به گزارش روز جمعه اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، محمدعلی طالبی در نشست هم‌اندیشی فرمانداران و بخشداران استان افزود: تبیین برنامه‌های دولت و دستاوردهای نظام برای نخبگان و مردم از سوی فرمانداران و بخشداران ضروری است.
وی ادامه داد: ایجاد نشاط، آرامش، ‌امنیت و امید در بین مردم ضروری است و لازمه نهضت خدمت‌رسانی به مردم ارتباط و تعامل 2 جانبه با ائمه جمعه، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، نخبگان و مردم است و برای رسیدن به این هدف باید با گروه‌های موردنظر و تشکل‌های فرهنگی، اجتماعی ‌و سیاسی در شهرستان‌ها جلساتی برگزار شود.


استاندار یزد بر تعامل میان ادارات و سازمان‌ها در شهرستان‌ها تأکید کرد و افزود: لازم است همکاری نکردن دستگاه‌ها در این رابطه انعکاس داده شود زیرا قصد داریم در آینده ارزیابی نقاط ضعف و قوت مدیران را با نظر فرمانداران و بخشداران انجام دهیم.
طالبی گفت: حفظ جایگاه و شأن فرمانداران و بخشداران‌ به‌عنوان نماینده دولت تدبیر و امید در شهرستان‌ها و بخش‌ها از سوی خود آن‌ها باید موردتوجه جدی قرار گیرد و ‌قدرت و شجاعت مدیریتی، سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و نوع رفتار فرمانداران و بخشداران می‌تواند به جایگاه و شأن آن‌ها اقتدار بخشد.
استاندار یزد بابیان اینکه هر یک از فرمانداران باید برنامه منسجمی برای توسعه شهرستان‌ها داشته باشند گفت: اسناد بسیار خوبی به‌عنوان سند توسعه شهرستان در شورای برنامه‌ریزی و توسعه به تصویب رسید که می‌تواند مبنای فعالیت فرمانداران و بخشداران قرار گیرد.
طالبی بیان داشت: لازم ا‌ست فرمانداران در چارچوب این برنامه‌ها بر روی مشکلات و چالش‌های منطقه تحت مسئولیت خود متمرکز شوند و تا 2، سه ماه آینده راهکار و پیشنهادهای خود را برای رفع مشکلات ارائه دهند.
وی بابیان اینکه سایت‌های فرمانداری‌ها را شخصاً بررسی می‌کنم، اطلاع‌رسانی به مردم را بسیار مناسب دانست و ‌ادامه داد: باید اقدامات فرمانداران و بخشداران در سطح شهرستان و بخش با تعامل با رسانه‌ها و مطبوعات محلی به‌طور شفاف به اطلاع مردم رسانده شود و اگر در این رابطه اطلاع‌رسانی انجام نشود به معنای آن است که فعالیت و کاری انجام نگرفته است.
استاندار یزد با اشاره به اینکه حوزه فرمانداری و بخشداری یک حوزه متنوع با فعالیت‌های گوناگون در بخش‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی است افزود: هدف اصلی در فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها باید توجه به معیشت مردم و خدمتگزاری به آن‌ها باشد و با توجه به شرایط اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه علیه ایران، مردم و رضایتمندی آن‌ها برای ما اصل است.
طالبی تأکید کرد: سال آینده برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی را در پیش رو خواهیم داشت ، برگزاری انتخابات مهم‌ترین کار برای فرمانداران و بخشداران به‌عنوان روسای هیئت‌های اجرایی شهرستان‌ها و بخش‌هاست.
وی گفت: امیدواریم در برگزاری انتخابات نیز همانند انتخابات گذشته سربلند باشیم و از همین الان زمینه‌های لازم برای برگزاری انتخاباتی سالم، بدون جانب‌داری و گرایش به کاندیدایی خاص و جلب مشارکت عمومی مردم برای حضور گسترده در انتخابات فراهم شود.
همچنین معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد در این نشست بابیان اینکه استان در حوزه ارائه تسهیلات اشتغال روستایی که وامی ارزان‌قیمت است پیشتاز بوده و اقدامات و تخصیص‌های خوبی داشته است گفت: تلاش شده در ارائه این تسهیلات نظارت و تأیید فرمانداران موردتوجه قرار گیر‌د.
‌علی زینی وند خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید میراث دار استخدام بی‌ضابطه و جذب بی‌سابقه‌ دولت قبل است و به همین علت دست همه ما برای جذب نیروهای متخصص در فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها در حوزه نیروی انسانی بسته است.
در ادامه معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد نیز بابیان اینکه فرمانداران روسای کمیته‌های برنامه‌ریزی شهرستان‌ها هستند، گفت: همواره در تخصیص و توزیع اعتبارات نظر تمام فرمانداران گرفته و لحاظ شده است.
‌‌محسن صادقیان همچنین بر هماهنگی ‌و تعامل فرمانداران با معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری برای اجرای هرچه بهتر پروژه‌های عمرانی در شهرستان‌ها تأکید کرد.
در این نشست هر یک از فرمانداران و بخشداران به بیان نقطه نظرات خود در رابطه با حوزه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی پرداختند و بر خدمت‌رسانی به مردم و اجرای برنامه‌ها بر اساس سیاست‌های دولت تدبیر و امید‌ تأکید کردند.
استان یزد با یک‌میلیون و 138 هزار نفر جمعیت، 10 شهرستان دارد.
7536/ 2047/
انتهای پیام

