شرکت "Owlet" تاکنون برای ساخت مانیتور‌های متصل به نوزاد و تولید کوچک‌ترین جوراب‌های هوشمند معروف است. ولی محصول جدید این شرکت برای پیش از به دنیا آمدن کودک است. این شرکت به منظور نظارت بر جنین یک کمربند تولید کرده است که یک نوار پارچه‌ای نرم و نازک است که در زمان بارداری پایین کمر و دور شکم مادر بسته می‌شود و روی وضعیت جنین نظارت می‌کند.

این کمربند یک حسگر پلاستیکی در مقابل و مرکز خود دارد و با استفاده از فناوری نوار قلب قادر است ضربان قلب جنین را خوانده و ثبت کند. از دیگر قابلیت‌های کمربند این است که می‌تواند تعداد لگد‌های جنین را نیز بشمارد و همچنین وضعیت خواب مادر و انقباضات ماهیچه‌ای وی را نیز ردیابی کند.

هدف از طراحی کمربند مذکور تنظیم وضعیت مادر در هفته بیست و چهارم بارداری است. یک اپلیکیشن نیز برای این کمربند طراحی شده است که اطلاعات ثبت شده را به نمایش می‌گذارد. با این کمربند والدین می‌توانند از سلامت نوزاد خود آگاهی یابند و ضربان قلب وی را بشنوند. عرضه این کمربند از اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی آغاز می‌شود. قیمت قطعی محصول هنوز مشخص نشده، ولی احتمال دارد این کمربند با قیمت ۳۰۰ دلار به فروش برسد.

منبع: پارسینه

خبر بعدی:

خصوصیات یک مادر شوهر یا مادر زن خوب چیست؟

رابطه مادر شوهر با عروس / رابطه مادر زن با داماد

پس از انتخاب فرزند برای ازدواج عضو جدیدی وارد خانواده می‌شود که ممکن است فرهنگ متفاوتی داشته باشد. همین عامل، باعث بروز مشکلاتی در روابط با خانواده همسر به خصوص مادر همسر می‌شود. زیرا مادر‌ها دل نگرانی‌های بیشتری برای فرزند خود داشته و بیشتر آن را ابراز می‌کنند.

در بسیاری از مواقع مادر‌ها قصدشان راهنمایی و هدایت زندگی فرزندش به سمت خوشبختی است، اما عروس یا داماد او برداشتی دیگری از این رفتار دارد و آن را دخالت بی‌جا، احساس بی‌اعتمادی و دوست نداشتن او و به هم زدن زنگی مشترکشان می‌دانند. پس برای داشتن روابط خوب با عروس یا داماد باید سیاست‌های یک مادر شوهر یا مادر زن خوب بودن را یاد بگیرید و به باید‌ها و نباید‌های رفتارتان به عنوان مادر شوهر یا مادر زن توجه کنید.

ویژگی‌های یک مادر شوهر / مادر زن خوب

- قبل از ایراداتش ویژگی‌های مثبت او را ببینید

پیش از آنکه در جستجوی کشف نقطه ضعف‌ها باشید، به دنبال برجسته کردن نقاط قوت باشید. فرزند شما دوست دارد از همسرش تعریف کنید چرا که به دنبال تایید شماست. همین تایید شما برای آن‌ها بیش از هر هدیه‌ای ارزش دارد. آنان سعی دارند تا به شما نشان دهند که از پس مقدمات یک زندگی موفق برآمده اند.

- برای حریم زندگی‌شان ارزش قائل شوید

از فرزندانتان کسب اطلاع نکنید. یادتان باشد خانه آن‌ها حریم مخصوص خودشان است لذا حق دارند برای آن قوانین تعیین کنند و از شما بخواهند رعایت کنید لذا حتی از سر دلسوزی سعی نکنید قوانین آن‌ها را تغییر دهید بلکه به آن احترام بگذارید.

- اصرار نکنید که شما را مادر خطاب کنند

عروس و یا دامادتان مجبور نیستند شما را با نام مادر صدا کنند. شما هم نباید این کار را به آن‌ها تحمیل کنید، این کار تنها زمانی ارزش خواهد داشت که با کمال میل انجام شود.

- برای بچه دار شدن اصرار نکنید

همه پدرو مادر‌ها آرزوی دیدن نوه خود را دارند. مادر شوهر اغلب بیش‌تر از مادر خانوم بر این موضوع، حساس است و بسیار دیده می‌شود که مادرشوهر، فشار زیادی را بر عروس و پسر خود، برای بچه دار شدن وارد می‌کند.

- بدون اطلاع به منزل آن‌ها نروید

خانه‌ی فرزند شما و همسرش حریم خصوصی آن‌ها است و تحت هیچ شرایطی بدون اطلاع دادن نباید به خانه‌ی آن‌ها بروید. باید به حریم خصوصی آن‌ها احترام گذاشته و قبل از رفتن به منزل آن‌ها، اطلاع دهید.

- فرزندتان را در میان مشکلات قرار ندهید

گاهی اوقات ممکن است مادر شوهر و یا مادر خانوم با عروس و یا داماد به مشکل بخورند. در این مواقع بهتر است، این مشکل را با عروس و یا داماد خود حل و فصل نمایید و از مطرح کردن آن با فرزند خود، بپرهیزید. اگر مشکلات پیش آمده را با فرزند خود مطرح نمایید، نه تنها کمکی به حل شدن آن نخواهید کرد، بلکه رابطه شما با فرزندتان نیز بر هم می‌ریزد.

