خبرگزاری میزان- مدیر عامل انجمن حمایت زندانیان کرمان گفت: به مناسبت ایام الله مبارک دهه‌ فجر با کمک خیرین و پرداخت مبلغ ۲ میلیارد و ۹۹۸ میلیون ریال، تعداد ۴۲ نفر زندانی بدهکار مالی از سوی انجمن حمایت زندانیان کرمان آزاد و به آغوش گرم خانواده بازگشتند. به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، اکبر افضلی مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان کرمان صبح امروز در جلسه انجمن که با حضور موحد رئیس کل دادگستری استان کرمان برگزار شد، اظهار داشت:با کمک خیرین کرمانی ۴۲ زندانی بدهکار مالی از زندان‌های استان آزاد و طی چند روز گذشته، ۲ تن گوشت بین ۵۰۰ خانواده زندانی نیازمند در کرمان توزیع شد.
این مقام مسئول اعلام کرد: در ایام الله مبارک دهه‌ی فجر بالغ بر ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل درآمد‌های انجمن حمایت کرمان به خانواده‌های زندانیان نیازمند کمک شده است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری میزان

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

هزینه‌کرد ۲۰ میلیارد ریالی برای معلولان کردستان/ مناسب‌سازی محیط و معابر شهری نیازمند همکاری همه ارگان‌هاست

مشکلات و چالش‌های پیشروی جامعه هدف بهزیستی استان در میزگرد تخصصی دفر تسنیم کردستان بررسی شد. ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۲ استانها کردستان نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، بهزیستی یکی از نهادهای حمایتی است که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تشکیل شده و جامعه هدف آن بیشتر با محوریت حمایت از معلولان، زنان و کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست و حمایت از معتادان بهبودیافته است. حمایت‌های بهزیستی طیف وسیعی از خدمات از جمله پرداخت مستمری، کمک‌ هزینه درمان، ساخت مسکن، پرداخت حق بیمه، کمپ ترک اعتیاد، مهدکودک، مرکز نگهداری و مشاوره ژنتیک را در برمی‌گیرد.

در همین راستا مسئولان بهزیستی استان کردستان در میزگرد تخصصی دفتر تسنیم کردستان به‌منظور بررسی مشکلات جامعه هدف به‌ویژه معلولان و انعکاس اقدامات انجام شده این سازمان حضور پیدا کردند که در ادامه مشروح صحبت‌های میهمانان حاضر در میزگرد از نظر خوانندگان محترم می‌گذرد:

1000 واحد مسکن برای معلولان کردستانی احداث می‌شود

سیدصباح قریشی مدیرکل بهزیستی استان کردستان ضمن قدردانی از تلاش‌های همه همکاران خود در سطح استان، اظهار داشت: از فرصتی که از سوی خبرگزاری تسنیم برای بیان مسائل و مشکلات حوزه بهزیستی فراهم شده کمال قدردانی را دارم.

وی با بیان اینکه خبرگزاری تسنیم، جزو خبرگزاری‌های برتر استان در عرصه اطلاع‌رسانی است، افزود: رسانه‌های دیگر نیز باید همچون این رسانه مردمی در کنار انعکاس اقدامات انجام‌شده، انتقاد از عملکرد ادرات و سازمان‌ها را سرلوحه کار خود قرار دهند.

مدیرکل بهزیستی استان کردستان تصریح کرد: خبرگزاری تسنیم با انتقادات سازنده خود از مجموعه بهزیستی استان همواره همراه و یاور خوبی برای این سازمان بوده است.

وی در بخش دیگر از سخنان خود با بیان اینکه مجموع 8 درصد از جمعیت استان که بالغ بر 128 هزار نفر است تحت پوشش بهزیستی قرار دارند، گفت: در سال گذشته 10 هزار خانوار کردستانی به مددجویان این سازمان اضافه شدند.

قریشی در بحث اشتغال معلولان به حمایت بهزیستی از کارفرمایانی که معلولان را بکارگیری می‌کنند، خبر داد و افزود: در صورت بکارگیری معلولین، بیمه یکسال آنان توسط سازمان بهزیستی پرداخت می‌شود.

وی در خصوص مسکن معلولان توضیح داد: از سال 97 تا به امروز 137 منزل مسکونی به خانواده‌های دو معلول واگذار و در قالب تفاهم‌نامه‌ای که با بسیج سازندگی منعقد شده پیش‌بینی می‌شود تعداد یک هزار مسکن معلولین راه‌اندازی شود.