منبع: جماران

خبر بعدی:

وزیر کشور: هوشیاری و دوراندیشی رهبر انقلاب باید مدل کار استان‌ها شود

پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور: عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در همایش استانداران سراسر کشور که شامگاه سه شنبه در وزارت کشور برگزار شد، خطاب به استانداران جدید الانتصاب، گفت: انشاءا... خداوند به شما در انجام مسئولیتی که پذیرفته اید، توفیق دهد و بتوانید به خوبی این مسئولیت را انجام دهید. جا دارد از استاندارانی نیز که به دلیل اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان، از تداوم همکاری و خدمت آن‌ها محروم شدیم، تشکر و قدردانی نماییم.

وی افزود: قطع همکاری با استاندارانی که به دلیل اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان خدمتشان پایان یافت، به دو دلیل سخت بود؛ اول دل کندن از دوستان و همراهان دیرین که از قضا در انجام وظایف خود نیز به خوبی عمل کرده اند و دیگر اینکه بحث جایگزینی این تعداد از استانداران نیز کار دشواری بود.

وزیر کشور اضافه کرد: با این حال بواسطه آنکه در سال‌های اخیر در وزارت کشور از توانمندی‌های داخلی این وزارتخانه در حوزه‌های مختلف به خوبی استفاده شد، جایگزین‌های خوبی برای استانداران پیشین انتخاب کردیم.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه ۱۴ استاندار به دلیل اجرای این قانون جابه‌جا شدند و دو استاندار دیگر نیز از پیش تغییر کرده بودند، گفت: در اجرای قانون، علاوه بر استانداران، تعدادی از معاونین استانداران و فرمانداران و برخی از نیرو‌های وزارت کشور نیز جابه‌جا شدند.

وزیر کشور با اشاره به اینکه؛ امکان تمدید فعالیت برای تعداد محدودی از استانداران وجود داشت گفت: بواسطه اینکه انتخاب چند گزینه از بین تعداد بیشتر همکاران مشمول این قانون، کار مشکلی بود، و در این صورت؛ به ناچار می‌بایست برخی را به برخی دیگر ترجیح می‌دادیم، وزارت کشور از این امکان استفاده نکرد.

وی اضافه کرد: به دلیل تمهیدات خوبی که از پیش اندیشیده شده بود، جایگزین‌های خوبی به سرعت از ساختار وزارت کشور انتخاب شدند و لیستی از افراد شایسته به رئیس جمهور محترم ارائه شد و به این ترتیب استانداران جدید جایگزین و خلأ بوجود آمده، فوراً رفع شد.

