خرداد: مدیر کل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران با بیان اینکه برای ۵۰۰۰ پرونده تخلفات خودروسازان حکم صادر شده است گفت: رقم قابل توجهی هم پرونده در وزارت صمت تشکیل شده است که ممکن است به تعزیرات ارسال شود که آنها هم عمدتا در خصوص عدم انجام تعهدات در زمینه تحویل خودرو است.
محمد علی اسفنانی در گفت و گو با خبرنگار شفقنا در رابطه با پرونده های خودروسازان اظهار کرد: برای ۵ هزار پرونده در خصوص عدم انجام تعهدات خودروسازان حکم صادر کردیم و شرکت های واردکننده خودرو را مکلف کردیم که تعهدات خود را انجام دهند؛ البته بعضی از پرونده ها هم الزاما به رأی محکومیت منتهی نشد.
او از ارسال بخش جدیدی از پرونده خودروسازان به سازمان تعزیرات خبر داد و گفت: احتمالا رقم قابل توجهی هم پرونده در وزارت صمت تشکیل شده است که ممکن است به سازمان تعزیرات ارسال شود که آنها هم عمدتا در خصوص عدم انجام تعهدات در زمینه تحویل خودرو است. خودروسازان مدعی هستند در برخی از موارد که نتوانستند به تعهدات خود عمل کنند به دلیل عدم تامین قطعات بوده است که این دفاعیات گاهی ممکن است درست باشد اما در گاهی موارد هم شعب تعزیرات حکومتی آن ادعاها را نپذیرفته و حکم داده است.
اسفنانی تصریح کرد: نکته مهم این است که جلسه ای با شرکت های واردکننده خودرو داشتیم که ۴۰ شرکت را دعوت کردیم و تصمیم گرفته شد که انجمن واردکنندگان خودرو به همراه نمایندگان، سازمان صمت، سازمان حمایت و همین طور تعزیزات جلسات مستمر به صورت هفتگی برگزار کنند و درصدد جلب رضایت خریداران هستند که گام های خوبی هم برداشته شده است. خصوصا  اگر ۱۳ هزار خودروی توقیف شده در گمرک که عمده شکایت خریداران در این خصوص است آزاد شود بخش عظیمی از پرونده های ما بسته می شود.
او در پایان خاطرنشان کرد: جلساتی هم با شرکت های خودروساز داخلی داشتیم و در آینده هم خواهیم داشت تا رضایت شاکیان حاصل شود. اگرچه خودروسازان را جریمه کردیم اما در عین حال باید شرایطشان را در نظر بگیریم چون ممکن است گاهی دفاعیات خودرو سازان موجه باشد که مورد توجه ما قرار دارد و چون در شرایط خاصی قرار داریم سعی می کنیم نه صنعت خودروسازی ما آسیب ببیند و نه خریداران و مصرف کننده ها. برچسب ها: خودروسازان ، سازمان تعزیرات ، تخلفات

منبع: خرداد

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

حکم پرونده برنج های فروشگاه شهروند صادر شد

به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ سید یاسر رایگانی، سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: از ابتدای امسال تاکنون ١٩ هزار فقره پرونده مربوط به قاچاق کالا و ارز به تعزیرات وارد شده که ٩٧ درصد از آنها رسیدگی شده است و محکومان ٢٠٠ میلیارد تومان جریمه شده اند.

از ابتدای امسال، ۱۷۴ هزار و ۶۲۵ پرونده به تعزیرات وارد و ۱۶۸ هزار و ۸۰۲ پرونده مختومه شده است.

وی ادامه داد: میزان محکومیت صادره این پرونده ها در مجموع ۱۳ هزار میلیارد و ۸۴۲ میلیارد ریال بوده است.

رایگانی اظهار داشت: ۱۲۸ هزار و ۲۷۰ پرونده در بخش اجرای احکام وارد شده و همچنین ۱۲۱ هزار و ۶۵۵ پرونده مختومه شده است که در مجموع هزار میلیارد و ۹۰۱ میلیارد ریال در حق صندوق دولت و ۳۲۸ میلیارد ریال در حق شاکی وصولی داشته است.

سخنگوی تعزیرات با اشاره به طرح مبارزه با پوشاک برند قاچاق گفت: از سال گذشته این طرح با همکاری سایر دستگاه ها شروع شده است و امسال با قاطعیت ادامه می یابد.

وی ادامه داد: این فروشگاه ها که در طول سال تخفیف های بیش از ٧٠ درصد دارند، هیچکدام مجوز فعالیت قانونی ندارند، پوشاک عرضه شده در این فروشگاه ها برند اصلی نیستند و قیمت اغلب اجناس آنها واقعی نیست.

رایگانی با تاکید بر اینکه در سال رونق تولید باید از تولید داخلی حمایت شود، افزود: این طرح در استان های شمالی، تهران، خراسان رضوی، هرمزگان با قاطعیت اجرا می شود.

وی اظهار داشت: طبق آمار، با حمایت از تولید داخلی در پوشاک می توانیم ٢٣۵ هزار شغل از دست رفته را به بازار بازگردانیم همچنین حدود پنج هزار واحد صنفی را از بیکاری نجات دهیم.

