به گزارش گروه اجتماعی برنا ؛ سرهنگ تورج کاظمی رییس پلیس فتا تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: چندی قبل دختر 17 ساله‌ای با حضور در اداره پلیس فتای تهران بزرگ از گرفتار شدن در دام سیاه جوان شیطان صفتی خبر داد و تیمی از ماموران برای تحقیقات پلیسی وارد عمل شدند.

دختر نوجوان در تحقیقات پلیسی به ماموران گفت: چندی قبل با پسر جوانی که دانیال نام دارد در شبکه اینترنتی اینستاگرام آشنا شد و هر روز با هم از طریق همین کانال اجتماعی در ارتباط بودم تا اینکه او پس اعتماد سازی پیشنهاد داد تا همدیگر را ملاقات کنیم.

وی افزود: دانیال ابتدا خواست تا برای دیدنش به خانه‌شان بروم که نپذیرفتم اما اصرارها و چرب‌زبانی‌های پسر جوان باعث شد تا پیشنهادش را بپذیرم و پای در خانه دانیال گذاشتم.

ناهید ادامه داد: پس از اینکه وارد خانه دانیال شدم همه چیز آرام به نظر می‌رسید اما ناگهان پسر جوان شروع به کتک کاری من کرد و با تهدید نقشه شومش را به اجرا گذاشت. وقتی به خانه بازگشتم از ترس آبرویم به کسی حرفی نزدم تا اینکه پسر جوان یک فیلم از صحنه‌های شومی که با من داشت را برایم ارسال کرد و تهدید کرد اگر برایش پول تهیه نکنم اقدام به انتشار فیلم در شبکه های مجازی می‌کند و

دختر نوجوان گفت: می‌ترسیدم به پلیس مراجعه کنم چون دانیال مرا تهدید کرده بود اگر شکایت کنم فیلم را پخش می کند به همین خاطر مجبور شدم النگوی طلایم را به قیمت 7 میلیون تومان بفروشم و در اختیار پسر جوان قرار دادم. چند روزی گذشت اما پسر جوان دوباره با تهدید به انتشار فیلم سیاه از من خواست تا برایش پول تهیه کنم و می‌خواست به این رابطه شیطانی ادامه دهم که دیگر راهی جز کمک از پلیس پیش روی خودم ندیدم.

سرهنگ تورج کاظمی رییس پلیس فتا تهران در ادامه گفت: ماموران پلیس فتای تهران با توجه به حساسیت موضوع به صورت ویژه عملیات ردیابی پسر جوان را در دستور کار خود قرار دادند و خیلی زود مخفیگاه این جوان 25 ساله شناسایی شد.

وی ادامه داد: ماموران روز 19 دی ماه در عملیاتی غافلگیرانه موفق به دستگیری دانیال در مخفیگاهش شدند و پسر جوان در اعترافاتش عنوان کرد که روز حادثه، گوشی موبایل را برای اخاذی و ادامه رابطه در خانه جاسازی کرده بودم و از همه اتفاقات فیلمبرداری کردم.

سرهنگ کاظمی در پایان گفت: متهم برای سیر مراحل قانونی در اختیار مقام قضایی قرار گرفته است.

 

منبع: خبرگزاری برنا

خبر بعدی:

درخشش ایده پردازان نوجوان در استارت آپ ویکند شهر هوشمند

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، نمایشگاه استارتآپ ویکند شهر هوشمند که به همت مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگام امام(ره) شهرری در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شده بود،سه شنبه 25 دی ماه به کار خود پایان داد.

این نمایشگاه در راستای تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی، توسعه استارتآپ ها و کسب و کارهای نوین دانش بنیان و راه اندازی شتاب دهنده های تخصصی در حوزه حمل و نقل و شبکه های ارتباطی برگزار شده بود.

در این نمایشگاه، ایده پردازان جوان، نخبگان و پژوهشگران در سراسر استان های کشور در حوزه هوشمند سازی شهری و حمل و نقل حضور داشتند و آخرین دستاورهای خودشان را در معرض بازدید عموم قرار داده بودند؛ دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام(ره) نیز به عنوان اولین دانشگاهی که در متولی برگزاری این استارتآپ بود، باعث شده بود که فضای نمایشگاه رنگ و بویی دانشگاهی را به خود بگیرد.

