مجموعه تلویزیونی «تاریکی شب، روشنایی روز» از امشب (سه شنبه ۲۳ بهمن) ساعت ۲۱:۳۰ روی آنتن شبکه دو، حمید گودرزی مهمان برنامه «تب‌تاب» می‌شود و علی‌عسکری از خبرنگار بازداشت شده رسانه‌ملی تقدیر کرد. ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۳ فرهنگی تلویزیون ، سینما و تئاتر نظرات - اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، امروز رویدادهای مختلفی روی آنتن رادیو و تلویزیون می‌آید که در این بسته خبری مروری بر آن‌ها داریم:

میزبانی «تب تاب» تلویزیون از حمید گودرزی

برنامه «تب تاب» امشب میزبان حمید گودرزی بازیگر سینما و تلویزیون است. پیش از این علی علیپور بازیکن پرسپولیس، امیرحسین صدیق بازیگر سینما و تلویزیون، مهدی یغمایی خواننده، علی فتح الله زاده و ... مهمان این برنامه بودند. «تب تاب» به تهیه‌کنندگی مشترک مریم جلالی و عباس اختری، برنامه جدید شبکه سه سیماست که روز‌های سه شنبه ساعت 22:30 به روی آنتن می‌رود. تعاملی بودن این برنامه و حضور پررنگ مخاطبان و نظر‌های آنان در این برنامه از نکات قابل توجه است؛ چرا که دکور این برنامه بر اساس رأی مردم تغییر می‌کند تا میزبان، مهمان و مخاطب را به تب و تاب بیندازد. سوال‌های این برنامه توسط یک اتاق فکر طراحی شده و به صورت گفتگو محور، متفاوت و بدون رودربایستی با محوریت سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی مطرح می‌شود.

«تاریکی شب، روشنایی روز» از امشب در شبکه دو

با اتمام فصل دوم «بچه مهندس»، سریال «تاریکی شب، روشنایی روز» به تهیه کنندگی مجید رضابالا و نویسندگی و کارگردانی حجت قاسم‌زاده اصل  به عنوان سریال شبانگاهی این شبکه از شنبه تا چهارشنبه ساعت 21:30 روانه آنتن می شود و پنجشنبه ها نیز خلاصه هفتگی این سریال تقدیم مخاطبان خواهد شد.

داستان «تاریکی شب، روشنایی روز» در دو برهه زمانی گذشته و حال اتفاق می‌افتد. این سریال قصه زندگی بهنام طریقت با بازی فرهاد قائمیان است که جریان روزمره حیاتش از مدار عادی خارج می‌شود. او مجبور است جواب چرایی مشکلات امروزش را در گذشته پیدا کند. بیش از 70 درصد از قصه در زمان حال روایت می‌شود و    30 درصد از ماجرا در گذشته رخ می‌دهد. بهنام طریقت به همراه همسرش در گذشته دانشجوی پزشکی بوده‌اند و فعالیت سیاسی هم داشته‌اند.

از جمله بازیگران این مجموعه می توان به فرهاد قائمیان،‌ سام کبودوند، سیدمهرداد ضیایی، فرزین صابونی، احسان امانی، مائده طهماسبی، بهاران بنی‌احمدی، بهرام ابراهیمی، روزبه حصاری، مهرداد ضیایی، ناصر ممدوح، پرویز پورحسینی و امیرحسین مدرس و ... اشاره کرد.

رئیس سازمان صداوسیما از «مرضیه هاشمی» تقدیر کرد

مرضیه‌هاشمی‌که روز گذشته برای نخستین بار بعد از آزادیش مقابل دوربین پرس تی وی رفت و از خیابان آزادی راهپیمایی 22 بهمن امسال را برای اقصی نقاط دنیا گزارش کرد امروز مهمان شورای معاونان سازمان صدا و سیما شد و مورد تقدیر رییس و دیگر مسئولان رسانه ملی قرار گرفت.

