فعالیت‌های روزانه همچون حرکت فک و جویدن باعث می‌شود جرم گوش جدید تولید شده جرم‌های قدیمی را به قسمت‌های بیرونی‌تر گوش هدایت کند تا هنگام حمام شسته شود.به گزارش بلاغ، پزشکان آمریکایی هشدار دادند که خارج کردن جرم گوش می‌تواند به گوش آسیب وارد کند.

جرم گوش از فرو رفتن آلودگی، گرد و خاک و دیگر ذرات دیگر به قسمت‌های میانی گوش جلوگیری می‌کند.

در حقیقت بدن برای تمیزی و حفاظت از گوش‌ها جرم گوش را تولید می‌کند.

دکتر ست شوارتز، محقق این مطالعه گفت: افراد تمایل دارند گوش‌هایشان را تمیز کنند زیرا معتقدند جرم گوش نشانه آلوده بودن است. این اطلاعاتِ اشتباه به عادات مضر برای سلامت گوش منجر می‌شود.

فعالیت‌های روزانه همچون حرکت فک و جویدن باعث می‌شود جرم گوش جدید تولید شده جرم‌های قدیمی

به گفته کارشناسان، بیماران اغلب تصور می‌کنند با تمیز کردن گوش‌هایشان با شیء خارجی مانع از تولید جرم گوش می‌شوند. اما در حقیقت این کار باعث می‌شود جرم گوش به سمت قسمت‌های داخلی‌تر کانال گوش هدایت شود.

زیاده روی در تمیز کردن گوش‌ها موجب تحریک کانال گوش، عفونت و حتی افزایش تولید جرم گوش می‌شود.

 

منبع: بلاغ مازندران

خبر بعدی:

بهداشت کالای خواب، چرا و چگونه؟

شما یک سوم از عمر خود را در تختخواب، و بر روی تُشک خود می‌گذرانید. پاکیزگی این موارد بر روی سلامت شما به شدت تأثیرگذار است. با پیروی از ۵ مرحله زیر، اتاق خواب خود را تمیز و پاکیزه نگه دارید. ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۵ بازار نظرات - اخبار بازار -

توجه:شما یک سوم از عمر خود را در تختخواب، و بر روی تُشک خود می‌گذرانید. پاکیزگی این موارد بر روی سلامت شما به شدت تأثیرگذار است.  با پیروی از 5 مرحله زیر، اتاق خواب خود را تمیز و پاکیزه نگه دارید.

 

شما در هر شبانه روز حدوداً یک سوم از 24 ساعت را در تختخواب و خوشخواب خود می‌گذرانید. آخرین باری که زمان‌تان را به  شستشوی تشک  خود اختصاص داده‌اید کی بوده؟ احتمالاً رو مبلی‌های شما بیشتر از محافظ تشک شما شسته می‌شود؟ موقع آن رسیده که به شستن تشک تختتان هم اهمیت بدهید. به عبارتی با این کار به یک‌سوم از عمرتان اهمیت می‌دهید.

چرا شستشوی تشک و تمیز کردن کاور تشک مهم است؟

شستن تشک و پاکیزگی کاور تشک کیفیت خواب شبانه شما را بالا می‌برد.شستشوی تشک و تمیز کردن محافظ آن، عمر خوشخواب شما را زیاد می‌کند.شستن تشک باعث از بین رفتن گردوغبار و حشراتی که شما با چشم نمی‌بینیدشان می‌شود و آلرژی شما را بهبود می‌دهد.شستن  محافظ تشک  کافی نیست بلکه برای پاکیزگی کامل نیاز به شستشوی تشک دارید.

نگران نباشید منظور از شستشوی تشک این نیست که آن را به دوش بکشید و مثل زمان قدیم در حیاط خانه با شِلنگ آب و فرچه به جان آن بیفتید. در این مقاله به شما آموزش می‌دهیم که چگونه به بهترین شکل ممکن تشک خود را بشویید.

از قدیم برای پاکیزگی تشک مرسوم بوده است که در سال 2 بار تشک را پشت و رو می‌کردند و رویه آن را می‌شستند. اما در حال حاضر با وجود تشک هایی از مدل های بالش دار و تهویه دار، دیگر امکان برعکس کردن تشک وجود ندارد. بااین‌حال پایبندی به رسم و تمیز کردن تشک در سال می‌تواند به پاکیزگی اتاق و همینطور بهبود سلامتی شخصی شما کمک کند.

