مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی با بیان اینکه جشنواره خیرین مدرسه ساز سال آینده در مشهد برگزار می‌شود گفت: نهبندان با ۲۲ کانکس بیشترین آمار کلاس‌های کانکسی در استان را دارد. ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۹ استانها خراسان جنوبی نظرات - اخبار استانها -

محمدرضا بیگی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند، اظهار داشت: آمار دانش آموزان سال تحصیلی 97-96 در حاجی‌آباد بیرجند دو هزار نفر بود که بیشتر این دانش آموزان در مقطع ابتدایی مشغول تحصیل‌اند.

وی با بیان اینکه یک مدرسه شش کلاسه و یک مدرسه نه کلاسه در حاجی‌آباد در دست اقدام داریم گفت: بر اساس برنامه‌ریزی در مدارس اگر اعتبارات به موقع تخصیص یابد این کلاس‌ها برای مهرماه آینده آماده بهره‌برداری است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی افزود: با توجه به مهاجرت و معظل حاشیه نشینی نمی‌توان کلاس‌های کانکسی را برای همیشه حذف کرد چون در چند سال گذشته در حاجی‌آباد بیرجند تعدادی مدارس کانکسی حدف شد اما باز به دلیل افزایش جمعیت ناچار به احداث کلاس‌های کانکسی در مدارس شدیم.

یک‌روز همراه با دانش‌آموزان مدارس کانکسی خراسان‌شمالی به‌روایت تصویر‌وجود مدارس کانکسی در مناطق روستایی سرپل‌ذهاب؛ آموزش و پرورش از ظرفیت خیران مدرسه‌ساز استفاده کنددانش‌آموزان روستای زلزله زده "خالدی کرمانشاه " همچنان در کانکس درس می‌خوانند+تصاویر

بیگی با بیان اینکه شرایط اقتصادی نیز کار را برایمان سخت کرده است اظهار داشت: در حال حاضر برخی از دانش‌آموزان استان در 100 کانکس مشغول به تحصیل‌اند که در این میان شهرستان نهبندان با 22 کانکس بیشترین تعداد کلاس کانکسی در استان را دارد و مسئولان باید توجه بیشتری داشته باشند.

وی با بیان اینکه امسال بیش از 800 میلیون تومان از اعتبارات ملی به سمت مدرسه سازی سوق داده شده و مابقی همت خیران را می‌طلبد افزود: امسال 140 میلیارد تومان توسط خیران تعهد شده و تاکنون بیش از 600 کلاس درس احداث شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی از برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز اردیبهشت ماه سال آینده در مشهد خبر داد.

انتهای پیام/ ت

R41348/P/S6,56/CT1

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

آغاز هم‌زمان مسابقات ورزشی قهرمانی دانش‌آموزان در پنج شهر کشور از اول مرداد

مهرزاد حمیدی در نشست خبری که با حضور اصحاب رسانه و با موضوع مسابقات ورزشی قهرمانی دانش آموزان دختر و پسر سراسر کشور در سالن فدراسیون ورزش دانش‌آموزی برگزار شد، اظهار داشت: در فصل تابستان ۱۴میلیون دانش‌آموز در تعطیلات به سر می‌برند و وزارت آموزش‌وپرورش تلاش دارد تا زمینه فعالیت‌های متنوعی را در رشته‌های مختلف برای اوقات فراغت دانش‌آموزان پیگیری کند.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش‌وپرورش گفت: مسابقات ورزشی قهرمانی دانش آموزان پسر و دختر از فردا در پنج شهر اردبیل، اصفهان، شاهرود، رامسر  وشهرکرد آغاز می‌شود.

وی افزود: هر یک از معاونت‌ها برنامه خاصی برای دانش‌آموزان ارائه می‌دهد مانند معاونت پرورشی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، تشکل‌های دانش‌آموزی و ... لذا قشر قابل‌توجهی تحت پوشش فعالیت‌های تابستانی قرار می‌گیرند.

حمیدی از فعالیت ۱۴ هزار و ۵۰۰ کانون ورزشی درون مدرسه‌ای در سطح کشور خبرداد و تصریح کرد: ۱۴ هزار و ۵۰۰ کانون ورزشی نیز در خارج از مدرسه داریم که بیشترین تعداد دانش آموزان را تحت پوشش فعالیت‌های ورزشی قرارداده است.

وی ادامه داد: در مجموع در کانون‌ها ورزشی درون مدرسه ۲۰۲ هزار و پانصد و در کانون‌های برون مدرسه‌ای بیش از یک‌ میلیون و ۳۵۰ هزار دانش‌آموز فعالیت می‌کنند.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت تصریح کرد: ریشه همه مسابقات در مدارس است و کماکان ۴ و نیم میلیون دانش‌آموز در مسابقات درون مدرسه‌ای شرکت می‌کنند.

وی اغلب استعدادها را در نظام غربالگری فعال دانست و اضافه کرد: تلاش داریم دانش آموزان با مسابقات ملی ارتباط پیدا کنند.

حمیدی خاطرنشان کرد: همه فعالیت‌های ما باید به سمت مدرسه سوق پیدا کند زیرا همه فعالیت‌های ورزشی ریشه در مدرسه دارد؛ سیاست ما میزبان شدن مدارس برای مسابقات است تا افزایش گرایش به ورزش را داشته باشیم.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به سخن رهبر معظم انقلاب، گفت: از طریق ورزش می‌توان شادی را در مدارس حاکم کرد لذا در همین راستا برای طرح شادی در مدارس از طریق توسعه ورزشی اقدام می‌کنیم.