مدیرکل بهزیستی استان کردستان از اقدامات بهزیستی در جهت کاهش آمار طلاق در استان ابراز رضایت کرد و ادامه داد: در سال گذشته با مداخله بهزیستی و همکاری سایر نهادهای مرتبط 35 درصد از طلاق‌های ثبت شده منجر به سازش شد.

قریشی با اشاره به نیاز مبرم مناطق حاشیه‌ای در بخش حمایت از آسیب‌های اجتماعی خاطرنشان کرد: پایگاه اورژانس اجتماعی در نایسر نیز راه‌اندازی می‌شود.

4700 زن سرپرست خانوار در کردستان تحت پوشش بهزیستی هستند

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان کردستان نیز در این دیدار اظهار داشت: بهزیستی گستره وسیعی از برنامه‌های خدمات اجتماعی را شامل می‌شود که در راستای قادرسازی افراد و گروه‌هایی که بنا به دلایل اقتصادی، اجتماعی، تربیتی و فرهنگی از روال عادی زندگی بازمانده و در وضعیت اضطراری قرار دارند، انجام می‌گیرد.

محسن شجاعی، زنان سرپرست خانوار و اعضای خانوار آنها را یکی از حوزه‌های تحت پوشش معاونت اجتماعی بهزیستی عنوان کرد و گفت: 4 هزار و 700 زن سرپرست خانوار تحت پوشش قرار گرفته که به‌صورت ماهیانه مستمری و یارانه به آنها پرداخت می‌شود.

وی افزود: تعداد یک‌هزار و 700 نفر از فرزندان زنان سرپرست خانوار که دانش‌آموز یا دانشجو هستند تحت حمایت بهزیستی قرار گرفته‌اند.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان کردستان به فعالیت‌های بهزیستی در حوزه توانمندسازی زنان سرپرست خانوار پرداخت و گفت: گروه‌های همیار که متشکل از 5 نفر یا بیشتر از زنان هستند با مشاوره و حمایت‌های معاونت اجتماعی اقدام به راه‌اندازی یک فعالیت می‌کنند.

وی هدف از تشکیل گروه‌های همیار را استقلال اجتماعی و اقتصادی زنان سرپرست خانواده دانست و تشریح کرد: تاکنون 26 گروه همیار در سطح استان ایجاد شده که در زمینه مهدکودک، دوخت پوشاک، خیاطی لباس زنانه، سبزی خشک‌کنی، ترشیجات و غیره فعالیت دارند.

فعالیت 13 مرکز نگهداری از کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست در سطح استان

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان کردستان به موضوع حمایت از کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست به عنوان یکی دیگر از حوزه‌های تحت وظایف معاونت اجتماعی اشاره و تصریح کرد: کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست کودکانی هستند که بر اساس گزارش بهزیستی و با حکم دادگاه تشخیص داده می‌شود که دارای خانواده آسیب‌رسان بوده و یا شرایط حضور در خانواده را ندارند.

وی تعداد مراکز فعال نگهداری کودکان تحت حمایت بهزیستی را 13 مرکز در سطح استان اعلام کرد و افزود: 165 نفر از سنین شیرخوارگی تا سن دانشگاه و سربازی در این مراکز نگهداری می‌شوند.

شجاعی با بیان اینکه مراکز نگهداری کودکان محیطی کاملاً شبیه به خانه را دارند، خاطرنشان کرد: کلیه هزینه‌های زندگی اعم از خوراک، پوشاک، درمان و بهداشت این کودکان از سوی بهزیستی تامین می‌شود.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به موضوع فرزندخواندگی پرداخت و بیان کرد: خانواده‌های متقاضی کودک که ترجیحا از نعمت فرزند برخوردار نیستند کودکی که دارای سرپرست موثر نباشد با حکم قضایی به آنها واگذار می‌شود.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان کردستان افزود: واگذاری کودک در ابتدا به‌صورت 6 ماه آزمایشی بوده که در پایان این دوره با صدور شناسنامه کودک به نام خانواده متقاضی رسماً واگذار می‌گردد.

