تهران – ایرنا – مذاکره کنندگان جمهوریخواه و دموکرات کنگره آمریکا اعلام کردند که به توافقی برای جلوگیری از تعطیلی دوباره دولت این کشور و بودجه ساخت دیوار در مرز با مکزیک دست یافته اند.

به گزارش سه شنبه ایرنا به نقل از آسوشیتدپرس، یک مقام ارشد کنگره اظهار داشت: جمهوریخواهان که نگران تعطیلی دوباره دولت بودند با بودجه ای کمتر از آنچه که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای ساخت دیوار مرزی درخواست کرده بود، موافقت کردند.

ترامپ 5.7 میلیارد دلار برای ساخت این دیوار درخواست کرده بود اما مذاکره کنندگان با رقمی در حدود 1.4 میلیارد دلار موافقت کردند.
«ریچارد شلبی» رئیس جمهوریخواه کمیته تخصیص سنای آمریکا از ایالت آلاباما اظهار داشت: ما به توافقی اصولی دست یافتیم.
«نیتا لووی» رئیس دموکرات کمیته تخصیص مجلس نمایندگان از ایالت نیویورک نیز گفت: کارکنان ما در حال کار روی جزئیات هستند.
جزئیات توافق تا روز پنجشنبه اعلام نخواهد شد. شلبی در پاسخ به این پرسش که آیا ترامپ نیز از این توافق حمایت خواهد کرد، گفت: امیدوارم.
اختلاف دموکرات ها و کاخ سفید بر سر بودجه دیوار مرزی باعث شد تا یک چهارم از دولت این کشور به مدت 35 روز تعطیل شود که یک رکورد در تاریخ این کشور به شمار می آید.
این تعطیلی باعث شد که بیش از هشتصد هزار نفر از کارمندان دولتی بیکار شده یا حقوقی دریافت نکنند. درصورتی که توافقی حاصل نمی شود، دولت ترامپ از چهار روز دیگر دوباره تعطیل می شد.
شبک**9423**1392

منبع: ایرنا

خبر بعدی:

اندراحوالات مجرد‌های بی‌کلاس/ همه‌ واکنش‌های رسانه‌ای به تعطیلی کلاس مجرد‌ها

کلاس مجرد‌ها، جلسه‌ی رایگان و پرطرفداری که کارش انتقال و بعضا تولید آموزه‌های مهم و گزیده‌ی دانشگاه‌های برتر تهران است، پس از هشت سال تعطیل شد.

گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو- سیدسجاد دانشی؛ کلاس مجرد‌ها، جلسه‌ی رایگان و پرطرفداری که کارش انتقال و بعضا تولید آموزه‌های مهم و تعین کننده به نیرو‌های با استعداد و گزیده‌ی دانشگاه‌های برتر تهران است پس از هشت سال فعالیت مستمر تعطیل شد.

دو روز پیش پس از انتشار رسمی خبر تعطیلی کلاس مجرد‌ها توسط حجت الاسلام و المسلمین شهاب مرادی در صفحه‌ی شخصی اش، کاربران تاثیر گذار فضای مجازی و به ویژه دانشجویان فعال هر یک به میزانی نسبت به این اتفاق واکنش نشان دادند. دنبال کنندگان صفحه‌ی شهاب مرادی زیر پست این خبر از افسوس برای تعطیلی و ناکارآمدی برخی نهاد‌ها گفتند. عده‌ای ابراز دلسردی کردند و عمدتا در فضایی دور از هیاهو مطالبه گری روش‌مند را تمرین کردند.

عرفان مرشدی نوشت: متاسفم برای متولیان فرهنگی تهران که برای چند ریال بیشتر خودشون رو مقابل تنها کرسی آزاد اندیشی کشور قرار میدهند.

متینی نوشت: واقعا ناراحت کننده ست که شما با این همه مشغله وقتتون رو رایگان برای رشد جوان‌ها میگذارید، ولی حداقل همکاری رو از سمت مسئولان ذی ربط نمی‌بینیم.

محمد امین جمالزاده درج کرد: این بهترین کلاسی هست که توفیق حضورش رو داشتم.

 

کاربری به نام فرهنگی اضافه کرد: برگزاری کلاس مجرد‌ها تو هر سالنی به اون سالن اعتبار میده.

همچنین سید امیر جاوید مسئول روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی در صفحه‌ی شخصی اش از آمادگی این سازمان برای در اختیار قرار دادن سالن همایش‌های مجموعه‌ی سرچشمه برای برگزاری کلاس مجرد‌ها خبر داد.

اهالی توئیتر نیز بعد از این ماجرا دست به قلم شدند و نسبت به این خبر واکنش نشان دادند. واکنش‌هایی که باعث شکل گیری گفتگو شد و در آن بین ابهام‌هایی طرح و رفع شد.

 

امیر رفیعی با نگاهی ناامیدانه توئیت کرد: بعد از کارخانه‌های ارج و هپکو این بار کلاس مجرد‌ها تعطیل شد.

حکمت منابی با اشاره کردن به مجوز و پخش دقایقی از کلاس در شبکه خبر نوشت: نه فقط مجرد‌ها که حتی متاهلین هم از برنامه هاش استفاده می‌کردند.

مهدی طالبی نیز با لحنی اعتراض آمیز توئیت کرد: به خاطر طبع بلند و تفکر خوب مسئولین امر کلاس مجرد‌ها تعطیل شد. مسئولین کاری نمیخان بکنن؟

صدا و سیما نیز ساکت نماند و این خبر را در چندین بخش خبری پوشش داد. احتمالا تولید کنندگان برنامه‌های تلویزیونی معتقد اند که بعضی مدیران از تصمیمات نیرو‌های تحت امرشان بی خبر اند و حال باید نتیجه‌ی سوءمدیریت‌ها را از طریق رسانه‌ی ملی به گوششان رساند؛ چیزی که باورش برای دانشگاهیان سخت است.

