معاون امور صنایع وزارت صنعت از افزایش زمان ثبت سفارش کالا از ۳ ماه به ۶ ماه خبر داد.

فرشاد مقیمی در نشست هم اندیشی خود با تشکل‌های تخصصی صنعت دخانیات با اشاره به نشست مشترک وزارت صمت با گمرک اعلام کرد: براساس توافق انجام شده ، زمان ثبت سفارش کالا از سه ماه به 6ماه افزایش یافته است.

معاون امورصنایع وزارت صنعت ، معدن وتجارت افزود: با افزایش زمان اعتبار ثبت سفارش کالا، مشکلاتی نظیر روند طولانی ترخیص کالا و احتمال ابطال ثبت سفارش کاهش خواهد یافت.

مقیمی همچنین از تمدید ثبت سفارش به صورت سیستمی خبرداد و گفت: به تازگی تمهیداتی برای تمدید ثبت سفارش از طریق سامانه در نظر‌گرفته شده است که نیازی به مراجعه حضوری افراد نخواهد داشت.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تشریح مشکلات صنعت دخانیات نظیر ثبت سفارش کالا ، واردات مواد اولیه ، تخصیص ارز ، تولید غیر رسمی دخانیات ، احتمال افزایش قاچاق محصولات دخانی، چالش های برات بدون تعهد و... اظهار کرد: در حوزه ثبت سفارش کالا با تمهیدات جدیدی که در نظر گرفته شده امیدواریم ، مشکلات این بخش مرتفع شود.

وی همچنین در خصوص خام فروشی و صادرات تنباکو با توجه به نیاز داخلی نیز گفت: در صورتیکه تولیدکنندگان داخلی به مواد اولیه برای تولید محصولات دخانی نیازمند باشند و میزان تولید فراتر از نیاز داخلی نباشد تدابیری برای‌ واردات و صادرات تنباکو در نظر گرفته خواهد شد.

معاون امورصنایع وزارت صنعت ، معدن وتجارت حمایت از صنعت دخانیات را در کاهش قاچاق محصولات دخانی وآسیب به مردم موثر برشمرد و افزود: تولید این محصولات اگرچه برای مصرف‌کنندگان توصیه نمی شود اما با توجه به وجود متقاضیان و قاچاق محصولات غیر‌استاندارد به کشور باید تدابیری برای حفظ صنایع فعلی و جلوگیری ازکاهش تولید محصولات داخلی اتخاذ شود.

مقیمی تسهیل فرآیند تولید و تامین مواد اولیه مورد نیاز این بخش را همانند همه صنایع مورد تاکید قرارداد و خواستار ارایه گزارشی از وضعیت موجود این صنعت و چالش های این بخش شد.

وی از برگزاری جلسات مستمر برای رفع مشکلات این صنعت خبرداد و گفت: موانع پیش روی صنعت با تعامل و هم اندیشی با تشکل های تخصصی و استفاده از توان علمی و فکری صاحبنظران قابل حل و فصل خواهد بود.

به گفته مقیمی مشکلات این بخش باید با ارایه راهکارهای اجرایی و نقش تشکل های تخصصی ، مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور و همچنین معاونت امور صنایع مشخص شود.

معاون امورصنایع وزارت صنعت ، معدن وتجارت در ادامه توانمندسازی و حمایت از تولید داخلی را از برنامه های مهم وزارت صنعت توصیف کرد و گفت: تشکل‌های تخصصی صنعت دخانیات در کنار سایر صنایع با احصاء مشکلات و چالش های صنعت و ارایه راهکارهای اجرایی نقش تعیین کننده ای در بهبود فضای کسب و کار به ویژه تولید خواهند داشت./تسنیم

منبع: ایران آنلاین

خبر بعدی:

