همدان- ایرنا- آیین تجلیل از 195 تن از قهرمانان، مدال آوران، نام آوران و حامیان ورزش ملایر با حضور نمایندگان مردم ملایر در مجلس، فرماندار ویژه ملایر، مدیرکل ورزش و جوانان همدان و جمع کثیری از مسئولان و جانبازان ورزشکار برگزار شد.

به گزارش ایرنا، نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی روز پنجشنبه در این آیین وجود توان و ظرفیت بیشمار در این شهرستان بویژه در عرصه ورزشی را موجب افتخار دانست.


حجت الاسلام احد آزادیخواه با بیان اینکه ذات ملایر نخبه پروری است اظهار داشت: علاوه بر این قرار گرفتن ملایر در جایگاه نخست شهر فرهنگی استان، وظیفه مسئولان و نمایندگان این شهرستان را برای بارور کردن این همه توانمندی و استعداد دوچندان می کند.
وی با تاکید بر اینکه ملایر در هنر بویژه تئاتر، ورزش های انفرادی و کشتی در کشور حرف برای گفتن دارد افزود: اگر دست به دست هم دهیم، می توانیم به اهداف بلند شهرستان در حوزه های مختلف دست پیدا کنیم.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس دهم با اشاره به ثبت جهانی انگور ملایر گفت: بزودی جشن باشکوه جهانی شدن انگور ملایر با حضور مسئولان برگزار می شود و باید از تمامی ظرفیت ها و استعدادی های این شهرستان بویژه در عرصه هنر استفاده کنیم.
رئیس اداره ورزش و جوانان ملایر نیز در این آیین بیان کرد: آیین تجلیل از قهرمانان و مدال آوران و حامیان ورزش ملایر پس از 2 سال وقفه با حمایت ویژه نمایندگان این شهرستان و هیات مدیره بازار مبل ملایر و همراهی مدیرکل ورزش و جوانان همدان و فرماندار ویژه ملایر برگزار شد.
مهدی رضایی با اشاره به جایگاه ورزش طبق تاکیدات رهبر معظم انقلاب گفت: در شرایط کنونی اگر می خواهیم در تمامی عرصه ها پیشرفت و خلاقیت داشته باشیم، باید ورزش در اولویت قرار گیرد.
وی ابراز امیدواری کرد: با ورود بیشتر خیران، نیکوکاران و حامیان ورزش، بیشتر از گذشته شاهد موفقیت ها و پیشرفت های خوبی در عرصه ورزش این شهرستان همانند سال های قبل باشیم.
رئیس اداره ورزش و جوانان ملایر افزود: ملایر مهد قهرمانان و ورزشکاران نامی کشور است که همواره در رشته‌ های مختلف ورزشی نام این شهرستان و استان را در میادین ملی و بین‌ المللی پرآوازه کردند.
رضایی با اشاره به تجلیل از سه جانباز ورزشکار ملایر ادامه داد: در این آیین از «محمد نوربخشان» جانباز 70 درصد و پیشکسوت ورزش باستانی ملایر تجلیل شد.
به گزارش ایرنا، در این آیین همچنین از «داود چوبین» پیشکسوت ورزشکار ملایر، سه خانواده متوفی ورزشکار، 10 تن از حامیان ورزش ملایر، مسئولان و نمایندگان ملایر به عنوان حامی همیشگی ورزش این شهرستان تجلیل شد.
تجلیل از اعضای هیات مدیره بازار مبل ملایر نیز از دیگر بخش های این آیین بود که از زمان ملی شدن مبل و منبت ملایر و تشکیل هیات مدیره تاکنون، 2 میلیارد ریال به ورزش این شهرستان کمک کردند.
همچنین از 24 تن از مربیان حامی مالی ورزشی، 15 تن از داوران، هفت تن از قهرمانان ملی و برون مرزی، هفت تن از اردونشینان تیم ملی و 65 تن از قهرمانان و مدال آوران ورزش این شهرستان در 12 رشته ورزشی تجلیل به عمل آمد.
در این آیین لوح تقدیر و تندیس ورزش به نام آوران کشتی ملایر «مسعود مصطفی جوکار» و «جلال لطیفی» اهدا شد.
11 هیات ورزشی ملایر به عنوان برتر انتخاب شدند که در کنار 30 هیات ورزشی و 11 تن از نواب و روسای هیات های ورزشی این شهرستان از آنها تجلیل شد.
ملایر دارای بیش از 11 هزار ورزشکار سازمان یافته است.
7528/2090

منبع: ایرنا

خبر بعدی:

اعتراض جمعی از روزنامه‌نگاران و چهره‌های ورزشی گیلانی؛ آقای کریمی، باید پاسخ‌گو باشید نه مدعی!

بیانیه روز گذشته باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود اعتراض جمع بزرگی از چهره‌های ورزشی و روزنامه‌نگاران گیلانی را در پی داشت.

