جواد رحیمی مقدم در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: مردم روز به روز از ثمرات نظام بهره بیشتری می برند، یکی از مهمترین دستاوردها توجه ویژه به روستاها در قالب اجرای طرح های هادی است.

وی افزود: با توجه به عمران و آبادانی که در روستاهای شهرستان سیروان برقرار شده شاهد بازگشت معکوس به سطح روستاها هستیم.

وی ادامه داد: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی تمام راه هایی که در شهرستان صعب العبور بودند آسفالته شده و مردم از امنیت و آسایش بیشتری برخوردار هستند.

فرماندار سیروان عنوان کرد: همچنین ۱۰۰ درصد جمعیت شهری شهرستان و از ۶۲ روستای شهرستان سیروان هم اکنون ۵۰ روستا از نعمت گاز برخوردار هستند.

وی افزود: ارتقای این منطقه از بخش به شهرستان یکی دیگر از خدمات نظام بود که منشا خیر و برکات برای مردم شهرستان سیروان بود.

کد خبر 4539979

منبع: مهر

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

شورای پنجم تاکنون بیش از ۵۰۰ مصوبه داشته است/غدیر نقطه تلاقی نبوت و امامت

حیدری با تاکید بر اینکه غدیر بعنوان تفکر و نشانه رمزی در تداوم نبوت و نقطه تلاقی نبوت و امامت است، گفت: شورای پنجم تاکنون بیش از ۵۰۰ مصوبه داشته و ۶۹ جلسه علنی، ۶۹ جلسه کاری و ۷۴ جلسه هیئت رئیسه برگزار کرده است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از مشهد، «محمدرضا حیدری» امروز(۲۸ مرداد) و در شصت و نهمین جلسه علنی شورای شهر مشهد با بیان اینکه ۲۶ مرداد را میتوان هم‌تراز سالروز فتح خرمشهر دانست چراکه جوش و خروش و نشاطی بی‌بدیل در کشور ایجاد کرد، گفت: آزادگان در دوران اسارت خود تحت شدیدترین فشارها و محدودیت‌های بی‌سابقه بوده‌اند و زمانی که پاس صحبت آنها می‌نشینیم و خاطرات آنها را می‌شنویم، شاهد عمق این دشواری‌ها می‌شویم، هنوز هم زوایای بسیاری از ابعاد مختلف این ایستادگی‌ها و مقاومت‌های این دلاورمردان کماکان برای جامعه ما ناشناخته مانده است.

 

رئیس شورای شهر مشهد با اشاره به دیدار چند روز قبل جمعی از اعضای شورا با آزادگان، افزود: برخی از خاطرات مطرح شده در این دیدار از دوران اسارت به قدری مهم و عجیب بود که قلب هر انسان آزاده‌ای را به درد می‌آورد، شرایط طاقت‌فرسایی برای اسرا ثبت نام نشده که در کنترل صلیب سرخ جهانی نیز نبود‌ه‌اند، حاکم بوده و تنها ایمان و اعتقاد و باورآنها، مقاومت را دوچندان می‌کرده است.

 

وی از توجه ویژه شورای پنجم شهر مشهد به آزادگان سخن گفت و تصریح کرد: بسیار خرسندیم که در این ایام سیمای شهر به تمثال و تصویر اسرایی که در دوره اسارت به شهادت رسیده‌اند، مزین شده و همچنین نخستین پل چهارسطحی شرق کشور که هفته گذشته شاهد آغاز عملیات عمرانی آن بودیم، به نام آزادگان متبرک است و امروز نیز در جلسه علنی به تصویب می‌رسد.

 

رئیس شورای شهر مشهد در ادامه به فرارسیدن سالروز کودتای ۲۸ مرداد پرداخت و اظهارکرد: این کودتا را می‌توان یکی از بارزترین و روشن‌ترین مداخلات آمریکا در امور ایران به منظور ساقط کردن حکومتی که مبتنی بر مردم بوده، دانست و پس از آن خود آمریکایی‌ها نیز به دخالت خود اذعان کرده و وزیر امور خارجه آنها هم سپس عذرخواهی کرد.

 

حیدری، مقاومت دکتر مصدق در مقابل استیفای حقوق ملت برای ملی شدن صنعت نفت را اصلی‌ترین علت شکل گیری این کودتا دانست و گفت: آمریکایی‌ها درصدد بودند با تضعیف پایگاه اجتماعی مصدق و سوء استفاده از ضعف و نقصان حامیان وی، دولت مرحوم مصدق را ساقط کنند؛ اگر این کودتا شکل نمی‌گرفت و دولت مصدق تداوم پیدا می‌کرد شاید امروز شرایط کشور ما شرایط متفاوتی بود.