شکل گیری صنعت بازاریابی محصول تولید انبوه است

تهران- ایرنا- رئیس کنفرانس ارتباطات بازاریابی و برندینگ در مورد شکل گیری صنعت بازاریابی و برندینگ گفت: وقتی کارخانه ها و صنایع به تولید انبوه دست یافتند، مسئله فروش این کالاها مطرح شد و بحث بازاریابی مورد توجه قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا، علی اکبر فرهنگی امروز چهارشنبه در دومین روز کنفرانس ارتباطات بازاریابی و برندینگ که در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: هر محصولی که نام کالا به خود بگیرد باید به مصرف برسد. بنابراین بازاریابی با مقوله تولید انبوه و دنیای مدرن گره خورده است و در دنیای سنتی خیلی جایگاهی نداشت.
وی افزود: ارتباطات بازاریابی یک پدیده نو ظهور و متعلق به هزاره دوم میلادی است و بعد از این مقطع زمانی مورد توجه قرار گرفت.
این پژوهشگر رشته مدیریت ادامه داد: در دهه های گذشته در قلمرو پژوهشی ارتباطات بازاریابی (imc) آثار علمی گسترده ای منتشر شده است که نشان دهنده توجه محیط های علمی دنیا به این صنعت است. این مطالعات می توانند به سازمان ها در تحقق بخشیدن به اهداف ارتباطی خود کمک کنند.
این استاد رشته مدیریت سپس به بررسی تفاوت های بازاریابی در عصر مدرن و پست مدرن پرداخت و بیان کرد: در عصر مدرنیسم ارتباطات بازاریابی یکپارچه تکامل پیدا کرد و جهت گیری ها تاکتیکی و فن سالارانه شد و برنامه استراتژیک و جامع نگری وجود داشت، اما در عصر پست مدرن تاثیری که بازاریابی بر جامعه می گذارد مهم است. در مدرنیسم فعالیت های محلی است، اما در پست مدرنیسم جهانی است. در مدرنیسم توسعه انبوه و ناگهانی داریم و در پست مدرینسم توجه ویژه در محورهای اصلی ارتباطی است.
وی افزود: در دوران مدرنیسم ما سازمان را ازنظر درونی و بیرونی مورد توجه قرار می دهیم، اما در پست مدرنیسم مشتری محوری ملاک است.
فرهنگی ادامه داد: در مدرینته پاردایم مدیریت بر اساس نظام های عقلایی، طبیعی و باز مدنظر بود، اما در پست مدرنیستم پاردایم جدید مبنی بر سازمان های خدمتگزار حاکم شده است
این فعال عرصه تبلیغات و برندینگ در مورد بازیگران اصلی ارتباطات و بازاریابی هم اظهار کرد: تبلیغ کنندگان، آژانس های تبلیغاتی، رسانه ها، مخاطبان هدف سازمان های خدماتی مثل محققان بازار، مشاوران و... از اصلی ترین بازیگران عرصه تبلیغات و برندینگ هستند.
فرهنگی در مورد ظهور مباحث جدید در عرصه صنعت برندینگ هم بیان کرد: ظهور اخلاقیات حاکم بر کسب و کار و فلسفه مدیریت، رویکرد مذهب در سازمان و رویکردهای پدیدار شناسی از جمله رویکردهای جدید در صنعت برند و حوزه های پژوهشی است.
وی با بیان اینکه رویکردهای جدید اخلاقی در این صنعت در اروپای شمالی به ویژه در دانمارک برای برند سازی مورد استفاده قرار گرفته است، بیان کرد: سرمایه گذاری اخلاقی، حسابرسی اخلاقی، مدیریت بر مبنای ارزش ها، درک ترجیحات مصرف کننده و مسئولیت های اجتماعی سازمان در ذیل اخلاق در صنعت برند سازی مطرح است و در دانمارک روی این زمینه ها کار کرده اند.

