگزاری نشست و اقدامات صورت گرفته در راستای مدیریت مصرف انرژی عنوان کرد: با وجود فعالیت‌ها و اقدامات صورت گرفته، هنوز راه نرفته بسیاری است که باید تمام اقشار مختلف و مشترکین صنعت اقدامات بهتر و شایسته تری  انجام دهند.

فرمانده بسیج شرکت توانیر به  نقش مهم و اثرگذار بسیج در نهادینه کردن فرهنگ بهینه مصرف انرژی اشاره و تاکید کرد: خوشبختانه طی سه سال گذشته و به خصوص در ایام تابستان که اوج مصرف سراسری برق است، موضوع  مدیریت مصرف با همکاری و تعامل بسیج، در کل کشور نهادینه شده است.

وی با اشاره به افزایش مصرف برق طی تابستان امسال ابراز داشت: تابستان امسال حداکثر نیاز مصرف شبکه سراسری به 57 هزار مگاوات رسید.

احمدی‌یزدی گفت: با توجه به اینکه تولید نیروگاه اتمی بوشهر یک هزار مگاوات است، در تابستان امسال نیاز مصرف کشور 57 برابر تولید نیروگاه اتمی بوشهر بود در مقایسه با میزان مصرف امروز که 32 هزار مگاوات است.

وی با بیان اینکه اختلاف مصرف برق ایام تابستان با ایام زمستان در کشور  25 هزار مگاوات است، افزود: از 36 میلیون مشترک صنعت برق  تقاضا داریم که نسبت به مصرف بهینه برق اهتمام ویژه داشته باشند و بسیج نیز در این خصوص با قوت بیشتر وارد شده و یاریگر باشد تا 25 هزار مگاوات را مدیریت کنیم.

فرمانده بسیج شرکت توانیر با اشاره به اینکه 6هزار مگاوات از 25 هزار مگاوات تنها برای 200 ساعت در طول سال مصرف می‌شود، بر لزوم ورود بسیج در راستای مدیریت مصرف انرژی تاکید و اضافه کرد: اگر بتوانیم با کمک مشترکین و بسیج  مصرف برق را مدیریت کنیم نه تنها در تابستان سال آینده مشکل خاموشی نخواهیم داشت، بلکه بخش عمده‌ای از نیروگاه نیز برای تعمیرات سالانه می‌روند.

* ورود بسیجیان صنعت برق در بحث اصلاح و بهینه‌سازی شبکه‌ها

وی با بیان اینکه 25هزار مگاوات اختلاف مصرف برق در تابستان و زمستان به دلیل استفاده از سیستم‌های سرمایشی در ایام تابستان است، گفت: در ایام داغ تابستان عدم استفاده از سیستم‌های سرمایشی اجتناب‌ناپذیر است اما باید فرهنگ استفاده درست و بهینه در بین مشترکین ترویج داده شود و از مردم  تقاضا کنیم که در ساعت‌های اوج مصرف توجه بیشتر داشته باشند تا بتوانیم بخش عمده نیاز  مصرف سیستم‌های سرمایشی را کنترل کنیم.

احمدی‌یزدی با اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط بسیج توانیر در راستای کنترل مصرف انرژی طی سال‌های گذشته با تاکید بر اینکه بسیج  در طول 40 سال از انقلاب در تمام عرصه‌ها راهگشا بوده است، تصریح کرد: بسیج در عرصه‌های مختلف به کمک انقلاب و نظام آمده که نمونه بارز آن هشت سال دفاع مقد س و مسائل اجتماعی و فرهنگی است که کشور در طول 40 سال گذشته با آن مواجه بوده؛ به طوری که هر گاه دشمن در صدد ضربه زدن به نظام، انقلاب و اسلام توطئه‌ای تدارک دیده با ورود بسیج تمامی توطئه‌ها خنثی شد.

