به گزارش خبرگزاری مهر، متن پیام تسلیت آیت الله العظمی سید محمد علی علوی گرگانی در پی شهادت کودک شیعه در مدینه به جرم تشیع بودن به این شرح است:

بسمه تعالی
قال الله تعالی« و اذا الموءُدة سئلت بای ذنب قتلت»

خبر دردناک بریده شدن سر یک کودک معصوم به نام زکریا در مدینه منوره که تنها جرم او تشیع و فرستادن صلوات مادر بر پیامبر مکرم اسلام صلوات الله علیه و درود بر خاندان پاک او می‌باشد موجب تأثر شدید اینجانب گردید.

این واقعه مولمه یادآور داستان دردناک ضرب و جرح یک خانم شیعه در زمان امام صادق علیه السلام به دست مأمورین عباسی به جرم ابراز مظلومیت حضرت زهرا سلام الله علیها و گریه امام علیه السلام بر او می‌باشد.

بریدن سر این کودک معصوم نشان دهنده خوی خشونت و بی‌منطقی وهابیون است که حتی به یک مادر و کودک خردسال هم رحم نکرده و حاضر به انجام رفتارهای جاهلی در حق شیعیان هستند.

اینجانب به مادر گرامی این فرزند ذبح شده و تمامی شیعیان مظلوم عربستان تسلیت گفته و امیدوارم منتقم حقیقی با ظهور خود شفای قلب دردناک شیعیان باشند.

« و سیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون»

کد خبر 4539581

منبع: مهر

خبر بعدی:

شیعه و سنی دست طمع کاران به سرزمین هزاران گنج را قطع می کنند

زاهدان- ایرنا- شیعه و سنی به عنوان مرزداران دلاور ایران اسلامی از استان پهناور خود سیستان و بلوچستان به عنوان گنج گرانبها چون جان شیرین حفاظت می کنند و هر دستی که قصد تعرض به این سرزمین کهن داشته باشد مقتدرانه قطع می کنند.