وزیر کشور ضمن اشاره به جلسه فردای استانداران با رئیس جمهور و هیات دولت گفت: پیش از این جلساتی با رئیس جمهور و هیات دولت داشتیم و با توجه به اینکه دولت نگاه مثبت و همدلی خوبی با استانداران دارد، امیدواریم با تمهیداتی که درستاد داشتیم، به صورت هدف مند، متناسب و البته با توجه به امکانات دولت طرح مسئله کنیم و از دولت مدد بجوییم.

رحمانی‌فضلی خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر با پیگیری‌های انجام شده و توجه دولت محترم، تعدادی از اختیارات سطوح ملی به استانداران واگذار شده است و امیدواریم با تدوام فعالیت کارشناسی در این زمینه و استمرارپیگیری ها، اختیارات بیشتری به استانداران تفویض شود، چرا که در این صورت، استانداران به بهترین شکل می‌توانند کار‌ها را پیش ببرند. البته استانداران نیز باید نشان دهند که تحلیل درستی از وضعیت موجود استان خود دارند و می‌توانند مسئولیت بیشتری بگیرند.

وزیر کشور با توصیف شرایط تحمیل شده از ناحیه دشمنان بر کشور گفت: ما به تمام فشار‌های احتمالی دشمنان آگاهی داریم و همه فشار‌های جاری احصا شده است و با علم به همه این محدودیت‌ها و در مقابل ظرفیت‌های کشور؛ معتقدیم قدرت اداره و مدیریت کشور را با وجود همه این فشار‌ها داریم؛ البته این امر مستلزم روحیه جهادی و فعالیت شبانه روزی، وحدت و انسجام و به ویژه نیازمند مشارکت مردم است.

وی افزود: فشار دشمنان اساساً معطوف به مردم است. آن‌ها به دنبال این هستند که فشار را بر مردم افزایش دهند تا میزان نارضایتی مردم را بالا ببرند. پس وقتی دشمنی‌ها به نظام و همه مردم بر می‌گردد، همه باید پای کار باشند.

وزیر کشور تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب قبل از همه این کار را انجام دادند و شورای هماهنگی سران قوا را تشکیل دادند، همچنین در کوتاهترین زمان تصمیمات این جلسه را بررسی و ابلاغ می‌کنند. پس هوشیاری و دوراندیشی ایشان باید مدل کار استان‌ها شود و در استان‌ها با محوریت استانداران این اجماع ایجاد شود، همانطور که در سطح کشور رئیس‌جمهور مسئول و محور این کار است.

رحمانی فضلی در ادامه محور اجماع، وحدت و انسجام را رضایتمندی مردم دانست و گفت: بخشی از این رضایتمندی به نوع عملکرد ما بر می‌گردد. ما می‌توانیم در بخش معیشت و کنترل گرانی‌ها شرایط را مدیریت کنیم. ما می‌توانیم در هر استان در این خصوص چاره اندیشی مناسبی داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه باید اطلاعات درست را در خصوص مسائل مختلف به مردم بدهیم، گفت: به عنوان مسئولان اجرائی در همه حوزه‌ها باید تلاش کنیم تا فشار‌های زیادی را که به مردم در حوزه‌های مختلف وارد می‌شود کنترل کنیم. ما نمی‌توانیم و نباید از کنار این مسائل بگذریم.

وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود به آمار مربوط به بیکاری اشاره کرد و گفت: این آمار نشان دهنده این است که اشتغال زایی با نسبتی متناسب در سال ۹۷ نیز استمرار یافته است، اما موضوع از بین رفتن برخی مشاغل پیشین از جمله در بخش‌های صنعتی و تولیدی نیز واقع می‌شود و این در حالی است که؛ آثار منفی اجتماعی بیکار شدن یک فرد شاغل، مضاعف است.

