به گزارش جهان نيوز، در پایان دیدار تیم های ایران و ویتنام که به برتری دو بر صفر تیم ملی کشورمان ختم شد، علی کفاشیان اظهار داشت: در یک دیدار حساب شده توانستیم ویتنام را ببریم. اگر با همین اقتدار به مصاف عراق برویم و سومین پیروزی را هم در این بازی به دست بیاوریم، تا رفتن به نیمه نهایی مشکلی نخواهیم داشت.
وی افزود: ما خاطرات خوشی از دیدار با عراق در جام ملتها نداریم اما این بازی را به چشم یک بازی انتقامی نگاه نمی کنیم. این بازی را تنها به چشم یک دیدار حساس نگاه می کنیم که باید در آن پیروز شویم.

نایب رییس فدراسیون فوتبال در خصوص دلخوری کی روش و اعتراضات او در جریان بازی گفت: کی روش هم از برخی تصمیمات برگزار کننده بازیها قبل از شروع بازی ناراحت بود. متاسفانه لجبازی کردند و به کادر فنی اتاق ندادند در حالی که اتاق هم بود. من هم چند بار به AFC اعتراض کردم. نمی دانم چرا لجبازی کردند که اتاق خالی را ندادند. ضمن این که داوری هم قدری اشکال داشت و اخطارهای بی مورد هم به بازیکنان ما داده شد. 

کفاشیان در خصوص احتمال عقد قرارداد کی روش با فدراسیون فوتبال کلمبیا بیان داشت: من هم این اخبار را از طریق سایتها شنیده ام. یادم رفت از ایشان بپرسم! الان هم زمان مناسبی نیست که در این خصوص صحبت کنیم. کی روش آنقدر حرفه ای هست که تا زمان اتمام کارش با ایران تصمیمی نمی گیرد و یا اگر بگیرد آنرا اعلام نمی کند.

وی در خصوص اینکه آیا فدراسیون قصد تمدید دارد؟ گفت: بستگی به نتایج دارد و از اینجا برسیم و با کی روش به تفاهم برسیم ولی غیر ممکن نیست. در فدراسیون برای تمدید قرارداد کی روش اراده هست. کی روش هشت سال در ایران کار کرده است و اگر بیاید، جام جهانی بعدی هم تضمین می شود.

منبع: مهر

منبع: جهان نيوز

خبر بعدی:

هادی طباطبایی: کی روش تیم ملی را جزیره‌ای اداره می‌کرد؛ استقلال با شکست پرسپولیس دست‌نیافتنی خواهد شد

پیشکسوت استقلال می‌گوید پیش‌بینی‌های او درست از آب درآمده است.

طرفداری- هادی طباطبایی، پیشکسوت استقلال درباره روند خوب این تیم و شرایط نیم فصل دوم اظهار داشت استقلال در کم موقعیت دادن به حریفان و در کار دفاعی عملکرد خوبی دارد اما علاوه بر این باید از موقعیت‌هایی که به دست می‌آورد به خوبی استفاده کند. اگر الان تیم را در بالای جدول و در رتبه دوم می‌بینیم به خاطر گل‌های زیادی است که قبل‌تر زده‌اند.

به نقل از فارس، هادی طباطبایی در سال 97 انتقادات زیادی را پیرامون مشکلات استقلال مطرح کرد و به خاطر عدم نتیجه‌گیری این تیم نگران بود اما حالا این پیشکسوت آبی‌ها به گفته خودش به آرامش رسیده و با خیال راحت تعطیلات نوروز را در کنار خانواده و در کشور دانمارک سپری می‌کند.

سال 97 برای فوتبال ما چطور گذشت؟

کلا سال پرچالشی بود که بخشی از آن به فوتبال ملی و بخش دیگر آن به تیم مورد علاقه ما یعنی استقلال مربوط می‌شود.

ابتدا در مورد بخش تیم ملی صحبت کنید.

