به گزارش روز جمعه اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، محمدعلی طالبی در نشست هم‌اندیشی فرمانداران و بخشداران استان افزود: تبیین برنامه‌های دولت و دستاوردهای نظام برای نخبگان و مردم از سوی فرمانداران و بخشداران ضروری است.
وی ادامه داد: ایجاد نشاط، آرامش، ‌امنیت و امید در بین مردم ضروری است و لازمه نهضت خدمت‌رسانی به مردم ارتباط و تعامل 2 جانبه با ائمه جمعه، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، نخبگان و مردم است و برای رسیدن به این هدف باید با گروه‌های موردنظر و تشکل‌های فرهنگی، اجتماعی ‌و سیاسی در شهرستان‌ها جلساتی برگزار شود.
استاندار یزد بر تعامل میان ادارات و سازمان‌ها در شهرستان‌ها تأکید کرد و افزود: لازم است همکاری نکردن دستگاه‌ها در این رابطه انعکاس داده شود زیرا قصد داریم در آینده ارزیابی نقاط ضعف و قوت مدیران را با نظر فرمانداران و بخشداران انجام دهیم.
طالبی گفت: حفظ جایگاه و شأن فرمانداران و بخشداران‌ به‌عنوان نماینده دولت تدبیر و امید در شهرستان‌ها و بخش‌ها از سوی خود آن‌ها باید موردتوجه جدی قرار گیرد و ‌قدرت و شجاعت مدیریتی، سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و نوع رفتار فرمانداران و بخشداران می‌تواند به جایگاه و شأن آن‌ها اقتدار بخشد.
استاندار یزد بابیان اینکه هر یک از فرمانداران باید برنامه منسجمی برای توسعه شهرستان‌ها داشته باشند گفت: اسناد بسیار خوبی به‌عنوان سند توسعه شهرستان در شورای برنامه‌ریزی و توسعه به تصویب رسید که می‌تواند مبنای فعالیت فرمانداران و بخشداران قرار گیرد.
طالبی بیان داشت: لازم ا‌ست فرمانداران در چارچوب این برنامه‌ها بر روی مشکلات و چالش‌های منطقه تحت مسئولیت خود متمرکز شوند و تا 2، سه ماه آینده راهکار و پیشنهادهای خود را برای رفع مشکلات ارائه دهند.
وی بابیان اینکه سایت‌های فرمانداری‌ها را شخصاً بررسی می‌کنم، اطلاع‌رسانی به مردم را بسیار مناسب دانست و ‌ادامه داد: باید اقدامات فرمانداران و بخشداران در سطح شهرستان و بخش با تعامل با رسانه‌ها و مطبوعات محلی به‌طور شفاف به اطلاع مردم رسانده شود و اگر در این رابطه اطلاع‌رسانی انجام نشود به معنای آن است که فعالیت و کاری انجام نگرفته است.
استاندار یزد با اشاره به اینکه حوزه فرمانداری و بخشداری یک حوزه متنوع با فعالیت‌های گوناگون در بخش‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی است افزود: هدف اصلی در فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها باید توجه به معیشت مردم و خدمتگزاری به آن‌ها باشد و با توجه به شرایط اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه علیه ایران، مردم و رضایتمندی آن‌ها برای ما اصل است.
طالبی تأکید کرد: سال آینده برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی را در پیش رو خواهیم داشت ، برگزاری انتخابات مهم‌ترین کار برای فرمانداران و بخشداران به‌عنوان روسای هیئت‌های اجرایی شهرستان‌ها و بخش‌هاست.
وی گفت: امیدواریم در برگزاری انتخابات نیز همانند انتخابات گذشته سربلند باشیم و از همین الان زمینه‌های لازم برای برگزاری انتخاباتی سالم، بدون جانب‌داری و گرایش به کاندیدایی خاص و جلب مشارکت عمومی مردم برای حضور گسترده در انتخابات فراهم شود.
همچنین معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد در این نشست بابیان اینکه استان در حوزه ارائه تسهیلات اشتغال روستایی که وامی ارزان‌قیمت است پیشتاز بوده و اقدامات و تخصیص‌های خوبی داشته است گفت: تلاش شده در ارائه این تسهیلات نظارت و تأیید فرمانداران موردتوجه قرار گیر‌د.
‌علی زینی وند خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید میراث دار استخدام بی‌ضابطه و جذب بی‌سابقه‌ دولت قبل است و به همین علت دست همه ما برای جذب نیروهای متخصص در فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها در حوزه نیروی انسانی بسته است.
در ادامه معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد نیز بابیان اینکه فرمانداران روسای کمیته‌های برنامه‌ریزی شهرستان‌ها هستند، گفت: همواره در تخصیص و توزیع اعتبارات نظر تمام فرمانداران گرفته و لحاظ شده است.
‌‌محسن صادقیان همچنین بر هماهنگی ‌و تعامل فرمانداران با معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری برای اجرای هرچه بهتر پروژه‌های عمرانی در شهرستان‌ها تأکید کرد.
در این نشست هر یک از فرمانداران و بخشداران به بیان نقطه نظرات خود در رابطه با حوزه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی پرداختند و بر خدمت‌رسانی به مردم و اجرای برنامه‌ها بر اساس سیاست‌های دولت تدبیر و امید‌ تأکید کردند.
استان یزد با یک‌میلیون و 138 هزار نفر جمعیت، 10 شهرستان دارد.
7536/ 2047/
انتهای پیام

منبع: جماران

خبر بعدی:

بیمارستان‌های یزد در روزهای نوروز فعال است

یزد - ایرنا - معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد از آمادگی تمام مراکز درمانی و بیمارستانی استان برای ارائه خدمات مطلوب به مردم و مسافران در تعطیلات نوروزی خبر داد.