وی به مشکلات امروز جامعه، جنگ اقتصادی و تحریم‌های ایجاد شده اشاره و بیان کرد: امروز در جنگ اقتصادی با دشمن قرار داریم که به طور قطع این جنگ با کمک مردم و به خصوص همکاری بسیج پشت سر گذاشته خواهد شد، چراکه بسیج در تمام عرصه‌ها شعار «ما می‌توانیم» را تحقق بخشیده که در جنگ اقتصادی نیز امکان آن وجود دارد.

فرمانده بسیج شرکت توانیر با اشاره به اعلام آمادگی  بسیج در برخی استان‌ها برای پای کار آمدن فنی مهندسی تخصصی در کمک به صنعت برق عنوان  کرد: امسال برای نخستین بار توانستیم، اختراعات و ابتکارات بسیجیان صنعت برق را که نیاز امروز کشور است در نمایشگاه سالانه  صنعت برق که در 11 تا 14 آبان ماه تشکیل شد به نمایش بگذاریم که مورد استقبال قرار گرفت.

وی ادامه داد: در این نمایشگاه نشان دادیم که اگر بسیج در زمان جنگ وظیفه دفاع از کشور و مسائل نظامی را داشت، امروز بسیج سازندگی، مهندسی، متخصصین و دیگر قشرهای بسیج در عرصه‌های مختلف پای کار آمده‌ و وارد شده‌اند.

احمدی‌یزدی با بیان اینکه امروز بسیجیان صنعت برق در بحث اصلاح و بهینه‌سازی شبکه به کمک شرکت‌های توزیع برق آمده‌اند، گفت: در این ایام تحریم که بسیاری از تجهیزات را به ما نمی‌دهند و یا با قیمت‌های سرسام آور و بالا در اختیار قرار می‌گیرد، بسیجیان صنعت برق این تجهیزات را اختراع و تولید کرده و نصب و راه‌اندزای را بر عهده گرفته‌اند که با کمترین هزینه اتفاق افتاد.

وی با اشاره به وجود 36 میلیون مشترک صنعت برق در کشور، به  ارائه آماری از میزان مشترکن صنعت برق در بخش‌های مختلف پرداخت و عنوان کرد: در کل کشور 220 هزار مشترک صنعتی وجود دارد که 33 درصد و یک سوم از مصرف برق کشور را به خود اختصاص داده است.

* مشترکین صنعتی همکار 150میلیارد تومان پاداش و تخفیف دریافت کردند

فرمانده بسیج شرکت توانیر بر لزوم ورود بسیج مهندسی و بسیج صنایع در راستای کنترل مصرف برق 220هزار مشترک صنعتی  تاکید کرد و ادامه داد: کنترل مصرف برق صنعت از این بابت اهمیت دارد که در فصل تابستان بتوانند با بحث‌های مدیریت بار، بخشنامه‌های تشویشی و بخشنامه و قوانینی که وزراتخانه در این خصوص دارد، در بین مشترکین صعنت برق طرح‌ها را آموزش و منعکس کنند.

وی تصریح کرد: در تابستان سال جاری و سال‌های گذشته با طرح‌های تشویقی مشترکین صنعتی همکار 150میلیارد تومان پاداش و تخفیف دریافت کردند.

احمدی‌یزدی به برگزاری کارگاه‌های آموزشی در راستای مصرف بهینه انرژی و ترویج و اشاعه فرهنگ مدیریت مصرف توسط بسیج طلاب، بسیج مهندسین و دیگر قشرهای بسیج برای مشترکین صنعت برق تاکید و بیان کرد: بحث مدیریت بار می‌تواند بسیار نقش سازنده و مهمی در کاهش مصرف برق 25 هزار مگاوات داشته باشند.

وی با اشاره به  وجود 400 هزار مشترک کشاورزی صنعت برق در کشور تصریح کرد:  17 درصد از مصرف برق کشور توسط  مشترکین بخش کشاورزی مصرف می‌شود که از این لحاظ صرفه‌جویی در این بخش مهم و قابل توجه است.