تیم ملی خوب بود اما در فوتبال خودمان تاثیر نداشت. در واقع به صورت جزیره‌ای اداره می‌شد. کی‌روش همه چیز را جدا کرد تا برای خودش تیمی بسازد و آن را اداره کند. ما در این سال بحث جام ملت‌ها را داشتیم و مسئله رفتن یا ماندن کی‌روش مطرح بود. مشخص بود که خیلی ها به دنبال این هستند تا کی‌روش برود. نحوه قرارداد بستن با او بحث مفصلی دارد که چرا این قرارداد کوتاه مدت بسته شد. ماندن او در واقع منوط به نتیجه‌گیری بود و اینها نشان می‌داد که عزم جدی برای ماندنش وجود نداشت. در نهایت هم کی‌روش رفت. همه از اول می‌دانستند قرار است برود. وقتی بررسی‌های لازم را انجام می‌دهیم می‌بینیم که احتمال رفتن او چند برابر احتمال ماندنش بود. سوال اینجاست که چرا همان موقع برای پیدا کردن جایگزینش اقدامی نشد. مانند خود کی‌روش که همزمان با ما با کلمبیا هم صحبت می‌کرد. قطعا اولویت او ایران بود و اگر شرایطش فراهم می‌شد در اینجا می‌ماند اما بلافاصله بعد از قطعی شدن جدایی‌اش با کلمبیا قرارداد بست. یعنی مذاکراتش را از قبل با آنها انجام داده است.

فکر می‌کنید کی‌روش می‌تواند با کلمبیا به موفقیتی مانند قهرمانی در کوپاآمریکا برسد؟

کی‌روش در فوتبال ایران یک چیز را خوب یاد گرفت و آن هم اقتصادی و نتیجه‌گرا بازی کردن بود. این موضوع در کلمبیا و مقابل تیم‌های بزرگ می‌تواند به او کمک کند. اما نکته عجیب این است که برای ما شرایط باری به هر جهت پیش می‌رود و ما پلنی برای بعد از کی‌روش نداشتیم و به خاطر همین یک فیفادی را از دست دادیم.

محصص قبل از  جدایی کی‌روش گفت باید ببینیم با رفتن کی‌روش او ضرر می‌کند یا ما. به نظر شما چه کسی ضرر کرد؟

این حرف خودش ضرر است چون نشان می‌دهد که ما هیچ برنامه‌ای نداریم. فوتبال ما قائم به فرد شده و این اوج فاجعه است. مگر قرار بود کی‌روش تا ابد در ایران بماند. ما باید برای این اتفاق برنامه‌ای تنظیم می‌کردیم.

منهای بحث زیرساختی و سخت‌افزاری به نظر شما چه طرز تفکری می‌تواند به فوتبال ما کمک کند؟

ما مربیانی می‌خواهیم که تیم درست کردن و کار تیمی را به خوبی بلد باشند. ما از لحاظ فردی خیلی خوب هستیم. بازیکنان ما به صورت انفرادی کیفیت خوبی دارند و این خصلت فوتبال ماست اما مهم این است که به یک تیم تبدیل شویم. کاری که کی‌روش کرد. استراتژی تیمی و تیم بودن بسیار مهم است. ما به مربی‌ای نیاز داریم که آنچه کی‌روش به ما داد را حفظ کنیم و پس از آن به دنبال ضعف‌ها برویم. این مسئله به دو عامل بستگی دارد. یکی شناخت مربی از فوتبال ما و دیگری هدفی که ما به او می‌دهیم اما ما هنوز به آن نقطه نرسیده‌ایم.

از بحث تیم ملی فاصله بگیریم. در مورد شرایط این روزهای استقلال صحبت کنید.

خدا را شکر که استقلال به آرامش رسیده و نتیجه می‌گیرد و هواداران راضی و خشنود هستند. به نظرم بخش زیادی از این موفقیت را ما و هواداران رقم زدیم. استقلال سال پرچالشی را پشت سر گذاشت. تیم جدیدی درست شد که اصلا به آن نیاز نشد. انتقادات سازنده باعث شد مدیریت باشگاه به خودش بیاید و اوضاع را درست کند. این انتقادات باعث شد که بازیکنان بی‌کیفیت کنار بروند و همچنان حمایت هواداران باعث شد اتفاقات خوبی برای استقلال رقم بخورد. فقط حیف از اینکه ستاره سوم از استقلال گرفته شد. این تیم توانش را داشت که به قهرمانی آسیا برسد. من در ابتدای فصل هم گفته بودم این تیم برای نیم فصل دوم ساخته شده است. استقلال از نظر فنی و عملکرد تیم خوبی شده است، این تیم یک نیم فصل تاوان اشتباهات را داد و هزینه آن را همه ما از هواداران تا پیشکسوتان پرداخت کردند.