 

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۶۵ سال از این واقعه می‌گذرد و آمریکایی‌ها بازهم همان رویکرد ایجاد یاس و ناامیدی در بین عموم و مانع تراشی در جهت تحقق شعارهای دولت برگرفته از رای مردم را در دستورکار قرار داده‌اند ولی با هوشیاری و حمایت مردم و رهبری نظام و دولت و همه اقشار و جریان‌ها و گروه‌های سیاسی با رویکردهای متفاوت و به برکت خون شهدای عزیز و مقاومت آزادگان به مقصود خود دست پیدا نمی‌کنند.

 

رئیس شورای شهر مشهد با تاکید بر اینکه غدیر بعنوان تفکر و نشانه رمزی در تداوم نبوت و نقطه تلاقی نبوت و امامت است از این روز باید برای گذشت و مهربانی و بخشش و دیدوبازدید استفاده کنیم، گفت: براساس سنتی دیرین، روز عید غدیر روز عقد اخوت، برادری و مودت و دوستی است و چه نیکوست همه ما به آن متوسل شویم.

 

حیدری در ادامه اظهارکرد: از سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد نیز بخاطر برپایی جشن دهه ولایت در ۱۳ بوستان سطح شهر و ایجاد فضای شادی و نشاط برای خانواده‌ها و شهروندان مشهدی تقدیر و تشکر می‌کنیم.

 

وی ضمن تبریک ولادت امام موسی‌کاظم(ع)، پدر امام‌رضا(ع)، به روز بزرگداشت ابوعلی‌سینا و روز پزشک اشاره کرد و افزود: حوزه پزشکی و سلامت یکی از مولفه های مهم در حوزه توسعه پایدار شهرهاست و این موضوع در برنامه های شورای پنجم نیز مورد توجه و تاکید قرار گرفته است.

 

رئیس شورای شهر مشهد افزود: شورای پنجم تاکنون طرح‌ها و لوایح مختلفی را به تصویب رسانده تا زیرساخت‌های پزشکی در مناطق محروم و کم‌برخوردار شهر شکل گیرد؛ امید است جامعه پزشکی نیز در بخش توسعه متوازن و عدالت‌محور و در واقع توزیع خدمات پزشکی و پیراپزشکی در تمام نقاط شهر تلاش جدی‌تری داشته باشد.

 

وی با بیان اینکه متاسفانه در این شهر ارائه خدمات پزشکی در چند نقطه مشخص محدود شده و ترافیک سنگینی را هم ایجاد کرده که مشکلات بسیاری برای ساکنان و اهالی نیز بهمراه داشته است، گفت: با همکاری مدیریت شهری میتوان این تمرکز را برهم زد و شاهد توازن در سطح مشهد باشیم.

 

حیدری گفت: از جامعه پزشکی نیز انتظار داریم مشی و اشاعه ارزش های معنوی و اخلاقی پزشکی را مورد توجه قراردهند؛ به ویژه در شرایط امروز که هزینه‌های حوزه خدمات درمانی و پزشکی بسیار گران است.

 

رئیس شورای شهر مشهد افزود: توجه به اقشار کم‌درآمد و محروم جامعه نیازمند پیش بینی مکانیزم‌هایی است که مناسب ترین آن، توسعه بیمه‌های اجتماعی در همه سطوح است ولی در عین حال تاکنون پزشکان ماهم براساس علاقه‌مندی و فداکاری خود توجه ویژه‌ای قشر محروم جامعه داشته‌ و بخشی از وقت و فرصت خود را در اختیار مناطق کم‌برخوردار قرار می‌دهند.

 

وی خاطرنشان کرد: در شهر مشهد پزشکان الگو و شاخصی همچون دکتر شیخ داریم که نگاه خاصی به حرفه پزشکی داشته‌اند و شایسته است حوزه فرهنگی شهرداری در برنامه هایی که ویژه توجه به عناصر هویتی شهر درنظر گرفته، پرداختن به سلوک و رفتار این مفاخر و معرفی آنها به مردم را در برنامه خود قرار دهند.

 

حیدری در ادامه صحبت های خود به پایان عمر دو ساله شورای شهر پنجم و طی شدن نیمی از راه مدیریت شهری در این دوره اشاره کرد و گفت: اول شهریور ماه سال ۹۶، با رای روشن و مشخص مردم مشهد، شورای پنجم شکل گرفت، شورایی متفاوت که با برنامه‌ها و رویکردهایی که ارائه کرد، مورد استقبال مردم نیز قرار گرفت.

