مشاور سابق ارتباطات کاخ سفید که در کتاب خود از زندگی کاری با ترامپ نوشته بود بطور رسمی از رئیس جمهور آمریکا به اتهام سوء استفاده از سازمان کمپین انتخاباتی‌اش برای مجازات کارمندان سابق خود و ممانعت از به جریان انداختن پرونده پیگیری حقوق آنها براساس متمم اول قانون اساسی آمریکا شکایت کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری هیل، کلیف سیمز از ابتدای دولت ترامپ به عنوان مشاور در کاخ سفید فعالیت کرده است اما سازمان کمپین انتخاباتی ترامپ هفته گذشته شکایتی علیه وی ارائه کرده و وی را به دلیل چاپ کتابش، "تیم افعی‌ها"، به نقض توافق محرمانه که سیمز طی رقابت‌های ریاست‌جمهوری در سال ۲۰۱۶ امضا کرده، متهم کرد.

تعداد زیادی از کارمندان کاخ سفید در آغاز دوران ریاست‌جمهوری چنین توافقی را امضا می‌کنند اما این توافق‌ها لازم‌الاجرا نیستند با این حال سیمز گفته است که هرگز به یاد ندارد هنگام ورود به کاخ سفید چنین توافقی را امضا کرده باشد.

در شکایت سیمز ترامپ متهم شده که به دنبال دریافت خسارت از وی به اتهام افشای اطلاعات است که سیمز تنها در دوران خدمات فدرال درباره آنها مطلع شده است.

در این شکایت همچنین آمده است که ترامپ در راستای اجرای این توافق محرمانه گزینشی رفتار کرده است. به طور مثال، ترامپ از این توافق علیه اوماروسا زمانیکه کتابی را درباره زمان حضورش در کاخ سفید منتشر کرد، استفاده کرد اما علیه شون اسپایسر، یکی دیگر از مقام‌های سابق دولت آمریکا از آن استفاده نکرده است.

منبع: عصر ایران

خبر بعدی:

در سر ترامپ چه می گذرد؟/ چرا ترامپ مسئله حق حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان را مطرح کرد؟

  رویداد۲۴ او غیر قابل پیش بینی است، درست همانند آدولف هیتلر که با عبور ارتش آلمان از مرز‌های لهستان و اشغال این کشور دراول سپتامبر ۱۹۳۹ جهان را شگفت زده کرد؛ درست همانند صدام حسین دیکتاتور بغداد که بامداد دوم اوت ۱۹۹۰ با ورود نظامیانش به خاک کویت، جهان را شوکه کرد.
از روزی که ترامپ در کاخ سفید مستقر شده، جهان با تصمیمات خلق الساعه مانند خروج از معاهدات و پیمان‌های بین المللی و مداخلات خطرناک در گوشه و کنار جهان، هر روز با یک جنجال و زلزله سیاسی و امنیتی از خواب بیدار می‌شود؛ از وحشت یک جنگ جهانی و از خون ریزی بیشتر! و به همین دلیل است که خیلی‌ها به دنبال وجوه شباهت‌های او و هیتلر هستند.
ترامپ در تازه‌ترین جنجالش، به کلی قطعنامه‌های سازمان ملل و شورای امنیت درخصوص بلندی‌های جولان را نادیده گرفته است، موضوعی که می‌تواند منطقه و حتی جهان را در وضعیت دشواری قرار دهد. تا همین جای کار ترکیه، آلمان و اتحادیه اروپا واکنش‌های تندی نشان داده اند، اما آیا این آخرین خرابکاری ترامپ خواهد بود؟
کسی نمی‌داند در سر او چه می‌گذرد، اما در عین حال، رفتار و گفتار و سیاست‌ها و نیز همفکران و مشاورانش، یادآور تنها یک شخصیت تاریخی است؛ آدولف هیتلر!
ترامپ فقط بر خلاف هیتلر که از فراز بالکن ساختمان‌های بلند میادین بزرگ برلین، با طرفدارانش با شور و حرارت، سخن می‌گفت و دنیا را متلاطم می‌کرد، هر روز یکی دو بار بربام توئیتر گام می‌گذارد و سخنان آتشین و هیجانی اش را توئیت می‌کند.
از همین رو، با وجود نشانه‌های زیادی از شباهت‌های رفتاری و فکری ترامپ و هیتلر نمی‌توان به پایان ماجراجویی‌های ترامپ خیلی امیدوار بود.

