به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،  اینترنت با سرعت افسانه‌ای، ادعایی است که در تبلیغ بسیاری از شرکت‌های ارایه‌دهنده خدمات اینترنت دیده می‌شود، اما بسیاری از این شرکت‌ها در عمل سرعتی که ارایه می‌دهند، بسیار پایین‌تر از چیزی است که در بروشور‌ها به شما گفته‌اند. با این وجود این مشکل قدیمی کاربران در وزارت ارتباطات، آن‌هم زمانی که محمود واعظی سکاندار این وزارتخانه بود، حل شد.

بیشتربخوانید: تفاوت سرویس‌های پرسرعت چیست؟

حالا کاربران اینترنت پرسرعت می‌توانند با استفاده از ابزار‌های تست سرعت و کیفیت، از وضع سرویس دریافتی خود اطمینان به دست آورند و درصورت عدم تطابق سرویس ارایه‌شده با سرویس درخواستی، شکایت کنند.

روند استفاده از اینترنت از سرعت‌های کیلوبیتی در اینترنت دایل‌آپ طی سال‌های گذشته، رفته‌رفته جای خود را به فناوری ADSL داد که سرعتی به مراتب بیشتر داشته و سرعت‌هایی تا ۵۲۱ کیلوبیت بر ثانیه و حتی ۱۶ مگابیت را هم پوشش می‌داد و اکنون نوبت به فیبر نوری است که جایگزین ADSL شود و سرعت‌هایی به مراتب بالاتر را برای کاربران به ارمغان بیاورد.

 از طرفی براساس برنامه مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تا پایان برنامه ششم، خانوار‌ها باید از اینترنت ۲۰ مگابیت بهره‌مند شوند. تکنولوژی ما اکنون ADSL است و ٥‌درصد ظرفیت مشترکان می‌توانند ۱۶ مگابیت برثانیه خدمات دریافت کنند. کابل‌های قدیمی که امروزه در منازل برای انتقال داده‌های اینترنتی مورد استفاده قرار می‌گیرند، ظرفیت لازم را برای انتقال با سرعت بالا ندارند، اما مفهوم ۲۰ مگ این است که باید تکنولوژی تغییر کند و به سمت VDSL یا FTTH حرکت کنیم.

اما همین سرعت‌های ارایه‌شده توسط شرکت‌های اینترنتی هم معترضانی دارد و نتایج سامانه ثبت و پاسخگویی به شکایات ۱۹۵ نشان می‌دهد اغلب شکایت مشترکین مربوط به حوزه اینترنت پرسرعت ثابت و در ٥ بخش پشتیبانی، مالی، مشکلات مربوط به قرارداد، کیفیت سرویس و عدم ارایه خدمات دسته‌بندی می‌شوند و این بدان معناست که سرعت اینترنت هنوز هم برای کاربران دغدغه است.

به همین دلیل درحالی که ممکن است بسیاری از شهروندانی که از بسته‌های اینترنت خانگی با سرعت بالا استفاده می‌کنند، نگران کم‌فروشی در حجم یا سرعت کمتر از سرعت اسمی خریداری‌شده باشند، برایشان امکان سنجش سرعت و کیفیت اینترنت خانگی و همچنین پیگیری قانونی شکایات فراهم شده است.

اما با راه‌اندازی سرویس‌های پرسرعت اینترنت خانگی توسط شرکت‌های خصوصی ارایه‌دهنده اینترنت، اهمیت نظارت بر عملکرد آن‌ها و نرخ فروش و کیفیت سرعت خدمات این شرکت‌ها ضرورت پیدا می‌کند. درهمین راستا، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با راه‌اندازی سامانه در سایت خود امکان سنجش سرعت و نرخ حجم اینترنت مصرف خانگی و اندرویدی را به تفکیک اپراتور‌های ارایه‌دهنده این خدمات فراهم آورده است.

مشترکین شرکت‌های ارایه‌دهنده خدمات اینترنتی می‌توانند از طریق لینک معرفی‌شده که در سازمان تنظیم مقررات ارتباطات وجود دارد، نسبت به سنجش شاخص‌های کیفیت سرویس دریافتی خود از قبیل: latency، packet los، سرعت دانلود و آپلود اقدام کنند و درصورت عدم تطبیق موارد ذکرشده با مقادیر مندرج در قرارداد سرویس نسبت به درج شکایت براساس کد رهگیری تخصیص‌یافته توسط همین سامانه اپراتور اقدام کنند.

