سردار تقی مهری در همایش استانداردسازی و تعالی رفتار کارکنان پلیس راهور تهران بزرگ اظهار کرد: ماموریت‌هایی که امروز در نیروی انتظامی انجام می‌شود بر پایه و تجزیه و تحلیل‌های علمی است و در همین راستا نیز پلیس موفق شده تا در سراسر کشور عملکرد خوبی داشته باشد.

وی با اشاره به تاکید فرمانده ناجا به موضوع آموزش در نیروی انتظامی خاطرنشان کرد: خوشبختانه با نگاه ویژه فرمانده نیروی انتظامی، قرارگاه جهادی تربیت و آموزش در پلیس راه اندازی شده است که دستاوردهای خوبی داشته است.

وی با اشاره به سطح بالای فرهنگ و سواد در جامعه گفت: ما به دنبال این هستیم تا رفتارهای ترافیکی شهروندان نیز ارتقا یابد و اگر بناست اعمال قانونی صورت گیرد، از طریق اقناع‌سازی انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه نباید هیچ نگاه منفی به پلیس وجود داشته باشد، گفت: ما می‌خواهیم پلیس حرفه‌ای با اخلاق اسلامی داشته باشیم و در این دوره‌ها که در سراسر کشور برای تمامی کارکنان پلیس از جمله پلیس راهور برگزار می‌شود، این گفتمان را پیگیری می‌کنیم.

مهری با بیان اینکه برگزاری دوره‌های تعالی رفتار آمار شکایات از پلیس راهور را کاهش داده است، گفت: خویشتنداری باید جزو اولویت‌های کارکنان پلیس راهور قرار گیرد. مأموریت‌ها باید با علاقمندی و دلسوزی اجرا شود و مأموران ما با قناعت و صداقت وظایف خود را انجام دهند.

وی با تاکید بر اینکه پلیس نیز باید شهامت پذیرش اشتباه خود را داشته باشد، گفت: تنها یگانی در پلیس که می‌تواند با مشاهده یک تخلف حکم صادر کرده و نسبت به اعمال قانون و جریمه متخلف اقدام کند، افسر پلیس راهنمایی و رانندگی است و همین امر نیز مسئولیت پلیس را سنگین می‌کند.

مهری با تاکید بر رفتار مقتدرانه توأم با رأفت اظهار کرد: پلیس باید در برابر متخلفان و قانون شکنان مقتدرانه رفتار کند و با قاطعیت با مجرمان برخورد شود، اما به هیچ عنوان نباید تندی از مأمور سر بزند. برخوردها و اعمال قانون نباید سبب ایجاد تنش و مشکل شود و مأموران باید با بردباری و ادب با رانندگان و کاربران ترافیک برخورد کنند.

وی با اشاره به مواردی که ممکن است با تندی و پرخاش رانندگان همراه باشد، گفت: در این شرایط عدم مقابله به مثل با پرخاشگران یکی از مواردی است که حتماً باید مورد توجه قرار گیرد و مأموران ما موظفند تا به بهترین شکل ممکن با رانندگان متخلف صحبت کنند.

مهری در پایان اظهار کرد: پلیس راهور در معرض دید شهروندان است و از این منظر نیز باید رفتاری داشته باشد که سبب فرهنگ‌سازی و ارتقای نقش پلیس در جامعه شود.

منبع: پارسینه

خبر بعدی:

لزوم سرعت و دقت عمل در پی جویی کشف جرایم/پلیس در مبارزه با جرایم اقتصادی به هیچ وجه درنگ نمی‌کند

خبرگزاری میزان- فرمانده ناجا با تأکید بر لزوم سرعت و دقت عمل در پیگیری و پی جویی کشف جرایم با عنایت به روش‌های علمی تأکید کرد: رفتار سازمانی پلیس باید مبتنی بر ادب و اخلاق اسلامی و دینی باشد.