وی در ادامه تأکید کرد: جلسات رفع موانع تولید باید مستمرا برگزار شود و پیگیری‌ها برای حل و رفع مشکلات واحد‌های تولیدی، حقیقتاً باید به صورت شبانه روزی دنبال شود و دستگاه‌های اجرایی باید در این زمینه به طور جدی پای کار باشند. رحمانی فضلی با اشاره به گزارشی در خصوص برگزاری جلسات رفع موانع تولید و اینکه اعلام شده؛ بیش از ۵۳ درصد مشکلات و موانع تولید حل شده است، گفت: این آمار خوب، نشان دهنده این است که با تلاش بیشتر، بخش دیگری از موانع نیز می‌تواند برطرف شود.

وزیر کشور با اشاره به اهمیت حفظ و ارتقای رضایتمندی مردم، به موضوع تسهیل روند انجام کار‌های مردم در مراجعات اداری اشاره کرد و گفت: بار‌ها گفته ام که بیش از پنج میلیون مراجعه در روز به ادارات انجام می‌شود و باید توجه داشت که میزان رضایتمندی در این مراجعات بایستی افزایش پیدا کند و مسیری دنبال شود که مردم در انجام امور جاری اذیت نشوند. البته کار‌های خوبی در این زمینه مثل ایجاد پیشخوان دولت، میز خدمت، شرایط را بهتر کرده است، اما هنوز با نقطه مطلوب فاصله داریم.
وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود به تبیین جایگاه و اهمیت نقش فرمانداران پرداخت و گفت: شما باید به عنوان استاندار نسبت به جایگاه حاکمیتی فرمانداران توجه ویژه داشته باشید و آن‌ها را در این زمینه بیش از پیش توجیه کنید. البته جایگاه حاکمیتی فرمانداران در کنار وجهه تعاملی و منعطف فرمانداران در مواجهه با مردم است و این دو رویکرد، در کنار هم شرایط مطلوب را فراهم می‌کند.
دکتر رحمانی فضلی ضمن تقدیر از استانداران که به بخش‌های مختلف استان سر می‌زنند و پاسخگوی مردم هستند، گفت: استانداران باید با نخبگان و علماء، مردم عادی، اصناف، بازاریان و سایر اقشار مردم دیدار‌های صمیمانه داشته باشند و در نماز‌های جمعه شرکت کنند و پاسخگوی مردم باشند. مردم باید بدانند دولت همراه آنهاست، غمخوار آنهاست و در جریان شرایط و زندگی آن‌ها قرار دارد. اگر مردم دولت را در کنار خود و همراه خود ببینند، امیدوار می‌شود. در این میان فرماندار و استاندار باید در میان مردم باشد، و در هفته حداقل یک روز اختصاص به جلسات با گروه‌ها یا اقشار مختلف مردم و یا دیدار‌های مردمی اختصاص یابد.
وزیر کشور در بخش دیگری از توصیه‌های خود به استانداران، خواستار فعال سازی هرچه بیشتر دستگاه‌های اجرایی در استان از سوی استانداران شد و ابراز امیدواری کرد؛ با پیگیری‌های بموقع دستگاه‌های اجرائی دراستان ها، بخشی از بار پیگیری‌های مسائل اجرائی مختلف در مرکز از دوش استانداران برداشته شود و امکان تمرکز بیش از پیش استاندار در داخل استان فراهم شود.
دکتر رحمانی فضلی در خصوص اهمیت آگاهی و اشراف حداکثری به قوانین و فهم درست آن‌ها نیز گفت: برخی دستگاه‌ها در استان‌ها به دلیل عدم آگاهی کافی از قوانین و ظرفیت‌های حقوقی موجود، نمی‌توانند به خوبی از امکانات پیش بینی شده استفاده کنند. این در حالی است که در بخش‌های مختلف، دولت امکانات بسیار خوبی ارائه می‌کند و در شرایطی که برخی استان‌ها به خوبی از آن‌ها استفاده می‌کنند، برخی دیگر از استان‌ها به دلیل عدم اشراف کافی به ظرفیت‌های قانونی نمی‌توانند از آن بهره‌مند شوند.
وزیر کشور هماهنگی بین دستگاه‌ها را بسیار مهم دانست و گفت: استانداران محور قدرت و انسجام در استان هستند و هیچ ملاحظه‌ای به جز منفعت مردم، حقوق مردم و اجرای قانون وجود ندارد و ما حقیقت را قربانی مصلحت نمی‌کنیم.
دکتر رحمانی فضلی تاکید کرد: چگونگی اوضاع کشور در آینده به عملکرد همه ما در بخش‌های مختلف بستگی دارد؛ اگر خوب کار کنیم، همبستگی داشته باشیم و اقدامات مناسبی انجام دهیم اوضاع رو به بهبود خواهد بود، اما اگر فقط خودمان را در نظر بگیریم و منافع جناحی و حزبی اولویت ما باشد، نیاز به دشمن و یا ترامپ و آمریکا برای برهم زدن اوضاع کشور نخواهیم داشت.
وزیر کشور با اشاره به اینکه؛ صداقت، برادری، رفاقت و ایثارگری و پای کار ایستادن در شرایط سخت مشخص می‌شود، گفت: از نظر من همه شما استانداران دارای این خصلت‌ها هستید و باید از ظرفیت‌های این کشور در جهت اعتلای کشور و مردم به خوبی بهره برد. وی افزود: بزرگترین ظرفیت‌های کشور؛ رهبری، اعتقادات دینی، علاقه مردم به ایران و خود مردم که همواره پای کشور ایستاده اند، است و ما باید این کشور را با شرایط مناسب‌تر و موفقیت‌های بیشتر، به نسل‌های آینده تحویل دهیم.