با توجه به این‌که سامانه تست سرعت هر اپراتور متفاوت است، پیشنهاد شده که تنها از طریق سامانه سنجش سرعت شرکت ارایه‌دهنده سرویس دریافتی خود جهت سنجش سرعت اقدام کنید که سرعت اتصال در شبکه اپراتور و نیز سرعت اتصال به شبکه اینترنت به درستی اندازه‌گیری شود. همچنین در زمان تست سرعت به منظور محاسبه دقیق‌تر سرعت ارسال و دریافت سرویس خود، نسبت به قطع اتصال VPN و کلیه دانلود‌های درحال اجرا یا مرورگر‌های درحال استفاده از اینترنت اقدام کرده و ارتباط کلیه وسایل استفاده‌کننده از سرویس از قبیل: موبایل، تبلت و سایر تجهیزات مشابه را قطع کنید.

سامانه‌های سنجش سرعت و کیفیت اینترنت پرسرعت براساس ابلاغیه‌های رگولاتوری و با هدف احقاق حقوق مردم ایجاد شده است و مشترکین درصورت مشاهده عدم تطابق مشخصات سرویس خود با نتایج تست‌های انجام‌شده در سامانه مربوط به اپراتور خود می‌توانند با ذکر شماره پیگیری تست انجام‌شده، شکایت خود را در سامانه ۱۹۵ ثبت کنند تا موضوع از سوی رگولاتوری در سریع‌ترین زمان رسیدگی شود.

روزنامه شهروند

انتهای پیام/

 سرعت واقعی اینترنت‌تان چقدر است؟

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

توسعه گردشگری اشتغال‌زاست و به سرعت به‌دست می‌آید/ زمان صدور مجوز‌های گردشگری باید به ۱۰ روز برسد/ توزیع ۱۸ هزار بند کاغذ دولتی میان ناشران خراسان

خبرگزاری میزان- توسعه گردشگری اشتغال‌زاست و به سرعت به‌دست می‌آید، زمان صدور مجوز‌های گردشگری باید به ۱۰ روز برسد، توزیع ۱۸ هزار بند کاغذ دولتی میان ناشران خراسان و ... گزیده‌ای از اخبار بسته فرهنگی امروز است. تاریخ انتشار: 13:44 - 24 تير 1398 - کد خبر: ۵۳۳۴۴۱

به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، توسعه گردشگری اشتغال‌زاست و به سرعت به‌دست می‌آید، زمان صدور مجوز‌های گردشگری باید به ۱۰ روز برسد، توزیع ۱۸ هزار بند کاغذ دولتی میان ناشران خراسان، هیچ کشوری با زبانش کاری نمی‌کند که ما می‌کنیم! و ... گزیده‌ای از اخبار بسته فرهنگی امروز است که در ادامه می‌خوانید.

 

• توسعه گردشگری اشتغال‌زاست و به سرعت به‌دست می‌آید
رئیس جمهور معتقد است: گردشگری امروز وابسته به فضای مجازی است، یعنی تاثیر بسیاری بر رفت و آمد‌های مردم دارد. توسعه گردشگری اشتغال‌زاست و به سرعت به‌دست می‌آید. به گزارش ایلنا، حسن روحانی گفت: توسعه گردشگری اشتغا‌ل‌زاست و به سرعت به‌دست می‌آید. وی ادامه داد: گردشگری امروز وابسته به فضای مجازی است، یعنی تاثیر بسیاری بر رفت و آمد‌های مردم دارد و در این زمینه دولت فعال است و زیرساخت‌ها را فراهم می‌کند. روحانی خاطرنشان کرد: وزارت نیرو دستور دارد تمام دریاچه‌ها و سد‌ها را در اختیار حوزه گردشگری قرار دهد تا مردم از آن بهره‌مند شوند.

 

• زمان صدور مجوز‌های گردشگری باید به ۱۰ روز برسد
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: درحال حاضر برای اعطای مجوز سرمایه گذاری در حوزه گردشگری ۲ ماه زمان لازم است که این رقم باید به ۱۰ روز کاهش یابد. به گزارش ایرنا، علی اصغر مونسان افزود: بوروکراسی‌های اخذ مجوز در حوزه گردشگری باید در کشور کوتاه شود که در این راستا یکسری اقدامات انجام شده است. وی اضافه کرد: در زمان حاضر برای سرمایه گذاری از ۱۸ دستگاه استعلام صورت می‌گیرد و لازم است که تعداد این دستگاه‌ها کاهش یافته یا تجمیع شوند.