رایگانی اضافه کرد: اکنون ٢ و نیم میلیارد دلار پوشاک خارجی وارد کشور می شود که ٩٨ درصد از سهم بازار پوشاک را به خود اختصاص می دهند.

وی درباره رسیدگی به تخلفات فروشگاه های زنجیره ای گفت: نگاه ما حمایت از رونق و کسب تولید است اما به معنای عدم ورود به تخلفات نیست.

رایگانی با اشاره به نوسانات بازار ارز و پایین آمدن قیمت دلار افزود: بازرسان اتحادیه ها و اصناف نوسانات قیمت دلار را به نفع مردم هم در نظر بگیرند.

سخنگوی تعزیرات اضافه کرد: کالاها بلافاصله با بالارفتن نرخ ارز گران می شود اما بعد از پایان آمدن ارز این تغییر را شاهد نیستیم و این موضوع باید مورد توجه اتحادیه ها قرار گیرد.

رایگانی در خصوص پرونده های استانی نیز گفت: در سیستان و بلوچستان مأمورین هنگ مرزی جکیگور از توابع شهرستان ایرانشهر به یک دستگاه خودروی تویوتا مشکوک شدند که با توجه به متواری شدن قاچاقچی با سلاح و تیراندازی خودرو متوقف و در بازرسی ۶ کیسه البسه و ۲۰ طاقه پارچه کشف شد که شعبه صادرکننده رأی با توجه به نحوه کشف کالا که همراه با تعقیب و گریز بود، متخلف را علاوه بر ضبط کالا به میزان یک میلیارد و ۱۱۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد.

وی افزود: مأمورین انتظامی زاهدان با مشکوک شدن به دو دستگاه خودروی کامیون کشنده در پلیس راه زاهدان به مشهد توانستند از هر خودرو مقدار ۲۴ هزار کیلوگرم قیر (در مجموع ۴۸ هزار کیلوگرم) فاقد مجوز کشف کنند و با توجه به ممنوع بودن خروج قیر از زاهدان و سایر مستندات موجود، شعبه تخلف را محرز دانست و علاوه بر ضبط کالای مکشوفه متخلفین را به میزان یک میلیارد و ۶۳۷ میلیون و ۸۵۶ هزار ریال محکوم کرد.

رایگانی ادامه داد: در بررسی یک خودرو مشخص شد اطراف چادر به صورت ماهرانه قیچی و ترمیم شده و ۲۳ تن کشمش با ضایعات کشمش جابجا شده است و در همین راستا شعبه رسیدگی کننده متهمان را از حیث مباشرت در قاچاق کالا به میزان ۵ میلیارد ریال و از جهت بهای مال تلف شده نیز ۴ میلیارد و ۹۹۷ میلیون ریال محکوم کرد.

سخنگوی سازمان تعزیرات اضافه کرد: در استان گلستان فردی به اتهام قاچاق سیگار به ضبط محموله مکشوفه و پرداخت یک میلیارد و ۴۸۷ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

وی افزود: همچنین در پرونده دیگری، فردی برای قاچاق کاغذ به ضبط محموله و پرداخت یک میلیارد و ۸۹۰ میلیون ریال جزای قندی در حق صندوق دولت محکوم شد.

رایگانی گفت: عامل قاچاق پوشاک و لوازم آرایشی و بهداشتی در استان گلستان نیز به ضبط محموله و پرداخت ۴ میلیارد و ۸۲۹ میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد.

وی به پرونده های استان سمنان اشاره کرد و افزود: در این استان عامل قاچاق ۵۷ هزار لیتر گازوئیل به ضبط محموله و پرداخت ۵ میلیارد و ۶۶۴ میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد. پرونده عدم ایفای تعهد خرید اتوبوس توسط یک شرکت به ارزش ۱۷ میلیارد ریال تشکیل شده و در حال رسیدگی است.

رایگانی اظهار داشت: در محور سنندج- همدان با توقف یک خودروی مگان تعداد ۲۲۹ گوشی تلفن همراه با مارک های مختلف در کف خودرو و لایه انتهای صندوق عقب اتومبیل کشف شد و با حضور متهم پرونده در شعبه چهارم ویژه رسیدگی به امور قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی استان کردستان، علاوه بر ضبط کالاها، حکم به پرداخت ۸ میلیارد و ۳۶۰ میلیون ریال در حق صندوق دولت محکوم شد که این حکم قطعی شده است.

وی ادامه داد: در پی مسئولیت یک شرکت حمل و نقل بین المللی در مورد خروج تانکرهای ورودی به کشور ایران و احراز عدم خروج ۴ دستگاه تانکر عراقی از کشور، رئیس شعبه رسیدگی کننده، شرکت فوق را مسئول عدم خروج تانکرها از کشور دانست و این شرکت را برای قاچاق خودرو و بهای مال از دست رفته به پرداخت مبلغ ۹ میلیارد و ۵۲۸ میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم کرد.