اما شاخص ترین نکته استارتآپ شهر هوشمند، حضور ایده پردازان و تیزهوشان کودک و نوجوان در این نمایشگاه بود که ایده های قابل توجهی را به نمایش گذاشته بودند؛ اکثر آن ها جزء دانش آموزان نخبه و تیزهوش کشور بودند که حضورشان حال و هوای خاصی را به نمایشگاه بخشیده بود.

خبرنگار ایسکانیوز با چند نفر از این ایده پردازان نوجوان به گفت و گو نشسته است:

اپلیکیشن هشدار برای فرا رسیدن زمان مصرف دارو

«آرمین قربان پژند» از جمله ایده پردازان نوجوان 12 ساله کشورمان درباره طرح و ایده خود در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز گفت: در جوامع امروزی تعداد اشخاصی که از تنهایی رنج می برند به سرعت در حال افزایش است؛ به همین دلیل نوعی هوش مصنوعی طراحی کرده ام که با قرار گرفتن در یک اپلیکیشن و یا یک سایت می تواند به افراد سالمند کمک های فراوانی را بکند.

وی افزود: به عنوان مثال این اپلیکیشن می تواند ساعت مصرف دارو را به یک سالمندی که تنها زندگی می کند یادآوری کند؛ این ایده در حال حاضر برای سالمندان طراحی شده است اما به مرور زمان برای همگی قابل استفاده است.

قربان پژند گفت: همچنین قابلیت دیگر این برنامه این است که پزشک می تواند داروهای مورد نیاز برای بیمار خود را در آن قرار دهد و هر زمان که ساعت مصرف دارو فرا رسید، به بیمار اطلاع دهد.

اپلیکیشن تشخیص حالت چهره

«سیروان جاور سینه» نیز ایده پرداز 14 ساله حاضر در نمایشگاه درباره طرح خود گفت: ایده ای که طراحی کرده ایم «عشق هوشمند» نام دارد که یک هوش مصنوعی در آن طراحی شده است؛ هنگامی که با این هوش مصنوعی صحبت می کنیم، با توجه با لحن صحبت کردن و حالت چهره می تواند خوشحالی یا ناراحتی را تشخیص دهد.

جاورسینه اضافه کرد: همچنین این برنامه قابلیت دارد که در صورت تشخیص ناراحتی فرد، با او صحبت کند و برای رفع ناراحتی به او راهکار ارائه دهد. حالت چهره توسط دوربین گوشی در این برنامه ثبت می شود و روانشناسی که در اپ حضور دارد می تواند به خوبی حالت های فرد را تشخیص دهد.

وی اظهار داشت: این برنامه می تواند از طریق تشخیص سرعت راه رفتن افراد، میزان استرس را تشخیص دهد.

این ایده پرداز نوجوان برخی از مشکلاتش را در راه ساخت این برنامه با ما در میان گذاشت و اذعان داشت: مهم ترین مشکلی که در حال حاضر وجود دارد، نبود یک برنامه نویس متخصص است که به شدت به آن نیازمندیم.

اپلیکشین تغییر طراحی خانه و محل کار

«متین حسنی» نوجوان14 ساله شهریاری نیز درباره طرحی که به در نمایشگاه ارائه داده بود اذعان داشت: ما یک سامانه هوشمند طراحی کرده ایم برای کسانی که درخواست تغییر طراحی خونه و یا محل کارشان دارند اما نمی توانند اشخاصی را در این زمینه تخصص دارند را پیدا کنند؛ در واقع یک حلقه اتصال میان فرد و شخص متخصص ایجاد می کنیم.

وی افزود: این برنامه چندین مزیت برای طراحان و مشتریان است؛ از آن جایی که روند خانه ها به سمت کوچک شدن در حال حرکت است، مردم دیگر نمی خواهند صرفا یک سقف بالای سرشان باشد بلکه به دنبال این هستند که از فضایی که در آن قرار دارند حداکثر استفاده را بکنند.