مرحله اول برای شستن تشک:

با جدا کردن ملحفه، رو تختی، محافظ تشک و کاور تشک شروع کنید. حالا آن‌ها را بر اساس رنگشان جدا کنید. برای از بین بردن لکه‌های قوی از پودرهای لباسشویی آنزیم دار استفاده کنید. همچنین اگر کاور تشک و محافظ تشک شما به اندازه کافی ضخیم و مقاوم است برای تمیزی بیشتر و از بین رفتن لکه‌ها از بالاترین دمای آب در ماشین لباسشویی خود استفاده کنید.

مرحله دوم شستشوی تشک:

در این مرحله نوبت استفاده از جاروبرقی است. آیا به این فکر کرده‌اید که بُرِس‌های اضافه جاروبرقی برای چه کاری باید استفاده شوند؟ یکی از کاربردهای بُرس زیر برای پاکیزگی تشک است.

 

با بُرس معمولی جاروبرقی هم می‌توانید تشک خود را تمیز کنید. اما این نوع از بُرس باعث می‌شود که تمامی گردوغبار و پوست مرده و هر چیزی که به چشم شما نمی‌آید و بر روی تشکتان وجود دارد، از روی آن جدا شود. دقت کنید که محافظ و کاور تشک را در مرحله قبل در ماشین لباسشویی شُستیم و آن‌ها نیاز به استفاده از جاروبرقی را ندارند.

اگر آلرژی دارید و به دنبال پاک‌سازی عمیق تشک خود هستید برای شما راهکار ویژه‌تری داریم. سایت‌هایی که به آزمایش این موارد می‌پردازند، در گزارش خود آورده‌اند که جاروبرقی‌های معمولی تا عمق 1 گرم گردوغبار و حشرات و هر چیز دیگری را به درون می‌کشند و از بین می‌برند. برای مکش بیشتر می‌توانید از جاروبرقی‌های مخصوص شستشوی تشک استفاده کنید که تا عمق 3 گرم نفوذ دارند.

مرحله سوم شستن تشک:

به دلیل وجود فوم و موادی که در تشک ها به کار می‌رود از شستن کل تشک خودداری می‌کنیم. اما اگر لکه‌هایی بر روی تشک شما وجود دارند که محافظ تشک و کاور تشک مانع از رسیدن آن به خود تشک نشده باشد، باید از ترفند شستشوی نقطه‌ای استفاده کنید. در ادامه بیشتر توضیح خواهم داد.

شستن تشک به روش شستشوی نقطه‌ای:

قسمتی که می‌خواهید بشویید را مشخص کنید. دقت کنید که در مرحله قبلی شستن تشک با جاروبرقی، تمام گردوغبار را گرفتیم. پس الآن به آسانی می‌توانیم از مواد شستشوی مایع استفاده کنیم و گردوغبار رویی را به عمق نبریم. از شستشو دهنده‌هایی مثل شامپو فرش می‌توانید استفاده کنید. اگر لکه خیلی غلیظ است می‌توانید از محلول کلاسیک یک قاشق چای‌خوری مایع ظرف‌شویی در یک لیوان آب گرم به مقدار لازم برای شستشوی تشک استفاده کنید.

مرحله چهارم شستشوی تشک:

در این مرحله می‌خواهیم تمامی بوی بد تشک را با پاشیدن جوش‌شیرین بر سطح تشک از بین ببریم. اگر بار اولی است که می‌خواهید این کار را انجام دهید اصلاً نترسید. روند کار به این شکل است که یک بسته کامل جوش‌شیرین را به شکلی که کل سطح تشک را بپوشاند، بر روی تشک می‌ریزیم. جوش‌شیرین باید برای 24 ساعت روی سطح تشک بماند.

توصیه حرفه‌ای: بهتر است برای گرفتن نتیجه بهتر، تشک پوشیده شده از جوش‌شیرین در معرض پنجره و نور خورشید قرار گرفته شود.