سخنگوی تعزیرات به پرونده های هرمزگان اشاره کرد و گفت: پرونده قاچاق سوخت در بندر لنگه به همت ماموران اجرای احکام اجرایی شده و میزان ۵ میلیارد و ۴۷۳ میلیون ریال جریمه نقدی وصول شده است و همچنین در پرونده دیگری، حکم ۸ میلیارد ریالی قاچاقچی سوخت اجرایی شده است.

وی افزود: در البرز با گزارش مردمی و در بازرسی از مغازه، انبار و منزل شخصی، محموله قاچاق سیگار کشف و دو نفر در این رابطه دستگیر شدند و پس از رسیدگی به پرونده، حکم به پرداخت ۲۶۸ میلیارد و ۶۷۲ میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت برای این دو نفر صادر شد که این حکم قطعی شده است.

وی افزود: یک دستگاه مرسدس قاچاق در استان فارس نیز به ارزش ۸ میلیارد ریال کشف شده و پرونده در حال رسیدگی است. همچنین در استان فارس، عامل قاچاق برنج در شهرستان فیروزآباد به ضبط کالا و پرداخت ۴ میلیارد ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد.

همچنین وی در خصوص حکم تامین کننده های برنج در فروشگاه شهروند در شعبه رسیدگی کننده به تخلیط اقرار کرده بودند؛ از این رو امین کریمی مالک برند تجاری «حاج تبارک الله کریمی» به پرداخت ١٧ میلیارد و ١۴٠ میلیون ریال و روزبه محمدعلی زاده مالک برند تجاری «چاپار» به ٩۴۵ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند.

وی اضافه کرد: فروشگاه شهروند نیز به لحاظ تخلف در ارائه خدمات به خصوص در زمینه توزیع کالای تنظیم بازار به پرداخت مبلغ چهار میلیارد و ۶٢٠ میلیون ریال جریمه تعلیقی به مدت دو سال محکوم شد که این جریمه در صورت تکرار تخلف وصول خواهد شد.

سخنگوی تعزیرات افزود: از ٢۶٩ تن برنج توقیفی در مرحله اول ١٠٠ تن هر کیلو ١٠ هزار تومان توزیع شد و ١۶٩ تن باقیمانده نیز در حال توزیع است.

رایگانی خاطرنشان کرد: با توجه به اقرار توزیع کنندگان، آنها متخلفان اصلی بودند و جریمه ها وصول شده است.

 

خبرنگار: امجد عبدی

احمدی‌نژاد خواستار مذاکره ایران با امریکا شد؛ مذاکره درباره مسائل اساسی مهم‌تر از حیات یا مرگ "برجام" است

واکنش فائزه هاشمی به ولنگار خطاب‌کردن زنان توسط علم‌الهدی و کمپین «چهارشنبه‌های طلایی»: اگر صاحبان قدرت به دنبال وزن‌کشی هستند، اجازه دهند کسانی که مانند آنها فکر نمی‌کنند هم تجمع برگزار کنند| سیاست‌های چکشی دیگر جوابگو نیست

دلارام هاشمی، بازیگر جوان، درگذشت

کلیدواژه: خودروسازان سازمان تعزیرات تخلفات

منبع این خبر، وبسایت khordadnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۸۸۷۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اجرای بسته ساماندهی صنعت خودرو/ مجوز پیش‌فروش به خودروسازان نداده‌ام
 • وزیر صمت: خودروسازان اجازه پیش‌فروش ندارند
 • اموال و دارایی مازاد خودروسازان تا سال آینده واگذار می‌شود
 • تعزیرات: محکومیت فروشگاه شهروند برای حمایت از تولید و کاگر ایرانی تعلیق شد
 • صدور رای پرونده برنج‌های فروشگاه شهروند
 • وزیر صنعت: اجازه نمی‌دهیم خودروسازان قطعه‌سازی کنند
 • وزیر صنعت: مجوز پیش‌فروش به خودروسازان نداده‌ام / واردات خودرو خیلی زیاد است
 • مجوز پیش‌فروش به خودروسازان نداده‌ام / اجرای بسته ساماندهی صنعت خودرو
 • وزیر صنعت: مجوز پیش‌فروش به خودروسازان نداده‌ام
 • فروش تمام دارایی خودروسازان تاسال99
 • رسیدگی به بازار وظیفه تعزیرات نیست / مغضوب دوستان شدم
 • واگذاری اموال غیر تولیدی خودروسازان طی ۲ سال آینده
 • مدیرکل تعزیرات همدان: اجازه افزایش قیمت مرغ را نمی دهیم
 • فروش تمام دارایی خودروسازان تا سال ٩٩
 • وزیر صنعت، معدن و تجارت: خودروسازان اجازه پیش‌فروش ندارند
 • حیاط‌ خلوت اقتصاد خودرو در ایران
 • واگذاری سهام دولتی خودروسازان؛ عامل سقوط یا باعث پیشرفت
 • تخلفات کاندیدا بعد از کسب کرسی های مورد نظر دیده نمی شود
 • آمار پایین تخلفات علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی/ برخورد جدی با متخلفان