این ایده پزدار نوجوان ادامه داد: ما این برنامه را طوری طراحی کرده ایم که دکوراسیون خونه بر مبنای شخصیت فرد انجام شود؛ به عنوان مثال در هتل هایی که اشخاص روسی در آن رفت و آمد زیادی دارند، دکوراسیون را طوری طراحی می کنیم که این هتل هماهنگ با علایق و سلیقه فرد روسی باشد.

حسنی با اشاره به مشکلاتی که در زمینه دارد اذعان داشت: مهم ترین مشکلی که در حال حاضر با آن دست و پنجه نرم می کنیم موضوع بودجه است؛ همچنین وجود مافیا در کار ما بسیار نگران کننده است و متاسفانه ایده هایی پیشرفت می کند که پول زیادی برای آن ها صرف شده است.

نخبگان و پژوهشگران جوان بسیاری در کشور ما وجود دارند که متاسفانه به دلیل کم کاری برخی از مسئولان و همچنین عدم تخصیص بودجه کافی به آن ها، قادر به شکوفایی طرح و ایده های خود نیستند؛ لذا مسئولان مربوطه بایستی با دغدغه مندی بیشتری به این حوزه توجه داشته باشند.

حمایت از جوانان و نوجوانان ایده پرداز، می تواند مسیر توسعه و شکوفایی کشور را هموارتر کند؛ کشورما در حال حاضر با تحریم های ظالمانه از سوی استکبارجهانی دست و پنجه نرم می کند و لذا توجه مسئولان آموزش عالی کشور به ایده های نو و کاربردی که می تواند مشکلات کشور را رفع کند، نیاز کشور به خارج از مرزها را کاهش خواهد داد.

انتهای پیام/

108 / 167 دانشگاه آزاد اسلامی استارتآپ ویکند شهر هوشمند نمایشگاه نوجوان نخبه یادگار امام

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

تصاویری از فقیرترین روستای آمریکا

جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور شد + حکم

کلیدواژه: پول فتا ماموران پلیس موبایل برنا

منبع این خبر، وبسایت www.borna.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۶۴۱۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • شکایت عجیب دختر جوان از پدرش / ماموران خنده شان گرفت+فیلم
 • طراح مشهور لباس های زنانه پسر همسایه بود / تینا باید بدن خود را تسلیم او می کرد
 • نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان قم به روایت تصویر
 • ماجرای حضور نوجوان ۱۶ ساله‌‌ در کارگاه طراحی پوستر و هنرمندان گیلان
 • فروشگاه های اینترنتی البرز باید ساماندهی شود
 • کلاهبرداری 40 میلیون ریالی 3 اخاذ زن‌نما در فضای مجازی
 • آیا برای خرید بسته‌های اینترنتی همراه اول ۲ بار مالیات پرداخت می‌شود؟
 • هشدارهای دوستی را جدی بگیریم
 • بازجویی از شوهر صیغه ای در پرونده جنجالی قتل مادر و دختر تهرانی
 • فوت یک دختر نوجوان در خوزستان بر اثر صاعقه
 • صاعقه موجب مرگ یک دختر نوجوان در خوزستان شد
 • کاتی و ستاره، تکانه ای در ژانر کودک و نوجوان است
 • زمان کشف جرایم اینترنتی در اردبیل از میانگین کشوری کم است
 • تاکسی‌های اینترنتی باید به شکل هوشمند سهمیه بنزین دریافت کنند
 • با چه کسانی دوستی نکنیم؟
 • سبحانی‌فر: تاکسی‌های اینترنتی باید به شکل هوشمند سهمیه بنزین دریافت کنند
 • گوشمالی پسر طمع‌کار توسط دختر رزمی‌کار
 • پیشنهاد وسوسه انگیز 3 دختر جوان به مردان پولدار تهران
 • معمای قتل زن میانسال و دختر ۱۴‌ساله حل نشد