عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه استانی شدن انتخابات مجلس ظلم در حق مردم مناطق محروم است گفت: استانی شدن انتخابات به نفع نمایندگان فعلی مجلس است. ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۱ استانها آذربایجان شرقی نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از هشترود، به نقل از دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم هشترود در مجلس، سیدحمزه امینی با بیان اینکه استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی ظلم در حق مردم مناطق محروم است اظهار داشت: استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی جفا در حق مردم روستایی و مناطق محروم و در مجموع جدایی نمایندگان از مردم است.

وی افزود: این طور بگویم که با استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی دسترسی مردم به نمایندگان سخت‌تر می‌شود و به تبع تصویب این طرح هزینه انتخابات خواسته یا ناخواسته افزایش می‌یابد.

قاضی‌پور: با استانی شدن انتخابات مشکلات امنیتی افزایش می‌یابدامیری:‌ دولت موافق استانی شدن انتخابات مجلس استسبحانی‌فر: با استانی شدن انتخابات نخبه‌کشی آغاز می‌شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: انتظار نداشته باشیم با استانی شدن انتخابات مجلس، نمایندگان برای امور مردم وقت صرف کنند یا در ایام تبلیغات خود را وقف کنند بلکه با این طرح جناح بازی علنی‌تر خواهد شد و جناح بازی در انتخابات مجلس در شرایط فعلی اصلاً به نفع کشور نیست.

امینی با اشاره به اینکه استانی شدن انتخابات مجلس یعنی این که من نماینده فقط باید در مجلس شورای اسلامی باشم گفت: چرا با استانی شدن انتخابات نخبگانی که شاید بیش از نمایندگان فعلی کارایی و تخصص دارند از حضور در مجلس محروم کنیم چرا که با این طرح نخبگان جوان که مردم از آنها شناختی ندارند یقیناً نمی‌توانند به مجلس راه یابند.

وی اضافه کرد: اگر قصد شایسته سالاری و راه‌یابی افراد با تخصص و نخبه به مجلس است با استانی شدن انتخابات چون عمده مردم از نخبگان گمنام آشنایی ندارند قطعاً رأی به این افراد نمی‌دهند چون شناختی ندارند در حالی که در انتخابات فعلی مردم شهرستان‌ها به راحتی می‌توانند کاندیدای مورد نظر خود را انتخاب و راهی مجلس کنند که با استانی شدن انتخابات حق نخبگان و به مراتب افراد کاربلد سلب می‌شود.

نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی با ذکر اینکه استانی شدن انتخابات مجلس برای آینده نظام اسلامی ضررهایی هم دارد عنوان کرد: یقین دارم شورای نگهبان با نگاه به آینده قطعاً تبعات زیان بار طرح استانی شدن انتخابات را تشخیص و آن را تأیید نکند.

امینی در پاسخ به سوالی در مورد اینکه موافقان طرح استانی شدن انتخابات معتقدند با تصویب این طرح ارتباط بین مردم و نمایندگان حفظ می‌شود؟ گفت: ارتباط فعلی نمایندگان با مردم در طرح استانی شدن انتخابات سخت حفظ می‌شود چرا که نمایندگان برای فرار از پاسخگویی به مردم خود را نمایندگان کلان می‌بینند تا این که خودشان را نماینده مردم شهرستانی محروم معرفی کنند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اضافه کرد: هر چند استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی به نفع شخصی بنده است ولی من جزو مخالفان سرسخت این طرح هستم و به نوعی می‌توانم بگویم استانی شدن انتخابات به نفع نمایندگان فعلی مجلس است چون با این طرح به فکر آن هستند که حضورشان را در مجلس حفظ کنند.

انتهای پیام/ح

R7887/P/S6,47/CT12

منبع: تسنیم

خبر بعدی:

تنها راه برون رفت از مشکلات فعلی کشور وحدت، همدلی و همراهی است

جهانگیری با بیان اینکه مهمترین درسی که در حوادث مختلف کشور گرفته ایم همبستگی و انسجام است گفت: امروز که آمریکا می‌خواهد کشور را متلاشی کرده و آسیب جدی به ایران وارد کند، تنها راه برون رفت از این مشکل همدلی، همراهی و وحدت است.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، «اسحاق جهانگیری» عصر امروز ۴ فروردین در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان مازندران خاطرنشان کرد: البته همانگونه که مقام معظم رهبری در سخنرانی نوروزی در مشهد مقدس فرمودند، ایران از فرصت ها و ظرفیت های بی نظیری برخوردار است و آمریکا و هیچ کشور دیگری نمی تواند ایران را محصور کرده و آن را متلاشی کند.