وی به اولویت سازمان بهزیستی به حضور کودک در فضای خانواده تاکید کرد و گفت: کودکانی هستند که به دلیل بی‌سرپرستی و یا بدسرپرستی نزد خویشاوندان مانند عمو، دایی، خاله و سایر زندگی می‌کنند که بهزیستی با پرداخت مستمری به این خانواده‌ها از آنها حمایت می‌کند.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان کردستان به فعالیت‌های مرکز اورژانس اجتماعی اشاره کرد و اظهار داشت: مرکز اورژانس اجتماعی و امور آسیب‌دیدگان اجتماعی مشتمل بر مراکز نگهداری از دختران و زنان در معرض آسیب است که تلاش می‌کنیم آنها را به فضای خانواده برگردانیم.

وی، تلفن رایگان 123 را راه ارتباطی مردم با بخش اورژانس اجتماعی بهزیستی ذکر کرد و یادآور شد: همکاران در این بخش آماده پاسخگویی به گزارشات آسیب‌های اجتماعی از جمله فرار کودکان، کودک‌آزاری، معلول‌آزاری، سالمندآزاری، اختلافات حاد خانوادگی، اقدام به خودکشی هستند.

میزگرد تخصصی بررسی «مشکلات جامعه معلولان» در دفتر تسنیم کردستان برگزار شد+تصاویرکردستان| دولت واحدهای صنفی ایجادکننده اشتغال برای معلولان را تشویق کندپشت نوبتی‌های خدمات بهزیستی استان کردستان به صفر رسید

گروه‌های خودیار به عنوان فعالیت در بخش خدمات مالی خُرد یا مایکرو فاینانس که در سراسر دنیا به عنوان یک روش مقبول و شناخته شده مورد قرار گرفته یکی دیگر از فعالیت‌های جدید معاونت اجتماعی بهزیستی استان کردستان بوده که «شجاعی» آن را یک فعالیت شاخص سازمان بهزیستی در استان می‌داند.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان کردستان تعداد گروه‌های خودیار در سطح کشور را 850 گروه و تعداد زنان در این گروه‌ها را 13 هزار نفر عنوان کرد و گفت: استان کردستان در این زمینه دارای بالاترین آمار در میان سایر استان‌های کشور است.

وی با اشاره به هدف گروه‌های خودیار مبنی بر ارتقای معیشت و ایجاد اشتغال‌های خُرد تصریح کرد: زنان جامعه روستایی در قالب گروه‌های 15 الی 25 نفره اقدام به جمع‌آوری پس‌اندازهای اعضا و راه‌اندازی صندوق مالی کرده و سپس بنام گروه خودیار در بانک حساب باز می‌کنند.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان کردستان اضافه کرد: در مرحله بعدی بانک گروه را بر پایه سرمایه اجتماعی ارتقا داده و سود و عملکرد مالی و اجرایی آنها را مورد ارزیابی و اعتبارسنجی قرار می‌دهد.

شجاعی خاطرنشان کرد: در پایان بر اساس نتیجه اعتبارسنجی، بانک بدون اخذ سپرده وثیقه و ضامن به گروه با حداقل نرخ سود بانکی معمول وام پرداخت می‌کند.

اجرای طرح «اجباری‌شدن آزمایشات ژنتیک قبل از ازدواج» در کردستان

باقر کرمی معاون امور توسعه و پیشگیری بهزیستی کردستان نیز در این میزگرد به طرح پایلوت جدیدی از سوی بهزیستی اشاره کرد که امکانات و زیرساخت‌های آن به منظور اجرا در سطح استان کردستان فراهم آمده است.

وی تصریح کرد: بهزیستی در نظر دارد اجباری‌شدن آزمایشات ژنتیک قبل از ازدواج را به صورت پایلوت در سطح شهر سنندج آغاز کند.

معاون امور توسعه و پیشگیری بهزیستی کردستان با بیان اینکه در اجرای این طرح نیاز به همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان است، افزود: در صورت اعلام همکاری دانشگاه علوم پزشکی و ثبت و اسناد آماده انعقاد تفاهم‌نامه به منظور اجرای طرح پایلوت اجباری‌شدن آزمایشات ژنتیک قبل از ازدواج در کردستان هستیم.

وی تعداد مراکز مشاوره ژنتیک در سنندج را 3 مرکز خصوصی و 1 مرکز دولتی اعلام کرد و خاطرنشان کرد: اجرای طرح پایلوت اجباری‌شدن آزمایشات ژنتیک در سنندج نقش مهمی در پیشگیری از معلولیت‌ها خواهد داشت.