دکتر محمود نوری شادکام روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ارائه طرح خدمات نوروزی سلامت دانشگاه از 25 اسفند آغاز شد و تا 17 فروردین سال 98 ادامه دارد و مسئولان تمام بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان آماده ارائه خدمت‌رسانی هستند.
وی از برنامه‌ریزی‌های لازم قبل از آغاز تعطیلات نوروزی برای اطمینان از آمادگی و فعال بودن مراکز، حضور نیروهای تخصصی و کادر درمانی خبر داد و اظهار داشت: مجموعه نیروهای بیمارستان‌های دولتی و خصوصی استان در ایام نوروز با آمادگی کامل مشغول خدمات‌رسانی به شهروندان و مسافران هستند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد بابیان اینکه در بخش‌های مختلف بیمارستان‌های استان پزشکان آنکال یا مقیم، هرلحظه نیاز باشد فراخوانده می‌شوند، ادامه داد: در این ایام بخش‌های مختلف بیمارستان‌ها و اورژانس شامل آی سی یو ، اورژانس ، سی سی یو ، رادیولوژی و آزمایشگاه و ... فعال است.
نوری شادکام تصریح کرد: همچنین کلینیک‌های خاتم‌الانبیا ، امام علی(ع) و بقایی پور در روزهای تعطیلات عید نوروز در شهر یزد دایر و مابقی کلینیک‌ها روزهای غیر تعطیل فعالیت دارد.
وی افزود: در هر یک از 10 شهرستان استان یزد یک آزمایشگاه و یک باب داروخانه برای ارائه خدمات به شهروندان فعال و در مرکز استان هم داروخانه‌های شبانه‌روزی دایر است .
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد بابیان اینکه هم‌اکنون پنج گروه برای بازدید از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان تشکیل و فعالیت دارد، خاطرنشان کرد: بازدیدهای مستمر و همه‌روزه از مراکز درمانی در ایام نوروز توسط اعضای تیم ها صورت می‌گیرد.
وی یادآور شد: مردم نگران نباشند و در تمام بیمارستان‌های پزشک حضور دارد و آماده معاینه و درمان بیماران هستند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد از مردم استان و مسافران خواست در صورت بروز هرگونه مشکل درروند ارائه خدمات، برای پیگیری و رسیدگی‌های لازم مشکل خود را با شماره تلفن 03537244551 اطلاع دهند.
بیمارستان‌هایی دولتی در یزد زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی یزد و درمجموع 132 مرکز بهداشتی و درمانی شهری در استان فعالیت دارد.
مجموع واحدهای بهداشتی و درمانی استان 349 باب هست که شامل 36 مرکز خدمات جامع سلامت روستایی، 49 مرکز خدمات جامع سلامت شهری ، 93 پایگاه سلامت و 171 خانه بهداشت است.
استان یزد بر پایه سرشماری آبان ماه سال 1395، یک‌میلیون و 138 هزار نفر جمعیت دارد که 85 درصد در 21 شهر و بقیه در روستاها و آبادی‌ها زندگی می‌کنند.
2088/ 2047/

فردوسی‌پور: اجازه پخش برنامه 90 را ندادند| فرزندم را با پست و مقام معاوضه نمی‌کنم

رئیس بانک مرکزی: نرخ ارز به آرامی در حال کاهش است| چه کسانی می‎خواهند دلار گران شود؟

فروشگاه رفاه کرمان در آتش سوخت

کلیدواژه: جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها انتخابات خدمت رسانی به مردم نخبگان نیروی انسانی یزد جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها امام خمینی س سید مصطفی خمینی سید احمد خمینی سید حسن خمینی انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۰۹۸۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • دمای هوای یزد 2 تا پنج درجه سانتی‌گراد افزایش می‌یابد
 • تکمیل ظرفیت مراکز اقامتی یزد در روز نخست فروردین ظرفیت مدارس تکمیل است
 • آغاز اسکان در حسینیه های شهر یزد به دلیل تکمیل ظرفیت اقامت
 • ورود مسافران نوروزی به یزد 1.6 برابر افزایش یافت
 • تردد کامیون در محورهای استان یزد محدود شد/ممنوعیت تردد کامیون در محور یزد-طبس
 • آمادگی استان یزد برای ارائه خدمت مطلوب به مسافران نوروزی
 • استاندار یزد از ستاد اسکان نوروزی فرهنگیان بازدید کرد
 • گام دوم انقلاب و مسئله «سیاست‌گذاری رسانه‌ای»
 • آرامش، هدیه پلیس یزد به مردم و مسافران نوروزی
 • فرمانداران دزفول و اندیمشک دقیقا کجایید؟
 • مسئولان باید همت کنند و موانع تولید را از سر راه بردارند
 • کدخدایی: مسئولان باید همت کنند و مشکلات و موانع تولید را از سر راه بردارند
 • لزوم تقویت ظرفیت گردشگری یزد با حفظ ارزش‌های اسلامی در یزد
 • نیروهای 54 پایگاه اورژانس یزد آماده خدمت ‌رسانی به مردم هستند
 • کارکنان آتش‌نشانی یزد آماده خدمت‌رسانی به مردم هستند
 • آئین پدران آسمانی در یزد برگزار شد
 • دل‌های مسئولان به طور دائم باید برای رفع محرومیّت‌ها بتپد و از شکاف‌های عمیق طبقاتی بشدّت بیمناک باشد
 • 149 مسجد یزد؛ میزبان 10 هزار معتکف رجبیه
 • گردشگران نوروزی از کدام مناطق تاریخی یزد بازدید کنند/ تزریق آرامش و سکوت کویر را در یزد تجربه کنید