 

رئیس شورای شهر مشهد با بیان اینکه شورای پنجم تاکنون بیش از ۵۰۰ مصوبه داشته و ۶۹ جلسه علنی، ۶۹ جلسه کاری و ۷۴ جلسه هیئت رئیسه برگزار کرده است، گفت: یکی از شاخص‌ترین رویکردهای مورد توجه در این دوره، توسعه متوزان و عدالت‌محور بوده است که مصوبه مشوق های سرمایه‌گذاری در حوزه ساخت‌وساز را میتوان گام عملی جدی در جهت تحقق این رویکرد دانست.

 

حیدری افزود: برنامه عملیاتی ۱۳۹۷ تا ۱۴۰۰ شهرداری مشهد بعنوان برنامه‌ای که به دنبال تحقق و توسعه متوازن است، دیگر مصوبه شاخص در این دوره شورای شهر بوده است؛ با برش های منطقه‌ای که شکل گرفته و توازنی که برای ایجاد سرانه‌های خدماتی در شهر داشته‌ایم بدون شک اتفاقات خوبی را شاهد بوده و خواهیم بود.

 

وی تاسیس سازمان بازآفرینی شهری و تحت پوشش قراردادن ۶۶ پهنه فرسوده و ناکارآمد شهری را دیگر اقدام شاخص طی این دوسال دانست و اظهارکرد: یک سوم جمعیت شهر مشهد در این محلات ساکن هستند و بدون شک با تشکیل این سازمان میتوان کمک شایانی به توسعه متوازن شهر داشته باشیم.

 

رئیس شورای شهر مشهد از توجه ویژه مدیریت شهری به حوزه حمل‌ونقل ریلی سخن گفت و افزود: بسیار خرسندیم که در این شرایط دشوار و تحریم های همه جانبه، خط ۲ قطارشهری مشهد به اتمام رسیده، خط ۳ نیز مراحل پایانی حفاری را طی می‌کند و چندروز قبل نیز با حضور معاون اول رئیس جمهور شاهد آغاز عملیات اجرایی خط ۴ مترو بودیم که یکی از نقاط کم‌برخوردار مشهد را با گذر از منطقه مرکزی شهر به یکی دیگر از نقاط کم‌برخوردار متصل می‌کند.

 

حیدری از تاکید شورای پنجم شهر مشهد برای توزیع عادلانه بودجه و سرانه های خدماتی در تمامی نقاط شهر خبرداد و تصریح کرد: منابع درآمدی مناطق کم‌برخوردار کفاف هزینه های این مناطق را نمی‌دهد و لذا سعی کردیم با جابجایی بودجه از مناطق برخوردار به این مناطق، توازن داشته باشیم.

 

وی شفافیت، مبارزه با فساد، تحقق شهر هوشمند، ایجاد سامانه فاش، بارگذاری اطلاعات سفرهای خارجی اعضای شورای شهر و مدیران شهری از دهه ۸۰ به بعد را از دیگر اقدامات شاخص شورای پنجم در این مدت ۲ ساله عنوان کرد.

 

رئیس شورای شهر مشهد با بیان اینکه موضوع امید اجتماعی، نشاط عمومی و فرهنگی شهرنشینی از دیگر موضوعاتی بوده که شورای پنجم مصوبات خوبی را دراین خصوص گذرانده است، گفت: از جمله این مصوبات میتوان به بهره‌برداری اصناف از پیاده‌روهای فضای شهری، آیین‌نامه نشان شهر، تصویب منشور حقوق شهرنشینی، شهر دوستدار کودک و افراد معلول مناسب‌سازی شهر برای همه اقشار، ورزش همگانی با تاکید بر حوزه زنان، حمایت از سمن‌ها، تقویت شورای اجتماعی محلات و طرح محله ما، تاسیس خانه ادبیات شهر مشهد و در حوزه آموزش فرهنگ شهرنشینی نیز همچون طرح تفکیک زباله از مبدا اشاره کرد.