** هدف تبلیغات اقناع مردم است
محمود محمدیان استاد دانشگاه علامه طباطبایی در کنفرانس ارتباطات بازاریابی و برندینگ گفت: متخصصان تبلیغات تلاش می کنند مردم را به آن امری که صاحب کالا می خواهد راضی کنند.
محمدیان در کنفرانس ارتباطات بازاریابی و برندینگ که در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: مسئله و پرسش اصلی صنعت تبلیغات و برند سازی این سوال است که چگونه باید مخاطب را اقناع کرد؛ چرا که هدف تبلیغ قانع کردن مردم به پذیرش چیز هایی است که صاحب کالا می خواهد.
وی با بیان اینکه در طول زمان متخصصان تبلیغ تکنیک هایی را برای اقناع مخاطب به کار بردند، اظهار کرد: سنتی ترین روش اقناع تکرار است. آن قدر یک برند را باید تکرار کرد تا در ذهن مخاطب باقی بماند و تکرار خود منجر به ماندگاری می شود.
محمدیان افزود: دومین تکنیک برای اقناع مخاطب بحث زیبایی است. استفاده از افراد زیبا در تبلیغات منجر به اثر بخشی بهتر تبلیغات خواهد شد و تجربه نشان داده است که این افراد پذیرش بیشتری دارند از همین رو سعی می شود در کار های تصویری از افراد خوش چهره استفاده شود. البته فردی که مورد استفاده قرار می گیرد خیلی خوش چهره نباید باشد؛ چرا که آن موقع کالا تحت تاثیر آن فرد قرار خواهد گرفت و امر تبلیغ دچار مشکل خواهد شد.
استاد مدیریت دانشگاه علامه طباطبایی سومین تکنیک اقناع مخاطب را مانور روی ویژگی های کالا دانست و گفت: هر محصولی ممکن است ده ها ویژگی داشته باشد. در این روش قرار نیست همه ویژگی ها مطرح شود، بلکه باید در تبلیغات مهم ترین و متمایز کننده ترین ویژگی کالا برجسته و مورد تاکید قرار گیرد.
وی با تاکید بر این نکته که یکی از موثرترین روش های اقناع مخاطب بیان این نکته است که کالای مورد نظر چه منفعتی برای مشتری دارد، اظهار کرد: آخرین تکنیک برای اقناع مخاطب این است که تبلبغات باید برشی از زندگی واقعی مردم باشد؛ یعنی نشان داده شود محصول در فرایند واقعی زندگی مردم چه علمکردی می تواند داشته باشد . به عنوان مثال برای تبلیغ قدرت یک خودرو می توان آن را در شرایط بارندگی شدید نشان داد که قدرت غلبه بر سیل و باران را دارد.
**9487**1584

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

منبع این خبر، وبسایت www.ion.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۶۵۰۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • دلیل مخالفت رئیس کل بانک مرکزی با واردات برخی خودرو‌ها چیست؟ آیا ارز مورد استفاده از محل پولشویی و جرائم سازمان یافته است؟ خودرو‌های بیش از ۴۰ هزار دلار متعلق به کدام آقازاده است؟ تفکر احمدی نژادی در وزارت صنعت، معدن و تجارت
 • دلیل مخالفت رئیس کل بانک مرکزی با واردات برخی خودرو‌ها چیست؟ آیا ارز مورد استفاده از محل پولشویی و جرائم سازمان یافته است؟ خودرو‌های بیش از ۴۰ هزار دلار متعلق به کدام آقازاده است؟ تفکر احمدی نژادی در وزارت صنعت معدن تجارت
 • اتمام مهلت وزارت صنعت برای ابلاغ دستورالعمل ترخیص خودروهای وارداتی
 • واردات مواد اولیه بدون انتقال ارز تا پایان 98 مجاز است
 • ترخیص خودرو«بدون انتقال ارز» ابهام دارد
 • ایرانی‌ها سالانه ۱۰ هزار میلیارد تومان خرج دخانیات می‌کنند/ سودمند‌انه‌ترین مالیات مختص سیگار است
 • ایرانی‌ها سالانه ۱۰ هزار میلیارد تومان خرج سیگار و دخانیات می‌کنند/ سودمند‌انه‌ترین مالیات مختص سیگار است
 • افزایش تعامل صنایع بالادستی و پایین دستی در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت /5 میلیون تن محصولات پلیمری در 9 ماهه 97 تولید شد
 • 5 میلیون تن محصولات پلیمری در 9 ماهه 97 تولید شد
 • ترخیص خودروهای وارداتی «بدون انتقال ارز» ابهام دارد
 • زرندیه نقش مهمی در تولید محصولات زراعی استان مرکزی دارد
 • مخالفت وزیر صنعت با نظر همتی
 • ممنوعیت نامگذاری محصولات الکلی و دخانیات به نام قهرمانان ماناس در قرقیزستان
 • مخالفت وزیر صنعت با نظر رئیس بانک مرکزی/ خودروهای مانده در گمرک اجازه ترخیص دارند
 • وزیر صنعت: خودروهای مانده در گمرک اجازه ترخیص دارند
 • خودروهای مانده در گمرک اجازه ترخیص دارند
 • مخالفت وزیر صنعت با بانک مرکزی+سند
 • مخالفت وزیر صنعت با نظر همتی +سند
 • مخالفت وزیر صنعت با نظر همتی/ خودروهای مانده در گمرک اجازه ترخیص دارند