*شباهت‌های ترامپ با هیتلر
بطور ناخودآگاه شباهت‌های زیادی میان ترامپ با هیتلر می‌توان مشاهده کرد که مهمترین آن‌ها برخورد پوپولیستی با مهمترین مسائل جهانی است.
اقبال مردم به ترامپ، همانند هیتلر عمدتا دلایل اقتصادی داشت؛ چنانچه آلمان‌ها بیکاری، تورم و گرانی‌های روزافزون را نتیجه شکست خود در جنگ اول می‌دانستند و هیتلر از سرخوردگی‌های اجتماعی آن دوران با شعار‌های پوپولیستی بهره گرفت و از شعار نژادپرستانه 'برتری ژرمن ها' سود جست و یهودیان را عامل بدبختی آلمان معرفی کرد و سرانجام بخاطر ضعف احزاب بزرگ آلمان آن دوره، با فاصله اندکی از رقبا انتخابات را برد.
در جریان انتخابات ۲۰۱۶ هم دقیقا چنین وضعیتی در آمریکا وجود داشت و آمریکایی‌های سفید افراطی که مهاجران را عامل بیکاری، تورم و گرانی و صد‌ها مشکل دیگر کشور خود یافته بودند، شعار'اول آمریکا'ی ترامپ را شعاری آشنا یافتند، آنجا که ترامپ در شعار‌های انتخاباتی اش دیوار مرزی با مکزیک و منع ورود مسلمانان را وعده کرد.
شباهت دیگر ترامپ باهیتلر درخصوص باور‌های هر دو به استفاده از زور وقدرت نظامی درتعامل با جهان است و ترامپ هم برای قوانین و اصول حقوق بین الملل اعتباری قائل نیست و برای دستیابی به منابع ثروت در نقاط مختلف جهان از قدرت کشورش سوء استفاده می‌کند.
یکی دیگر از شباهت‌های این دو حضور مشاوران و وزیران جنگ سالار و تندرو در کابینه و اثرگذاری آنان در تصمیم گیری هاست.
در کنار هیتلر شخصیت‌هایی مانند ویلهلم گورینگ فرمانده نیروی هوایی، جوزف گوبلز وزیر تبلیغات و ریبین تروب وزیر خارجه‌ای تندرو حضور داشتند که بعد‌ها در جریان محاکمات در دادگاه جنایات جنگی مشخص شد، آن‌ها نقش اساسی در اشغال لهستان، اتریش و چکسلواکی و در واقع شروع جنگ دوم جهانی داشته اند.
فعالیت‌های ضدیهودی گوبلز موتور خشونت حزب نازی را شتاب داد و علاوه بر آن در مجله هفتگی اش بطور مدام بر شیپور جنگ می‌دمید و از پیروزی نهایی در جنگ تمام عیار خبر می‌داد.
اکنون دور و بر ترامپ را نیز افرادی با همان تفکرات گرفته اند؛ مایک پمپئو، جان بولتون و رودی جولیانی، از این دست افراد هستند که بطور دائم زیر گوش ترامپ زمزمه می‌کنند.
ماجراجویی جدید ترامپ در ارتباط با بلندی‌های جولان یک سوال مهم باقی می‌گذارد؛ آیا حمایت‌های بی دریغ ترامپ از اسرائیل، از جمله در بحث جولان، نشانه تعلق خاطر او به جامعه یهودیان است؟ آیا انتقال سفارت آمریکا ازتل اویو به قدس شرقی، حمایت همه جانبه ازنتانیاهو و ... در راستای یهودی نوازی ترامپ است؟
به نظر می‌رسد اینگونه نیست، او درحالی از صهیونیست‌ها طرفداری می‌کند که برخی اعتقاد دارند، تمایلات ضد یهودی دارد، بررسی‌ها هم نشان می‌دهد در حال حاضر رابطه او با یهودیان آمریکا خوب نیست. موسسه گالوپ در نظر سنجی از یهودیان آمریکایی، نتیجه گیری کرده است که فقط ۲۶ درصد آمریکایی‌ها ترامپ را تایید می‌کنند و در کنگره نیز از میان ۴۰ یهودی حاضر تنها ۲ تن از آنان جمهوری خواه هستند و بقیه در صف دمکرات‌هایی هستند که با سیاست‌های ترامپ مخالف اند.
درمقابل، راست‌های افراطی طرفدار او که 'سفید گرایی' و 'حفاظت از آینده بچه سفید پوست ها'، شعار مهم آنان است، به شدت به نازیسم گرایش دارند.
ریچارد اسپنسر ازبنیانگذاران «حقوق جایگزین» (alt-right)، ازجمله ناسیونالیست‌های (سفید پوست گرا) در آمریکا که خود را طرفدار پاکسازی قومی مسالمت آمیز معرفی کرده، به محض پیروزی ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶ در کنفرانس انجمن سیاست ملی، سخنان ضد یهود بر زبان راند و از ترامپ جانبداری کرد.
طرفداران ناسیونالیسم افراطی ترامپ در اروپا هم هر روز بیشتر خود را نشان می‌دهند و در میان نگرانی رهبران قاره سبز در حال نضج گرفتن هستند؛ آن‌ها نمی‌توانند بر حمله به قبرستان‌های یهودیان در فرانسه چشم ببندند.
اکنون ترامپ سرگرم تخریب همه بنیان‌های نظام چندجانبه گرایانه است و در حال دمیدن به کوره هیجانات ناسیونالیسم افراطی درجهان؛ از یک سو همه اعمال رژیم ضد بشری اسرائیل را تایید و حمایت می‌کند و از طرفی نشانه‌های عملکرد او در گسترش افراطی گرایی را نمی‌توان نادیده گرفت؛ پس حلقه گمشده این معادله کجاست؟ همه این تناقض‌ها در حال رخ دادن است، بدون آنکه مشخص باشد، او چه در سر دارد؟
فعلا آنچه نمود عینی تری دارد اینکه او مانند هیتلر عمل می‌کند، اما مساله این است که آیا سیستم اداره آمریکا تا کجا به او اجازه تازیدن می‌دهد و آیا دمکرات‌ها در برابر یک دیکتاتور نو ظهور تسلیم خواهند شد؟