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

تصاویری از فقیرترین روستای آمریکا

جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور شد + حکم

کلیدواژه: جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها انتخابات خدمت رسانی به مردم نخبگان نیروی انسانی یزد جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها امام خمینی س سید مصطفی خمینی سید احمد خمینی سید حسن خمینی انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۰۹۸۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • امامان جمعه باید در کنار مدیران اجرایی گام بردارند
 • درخواست رسانه‌ای پوتین از رفسنجانی
 • عدم وجود برنامه رسانه‌ای برای میهمان خارجی/درخواست پوتین از هاشمی
 • بانوان کارمند یزد، ورزش را در اولویت برنامه‌ها قرار دهند
 • مجهز شدن ۱۰ روستای شهرستان یزد به فضای ورزشی
 • ۴۳ برنامه شاخص در دهه فجر در یزد اجرا می‌شود
 • ضرورت اجتناب ناپذیری آموزش کاربردی برای مدیران سیاسی
 • کانون های مساجد با شفاف سازی آسیب های اجتماعی در ارتقا فرهنگ جامعه گام بردارند
 • شورای عالی انقلاب فرهنگی در مسیر الگوی اسلامی- ایرانی است -2
 • برگزاری لیگ فوتبال بزرگسالان شهرستان یزد در سال آینده
 • بخشداران و دهیاران وضعیت اتباع بیگانه غیرمجاز را رصد کنند
 • اعتقاد به سیاست های دولت و نظام در انتصاب ها مدنظر است
 • مدیران و فرمانداران در محل خدمت ساکن شوند در انتصاب‌ها تابع توصیه نیستم
 • توصیه‌ های وزیر کشور به استانداران و فرمانداران
 • رحمانی فضلی: هوشیاری و دوراندیشی رهبر معظم انقلاب باید مدل کار استان‌ها شود
 • توصیه‌های وزیرکشور به استانداران و فرمانداران جدید
 • ‌عضو هیئت مدیره خانه صنعت‌ ایران: دولت گام مثبتی برای حل مشکل کارگران بر نداشته است
 • توصیه‌های وزیرکشور به استانداران و فرمانداران جدید؛ در میان مردم باشید
 • واکنش رئیس شورای شهر یزد به حکم شلاقش/ بازداشت یک سلطان دیگر در مشهد/ مرعشی: روحانی، عارف را دور زد