i>


رضوی، از پرداخت ۱۰میلیارد ۱۲۸ میلیون تومان زکات در ۹ماهه سالجاری توسط مؤدیان استان سمنان در ۹ ماهه سال جاری خبردادوگفت:بر این اساس بیش از ۱۰۰ درصد تعهد این نهاد در جمع‌آوری زکات محقق شد.

سید جواد رضوی درگفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در سمنان،با اعلام این خبر گفت: ۷۵ درصد از زکات جمع‌آوری‌شده در این مدت صرف فقرا و ۲۵ درصد به پروژه‌های عام‌المنفعه اختصاص یافت.

 

مدیرکل کمیته امدادامام خمینی(ره) استان سمنان، بابیان اینکه از مجموع زکات پرداخت هشت میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان زکات مستحبی و ۳۱۳ میلیون تومان زکات واجب بوده است اضافه کرد: ۹۸۸ میلیون تومان زکات فطریه عام و سادات و کفاره عمد و غیر عمد در این مدت ۹ ماهه جمع‌آوری شده است.

 

رضوی بیان کرد: جمع‌آوری ۱۰ میلیارد تومان زکات تا پایان سال جاری در استان سمنان پیش‌بینی‌شده بود که در ۹ ماهه امسال  تعهد این نهاد محقق شد.

 

وی تصریح کرد: به ترتیب شهرستان‌های دامغان با مشارکت یک میلیارد و ۸۲۸ میلیون تومانی، شهرستان شاهرود با مشارکت یک میلیارد و ۶۱۹ میلیون تومانی و شهرستان سمنان با پرداخت یک میلیارد و ۴۱۳ میلیون تومانی در سه جایگاه نخست پرداخت زکات در ۹ ماهه سال جاری قرار گرفتند.

 

ایجاد777 فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان

مدیرکل کمیته امدادامام خمینی(ره) استان سمنان، در ادامه گفت: در ۹ ماهه امسال ۷۷۷ فرصت شغلی با اعتبار ۱۶ میلیارد و ۱۷۱ میلیون تومان برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان ایجاد شده است.

 

وی با اشاره به اینکه علاوه بر ایجاد طرح‌های اشتغال‌زایی برگزاری دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در سرفصل‌های مهارت‌آموزی، کارآفرینی و حرفه‌آموزی به دانش آموزان اجرایی می‌شود افزود: بعد از اجرایی شدن هر طرح اشتغال نظارت‌های بیش از سه سال باهدف پایداری و در صورت ضرورت اعطای تسهیلات تکمیلی پرداخت می‌شود.

 

رضوی اذعان داشت: ۲۰۰ فرصت شغلی ایجاد شده در ۹ ماهه امسال با اعتبار سه  میلیارد و ۷۸۴ میلیون تومان از منابع بانکی و ۴۷۵ طرح بااعتبار ۹ میلیارد ۱۳۹ میلیون تومان از منابع کمیته امداد و ۹۵ طرح اشتغال بااعتبار دو میلیارد و ۹۹۶ میلیون تومان از محل صندوق توسعه ملی تأمین‌ شده است.

 

مدیرکل کمیته امدادامام خمینی(ره) استان سمنان، از نظارت بر سه هزار و ۸۱۱ طرح اشتغال مددجویان و کارآفرینان عرصه اشتغال استان سمنان خبر داد و  گفت: در این مدت ۹ ماهه یک میلیارد و ۴۳۰ میلیون تومان به طرح‌های اشتغال اجراشده باهدف پایداری سازی تسهیلات اشتغال‌زایی مجدد پرداخت‌شده است.

 

وی با بیان اینکه مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان در ۹ ماهه سال جاری ۱۲ هزار ۸۱۱ تخته در قالب فرش، تانه بافی، تابلو فرش، گلیم، جاجیم، نمد و گلیم سوزنی بافتند ادامه داد:اکنون ۱۶۴ طرح اشتغال و خودکفایی مددجویان کمیته امداد استان سمنان  در قالب تولید فرش، تانه بافی، تابلو فرش،گلیم، جاجیم ، نمد و گلیم سوزنی در حال فعالیت هستند.

 

رضوی با اشاره به اینکه فرش‌، تابلو فرش‌ها، نمد و گلیم‌های بافته‌شده به بازار داخلی و خارجی عرضه می‌شوند، افزود: هدف از ایجاد طرح‌های اشتغال، استقلال مالی مددجویان و احیای سنت دیرینه  صنایع دستی است.

 

ایجاد اشتغال یکی از راهبردهای کمیته امداد در توانمندسازی مددجویان

مدیرکل کمیته امدادامام خمینی(ره) استان سمنان، بابیان اینکه مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان در ۹ ماهه سال جاری ۱۲ هزار و ۸۱۱ تخته در قالب فرش و سایر منسوجات را بافتند بیان کرد: این محصولات تولیدی در قالب ۵۴ تخته فرش، ۷۳ تابلو فرش،۱۷۱ گلیم،۳۱۷ جاجیم  و ۱۲ هزار ۱۹۶ نمد و تانه بافی بوده است.

 

وی ارزش ریالی محصولات تولیدی مددجویان را در قالب فرش و سایر محصولات وابسته  را  ۶۰۰ میلیون تومان دانست و بیان کرد:عمده اعتبار این بخش مربوط به فروش فرش باارزش ۳۲۴ میلیون تومان، اختصاص یافت.

 

رضوی بابیان اینکه تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان کمیته امداد در سرفصل‌های شغلی مختلف ازجمله دامپروری، کشاورزی، خدمات، صنعتی، معدنی، صنایع‌دستی و شیلات پرداخت می‌شود و شد تأکید کرد: تولید صنایع‌دستی به‌ویژه بافتن فرش دستی از ظرفیت‌های مددجویان کمیته امداد استان سمنان است که از این طرح‌ها حمایت ویژه ای می‌شود.