 وی از آماده‌سازی فضای ورزشی مدارس برای مهرماه خبرداد و اذعان داشت: آموزش ۱۹۰ هزار آموزگار برای آموزش درس تربیت‌بدنی و آموزش تلفیقی دروس دیگر از جمله اقدامات این معاونت است؛  ۲۵۰ هزارآموزگار پایه در کنار ۳۳ هزار معلم ورزش‌ کار آموزش درس تربیت‌بدنی در مدارس را برعهده‌ دارند.

وی ۳۳ هزار مربی تربیت‌بدنی را از متخصص‌ترین نیروها برشمرد و افزود: باید از ظرفیت ۲۵۰ هزار آموزگار پایه در توسعه و تقویت ورزش دانشآموزی حداکثر بهره‌وری را داشته باشیم.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش ‌و پرورش افزود: آشنا سازی والدین با درس تربیت‌بدنی از فعالیت‌های مهم است، سال گذشته هزار نفر از مدیران به‌عنوان سرپرست گروه‌های ورزشی در مسابقات حضور یافتند که این کار با هدف تشویق مدیران به تقویت ورزش صورت گرفت.

 وی ادامه داد: اجرای طرح غربالگری هدف تشخیص چاقی و اضافه‌وزن در سایه میثاق نامه در مدارس انجام می‌شود.

حمیدی افزود: ۳۸۰سالن تربیت‌بدنی در مدارس کشور در دست احداث است که ۱۸۰ سالن ۲۰۰ متری در تابستان امسال افتتاح می‌شود و بقیه را تا پایان سال به اتمام می‌رسانیم.

 وی از فعالیت مدارس در حوزه تربیت‌بدنی در نوبت عصر خبرداد و تصریح کرد: شرایط اجرای زیر نظام تربیت‌بدنی در سند تحول را در مدارس ایجاد کردیم.

عضو شورای معاونین وزارت آموزش ‌و پرورش افزود: ارسال کاروان وسایل ورزشی به استان‌ها در حالی پیگیری می‌شود که تاکنون ۲۳هزار میلیارد تومان اقلام ورزشی خریداری‌شده و تلاش می‌کنیم تا آن را به میزان ۴۵ میلیارد تومان افزایش دهیم و در آغاز سال تحصیلی کاروان‌های اقلام ورزشی را به استان‌های محروم اعزام کنیم.

وی ادامه داد: ۳ هزار و ۲۰۰ سالن ورزشی در اختیار کانون‌های ورزشی است، ظرفیت طلایی داریم که در هیچ جای دنیا نیست زیرا  ۱۴میلیون دانش‌آموز را در اختیارداریم و مشارکت والدین را نیز در این زمینه شاهد هستیم و این ظرفیت بی‌نظیری است.

حمیدی گفت: کشورهایی که امروز در رده‌های بالای ورزشی هستند در ورزش مدرسه سرمایه‌گذاری کرده‌اند و اگر بخواهیم در رشته‌های مختلف ورزشی به رده‌های بالای جهانی برسیم، باید روی ورزش دانش‌آموزی سرمایه‌گذاری کنیم لذا هر موفقیت ملی از کانال مدرسه می‌گذرد.  تلاش کردیم مسابقات ورزشی دانش‌آموزی را از جای خلوت و بدون تماشاگر به محلی شلوغ، دارای تماشاگر و پرهیجان انتقال دهیم.

تقدیر از مأموران حاضر در ماجرای درگیری پلیس و دختر تهرانپارس! + عکس

احمدی‌نژاد خواستار مذاکره ایران با امریکا شد؛ مذاکره درباره مسائل اساسی مهم‌تر از "برجام" است

(تصاویر +16) قتل دختر مشهور اینستاگرامی و انتشار تصاویر خون‌آلودش در اینستاگرام!

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۸۱۷۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • افزایش 29 درصدی اعتبارات نهبندان / اولویت نهبندان آب،کشاورزی، بهداشت و درمان
 • آشفتگی آموزش زبان انگلیسی در ایران
 • مهر نو نوارتر در انتظار دانش‌آموزان مازندران
 • کانکس اهدایی کانون کودک و نوجوان خانه تئاتر به منزل رسید
 • کانکس کانون کودک و نوجوان خانه تئاتر به منزل رسید
 • عملیات اجرایی احداث کارخانه طلای هیرد نهبندان آغاز می‌شود
 • افتتاح بیش از یک‌هزار کلاس درس تا مهرماه سال جاری تعهد 104 میلیارد تومانی خیرین مدرسه‌ساز خراسان‌رضوی
 • کمبود از جنس کلاس درس
 • حسینی: گزارشی از تشکیل کلاس‌درس در آشپزخانه و زیرزمین نداریم
 • شروط عجیب مدارس برای ثبت‌نام دانش‌آموزان
 • شروط عجیب برخی مدارس برای ثبت‌نام دانش‌آموزان
 • آغاز عملیات اجرایی احداث کارخانه طلای هیرد نهبندان
 • در گیر و دار پیدا کردن یک نیمکت خالی در مدارس دولتی
 • كشف ۳۲ هزار مواد محترقه در نهبندان
 • برگزاری اولین رویداد کار آفرینی در شهرستان نهبندان
 • خداحافظی با مدارس خشتی و بخاری نفتی تا مهر ماه؟!
 • ثبت‌نام دانش آموزان به شرط تأمین کاغذ و ماژیک!
 • تحصیل دانش‌آموزان بوشهری در ۷۷۴ کلاس تخریبی/ امکانات بهبود یابد
 • کمبود 170 کلاس درس در سال تحصیلی جدید در استان