کرمی به اجرای شیوع‌شناسی اعتیاد در سطح کشور در سال 94 اشاره کرد و گفت: اداره بهزیستی کردستان امور مربوط به رصد را در سال 96 انجام داد که مقایسه آماری اعتیاد در سال 94  نسبت به سال‌جاری یک درصد افزایش را نشان می‌دهد.

19 مرکز شبانه‌روزی نگهداری از معلولان و سالمندان در کردستان فعالیت دارند

توانبخشی و امور مربوط به معلولین در گروه‌های مختلف جسمی و ذهنی، بیماری‌های روانی، افراد دارای محدودیت‌های بینایی و شنوایی، و همچنین سالمندان در حوزه معاونت توانبخشی اداره بهزیستی استان قرار دارد که «مژگان مشفق» به‌عنوان مسئول این حوزه در این میزگرد به شرح خدمات آن پرداخت.

معاون توانبخشی بهزیستی کردستان بخشی از خدمات معاونت توانبخشی را در قالب واگذاری به موسسات خصوصی عنوان کرد و گفت: موسسات خصوصی که به صورت خیریه و هیئت‌امنایی با اداره بهزیستی همکاری می‌کنند خدمات آموزشی و توانبخشی را بر اساس گروه‌های سنی مختلف به صورت شبانه‌روزی ارائه می‌کنند.

مژگان مشفق با بیان اینکه تعداد مراکز شبانه‌روزی در سطح استان 19 مرکز است، اظهار کرد: 60 درصد از افراد مقیم در این مراکز جزو معلولان و سالمندانی هستند که یا بی‌سرپرست و بدسرپرست بوده و یا خانواده‌هایشان دارای شرایط نگهداری از آنها نمی‌باشند و یا مجهول‌الهویه هستند.

وی به روش تامین‌مالی این موسسات اشاره و گفت: بهزیستی در قالب پرداخت یارانه از موسسات خصوصی حمایت می‌کند و تعدادی از آنها که به شکل خیریه هستند از مشارکت‌های مردمی هم بهره می‌گیرند.

معاون توانبخشی بهزیستی کردستان افزود: تعدادی از خانواده‌های افراد تحت سرپرستی این موسسات در بعضی موارد به صورت مشارکتی و داوطلبانه هزینه پرداخت کرده و تعدادی هم هیچ‌گونه کمکی نمی‌کنند.

وی در بخش دیگر سخنان خود به تشریح خدمات اختصاصی به معلولان در روستاها که «توانبخشی مبتنی بر جامعه» نام گرفته پرداخت و خاطرنشان کرد: این خدمات با حمایت و مشارکت اعضا و نهادهای اجتماعی و محلی روستاها صورت می‌گیرد که در سال گذشته 2 میلیارد تومان در بخش توانبخشی مبتنی بر جامعه هزینه کردیم.

معاون توانبخشی بهزیستی کردستان ادامه داد: خدمات توانبخشی مبتنی بر جامعه شامل کلیه خدمات مربوط به تهیه وسایل توانبخشی، آموزشی، اشتغال و مناسب‌سازی محیط برای معلولان می‌شود.

افتتاح 5 مرکز روزانه آموزشی و توانبخشی معلولان جسمی و ذهنی

وی دستاورد اصلی معاونت تحت مدیریت خود را در سال 97 دریافت مجوز 5 مرکز روزانه در حوزه آموزشی و توانبخشی معلولین جسمی و ذهنی اعلام کرد و گفت: این مراکز هر کدام با ظرفیت اسمی 50 نفر در هفته بهزیستی افتتاح شد.

مشفق اضافه کرد: این مراکز در ابتدای کار می‌توانند به حداقل 20 نفر از معلولان جسمی و ذهنی خدمات آموزشی و توانبخشی ارائه دهند.

وی با اشاره به اجرای طرح خدمات مالی خُرد که در گذشته فقط در معاونت اجتماعی انجام می‌گرفت، گفت: طرح خدمات مالی خرد در حوزه توانبخشی معلولین در روستاها نیز در سال‌جاری اجرا خواهد شد.

معاون توانبخشی بهزیستی کردستان با بیان اینکه این طرح در سطح کشور به صورت پایلوت انجام می‌گیرد، افزود: به دلیل فعالیت‌های ثمربخش بهزیستی استان در روستاها، کردستان نیز مشمول طرح پایلوت شده و بخشی از اعتبارات لازم برای اجرای آن تامین شده است.