 

• توزیع ۱۸ هزار بند کاغذ دولتی میان ناشران خراسان
رئیس اتحادیه ناشران خراسان رضوی از توزیع ۱۸ هزار بند کاغذ دولتی میان ناشران این استان خبر داد و گفت: اینکه همه ظرفیت چاپ به انتشار کتاب اختصاص یابد، اشتباه است. فعالیت تجاری رونق را به چاپ برمی‌گرداند. به گزارش تسنیم، مهدی نصیرزاده با اشاره به توزیع ۱۷ تا ۱۸ هزار بند کاغذ دولتی میان ناشران این استان در دو مرحله افزود: از ابتدای توزیع دولتی کاغذ تاکنون ما موفق به توزیع این حجم شده‌ایم، ناشران استان خود اقدام به ثبت نام در سامانه می‌کنند و پس از تصویب، انتقال کاغذ از تهران به مشهد و توزیع میان ناشران باماست. وی ادامه داد: با توزیع کاغذ دولتی ما توانستیم مقداری از نیاز بازار را تامین کنیم، البته هنوز هم مراجعاتی به بازار آزاد وجود دارد که چاره‌ای از آن نیست.

• هیچ کشوری با زبانش کاری نمی‌کند که ما می‌کنیم!
حسن ذوالفقاری با بیان این‌که هیچ کشوری با زبانش چنین نمی‌کند که ما می‌کنیم، از اهمیت حفظ کرسی‌های زبان فارسی و لزوم گسترش روابط فرهنگی و بین دانشگاهی با کشور‌های دیگر برای ترویج زبان فارسی می‌گوید. به گزارش ایسنا، این استاد سابق اعزامی وزارت علوم به خارج از کشور در پیرو نگرانی‌هایی که درباره تعطیلی کرسی‌های زبان فارسی در خارج از کشور وجود داشت و بعد از اختصاص بودجه برای حفظ آن‌ها خبر داده شد، درباره اهمیت برگزاری این کرسی‌ها در ترویج زبان و ادبیات فارسی اظهار کرد: کرسی‌های زبان فارسی در خارج از کشور از گذشته، حتی پیش از انقلاب ایجاد و تا به حال حفظ شده‌اند و اگر یک‌باره بخواهیم آن‌ها را تعطیل کنیم، احیای دوباره‌شان ولو این‌که شرایط کشور هم همانند قبل شود، کار دشواری است. این است که این کرسی‌ها باید به هر شکلی که هست حفظ شوند. هنوز هم شاید دیر نشده باشد، اما فاصله‌ای که افتاده ممکن است کار را دشوار کند.
• برنامه‌های پایان هفته مسجد جمکران اعلام شد
مسجد مقدس جمکران همچون هفته‌های گذشته از روز سه‌شنبه این هفته نیز میزبان منتظران ظهور امام زمان (عج) خواهند بود. به گزارش فارس، مسجد مقدس جمکران همچون هفته‌های گذشته از فردا سه‌شنبه ۲۵ تیرماه میزبان منتظران ظهور امام زمان (عج) خواهند بود. براساس این گزارش، مراسم دعای توسل این هفته مسجد جمکران با خیل عظیم مشتاقان و منتظران ظهور امام زمان (عج) با سخنرانی حجت‌الاسلام قمی و قرائت دعای مهدی رسولی از ساعت ۲۱:۱۵ برگزار می‌شود. مراسم دعای کمیل این هفته نیز با سخنرانی حجت‌الاسلام حسین مومنی و قرائت دعای مهدی سلحشور برگزار خواهد شد. پایان بخش برنامه‌های این هفته مسجد جمکران مراسم دعای ندبه است که با سخنرانی و قرائت دعای حجت‌الاسلام حسین آقامیری برگزار خواهد شد.

نمایشگاه سراسری صنایع دستی و هنر‌های سنتی
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی از برگزاری دهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی و هنر‌های سنتی در مشهد مقدس خبر داد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، محمد مطیع با اعلام این خبر گفت: این نمایشگاه از ۳ تا ۷ مرداد با حضور هنرمندان و صنعتگران ایرانی، شهر‌های جهانی و ملی، فروشندگان، اتحادیه‌های صنایع دستی و فعالین صنایع دستی کشور برگزار خواهد شد. وی افزود: پیش بینی می‌شود در این نمایشگاه ۱۸۰ غرفه در مکانی به مساحت ۴ هزارمترمربع در رشته‌های مختلف صنایع دستی با حضور شهر‌ها و روستا‌های جهانی و ملی صنایع دستی برپا شود.

• ایرج راد رییس شورای عالی خانه هنرمندان شد
در نشست دوره جدید شورای عالی خانه هنرمندان ایران، ایرج راد رییس و فرزاد هاشمی نائب رئیس شورای عالی خانه هنرمندان ایران شدند. به گزارش برنا؛ در اولین نشست دور جدید شورای عالی خانه هنرمندان ایران که یکشنبه ۲۳ تیر برگزار شد، پس از بحث و بررسی، به اتفاق آرا ایرج راد به عنوان رییس شورای عالی، فرزاد هاشمی به عنوان نایب رییس، حمیدرضا نوربخش به عنوان خزانه‌دار و فرزاد فرجی به عنوان دبیر شورای عالی به مدت دو سال انتخاب شدند.