در مورد بازی‌های لیگ قهرمانان چطور؟

در لیگ قهرمانان آسیا ،استقلال در بازی اول خوب نبود اما در بازی دوم بهتر شد و من قول می‌دهم بهتر از این هم می‌شود. دلیلش این است که این بازیکنان یک نیم فصل پر فراز و نشیب را طی کردند. آنها تنها دو بازی انجام دادند و تجربه زیادی در بازی‌های آسیایی ندارند. با این حال بدون شک در بازی‌های بعدی بهتر خواهند شد و به نظرم صعود آنها دور از دسترس نیست.

فکر می‌کردید در نیم فصل دوم استقلال خودش را به عنوان مدعی اصلی قهرمانی در لیگ برتر نشان دهد؟

شاید خیلی‌ها به این موضوع فکر نمی‌کردند اما من از روز اول می‌گفتم که این تیم برای نیم فصل دوم است. الان هم دقیقا تمام حرف‌هایی که زدم یکی یکی ثابت شدند. بسیاری به من می‌گویند تو پیشگویی کردی اما من تنها به عنوان یک کارشناس تحلیل‌های فنی را گفتم. استقلال می‌تواند مدعی قهرمانی باشد. بازی روز دهم فروردین خیلی مهم است. استقلال توان پیروزی در دربی را دارد و به نظر من با شکست پرسپولیس دست نیافتنی می‌شود. تنها نگرانی که الان دارم این است که در چند بازی اخیر استقلال با حداقل گل به پیروزی می‌رسد و این نشان می‌دهد که حریفان در حال شناسایی استقلال هستند و راه‌های گلزنی این تیم را می‌بندند. مسئولان تیم باید تدبیری برای این مسئله بیندیشند. ضمن اینکه بحث موقعیت‌سوزی هم مطرح است. بازیکنان باید توجه داشته باشند که در یک بازی شاید نتوانند موقعیت‌های زیادی به دست آورند. کادر فنی باید راهی برای جلوگیری از دست رفتن فرصت ها پیدا کنند.

اگر می‌توانستید یک ایراد را از تیم استقلال بگیرید تا شرایطش در زمین بهتر از آنچه که هست، بشود، آن ایراد کدام خواهد بود؟

استقلال در کم موقعیت دادن به حریفان و در کار دفاعی عملکرد خوبی دارد اما علاوه بر این باید از موقعیت‌هایی که به دست می‌آورد به خوبی استفاده کند. اگر الان تیم را در بالای جدول و در رتبه دوم می‌بینیم به خاطر گل‌های زیادی است که قبل‌تر زده‌اند. بنابراین فکر می‌کنم استفاده بهینه از موقعیت‌ها مسئله‌ای باشد که بتواند شرایط تیم را بسیار بهتر از آنچه که هست، کند.

سال 97 برای خود شما چطور گذشت؟

من در این سال فعالیت فوتبالی نداشتم. اما به خاطر استقلال برایم چالش‌زا بود. به خاطر استقلال نگران بودم اما عده‌ای به من بی‌احترامی کردند و تهمت زدند. خیلی از آنها بعد از چند ماه عذرخواهی کردند و حلالیت گرفتند. در این مدت خیلی اذیت شدم. انتظار نداشتم به خاطر نگرانی برای استقلال اینگونه مورد حمله قرار بگیرم. با این حال خدا را شکر می‌کنم حرف‌هایی که زدم واقعیت بود. دردم درد استقلال بود. سعی کردم در متن و مشکلات استقلال باشم و نسبت به آنها بی‌تفاوت نباشم. خوشحالم تمام این حرف‌ها را به جان خریدم اما استقلال نتیجه گرفت. خوشحالم استقلال در پایان سال شرایط خوبی پیدا کرد. من هم مانند همه هواداران در این مدت سختی کشیدم ولی حالا که همه آنها راضی هستند من نیز به آرامش رسیدم.