شبکه‌ی دو در خبر ۲۰:۳۰ و در نیمی از بخش داغ‌های مجازی به این موضوع پرداخت و یوسف سلامی احتمالا برای افرادی که از فضای مجازی به دور اند پست آخر شهاب مرادی را خواند و به نظرات درج شده‌ی زیر آن نیز توجه کرد. حدود هزار و پانصد نظر که در آن بویی از خشم و جنجال نمی‌آمد؛ چیزی که متاسفانه کم‌تر در صفحه‌های افراد معروف دیده می‌شود و همین نشان دهنده‌ی چگونگی طیف مخاطبان ایشان است. 

کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

 

شبکه‌ی سه نیز در برنامه‌ی عصرگاهی کاملا دخترونه که به سبب بخش‌های جالب و اجرای مژده لواسانی بینندگان زیادی را به خود جذب کرده هم به پست تعطیلی کلاس مجرد‌ها اشاره کرد و با تاکید روی رایگان بودن کلاس و تعداد قابل توجه دانشجویان تعجب و تاثر خود را اعلام کرد. مژده لواسانی گفت: این موضوع را حتما پیگیری میکنیم و خواسته‌ی خود مبنی بر گفتگو با شهاب مرادی و هر چه زود‌تر تشکیل شدن کلاس را نیز مطرح کرد.

کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

نیماکرمی مجری محبوب و متشخص سیما نیز در برنامه‌ی صبحی دیگر که از شبکه‌ی آموزش بخش می‌شود نیز موضوع تعطیلی کلاس را مطرح کرد و با ناراحتی تمام گفت: از هر جا که مسئول این اتفاق بوده است می‌خواهم که مشکل حل بشود. او در همین قسمت به تجربه‌ی خوشایند اجرا در برنامه‌ی آیینه خانه هم اشاره کرد و اضافه کرد این کلاس برای جوانان این مرز و بوم به صورت رایگان ترتیب داده شده است.

کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

شبکه‌ی اول سیما هم در برنامه‌ی صبحگاهی صبح به خیر ایران این خبر را پوشش داد و چرایی تعطیلی کلاس مجرد‌ها را طرح کرد. پرسشی که هم برای اهالی رسانه و هم برای دانشجویان کلاس مجرد‌ها هنوز سوال است و هیچ مقام رسمی‌ای به آن پاسخ درخور نداده است. مبینا نصیری از شهرداری تهران خواست که علت تعطیلی کلاس را در اختیار عموم قرار دهد.

کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

اما آنچه که این روز‌ها پخش نشد و نخواهد شد گزارش کوتاه شبکه‌ی خبر از کلاس است. گزارشی که برای جوانانی تهیه و پخش می‌شد که به دلیل زندگی در مناطق دور دست امکان حضور نداشتند و به قسمتی کوتاه از کلاس پنج ساعته بسنده می‌کردند و به گفته‌ی خودشان همان هم برایشان مفید و مغتنم بوده است. شاید این تعطیلی برای عده‌ی زیادی از جوانان گران تمام شود.

احمدی‌نژاد: دو تا خدا در دنیا باشد، فساد می‌شود| ما زورمان به بقیه نرسید| اختیارات در قوه قضائیه و مقننه متمرکز است اما پاسخگویی در قوه مجریه است| مردم هر سیستم حکومتی خواستند، حقشان است| بخش‌هایی از قانون اساسی و ساختارها باید تغییر کند| رهبری هرچقدر اخت

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

رونمایی از داروی تمام ایرانی روفانیب 5

کلیدواژه: سياسي تعطيلي دولت آمريكا ترامپ كنگره

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۱۸۹۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • چینی ها دیوار دارند و ما هم بن سلمان را!
 • بازدید محمدبن‌سلمان از دیوار چین
 • وزیر خارجه بحرین: چینی ها دیوار دارند و ما هم بن سلمان را!
 • دموکرات‌های آمریکا برنامه‌ریزی برای عزل ترامپ را آغاز کرده‌اند
 • سامانه سیماک در استان خوزستان مستقر می‌شود / جلوگیری از فساد احتمالی در حوزه املاک و ساختمان سازی
 • دموکرات ها با شهادت مایکل کوهن آماده عزل ترامپ می شوند
 • با تغییر سبک زندگی تا ۳۰ درصد از بروز سرطان جلوگیری کنید
 • ثبت ۱۰ هزار پرونده کلاهبرداری در دیوار
 • ثبت ۱۰ هزار پرونده کلاهبرداری در دیوار/ مهمترین جرایم بانکی کدامند؟
 • هدف مصوبه حزب دموکرات درباره بازگشت آمریکا به برجام
 • عصبانیت دموکرات از ترامپ
 • دموکرات‌ها علیه وضعیت فوق‌العاده ترامپ
 • دموکرات‌ها به دنبال لغو وضعیت اضطراری اعلام شده از سوی ترامپ
 • هدف مصوبه حزب دموکرات درباره بازگشت آمریکا به برجام با پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰، کاهش بیشتر محبوبیت ترامپ است
 • برجام و دورخیز انتخاباتی دموکرات پیر
 • نامه نانسی پلوسی به نمایندگان کنگره برای لغو حالت فوق‌العاده ترامپ
 • دموکرات های کنگره علیه ترامپ وارد عمل می شوند
 • ذوق زدگی ترامپ از تکمیل بخشی از دیوار مرزی با مکزیک
 • دموکرات های کنگره علیه وضعیت اضطراری ترامپ وارد عمل می شوند