• کتاب‌های برجسته بنیاد پژوهش‌های آستان قدس پیرامون امام هشتم
مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی به معرفی کتاب‌های برجسته بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی درباره سیره و حیات امام رضا (ع) پرداخت. به گزارش ایسنا، سید محمود مرویان حسینی در خصوص انتشار آثار پژوهشی برجسته درباره سیره و حیات امام رضا (ع) در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس اظهار کرد: در بنیاد پژوهش‌های اسلامی حدود ۲۳۰ اثر درباره امام رضا (ع) منتشر شده که درباره موضوعاتی، چون زندگی حضرت، پیام‌ها و معارف حضرت و هم‌چنین در خصوص حرم مطهر و نفایس و زیبایی‌ها و هنر و معماری آن نیز هست و به اعتبار مشهد مقدس که بر آستان حریم امام رضا (ع) شکل می‌گرفته، پیرامون مشهد است. وی ادامه داد: در سال گذشته ۲۶ اثر درباره امام رضا (ع) منتشر کردیم که هر کدام از آن‌ها ویژگی‌هایی دارند؛ به عنوان مثال ۶ فقه «احادیث امام رضا و ابنائه الکرام» را منتشر کردیم که اثر آقای سید محمد علی خادمی است و این ۶ جلد پیرامون احادیثی است که از امام رضا (ع) درباره مسائل فقهی منتشر شده و به کسانی که می‌خواهند از منظر فقه معارف امام رضا (ع) را پیگیری کنند، توصیه می‌شود، چون این اثر بسیار ممتاز است و امسال منتشر شده است.

انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

۵۰۰ روز در بند و ۶۵۰ صفحه کیفرخواست| مطهری: نهاد تخصصی می‌گوید بازداشتی‌های محیط زیست، جاسوس نیستند| حاکمیت دوگانه باید روزی حل شود| نباید این‌طور باشد که وزارت اطلاعات به مجلس پاسخ‌گو باشد اما سازمان اطلاعات سپاه پاسخ‌گو نباشد

علی مطهری: اگر قرار بر عدم بررسی ادعای خاتمی بوده پس چرا دادگاه تشکیل دادند| صرف اظهارعقیده نباید موجب محاکمه شود| چرا قوه قضاییه و مقامات امنیتی هراس دارند؟

حسین جنتی، به شش ماه حبس محکوم شد

کلیدواژه: دانستنی ها اینترنت

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۹۵۷۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ساخت تراشه‌ای که از اینترنت 6G پشتیبانی می‌کند
 • صفر تا صد «گالیله»؛ سیستم مکان‌یابی مشهور اروپا/ سامانه‌ای که با میلیارد‌ها یورو هزینه رکوردی مأیوس‌کننده به جا گذاشت + تصاویر
 • دیجیتال مارکتینگ چیست؟ معرفی روش‌های بازاریابی بر پایه اینترنت (بخش اول)
 • چتر امن شبکه ملی اطلاعات بر سر کاربران/افزایش ایمنی با ۱۰ سامانه
 • رکورد مأیوس‌کننده سامانه مکان‌یابی اروپا با میلیاردها یورو هزینه/ «گالیله» از مدیریت اشتراکی تا طلاق انگلیسی! +عکس
 • افزایش 5 درصدی به مجموع بسته های مشترکان اینترنت مخابرات
 • بهره مندی ساکنان روستای جلیزی عبدالرضا از ADSL اینترنت خانگی
 • مجوز برزیل به هوآوی برای توسعه اینترنت نسل پنجم
 • افزایش تعرفه اینترنت ثابت به نفع کیست؟
 • ۵ درصد به مجموع بسته‌های تمام مشترکین اینترنت مخابرات اضافه می‌شود
 • افزایش حجم بسته‌های اینترنت مخابرات
 • بحث کم‌فروشی در بسته‌های اینترنتی را رد نمی‌کنیم/ برای لو نرفتن سوالات کنکور در ۲۱۰ نقطه، اینترنت را قطع کردند!
 • فعالیت سرویس الوپست آغاز شد
 • آذری جهرمی: کم‌فروشی در بسته‌های اینترنتی را رد نمی‌کنیم/ برای لو نرفتن سوالات کنکور در ۲۱۰ نقطه، اینترنت را قطع کردند
 • افزايش 18 درصدي کرايه تاکسي سرويس مدارس
 • وزیر ارتباطات: برای لو نرفتن سوالات کنکور در ۲۱۰ نقطه، اینترنت را قطع کردند
 • نرخ سرویس‌های مدارس قم ۱۸ درصد افزایش یافت
 • ارایه خدمات دسترسی بی‌سیم به صورت عمده‌فروشی امکان‌پذیر شد
 • آیا اینترنت گران شده است؟