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، سردار " حسین اشتری" در آیین تکریم و معارفه رئیس پلیس آگاهی ناجا اظهار داشت: بر روح ملکوتی امام (ره) و ارواح طیبه شهدای انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، شهیدان عرصه نظم و امنیت، مدافعان حریم و حرم و به ویژه شهدای پلیس آگاهی ناجا درود می‌فرستیم و برای فرماندهی معزز کل قوا مقام معظم رهبری آرزوی سلامتی و طول عمر داریم.

وی با اشاره به حادثه تروریستی اخیر در زاهدان اظهار داشت: یاد و خاطره عزیزان و همکارانمان در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که به فیض شهادت رسیدند را گرامی می‌داریم.

باید قدردان مردم ولایت مدار، وفادار و پایبند به نظام و انقلاب باشیم

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه با بیان اینکه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران و ایام الله فجر را نیز گرامی می‌داریم، بیان کرد: حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن "تماشایی" بود و مردمان عزیزمان در خلق حماسه‌ای دیگر و حمایت قاطع از نظام و انقلاب اسلامی خوش درخشیدند، باید قدردان مردم ولایت مدار، وفادار و پایبند به نظام و انقلاب اسلامی باشیم.

سردار اشتری یادآور شد: مردم قدردان خادمان خود، دوستداران نظام و انقلاب هستند و خیل عظیم حضور مردم در مراسم تشییع پیکر مطهر شهدای حادثه تروریستی اخیر موید این ادعا است.

نیروی انتظامی مأمن و پناهگاه مردم است

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تنوع و گستردگی مأموریت‌های نیروی انتظامی خاطر نشان کرد: پلیس بر مبنای وظایف ذاتی و قانونی خود تعامل و ارتباط شبانه روزی و مستمری با مردم دارد در چنین شرایطی نیروی انتظامی باید مأمن و پناهگاه مردم باشد و در این میان اخلاق مداری و برخورد متعهدانه، دلسوزانه و شایسته پلیس در مواجهه با بزه دیده، مالباخته و تسکین آلام وی بسیار موثر است.

پلیس در مواجهه با هر جرمی رفتار مسئولانه داشته باشد

سردار اشتری تأکید کرد: رفتار سازمانی پلیس باید مبتنی بر ادب و اخلاق اسلامی و دینی باشد، پلیس در مواجهه با هر جرمی باید "رفتار و عملکرد مسئولانه" داشته باشد.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به کارکرد پلیس‌های تخصصی و تشریح مأموریت‌های پلیس آگاهی، بر لزوم سرعت و دقت عمل در پیگیری و پی جویی کشف جرایم با عنایت و توجه ویژه به روش‌های علمی تأکید کرد.

تأکید بر کشف علمی جرم با توجه به تجربیات حاصل از روش‌های سنتی

وی ادامه داد: کشف علمی جرم با توسل بر کسب تجربه از روش‌های سنتی مورد توجه باشد، از طرفی تحقیقات دقیق، بکارگیری تجهیزات نوین و موثر توأم با اشراف اطلاعاتی باید به عنوان یکی از رویکرد‌های پلیس آگاهی در کشف جرم مورد توجه قرار بگیرد.

برخورد با جرایم خشن از اولویت‌های اصلی پلیس آگاهی باشد

سردار اشتری در ادامه با بیان اینکه برخورد با جرایم خشن باید از اولویت‌های اصلی پلیس آگاهی باشد بر لزوم برخورد قاطع و سریع در جرایمی، چون تجاوز به عنف، سرقت مسلحانه، آدم ربایی و ... تأکید و تصریح کرد: لازم است با اقدامات پیشگیرانه و پیش رویدادی به سمت و سوی کاهش جرایم به ویژه کاهش سرقت‌های خرد برویم.

این مقام عالی انتظامی عنوان کرد: فرآیند استرداد اموال به مالباختگان نیزباید با جدیت دنبال و اجرایی شود در کنار این مهم، فرهنگ سازی برای "شناسنامه دار کردن اموال" در دستور کار قرار بگیرد.