معاون اول رئیس جمهوری با تأکید بر اینکه دولت علاقمند است در همه مراحل و در سختی ها و خوشی ها در کنار مردم باشد اظهار داشت: ما می خواهیم مردم احساس کنند که مسئولین کشور و در رأس آن مقام معظم رهبری در روزهای سخت مردم را تنها نمی گذارند و همه تلاش مسئولین این است که آلام مردم را کاهش دهند.


وی با اشاره به بازدیدهای خود از مناطق سیل زده خاطرنشان کرد: وجه مشترک در این بازدیدها این بود که مردم، روحانیت، نمایندگان مجلس و مسئولین اجرایی استان همگی در صحنه حاضر بودند و پیام این موضوع این است که ما با همبستگی می توانیم سختی ها را از میان برداریم.


جهانگیری با اشاره به اینکه خوشبختانه با وجود بزرگی سیل اخیر شاهد تلفات جانی زیادی نبودیم گفت: مهمترین مسئله در اینگونه اتفاقات تلخ این است که باید روحیه مردم حفظ شود زیرا اگر مردم از نظر روحی دچار شکست نشوند، قادر خواهند بود مسائل را پشت سر بگذارند.


وی افزود: مردم زمانی از نظر روحی می شکنند که احساس کنند کسی به فکر آنها نیست و به جای اینکه مشکلات آنها را حل کنند سرگرم دعوا با یکدیگر هستند.


معاون اول رئیس جمهوری از استاندار مازندران به خاطر حضور در صحنه و کمک به سیل زدگان از ابتدای وقوع سیل قدردانی کرد و افزود: نمایندگان مردم و مسئولین بخش های مختلف نیز در صحنه حضور داشتند و کمترین اثر حضور مسئولین این است که روحیه مردم حفظ می شود.


جهانگیری با اشاره به اینکه آثار مخرب ناشی از سیل در استان گلستان به مراتب بیشتر از استان مازندران بوده است تصریح کرد: در استان گلستان هنوز به دنبال تخلیه آب هستند اما استان مازندران می تواند وارد مرحله بازسازی شود و موضوعی که بسیار اهمیت دارد این است که مردم باید اطمینان پیدا کنند که به سرعت مسکن و خانه هایشان تعمیر و احداث خواهد شد.


معاون اول رئیس جمهوری با تأکید بر اینکه روند تعمیر و ساخت واحدهای مسکونی آسیب دیده ناشی از سیل باید با سرعت انجام شود گفت: باید به مردم اطمینان دهیم که تعمیر واحدهای مسکونی تا پایان بهار و احداث واحدها تا پایان تابستان تکمیل خواهد شد و اعتبار مورد نیاز آن نیز از طریق تسهیلات و کمک های بلاعوض صورت خواهد گرفت.


جهانگیری ادامه داد: البته تسهیلات و کمک های بلاعوض که تا کنون در اینگونه موارد ارائه شده ممکن است کم باشد که در جلسه هیئت دولت درباره میزان افزایش آن تصمیم گیری خواهد شد.

 


وی همچنین با اشاره به آسیب های وارد شده به وسایل زندگی مردم افزود: برای جبران این خسارت ها نیز کمک های بلاعوض و وام قرض الحسنه به مردم سیل زده اعطا خواهد شد البته این موضوع باید با در نظر گرفتن محدودیت های بودجه دولت انجام شود.


جهانگیری در ادامه با اشاره به اینکه بخش مهمی از اقتصاد استان مازندران بر اساس کشاورزی اداره می شود گفت: میزان خسارات وارد شده به مزارع و باغ ها باید با ارزیابی های دقیق کارشناسی و با کمک استاندار و وزارت جهاد کشاورزی انجام شود.


وی یکی از روش های کمک به کشاورزان را استمهال وام های گذشته عنوان کرد و گفت: اینکه بخواهیم مبالغی را به عنوان خسارت به کشاورزان آسیب دیده پرداخت کنیم موضوعی جدید است اما با اصل این ایده مخالفتی نداریم و باید مورد بررسی قرار گرفته و کار ویژه ای برای کشاورزان آسیب دیده از سیل انجام شود.


معاون اول رئیس جمهوری از وزیر جهاد کشاورزی خواست برای کمک به کشاورزان آسیب دیده طرحی قابل اجرا تدوین کنند تا بتوان در موارد مشابه نیز از این طرح برای کمک به کشاورزانی که از سیل آسیب دیده اند استفاده کنیم.


جهانگیری همچنین با اشاره به آسیب و خسارت به برخی زیربناهای استان تصریح کرد: در این خصوص باید موضوع پیشگیری به طور جدی مورد توجه قرار گیرد و در استان هایی نظیر مازندران که موضوع سیل می تواند همواره یک تهدید باشد، باید با برنامه های پیشگیرانه از وقوع سیل جلوگیری کنیم.