به گزارش ایرنا ، سیستان و بلوچستان به سبب برخورداری از ظرفیت های بی نظیر همچون گنج گرانبهایی است که در سالهای اخیر با عنایت مسئولان نظام قطار توسعه آن باشتاب درحال حرکت است و در این میان دشمنان با اقدامات کور تروریستی قصد ناامن جلوه دادن این منطقه برای جلوگیری از توسعه آن را دارند.
سیستان و بلوچستان با 20 شهرستان از ظرفیت های بی نظیر و بی مانندی در کشور نظیر قرار داشتن در کنار آبهای آزاد بین المللی خارج از تنگه هرمز، برخورداری از هزار و 300 کیلومتر مرز خاکی با کشورهای پاکستان و افغانستان و بیش از 310 کیلومتر مرز ساحلی در کنار دریای عمان، نزدیکی مناطق ساحلی استان با کشورهای حوزه خلیج فارس و دریای عمان و شبه قاره هند، وجود اقلیم مناسب برای تولید محصولات خارج از فصل بدون بهره گیری از گلخانه، تنوع فراوان در بخش گردشگری، دسترسی به بازارهای مهم منطقه ای با امکان صادرات تمامی کالاهای مورد نیاز کشورهای اطراف و صدها ظرفیت دیگر است.
این استان با دارا بودن یک ششم از کل مرزهای جمهوری اسلامی ایران از این نظر مقام نخست را در میان استانهای مرزی دارد.
در کنار تمام ظرفیت های خدادادی و بی نظیر طبیعی از همه مهمتر سیستان و بلوچستان دارای مردمان صبور، مهربان و دوستدار و وفادار به نظام مقدس جمهوری اسلامی است به طوری که شیعه و سنی آن سالیان سال در کنار یکدیگر زندگی مسالمت آمیزی داشته و از کیان میهن اسلامی چون جان شیرین حفاظت کرده اند.
زندگی مسالمت آمیز و سرشار از اخوت و برادری 275 قوم و قبیله شناسنامه دار بلوچ و سیستانی در سیستان و بلوچستان این وسیع ترین استان کشور را به پایتخت وحدت ایران اسلامی تبدیل کرده است.
در سیستان و بلوچستان هیچ طایفه ای را نمی توان یافت که تنها مختص به تشیع یا تسنن باشد در واقع در هر طایفه هم شیعه و هم سنی وجود دارد حتی در برخی خانواده ها ممکن است یک خواهر یا برادر شیعه و یک نفر سنی باشد و این نشان از همبستگی، تعامل و ارتباطات قومی و قبیله ای آنان دارد.
اتحاد و همبستگی مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان که الگویی از اخوت و برادری در میان مسلمانان جهان شده دشمنان را به خشم و وحشت انداخته است.
دشمنان این استان را به سبب تنوع قومی و مذهبی، موقعیت خاص جغرافیایی و قرار داشتن در منطقه سوق الجیشی و حساسیت های سیاسی و اجتماعی در طول 40 سال عمر با برکت انقلاب اسلامی مورد هدف قرار داده و بارها با دسیسه ها و ترفندهای مختلف بویژه اجیر کردن تعدادی مزدور خودفروخته در صدد ضربه زدن به این انقلاب و ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی بر آمده اند اما هیچگاه به اهداف شوم خود نرسیده اند.
مردم غیور و مرزدار سیستان و بلوچستان در قبل از پیروزی انقلاب اسلامی که حکومت مرکزی کشور دارای ضعف بود و دشمنان نیز چشم طمع به منطقه دوخته بودند، با همبستگی و اتحاد همچون دژی مستحکم در مقابل تمام دشمنی های بیگانگان ایستادند و به هیچ اجنبی اجازه تجاوز به خاک میهن شان را ندادند.
هم اینک نیز مردم مرزدار این خطه همچون نیکان خود با هوشیاری و آگاهی از مسائل روز دنیا همواره در عرصه های سرنوشت ساز نظیر راهپیمایی 22 بهمن همچون موج های خروشان حضوری باشکوه از خود به نمایش گذاشتند تا به دنیا اعلام کنند که با اتحاد و همبستگی بی نظیر و مثال زدنی خود همواره آماده دفاع از آرمانها و دستاوردهای انقلاب هستند.
حضور حماسه ساز و با شکوه مردم در راهپیمایی چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی دشمنان نظام را به خشم در آورده به حدی که مزدوران جیره خوارشان را برای انتقام گیری از مردم تجهیز و راهی استان کردند تا با انجام اقدامات کور تروریستی حس ناامنی را در این منطقه افزایش داده و بین مردم اختلاف ایجاد کند اما زهی خیال باطل.
در این راستا گروهک تروریستی و معاند نظام در چند روز گذشته حرکت های مزبوحانه و ناجوانمردانه خود را در این منطقه باردیگر به نمایش گذاشت به طوری که در سه حمله تروریستی در بهمن ماه جاری سعی در ضربه زدن به کشور را داشت که از منظر مردم فهیم منطقه هر چند که شهادت فرزندان این کشور ناگوار است اما این اقدامات کور و جنایات غیر انسانی نمی تواند خللی در توسعه روز افزون منطقه و وحدت و یکدلی این مردمان ایجاد کند.
نمونه بسیار بارز وحدت و همبستگی مردم این دیار را می توان در حادثه شب گذشته انفجار انتحاری در مجاورت اتوبوس سپاه پاسداران در جاده خاش - زاهدان مشاهده کرد که در برخی فیلم های کوتاه منتشر شده چگونه برادران اهل سنت به کمک مجروحان حادثه شتافته اند و حتی برخی از آنان اجازه تصویربرداری و حرکت در میان اجساد شهدا را به کسی نمی دادند.
لحظاتی پس از وقوع این حادثه سیل اطلاعیه ها و بیانیه ها در محکومیت این جنایت از سوی علما و معتمدان اهل سنت به فضای مجازی و رسانه ها سرازیر شد.
شماری از مردم زاهدان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کردند که تروریست ها و اربابان آمریکایی، صهیونیستی و سعودی آنان تحمل شادی ملت ایران را در جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی نداشتند و با یک عملیات انتحاری ددمنشانه جمعی ازمدافعان سبز پوش میهن اسلامی را به شهادت رساندند.
مصطفی رحمت زهی یک شهروند اهل سنت زاهدانی گفت: دشمنان بدانند این دیار سرزمین دلاور مردان و شهدای رشیدی همچون آیت الله سید محمد تقی حسینی طباطبایی طلایه دار مبارزه با رژیم پهلوی، سرداران شهید قاسم میرحسینی، محمد زاده، عالی، خلبان شهید میرمرادزهی، مولوی حسین بر و مولوی جنگی زهی و صدها شهید دیگر است که از خود صحنه های بی مانندی را در دفاع از وطن بجای گذاشته اند.
سعید ریگی نیز گفت: شهادت کوچکترین رزمنده دفاع مقدس از میان اهل سنت و شهادت چند نفر از علمای اهل سنت در دفاع از انقلاب اسلامی به ‌دست ضدانقلاب نشان می‌دهد که برادران اهل سنت در دشوارترین میدان‌ها در کنار برادران اهل تشیع خود ایستاده اند و هرگز به هیچ دشمنی اجازه تعرض به وطن خود که همچون مادر مقدس می دانند را نمی دهند.
رضا شهرکی یکی دیگر از شهروندان زاهدانی گفت: دشمنان ملت ایران با اجیر کردن عده ای مزدور به بهانه دفاع از حقوق اهل سنت و بلوچ دست به جنایات متعددی می زنند اما آنقدر نادان هستند که وقتی سنی و شیعه را در این اقدامات تروریستی به شهادت می رسانند مردم به اهداف ددمنشانه آنان به خوبی پی می برند.
محمد نارویی نیز گفت: قاتلان و جنایتکارانی که شیعه و سنی را در کنار هم به شهادت می رسانند چگونه می توانند ادعای دفاع از بلوچ و اهل سنت داشته باشند.
وی افزود: مردم ما آنقدر هوشیار و آگاه هستند که به این قبیل دسیسه ها و جنایت ها نه تنها پاسخ مثبت نمی دهند بلکه قاطعانه در مقابل عاملان ناامنی ها و مزدوران دشمنان ایران اسلامی ایستادگی می کنند و گروهکهای تروریستی مطمئن باشند که پاسخ دندان شکنی از سوی همین مردم بلوچ و اهل سنت دریافت خواهند کرد.
به گزارش ایرنا، عوامل گروهک تروریستی به اصطلاح جیش العدل با اقدام کور تروریستی انتحاری چهارشنبه شب یک دستگاه اتوبوس حامل نیروهای مرزبان نیروی زمینی سپاه پاسداران را منفجر کرد.
در این حادثه تروریستی که بوسیله یک دستگاه وانت مملو از موادمنجره در جاده خاش- زاهدان محدوده روستای چانعلی رخ داد تاکنون 27 نفر از نیروهای جان برکف سپاه شهید و 13 نفر دیگر زخمی شدند.
شبک**7316 **6081**1392