مشفق در بخش پایانی از سخنان خود به بیان اجرای طرح پژوهشی در زمینه اختلالات ژنتیک با همکاری معاونت پیشگیری بهزیستی پرداخت و تاکید کرد: با بررسی علت اختلالات ژنتیک در معلولان تحت پوشش سازمان در نظر داریم که برآوردی از شیوع این اختلالات به‌دست آورده و با استفاده از نتایج آن از بروز معلولیت‌ها پیشگیری کنیم.

محمدی مسئول روابط‌عمومی بهزیستی کردستان نیز در این میزگرد ضمن قدردانی از همکاری خبرنگاران این رسانه در پوشش اخبار و انعکاس نقاط ضعف و قوت بهزیستی استان اظهار داشت: امیدوارم مجموعه خبرگزاری تسنیم همانند همیشه مشکلات جامعه معلولان کردستان را منعکس و پیگیری کند.

به گزارش تسنیم؛ در پایان این میزگرد تخصصی مناسب‌سازی محیط، معابر شهری و محیط ادارات به‌عنوان یکی از مهمترین چالش‌های پیش‌روی معلولان مطرح شد. به اذعان مسئولان حاضر در میزگرد با اینکه بهزیستی اقدامات زیادی در این راستا انجام داده اما این اقدامات در برابر حجم کارهای باقی‌مانده پاسخگوی نیاز معلولین نیست و تحقق این امر از طریق سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی، نظارت و جلب مشارکت همه دستگاه‌‌ها اعم از دولتی و غیردولتی امکان‌پذیر خواهد شد.

انتهای پیام/

R7848/P/S6,66/CT13

تقدیر از مأموران حاضر در ماجرای درگیری پلیس و دختر تهرانپارس! + عکس

احمدی‌نژاد خواستار مذاکره ایران با امریکا شد؛ مذاکره درباره مسائل اساسی مهم‌تر از "برجام" است

(تصاویر +16) قتل دختر مشهور اینستاگرامی و انتشار تصاویر خون‌آلودش در اینستاگرام!

کلیدواژه: آزادی زندانیان نیازمند خیرین بدهکار مالی زندانیان بدهکار مالی

منبع این خبر، وبسایت www.mizanonline.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۸۱۸۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • یک هزار تن گوشت مرغ در چهارمحال و بختیاری توزیع می شود
 • پایان مسابقات قرآنی زندان‌های استان کرمان در سیرجان
 • تفاهم نامه همکاری با معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار امضا شد
 • اعتیاد و بیکاری، معضل اصلی زندانیان اصفهان
 • مرکز طبقه‌بندی زندانیان اصفهان راه‌اندازی شد
 • کاهش 50درصدی زندانیان مهریه در قم پرداخت 20 میلیون وام اشتغال به زندانیان آزاد شده
 • کیمته روابط‌عمومی هیئت فوتبال استان کرمان به عضویت انجمن روابط‌عمومی‌های این استان درآمد
 • فیلم/ماجرای قتل زندانی شیرمحمدعلی در زندان فشافویه
 • ۲۰میلیون وام اشتغال به زندانیان آزاد شده پرداخت می شود
 • مالکان بدهکار با یک ترفند از فوتبال فرار می‌کنند/ فدراسیون فوتبال باید به فیفا پاسخگو باشد
 • کاهش 50درصدی زندانیان مهریه در قم
 • جشن «نسیم مهر» در راستای حمایت از خانواده زندانیان برگزار می شود
 • کسب رتبه دوم کشوری کاهش جمعیت کیفری در زندان‎های کهگیلویه و بویراحمد
 • تکذیب قطع آب در زندان زنان/ مشکل آب آشامیدنی برای زندانیان وجود ندارد
 • نپرداختن مهریه؛ از مشکلات عدیده زندانیان
 • آزادی ۳۶۴ زندانی در سه ماهه نخست امسال با همت شوراهای حل اختلاف استان فارس
 • کشور‌هایی که بیشترین تعداد زندانی را دارد +نمودار
 • فعالیت ٣٥ هزار زندانی حقوق‌بگیر در زندان‌های کشور
 • کشورهایی که بیشترین تعداد زندانی را دارد+نمودار