 

حیدری با بیان اینکه شورای پنجم توجه ویژه‌ای به توس و آرامگاه فردوسی داشته است، تصریح کرد: اقدامات شایانی در جهت باززنده‌سازی توس بعنوان یکی از نمادهای هویتی این شهر، که در دو دهه گذشته مورد بی‌توجهی قرار گرفته بود، انجام شده به نحوی که برای بازپیرایی جلوخان تاکنون ۱۲.۵ میلیاردتومان اعتبار هزینه شده و با تکمیل فاز ۳ این عدد به ۲۰ میلیاردتومان خواهد رسید.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ارتباط عمیق مردم و نخبگان با مدیریت شهری پرداخت و گفت: طی ۲ سال اخیر در کمیته های نظارتی بیش از ۹ هزار مراجعه‌کننده داشته‌ایم که پرونده های آنها مورد بررسی قرار گرفته و مشکلات آنها نیز در صورت امکان حل و فصل شده است.

 

رئیس شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: تمامی این گام های ارزشمند و اتفاقات مهمی که شاهد بوده‌ایم، به برکت انسجام درونی شورا و رویکرد جوانگرایی حاکم بر مدیریت شهری و لطف امام‌رضا(ع) بوده است.

 

وی با بیان اینکه در سال سوم فعالیت شورای پنجم بدنبال اجرایی و عملیاتی کردن مصوبات خود خواهیم بود، اظهارکرد: این سال، سال پرکاری برای شورای شهر و شهرداری خواهد بود و برنامه‌ها، منابع و امکانات خوبی برای جهش جدی در توسعه شهر، در ابعاد مختلف پیش‌بینی شده است.

 

حیدری گفت: در ماه گذشته هر هفته پروژه‌ای افتتاح و یا عملیات کلنگ‌زنی آن آغاز شده است؛ روز آینده نیز شاهد آغاز عملیات اجرایی پل روسطحی در محله ابوطالب خواهیم بود و جمعه نیز پروژه ۱۳۰ میلیاردتومانی خط انتقال آب فضای سبز شهری فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

 

رئیس شورای شهر افزود: فضای کار، تلاش و فعالیت حاکم بر شهر، مبتنی بر رویکرد تعاملی شورا با تمامی دستگاه های تاثیرگذار در شهر است و سعی شده با هم‌افزایی و دعوت از همه ارادتمندان به شهر مشهد با هرجایگاه و رویکرد سیاسی، گام های خوبی درجهت ارائه خدمتی مطلوب‌تر به زائران و مجاوران رضوی برداشته شود.

پایان پیام/483

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!|در خیابان‌های تهران قدم بزنید، خواهید دید که مردم ما چقدر بانشاط هستند!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

این عکس برای شهاب حسینی دردسرساز شد +تصاویر

کلیدواژه: استانداری ایلام شهرستان سیروان گازرسانی روستایی

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۴۶۵۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • یازده روستای مهریز گازدار می شوند
 • واگذاری انشعاب گاز در ۱۱ روستای بخش مرکزی مهریز آغاز شد
 • افتتاح ۶۲ طرح گازرسانی طی هفته دولت در گیلان
 • وقوع یک فقره آتش سوزی مزارع کشاورزی در شهرستان سیروان
 • تشریح جدیدترین وضعیت برق‌رسانی به روستاها
 • بازار مرغ از تلاطم افتاد/ طلب ۱۰۰ میلیاردی شرکت گاز استان از صنایع
 • سوخت ۷۸ واحد صنعتی خراسان شمالی به گاز شهری تبدیل شد
 • از ضرورت تغییر قانون ماده 100 تا توجه به باز آفرینی محله ای
 • مهاجرت ۷۱۱ هزار نفر از شهرها و روستاها/۱۰ درصد مهاجرت‌ها برای شغل
 • آتش سوزی ۱۰ هکتار از مزارع کشاورزی سیروان
 • رشد جمعیت روستاها منفی است
 • ۱۰۰ طرح گاز رسانی در روستا‌های لرستان افتتاح می شود
 • متولیان صندوق کارآفرینی امید به دنبال ایجاد اشتغال به ویژه در روستاها باشند/ بنگاه های کوچک تولیدی را تقویت کنید
 • برخورداری روستاییان گلستان از نعمت گاز به ۹۶ درصد افزایش یافت
 • اولویت اصلی پروژه مهر ۹۸ مدارس روستایی و کم برخوردار کردستان است
 • جزیره خارگ فاقد گاز قابل استفاده برای مصرف شهری
 • جزیره خارگ فاقد گاز قابل استفاده برای مصرف شهری و خانگی
 • همزمان با هفته دولت ۵۱ روستا از نعمت گاز طبیعی بهره مند می شوند
 • همزمان با هفته دولت۵۱ روستا از نعمت گاز طبیعی بهره مند می شوند