تشریح آخرین وضعیت سیل استان‎های شمالی| هشدار درباره خطر سیلاب در غرب و جنوب کشور و لغزندگی معابر

رئیس‌‌جمهور: سال جدید، سال مهار تورم، متعادل‌کردن قیمت ارز و دوستی بیشتر با همسایگان است

بازیگران سریال (نون خ) سعید آقاخانی و نقش هایشان +زمان پخش

کلیدواژه: ترامپ کاخ سفید

منبع این خبر، وبسایت www.asriran.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۹۵۷۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ترامپ چه مواضعی درباره توافق هسته‌ای دارد؟
 • بولتون: من مشاور امنیت ملی ام نه تصمیم گیرنده امنیت ملی
 • جان بولتون: شورای امنیت ملی آمریکا باید کارهایی مثل خروج از برجام را انجام دهد؛ اینجا اندیشکده نیست/ اهمیتی برای طرز فکر دیگران درباره خودم قائل نیستم
 • مشاور سابق ترامپ: جلوگیری از بازگشت مجدد داعش، بدون حضور نظامی آمریکا ممکن نیست!
 • تخلفات در مجاورت کاخ گلستان ادامه دارد/ بازدیدکنندگان نوروزی کاخ گلستان، ۲ و نیم برابر ظرفیت تحمل/ نیازمند تعریف مسیر مشترک برای گردشگران هستیم
 • مواضع ترامپ درباره توافق هسته‌ای؛ ادعاهایی بی پشتوانه
 • نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا: پیروز شویم به "توافق هسته‌ای" با ایران بازمی‌گردیم
 • آتش‌سوزی در داخل یکی از کاخ‌های ریاست جمهوری سودان در خارطوم
 • کاخ قدیم ریاست جمهوری سودان در آتش سوخت
 • آتش سوزی در کاخ ریاست جمهوری سودان
 • هافبک سابق پرسپولیس در سوگ مادرش نشست
 • سوریه، ادعای آمریکا درباره شکست داعش را «بلوف» خواند
 • شکایت سوریه از ترامپ نزد سازمان ملل
 • شروع بهار با «پیشونی سفید ۳»
 • همکاری داماد ترامپ با تحقیقات درباره سوءاستفاده رئیس جمهور از قدرت
 • آمریکا از شکست داعش خبر می دهد
 • شومر: نباید به کاخ سفید اجازه داد در هیچ یک از بخش‌های گزارش مولر دخالت کند
 • پنتاگون: داعش دیگر هیچ زمینی را در سوریه در اختیار ندارد
 • پنتاگون: داعش دیگر سرزمینی در سوریه ندارد