معاون اول رئیس جمهوری دست اندازی به طبیعت و تجاوز به حریم رودخانه ها را یکی از دلایل آسیب های طبیعی عنوان کرد و افزود: سیل و اینگونه حوادث پاسخی از سوی طبیعت به انسان است و ما باید تلاش کنیم از ساخت و سازها در حریم رودخانه ها جلوگیری کنیم و برخورد قاطعی با اینگونه موارد انجام شود.


جهانگیری افزود: مسائل مرتبط با سیل باید به سرعت و ظرف چند ماه انجام شود و با وجود دستور مقام معظم رهبری برای افزایش کمک های نیروهای مسلح و اهتمام ویژه دولت، مردم کمترین دغدغه ای برای دریافت خسارات نداشته باشند.


در این جلسه نماینده ولی فقیه در استان مازندران و امام جمعه ساری هم ضمن تبریک عید نوروز از صبوری مردم سیل زده قدردانی کرد و گفت: استاندار مازندران از ابتدا پای کار بود که باید از وی قدردانی شود.


وی همچنین با قدردانی از حضور معاون اول رئیس جمهور در این استان خاطرنشان کرد: حضور دکتر جهانگیری مایه تسکین آلام مردم است. مردم چهل سال است که در صحنه حضور دارند و ما باید بتوانیم مسائل و مشکلات آنها را حل کنیم.


در این جلسه همچنین وزرای جهاد کشاورزی، نیرو، راه و شهرسازی، امور اقتصادی و دارایی و شماری از نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی هر کدام در سخنانی به بیان دیدگاه ها و پیشنهادات خود برای جبران خسارات ناشی از زلزله و اقدامات پیشگیرانه پرداختند./

پایان پیام/50

ایران یکی از افسرده‌ترین جوامع در دنیا| چرا شاد نباشیم؟

استاندار گلستان برکنار شد

ماجرای افشاگری استاندار گلستان پس از عزل

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۲۱۷۹۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • می‌خواستند ساختارها را بشکنند
 • می‌خواستند ساختارها را بشکنندبرداشت اکثریت مجلس ششم این بود که کشور در حال تغییر است و با مجلس ششم که روی کار آمده همه‌چیز در کشور تغییر خواهد کرد
 • از اعلام وصول سوال از رئیس جمهور با 5 محور تا پس گرفتن رای اعتماد مجلس از ربیعی
 • مجلس نمی‌تواند با ساختار فعلی به نحو احسن عمل کند/ گاهی اوقات نماینده ناچار می‌شود منافع ملی را فدای منافع گروهی و حزبی کند
 • نباید کم‌کاری خود را به گردن دولت بیندازیم/ استانی شدن انتخابات، مجلس را به دست افراد پولدار می‌اندازد/ مردم به من رای دادند که قانون تصویب کنم نه اینکه در ورزشگاه سوت بزنم/ با کوپنی شدن مواد غذایی موافقم
 • سرقت ٢٠ خودروی نمایندگان مجلس تکذیب شد/ چکش‌کاری تقاضای استیضاح وزیر اقتصاد در مجلس/ قولی که بوی نفت می‌دهد/ هشدار به اقدام متقابل/ آب به خرمشهر رسید
 • برای انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام نخواهم کرد
 • یک مشت خاک مرده در شورای شهر ریخته شده/ برخی پروژه ها با 90 درصد پیشرفت فیزیکی در این دوره تعطیل شد/ پیگیری مطالبات سیاسی باوجود مشکلات شهر، ظلم به مردم است
 • از رد لوایح مرتبط با FATF در شورای نگهبان تا لغو تعطیلات تابستانی نمایندگان مجلس
 • اتفاقات پرحاشیه مجلس در سال ۹۷ + تصاویر
 • ۵ اتفاق پر سر و صدا در مجلس در سال ۹۷
 • ۵ اتفاق پرسر و صدا در مجلس در سال ۹۷+عکس
 • شورای عالی صلح افغانستان: اعضای لویه جرگه مشورتی صلح از طریق انتخابات تعیین می‌شوند
 • ویژه‌نامه نوروزی‌ــ۹|پنج اتفاق پرسروصدا در مجلس
 • بازگشایی راه های بین استانی کالپوش و گالیکش
 • سال 97 نصب مدال «شهر انقلاب» بر سینه قم
 • اصولگرایان و اصلاح‌طلبان از نتیجه انتخابات مجلس یازدهم وحشت دارند
 • کنایه نماینده اصلاح طلب به غیبت استاندار گلستان در زمان بحران/کنار کشیدن احتمالی برخی نمایندگان از انتخابات آینده/ذوالنور: مردم می گویند دولت نداشتیم کشور بهتر اداره می شد!
 • لاریجانی رئیس ماند/ برجام اروپایی و سرنوشت اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی/ بازگشت لایحه «پرُ ماجرا» به مجلس/ برگزاری انتخابات هیئت رئیسه کمیسیون‌های تخصصی مجلس