فرمانده بسیج شرکت توانیر با بیان اینکه مشترکین تجاری صنعت برق با 5 میلیون مشترک، هفت درصد از برق کشور را مصرف می‌کنند، افزود: 1.5 میلیون مشترک عمومی اداری در کشور وجود دارد که در بخش‌های مختلف به مردم خدماتی ارائه می‌دهند که هر کدام از مشترکین در بخش‌های مختلف به خصوص اداری، صنعتی و تجاری سهم قابل توجی در کاهش مصرف برق و مدیریت مصرف برق کشور دارند که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با تاکید بر ضرورت نهادینه کردن فرهنگ بهینه مصرف انرژی خاطرنشان کرد: علاوه بر اینکه اصلاح الگوی مصرف جز فرمایشات دین مبین اسلام و  تاکیدات رهبری است، با توجه به کمبود برق در کشور باید بهینه‌سازی مصرف انرژی در دستور کار قرار گیرد که در این زمینه باید فرهنگ‌سازی لازم صورت پذیرد.

انتهای پیام/

مردم درگیر مشکلات اقتصادی، برخی نمایندگان به‌دنبال مسائل شخصی| چرا بخاطر توهین یک نماینده، وزیر اقتصاد باید استیضاح شود؟! آیا فحاشی برای نمایندگان آزاد است؟+فیلم

مردم درگیر مشکلات اقتصادی، برخی نمایندگان به‌دنبال مسائل شخصی| آیا فحاشی برای نمایندگان آزاد است؟+فیلم

ادای احترام اینستاگرامی نماینده سراوان به خودش +عکس

کلیدواژه: بسیج شرکت توزیع برق

منبع: قدس آنلاین

منبع این خبر، وبسایت qudsonline.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۵۹۲۷۶۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • جمهوری اسلامی انعطاف زیادی دارد/ باید شعار اصلاح‌طلب اصولگرا، دیگه تمامه ماجرا را جدی گرفت
 • تقاضای روسیه از ایران برای انتقال فناوری ساخت توربین گاز/خدمات فنی و مهندسی آب و برق در صدر صادرات خدمات فنی کشور
 • برای اصلاح شیوه مصرف دست یاری به‌سوی بسیج دراز می‌کنم
 • وزیر نیرو: برای اصلاح شیوه مصرف دست یاری به‌سوی بسیج دراز می‌کنم
 • بخشیده شدن جرائم اقساط معوق وام مسکن
 • بانک ایران زمین به دنبال تحقق شعار بانکداری دیجیتال
 • تحقق شعار "ما می‌توانیم" در تولید تجهیزات نظامی
 • بررسی ابعاد«وحدت حوزه‌و‌دانشگاه»/ شعار وحدت حوزه‌و‌دانشگاه نیاز به بازتعریف دارد/ مباحث‌سیاسی؛ یکی‌از موانع تحقق‌ وحدت
 • تأکید پدر همسر سید حسن بر تغییر شعار «مرگ بر آمریکا»
 • دیرکرد تسهیلات مسکن روستایی بخشیده می شود
 • جرائم اقساط معوق وام مسکن مددجویان بخشیده می شود
 • سردار ریحانی: شعار ما می‌توانیم در تولید تجهیزات نظامی تحقق پیدا کرد
 • کارگاه آموزشی مدیریت مصرف برق در دیر برگزار شد
 • حمایت از کسب و کار‌های نوپا برای کاهش مصرف برق پیک تابستان/ خریداری برق نیروگاه‌های خود تامین با قیمت‌های جذاب
 • شعار معنادار برای روز ملی قطر
 • یک پیشنهاد برای دور زدن خاموشی تابستان
 • چند پیشنهادی برای دور زدن خاموشی تابستان
 • گردهمایی دو هزار نفری بسیجیان صنعت آب و برق کشور فردا برگزار می‌شود
 • برگزاری گردهمایی بسیجیان صنعت آب و برق
 • ۶۰ درصد از اراضی کشاورزی در اختیار بزرگ‌مالکان است/مدیریت کشاورزی بیشتر به تولید و کمتر به حراست از منابع می‌پردازد/بخش کشاورزی باید به خاطر از بین رفتن منابع آب شاکی باشد نه متهم