دربی را کجا تماشا می‌کنید؟

تا پایان تعطیلات در دانمارک هستم. متاسفانه نمی‌توانم دربی را از نزدیک ببینم و در کنار خانواده آن را تماشا می‌کنم. امیدوارم استقلال سال را با شکست پرسپولیس آغاز کند و عیدی خوبی به همه ما بدهد. من اهل پیش‌بینی نیستم اما مطمئنم استقلال توان بردن پرسپولیس را دارد.

در سالی که گذشت به نظر شما بهترین دروازه‌بان در سطح دنیا چه کسی بود؟

دروازه‌بانان زیادی وجود دارند که بخواهیم از آنها نام ببریم. مانند ترشتگن و دخیا که عملکرد خیلی خوبی داشتند و به تیم‌هایشان در فاز دفاعی خیلی کمک کردند اما اگر از فاز دفاعی فراتر برویم باید دروازه‌بان منچسترسیتی را نام ببرم که نسبت به بقیه متفاوت کار می‌کند. ادرسون مثل آخرین مدافع در کار دفاعی تعیین کننده است و در بازی‌سازی و انتقال بازی به فاز هجومی خیلی کمک می‌کند. کار هجومی منچسترسیتی با دروازه‌بان شروع می‌شود یک بخش این مسئله به تفکرات سرمربی برمی‌گردد و بخش دیگر آن به ابزار یا بازیکن که باید توانایی این را داشته باشد که تفکرات سرمربی را  در زمین پیاده کند و این مسئله مهمتری است.

ایران یکی از افسرده‌ترین جوامع در دنیا| چرا شاد نباشیم؟

استاندار گلستان برکنار شد

نزن باران که ایران غرق خون است+ تصاویر

منبع این خبر، وبسایت jahannews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۰۲۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • پدر نیمار: درحال مذاکره با پاری سن ژرمن برای تمدید قرارداد هستیم؛ نیمار مثل پله، روزی الهام بخش بازیکنانی دیگر خواهد شد
 • ترفند جدید فدراسیون برای مقابله با تبانی:فسخ یکطرفه ممنوع!
 • سازمان ملل: در حمله هوایی ناتو در قندوز ۱۳ غیر نظامی کشته شده است
 • ۲۵ استان کشور درگیر بارش/ مردم از مسافرتهای غیر ضروری بپرهیزند
 • کی‌روش: فدراسیون فوتبال ایران نظم و انضباط نداشت
 • کمیته امداد پای کار پویش کمک به سیل‌زدگان رفت
 • جلال چراغپور: کی‌ روش مزایای زیادی برای فوتبال ما داشت اما نتوانست موفق شود؛ او ۶۰ درصد تیم ملی ایران بود
 • دفاع محکم جلال چراغپور از کی‌روش
 • سرمربی کره جنوبی: کاری به نتایج ضعیف گذشته مقابل کی‌روش نداریم
 • قلع و قمع یک مورد ساخت و ساز غیر مجاز در شهرستان البرز
 • کی‌روش ۶۰ درصد تیم ملی ما بود/ یک اشتباه خطرناک برای انتخاب سرمربی تیم ملی
 • چراغپور: کی‌‌روش ۶۰ درصد تیم ملی ما بود
 • منطقی‌ترین حرف‌های تاج درباره کی‌روش ۲ ماه بعد از رفتنش!/ چرا رئیس فدراسیون در برنامه میثاقی عصبانی شد؟
 • منطقی‌ترین حرف‌های تاج درباره کی‌روش ۲ ماه بعد از رفتنش!
 • تاج: کسی را برای تیم ملی می‌آوریم که روند مثبت کی‌روش را ادامه دهد
 • سفر به آینده ممکن است؟
 • تاج: کی‌روش می‌گفت مصاحبه من علیه برانکو فنی است
 • کار سخت استقلال برای حفظ ۳ بازیکن
 • گاتزتا دلو اسپورت: زانیولو بر سر تمدید قراردادش با آ اس رم به توافق رسید