به گزارش  گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، بیانیه‌ روز گذشته باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود اعتراض جمع بزرگی از چهره‌های ورزشی و روزنامه‌نگاران گیلانی را در پی داشت. به دلیل پیش‌ رو بودن یکی از حساس‌ترین بازی‌های سپیدرود، دندان روی جگر گذاشتیم و پاسخی به این هجونامه ندادیم و با پایان بازی سپیدرود - ماشین‌سازی پاسخ به این بیانیه اهانت آمیز را منتشر می‌کنیم:

۱- در ابتدای بیانیه باشگاه آمده است: "در برهه ای که کسی حاضر نبود مالکیت سپیدرود را بپذیرد و اگر نبود فداکاری کریمی ..."

این ادعا بی‌تردید داستانی جعلی و دور از واقعیت است. دو کنسرسیوم بزرگ در همان دوران حذف نوین توسط اداره ورزش و جوانان و هیات فوتبال، آماده خرید سپیدرود بودند که یکی از آنها به صورت رسمی نامه اعلام آمادگی خود را به هیات فوتبال و اداره کل ورزش و جوانان ارایه کرده بود و دیگری چون در گذشته نامه کتبی نوشته بود تنها به اعلام آمادگی مجدد به صورت شفاهی بسنده کرد.

نکته جالب اینکه از سوی اداره کل ورزش و جوانان مبلغ واگذاری سپیدرود به صورت نقدی به کنسرسیومی که نمایندگی مذاکره آن را شهردار اسبق رشت برعهده داشت، بیش از ۸ میلیارد تومان اعلام شده بود و این شرط مورد موافقت خریدار قرار گرفت که این وجه حتی پیش از واگذاری در یک حساب مشترک واریز شود اما بنابر دلایلی که بر ما پوشیده است، امتیاز باشگاه سپیدرود به دو گروه متقاضی واگذار نشد و با شرایطی نزدیک به هبه، به کریمی تقدیم شد.

۲- در بیانیه باشگاه سپیدرود از بدیهیات و وظایف اولیه مالک به عنوان الطاف کریمی تمجید و تملق شده است. مگر غیر از این است که پرداخت هزینه های باشگاه از اصول اصلی و ابتدایی‌ تیم‌داری است و آیا مالکان گذشته سپیدرود در تمام ۵۰ ساله گذشته کاری به غیر از این را انجام داده‌اند؟
چقدر شرافت حرفه‌ای داشتند امثال صومی و شعار و تمامی مالکان پیشین سپیدرود که چند دهه برای پایداری و عزت سپیدرود هزینه کردند و منتی هم بر مردم نگذاشتند!
کریمی به عنوان مالک باشگاه خصوصی وظیفه دارد برای تیم هزینه کند و از این منظر نباید بر کسی منت بگذارد و اگر او توانایی اداره مالی تیم را ندارد و چنان که از متن بیانیه بر می‌آید دلسرد شده، می‌تواند انصراف خود را به اداره ورزش و جوانان و هیات فوتبال اعلام کند. پرسش مهم‌تر این است که اگر او توانایی اقتصادی تیمداری را نداشت، چرا و با چه اهدافی این مسئولیت را پذیرفت؟
۳- بزرگترین دروغ این بیانیه ادعای تکراری هزینه ۴ میلیارد تومانی از سوی کریمی در باشگاه سپیدرود است!  اولا فرایند انتقال مالکیت به کریمی شفاف نیست و تاکنون در این باره اطلاع رسانی نشده است و همه چیز در خفا و به دور از چشم مردم و رسانه‌ها انجام شده، ثانیا در همان خبرهای اندک انتشار یافته، گفته شده است که طبق قرارداد، کریمی مکلف شده ۴ میلیارد تومان از بدهی‌های گذشته باشگاه را پرداخت کند و ۲ میلیارد تومان بدهی را اداره کل ورزش و جوانان تقبل کرده است. البته بماند که تکلیف بیش از ۲ میلیارد تومان دیون باقی مانده که در همان زمان به متقاضیان اعلام شده بود هم‌چنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.
کریمی هم ۴ میلیارد تومان بدهی باشگاه را با تخفیف بسیار زیاد از طلبکاران با رقمی کمتر از یک و نیم میلیارد تومان چک مدت‌دار که پرداخت آن به اواسط سال آینده هم می‌رسد تسویه کرد؛ بنابراین اعلام خبر پرداخت ۴ میلیارد تومان بدهی از سوی کریمی در بدو ورود به سپیدرود، به صورت آشکار بزرگ‌نمایی و اغراق و غیر واقعی است و در این شرایط بد نیست که کریمی لیست هزینه‌های خود را منتشر کند و بگوید از شهرداری رشت و تبلیغات پیراهن و تبلیغات محیطی و کمک‌های افرادی هم چون هدایتی چقدر عایدی داشته و بگوید که مبالغ قرارداد بازیکنان و کادر فنی کنونی را چقدر کم کرده است؟
۴- قابل انکار نیست که کریمی علاقمند به اخذ مالکیت سپیدرود بوده. اگر مالکیت باشگاه سپیدرود برای کریمی سودمند نبود هیچ‌گاه وارد عرصه باشگاهداری نمی‌شد؛ از این رو، کریمی و شیفتگانش حق ندارند مردم رشت را مدیون خود بدانند. 
کریمی با مالکیت سپیدرود و طرح تاسیس آکادمی اقدام به خرید چندین هکتار اراضی در شهرستان رشت کرده و شاید تغییر کاربری آنها موضوع جذابی در کنار تیمداری در رشت باشد.