پایان پیام/276

منبع: شبستان

خبر بعدی:

لزوم گزارش فصلی از میزان جمع‌آوری زکات و محل هزینه آن

به گزارش خبرگزاری بسیج در قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در جلسه شورای زکات استان قزوین با تأکید بر اینکه تبلیغ معارف دینی زکات در ترویج هر چه بیشتر زکات مؤثر است، اظهار کرد: مبلغانی که به منظور تبلیغ زکات اعزام می‌شوند، باید از معارف دینی زکات آگاهی کامل داشته باشند تا بتوانند مردم را از اهمیت این حوزه بیشتر آگاه کنند.
وی تصریح کرد: زکاتی که مردم پرداخت می‌کنند، حسنه است و خداوند می‌فرماید کسانی که کار حسنه انجام می‌دهند، پاداشی بیشتر از آن دریافت می‌کنند و اینها معارف دینی ما است که می‌باید با جدیت بیشتری در جامعه تبیین شود.
امام جمعه قزوین افزود: خداوند در قرآن می‌فرماید «كسي كه زراعت آخرت را بخواهد به او بركت مي‏‌دهيم، و بر محصولش مي‏‌افزائيم، و آنها كه فقط كشت دنيا را مي‏‌طلبند كمي از آن به آنها مي‏‌دهيم اما در آخرت هيچ نصيبي ندارند!».
نماینده ولی در استان قزوین ادامه داد: این وعده الهی است که اگر مردم شهرها ايمان آورده و به تقوا روی بیاورند، قطعاً بركاتى از آسمان و زمين برايشان مى‏‌گشاییم و وعده الهی یقیناً محقق خواهد شد.
وی با تأکید بر اینکه بیان مسائل شرعی و فقهی بسیار مؤثر خواهد بود، عنوان کرد: در منابع دینی تأکید شده است که اگر شخصی خمس مال خود را پرداخت نکند، اعمال عبادی او دچار مشکل می‌شود و خداوند اعمال او را نمی‌پذیرد و اگر این مسائل فقهی و شرعی را مردم با جزئیات بدانند یقیناً اثر می‌پذیرند.
آیت‌الله عابدینی با بیان اینکه مبلغان باید مسائل اخروی درباره «مال» را برای مردم شرح دهند، تأکید کرد: خداوند درباره چگونگی جمع کردن و هزینه کردن مال سؤال می‌کند و این مهم نشان می‌دهد حلال و حرام بودن مال، تنها در جمع کردن نیست بلکه هزینه آن نیز باید مورد توجه باشد.
رئیس شورای زکات استان قزوین در ادامه بر شناسایی و استفاده از فرصت‌های تبلیغی تأکید کرد و اذعان داشت: ائمه جمعه و جماعات، روحانیون مستقر و طرح هجرت روستاها فرصت بسیار ارزنده‌ای هستند تا در امر تبلیغ زکات از ظرفیت آنها استفاده شود.
وی در ادامه اظهار کرد: باید از فرصت صدا و سیما، فضای مجازی و اصحاب رسانه در امر تبلیغ معارف دینی زکات استفاده کنیم و نتایج و برکاتی که پرداخت زکات در زندگی مردم جاری می‌کند، به مردم اطلاع‌رسانی شود.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین ارائه گزارش دقیق و جامع از میزان جمع‌آوری و موارد مصرف زکات را ضروری دانست و تأکید کرد این گزارش هر فصل تهیه و به اطلاع مردم برسد.
1001/پ30/ب

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

کلیدواژه: بیرجند دبیرخانه مساجد خراسان جنوبی خراسان جنوبي چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نماز جمعه نیروی هوایی رزمایش حسن روحانی حضرت زینب س پرداخت زکات اشتغالزایی

منبع این خبر، وبسایت shabestan.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۶۴۹۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اجرای ۱۴۶طرح اشتغال برای مددجویان کمیته امداد منطقه یک ساری
 • پرداخت زکات در سربیشه 70 درصد افزایش یافت
 • 250 میلیارد ریال کمک مردمی در چهارمحال و بختیاری جمع آوری شد
 • ۸۲ هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد در کشور ایجاد شد
 • امسال 800 میلیون ریال صدقه در پلدشت جمع آوری شد
 • پرداخت ۵۷ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال زایی به مددجویان هرمزگانی
 • ۱۷ میلیارد تومان برای ساخت و بازسازی منازل مسکونی مددجویان کمیته امداد گلستان هزینه شد
 • اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال به کارفرمایان کمیته امداد خراسان شمالی
 • زمینه اشتغال 844 مددجوی کمیته امداد یزد فراهم شد
 • 77 درصد تعهد اشتغال امسال در استان سمنان محقق شد
 • گزارشی از میزان جمع‌آوری زکات و محل هزینه آن ارائه گردد/ از ظرفیت اصحاب رسانه برای تبلیغ زکات استفاده شود
 • پرداخت بیش از ۲ میلیارد تومان زکات مال در استان اردبیل
 • پرداخت بیش از ۲ میلیارد تومان زکات در استان اردبیل
 • نظارت کمیته امداد شهرستان سمنان بر ۳۷۷ طرح اشتغال
 • جمع‌آوری 2 میلیارد تومان زکات در کهگیلویه و بویراحمد
 • ثبت ۷۹ طرح اشتغال برای مددجویان شهرستان سمنان
 • جمع آوری ۱۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان زکات در استان زنجان
 • زکات جمع آوری شده سال جاری دراستان دومیلیاردو ۱۶۷میلیون تومان است
 • جمع‌آوری ۱۱ میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان زکات در استان زنجان