لیاقت مردم خرگیری نیست/ همکاری نشود، اجازه خروج مرغ را نمی‌دهم

آیا FATF مانع فعالیت‌های سپاه و کمک ایران به حزب‌الله و نیروهای مقاومت سوریه می‌شود؟

خواهر جانسون به نشانه مخالفت با بریگزیت برهنه شد!

کلیدواژه: آیت الله علوی گرگانی مراجع تقلید قم وهابیت

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۰۸۶۴۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • فوریتی مسکوت
 • مهار خشونت در مدارس با تقویت فرهنگ اجتماعی و آموزشی
 • جزییات طرح اصلاح قانون جرم سیاسی
 • صادقی: ممنوعیت بازداشت انفرادی و انتخاب وکیل از ویژگی‌های طرح اصلاح قانون جرم سیاسی است
 • پشت پرده برخورد دوگانه مدعیان حقوق بشر در رابطه با شهادت کودک ۶ ساله در عربستان/ سکوت معنادار کرسی‌های حقوق بشری و سازمان‌های بین المللی با طعم دلارهای نفتی
 • از تیراندازی مرگبار در شیکاگو تا مرگ تکان دهنده مادر و فرزندانش در کرج
 • اورژانس اجتماعی در ایستگاه کودک آزاری
 • ماجرای زندگی دردناک الهه 8 ساله / عمو هنگامی که کارش با من تمام می شد تهدیدم می کرد که به پدرم چیزی نگویم
 • مراسم اختتامیه مسابقات فوتسال جام فجر بسيج جوانان خوی برگزار شد
 • اصلاح قانون جرم سیاسی به دنبال دادرسی عادلانه متهمان است
 • راهکارهایی برای خروج چرخه خشونت از مدارس
 • رد اتهامات مقامات کانادایی از سوی مجمع اسلامی شیعیان کانادا
 • رئیس شورای عالی شیعیان لبنان حمله تروریستی سیستان را محکوم کرد
 • چرخه خشونت چگونه از مدارس رخت برمی بندد
 • واگذاری بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ فقره انشعاب آب و فاضلاب خوی
 • 1200 نفر در خشونت های کشور مالی کشته شدند
 • اندیشمند مصری: ذبح کودک شیعه، ثمره اصلاحات «ارّه‌ای» بن‌سلمان است
 • 65 هزار دانش آموز خوی در کلاس های چند پایه تحصیل می کنند
 • معرفي شهر الزبداني در سوريه در «حکايات مدينه»