۵- استفاده از توصیف‌های رشتی اصیل و سپیدرودی اصیل خطاب به کریمی، بیشتر یک اغراق در فضاهای هواداری است و اگر او را سپیدرودی اصیل بنامیم خانواده صومی و شعار و خوالی و حمید منصوری و مهرداد هوشنگی و حق دوست و سیاوش ناصح و... را باید با چه القابی بنامیم؟

۶-اما هرگز نمی‌شود از بزرگترین جمله اهانت‌آمیز  این بیاینه به جمعیت میلیونی مردم رشت عبور کرد که او را تنها معیار مردانگی این شهر دانسته و این که در یکی از قدیمی‌ترین و فرهنگی‌ترین شهرهای ایران زمین کمتر از پنج مرد به مانند او وجود دارد!
این تعبیرها جنسیت‌زده و زشت و زننده است و نمی‌دانیم از علی کریمی باید توقع داشته باشیم که به چنین عبارت‌های اغراق‌آلود درباره خودش و توهین‌آمیز برای مردم یک شهر حساسیت دارد یا نه.
اهانت باشگاه کریمی قبل از این که متوجه مردم رشت است، توهین صریح به مدیران ورزش و هیات فوتبال و نان به نرخ روزخورانی‌ست که نتیجه کودتای خود در واگذاری باشگاه به کریمی را به شکل آشکاری دریافت کردند.
شاید هم قرار است آنها که تا دیروز در خیابان‌های شهر و مقابل اداره کل ورزش و جوانان و هیات فوتبال، دفتر نماینده مجلس و نماینده محترم ولی فقیه و فرمانداری و استانداری تجمع می‌کردند و شعار مرده‌باد و زنده‌باد سر می‌دادند امروز کلاه خود را بالاتر بگذارند و اهانت‌های کریمی را به جان بخرند و دم بر نیاورند!
مردم رشت و هواداران اصیل و نجیب سپیدرود نه غوغاسالاران دیروز را فراموش کرده‌اند و نه این روزها را از یاد خواهند برد و به وقت حساب، پاسخ درخوری به این رفتارهای تحقیرآمیزشان خواهند داد.

بازی تندروهای ایران در زمین ترامپ و پیامک‌باران مصلحت نظام| اگر برجام نبود و اگر FATF نباشد

قیمت جدید محصولات سایپا اعلام شد| آغاز مرحله جدید پیش‌فروش محصولات ایران‌خودرو+جدول

مدارس کدام استان‌ها فردا شنبه ۲۷ بهمن ماه تعطیل است؟

کلیدواژه: ورزش تجليل از قهرمانان ورزش و جوانان ملاير

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۸۴۱۸۸۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مرتضی ململی در ریاست هیات انجمن های ورزشی قزوین ابقا شد
 • رییس هیات انجمن های ورزشی استان قزوین ابقا شد
 • مخالفت وزارت ورزش با حضور این پیشکسوت پرسپولیس در هیات مدیره باشگاه
 • ورزش ماهیگیری در ساری
 • افشین پیروانی در لیست وزارت ورزش برای هیات مدیره پرسپولیس نیست
 • آئین تجلیل از ورزشکاران پرورش اندام شهرستان ورامین برگزار شد
 • قهرمانان فوتبال کاشان تجلیل شدند
 • تجلیل از چهره‌های سینمایی و تلویزیونی در برنامه «فصل رویش»
 • فن آوران جوان برای صنعتی سازی ایده‌ها در اردبیل حمایت می‌شوند
 • تجلیل از دانش آموزان برتر مدارس شیرگاه
 • اسپیلبرگ تجلیل می‌شود/ موفق‌ترین کارگردان تجاری تاریخ سینما
 • لزوم تکریم نام آوران فرهنگ و هنر در منطقه
 • از رویش‌های قرآنی انقلاب تجلیل شد
 • قهرمانان و پیشکسوتان ورزش استان یزد تجلیل شدند
 • رویش‌های قرآنی انقلاب تجلیل شدند/ گلایه از کم‌توجهی به افتخارات قرآنی 40ساله انقلاب
 • شناسایی و کشف 848 قطعه سکه تقلبی و مواد مخدر در ملایر
 • ۳۰ بهمن؛ آخرین مهلت ثبت‌نام در فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه فرهنگیان
 • مراسم تجلیل از برترین‌های راگبی برگزار شد/ علیپور: دست خانواده راگبی را بگرمی می‌فشارم
 • مراسم تجلیل از موسس و اولین رئیس دانشگاه آزاد واحد اردبیل برگزار شد