ضرورت همکاری پلیس آگاهی با معاونت اجتماعی ناجا برای ارتقاء آگاهی عمومی

وی بر ضرورت همکاری پلیس آگاهی با معاونت اجتماعی ناجا در راستای ارتقاء آگاهی عمومی و کاهش جرایم به ویژه سرقت‌های خرد اشاره و مطرح کرد: اقدامات پلیس آگاهی ناجا باید در برخورد با جرایم با رویکرد اطلاعاتی و دانش بنیانی تشدید شود، از طرفی پلیس در مبارزه با جرایم اقتصادی به هیچ وجه کوتاهی و درنگ نمی‌کند.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به توسعه بهره مندی از فضای مجازی یادآور شد: لازم است که پلیس‌ها و معاونت‌های تخصصی به فراخور مأموریت‌های محوله بر فضای سایبری اشراف داشته باشند و جرایم مرتبط با حوزه مأموریتی و قانونی خود که در فضای مجازی اتفاق می‌افتد را در سریعترین زمان رصد کرده و اقدامات لازم را انجام دهند.

سردار اشتری با بیان اینکه تحقق منویات، انتظارات و مطالبات مقام معظم رهبری باید ملاک عمل آحاد فرماندهان و کارکنان پلیس باشد، افزود: به هیچ وجه به حفظ وضعیت موجود را قائل نیستیم و روزآمدی معطوف به نیاز‌های جامعه از راهبرد‌های اساسی نیروی انتظامی است.

گفتنی است، در این مراسم، سردار "محمد رضا مقیمی"؛ رئیس پلیس پیشین آگاهی ناجا با تقدیر از حمایت‌های فرمانده نیروی انتظامی، انتصاب سردار "محسن حسن خانی" را به عنوان رئیس پلیس جدید آگاهی ناجا تبریک و برای وی آرزوی موفقیت کرد.

مقیمی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد مدیریتی خود، از تلاش آحاد کارکنان مجموعه پلیس آگاهی ناجا قدردانی کرد.

انتهای پیام/

احمد توکلی: اگر تحریم نبودیم و مردم مرفه بودند، FATF را نمی‌پذیرفتیم

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

اعتراض به نصب تابلوي ورودي دزفول

کلیدواژه: نیروی انتظامی رانندگان پلیس راهور

منبع این خبر، وبسایت www.parsine.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۶۰۶۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • حضور ۵ شهرداری از استان بوشهر در نمایشگاه و همایش توسعه‌ شهری
 • رژیم صهیونیستی بر آتش تنش میان هند و پاکستان می‌ دمد
 • 87 درصد علت فوت رانندگان موتورسیکلت در اثر ضربه به سر
 • توصیه پلیس راهور به متقاضیان نقل و انتقال خودرو
 • 27 بهمن ماه؛ سالروز آغاز عملیات والفجر 5
 • اسماعیل‌ تقی‌پور: پیروزی در بازی رفت، ملاک صعود به فینال نیست/ تمام تلا‌ش‌مان این است که جام را در تبریز نگه داریم
 • اتفاق جالب برای سردار آزمون حین تمرین
 • هشدار رئیس پلیس پایتخت به فروشندگان موادمحترقه غیرمجاز
 • درخواست کمک پاکستان از سازمان ملل برای کاهش تنش‌ها با هند
 • برخورد با جرايم خشن از اولويت هاي اصلي پليس آگاهي
 • تشدید تنش‌های چین و آمریکا؛ جرقه جنگ جهانی زده می‎شود؟
 • 3 صیاد متخلف در تکاب دستگیر شدند
 • اثر گذاری نخبه واقعی در لحظات بحرانی است
 • فرمانده ناجا: رفتار سازمانی پلیس باید مبتنی بر ادب و اخلاق اسلامی باشد/ نیروی انتظامی پناهگاه مردم است
 • متخلف احداث کوره زغال دستگیر شد
 • صدور بیمه‌‌نامه‌های رانندگان حمل و نقل عمومی با شرایط ویژه از اول اسفند آغاز می شود
 • رفتار سازمانی پلیس باید مبتنی بر ادب و اخلاق اسلامی باشد
 • نشست هم اندیشی راهداری قزوین با انجمن های صنفی رانندگان
 • 30 عطاری بدون مجوز در همدان شناسایی شدند