- رفتار‌های منفعل و پرخاشگرانه نداشته باشید

هر مشکلی تنها یک راه حل دارد: صحبت کردن. زمانی که با عروس و یا داماد خود مشکلی دارید، قهر کردن، ساکت شدن، تحویل نگرفتن و یا متلک انداختن، هیچ کمکی به شما نخواهد کرد. بهترین کار صحبت کردن و مطرح کردن مشکل می‌باشد.

- تشکر کردن را فراموش نکنید

عروس و یا داماد، در مقابل شما وظیفه‌ای ندارند. اگر آن‌ها برای شما کاری انجام می‌دهند به این دلیل نیست که این کار وظیفه‌ی آن‌ها است، بلکه به این دلیل است که برای شما ارزش قائل هستند، این را در ذهن خود نگه دارید و زمانی که آن‌ها برای شما کاری انجام می‌دهند، برای شما غذا آماده می‌کنند و یا برای شما گل می‌خرند، فراموش نکنید که از آن‌ها تشکر کنید. این ساده‌ترین راه است تا بتوانید به آن‌ها نشان دهید که شما هم برای آن‌ها ارزش قائل هستید.

- انتظارات بیجا نداشته باشید

انتظار نداشته باشید که تمام روز‌های خاص و تعطیلات را در کنار شما بگذرانند. ممکن است دوست داشته باشید که تعطیلات و تمام روز‌های خاص را در کنار تمام اعضای خانواده بگذرانید، این خواسته‌ای کاملا طبیعی است؛ اما فراموش نکنید که فرزندان شما نیز برای خود یک خانواده دارند. اگر در تعطیلات و یا روز‌های سال نو آن‌ها تصمیم به سفر گرفتند، فراموش نکنید که این تصمیم مشترک بوده و این حق طبیعی آن‌ها خواهد بود.

- در تربیت نوه‌هایتان دخالت نکنید

ممکن است شما برای فرزندان خود مادر بی نظیری بوده باشید، شاید بخواهید تجربیات خود را در زمینه‌ی بزرگ کردن بچه‌ها با آن‌ها در میان بگذارید؛ اما این کار را تنها زمانی می‌توانید انجام دهید که آن‌ها از شما درخواست کنند.

- از آن‌ها بدگویی نکنید

هر چقدر هم که از عروس یا داماد خود ناراحت و عصبانی هستید، به هیچ عنوان با فرد دیگری در این مورد صحبت نکرده و از آن‌ها بد گویی نکنید. هراتفاقی که بین شما رخ داده باشد دلیلی وجود ندارد که افرادی خارج از خانواده از این مسائل مطلع شوند. علاوه بر این اگر این صحبت‌ها به گوش عروس یا داماد شما برسد، مشکل بزرگ‌تر خواهد شد. در این مواقع تنها با کسی که مشکل دارید، صحبت کنید.

- در تمیزی و نظم منزل آن‌ها دخالت نکنید

بسیاری از مادرشوهر‌ها بر روی تمیزی منزل عروس خود، حساس هستند و ممکن است گاهی تذکراتی را در رابطه با این موضوع به عروس خود بدهند. اگرچه این کار از روی دل سوزی است؛ اما باید بدانید عروس و پسر شما خانواده‌ای مستقل هستند و نظافت منزل آن‌ها به خودشان مربوط است.   منبع: بیتوته 

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

نحوه دریافت عیدی از ایرانسل

کلیدواژه: علم و فناوری کمربند بارداری نوار قلب

منبع این خبر، وبسایت www.parsine.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۰۸۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • دو مصدوم بر اثر واژگونی و حریق خودرو در کمربندی پالایشگاه اصفهان
 • سفر اروپایی رییس جمهوری چین آغاز شد
 • قلب معنوی و سرشار از معرفت به خدا انسان را سعادتمند می‌کند
 • نکاتی که به شما می‌گوید لباسی که خریده اید اندازه شما هست یا خیر!
 • زمان مناسب برای اولین سونوگرافی در بارداری/ جنین در کدام هفته رویت می‌شود؟
 • همکاری ایران و چین در طرح «کمربند - جاده» تقویت می شود
 • تصادف در کمربندی مهاباد-میاندوآب دو مصدوم بر جای گذاشت
 • علل سردی دست و پای نوزادان/ راهی ساده برای پیشگیری از سرماخوردگی/ از آنژیوگرافی قلب چه می‌دانید؟
 • مادر رابیو: کم مانده PSG آدرین را به سیاهچال بیندازد
 • مادر کاشانی ۴ قلو زایمان کرد/حال همه نوزادان خوب است
 • فارغ شدن مادر باردار گلستانی گرفتار در برف
 • تسليت رئيس‌جمهور درپي درگذشت مادر شهيدان حسن‌زاده‌رستمي
 • ایتالیا به طرح یک کمربند یک جاده چین ملحق می‌شود
 • رییس جمهور درگذشت مادر شهیدان حسن زاده رستمی را تسلیت گفت
 • مادر رابیو: پسرم در پاری سن ژرمن زندانی است؛ آن‌ها آدریان را به گروگان گرفته‌اند
 • تعطیلات نوروز به زادگاه و روستای سازنده نخستین قلب مصنوعی سفر کنید+ تصاویر
 • پیکر مادر سه شهید در کازرون تشییع شد
 • رزمی کاران استریت فایت گیلان قهرمان کشور شدند
 • گرفتار شدن ۲ مادر باردار در برف گلستان/بالگرد موفق به فرود نشد