مرحله پنجم شستن تشک:

پس از گذشت این 24 ساعت و بوزدایی تشک شما با جوش‌شیرین، حالا نوبت این است که بازهم به سراغ جاروبرقی و بُرسی که قبلاً گفتیم برویم. به آرامی با جاروبرقی جوش‌شیرین را از سطح تشک بردارید.

توصیه‌های تکمیلی:

دیدیم که شستشوی تشک به چه شکلی انجام می‌شود. محافظ تشک باعث می‌شود که رطوبت و آلودگی به سطوح زیرین و عمیق تشک نفوذ نکند. پس از کاور تشک استفاده کنید.

 

با استفاده از روتختی می‌توانید به زیبایی تخت و عمر تشک خود بیفزایید.

در سال حداقل 2 بار به شستشوی تشک خود بپردازید و 4 بار کاور و محافظ تشک خود را بشویید.

 

 

سخن آخر:

نکته مهمی که در کل فرایند شستشوی تشک باید به آن توجه کنید این است که اگر تشک شما مناسب نباشد هرچقدر هم که آن را تمیز کنید هیچ تأثیری بر بهبود کیفیت خواب شما نخواهد داشت. تشک‌های قدیمی که از گردوغبار و حشرات ریزی که با چشم دیده نمی‌شوند، اشباع‌شده‌اند را رها کنید!

یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم. آیا با کلینیک خواب داتیس آشنایی دارید؟ آیا می‌دانید که چه مواردی از تشک بر سلامت شما تأثیر گذار است؟ می‌دانید که کمردرد و گردن درد شما می‌تواند ناشی از مُدل بد خوابیدن شما باشد؟ کالای خواب داتیس، تشک مورد نیاز شما را بر اساس تکنولوژی‌های جدید و فیزیک بدنی شما و همسرتان یا فرزندتان تولید می‌کند.

شما یک‌سوم عمر خود را در تخت خوابتان به سر می‌برید. تأثیر  تشک مناسب  را از یاد نبرید.

انتهای پیام/

این مطلب تبلیغاتی است و محتوای آن توسط تسنیم تأیید و یا رد نمی‌شود.

R1234/P/S1407/CT12 واژه های کاربردی مرتبط رپورتاژ آگهی

افشاگری کی‌روش علیه تاج و سلطانی‌فر: بعد از پیام رهبری، وزیر دیگر ما را نخواست| تاج اطلاعات را از من پنهان کرد| از این به بعد جام ملت‌های واقعی شروع می‌شود| حمله دوباره به برانکو

پیروانی خطاب به کی‌روش: حواست را جمع کن!

دختران ائل گلی تبریز گل باران شدند! / پرونده حمله باگلوله برفی به کجا رسید ؟+عکس

منبع این خبر، وبسایت www.bloghnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۷۵۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • 332 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در انرژی پاک در سال 2018
 • خیابانهای سان فرانسیسکو را تمیز کنید؛ چندش‌آور است
 • تمیز کردن برف از مقابل خانه در شهر تورنتو کانادا
 • طعنه ترامپ به پلوسی: خیابانهای سان فرانسیسکو را تمیز کنید؛ چندش‌آور است
 • نحوه تمیز کردن گل های مصنوعی
 • اجرای طرح انتظام بخشی در مناطق جرم خيز زنجان
 • آموزش مایکروسافت ورد | چگونگی صف بندی متن و حرکت دادن پاراگراف‌ها (قسمت ۱۴)
 • امیر آقایی و فیلمی که دیدن آن جرم است! /عکس
 • فوت و فن‌های نگهداری از گل و گیاهان آپارتمانی
 • قانون هوای پاک جرم انگاری شده/ تعیین جرم برای متخلفان
 • درمان زنگ زدن گوش با موسیقی
 • قانون هوای پاک جرم انگاری شده است
 • تقویت اعتماد به نفس با چند تغییر کوچک
 • عملیات پاک‌سازی نقاط جرم‌خیز خمین اجرا شد/ دستگیری ۲۱ نفر
 • ترفندهای طلایی برای شستشو و تمیز کردن کفپوش و پارکت
 • چرا سریال «گشت پلیس» در ۷ قسمت تولید شد؟
 • نحوه از بین بردن لکه های چربی از روی فرش
 • روش های تمیز کردن کابینت های چوبی
 • دادستان اسرائیل علیه نتانیاهو اعلام جرم می‌کند