علی‌عسکری در مراسم قدردانی از این مجری و مستندساز شبکه پرس‌تی‌وی با بیان اینکه دشمن در دستگیری مرضیه‌هاشمی خیالات شومی در سرداشت و براساس برنامه ریزی اقدام کرده بود ، گفت: به خواست خدا دشمن نتوانست در سکوت کامل برنامه‌هایش را پیش ببرد و به مدد تلاش‌های همکاران رسانه‌ای  چه در سازمان صداوسیما، چه در دیگررسانه‌ها و همچنین با هماهنگی و هم صدایی مسئولان  این موضوع در سطح جهانی مطرح و دشمن در مقابل افکارعمومی مجبور به آزادی این بانوی مقاوم شد.

رئیس سازمان صداوسیما روشنگری شجاعانه مرضیه‌هاشمی در قلب امریکا را ستایش کرد و افزود: شما با این حرکت خود نشان دادید که چگونه می تواند با اعتقاد سختی‌ها را تحمل کرد، به هدف رسید وهمچنان به پیش رفت.

علی عسکری بااستقبال از پیشنهاد مرضیه‌هاشمی‌برای بسط و گسترش شبکه‌های اثر گذاری چون پرس تی‌وی و بیان حقایق اززبان صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران گفت: این پیشنهاد، پیشنهاد بسیار دقیق و درستی است و ما باید با تشکیل هیأت‌های اندیشه ورز برای چگونگی بیان مفاهیم و بسته‌بندی پیام‌ جمهوری اسلامی در حوزه برون‌مرزی به زبانهای مختلف و برای مخاطبان گوناگون برنامه ریزی ویژه ای داشته باشیم و به معنای واقعی انقلابی عمل کنیم .

رییس رسانه ملی همچنین از حضور مرضیه‌هاشمی‌برای روایت راهپیمایی 22 بهمن امسال از میان مردم درخیابان آزادی تقدیرکرد و گفت: حضور شما به عنوان کسی که مقاومت و ایستادگی اش زبانزد مردم شده است درمیان خود این مردم در سالروز پیروزی انقلاب شان بسیار دلگرم کننده و موثر بود.

رئیس رسانه ملی همچنین با اشاره به استقبال پرشور مردم از جشن پیروزی انقلاب و راهپیمایی 22 بهمن امسال  گفت: دشمن خواب‌های شومی‌برای چهل سالگی انقلاب دیده بود که به لطف خدا حضور میلیونی مردم در سراسر کشور در راهپیمایی 22بهمن نشان داد هیچ کدام از این خواب‌ها تعبیر نشده و نخواهد شد و این نظام به پشتوانه مردم همچنان تا رسیدن به قله‌ها به پیش می‌رود.

علی عسکری از همه بخش‌های سازمان و همکاران رسانه ملی برای انعکاس عظمت حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال قدردانی کرد و افزود : این درست است که ما در رسانه ملی از مدت ها قبل برای نشان دادن اهمیت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب برنامه‌ریزی کرده بودیم و برنامه‌های اثرگذار بسیاری داشتیم اما بدانیم که مردم به عشق انقلاب اسلامی، رهبری عزیز و کشورشان هوشیارانه به میدان آمدند .

جبلی معاون برون مرزی رسانه ملی نیز در این نشست با قدردانی از رئیس سازمان برای حمایت همه جانبه از مرضیه‌هاشمی و پیگیری آزادی او گفت: صداوسیمای جمهوری اسلامی در همه بخش‌ها از    شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی سراسری تا شبکه‌های استانی و همینطور همه شبکه‌های برون مرزی به مدت 11 روز این واقعه را پوشش بی‌نظیری دادند که به لطف خدا به آزادی این گوینده انقلابی و فعال رسانه ملی ختم شد.

وی با بیان اینکه این اثرگذاری نمایانگر ظرفیت بالای رسانه ملی در تأثیر بر افکارعمومی جهان بود گفت: این موج رسانه‌ای تجربه‌ای موفق برای کشف ظرفیت‌های رسانه‌ای ما بود و نشان داد این ظرفیت بی‌انتهاست.

 وی با قدردانی از مرضیه‌هاشمی‌گفت: مقاومت این بانوی انقلابی و سخنرانی غرای او در قلب واشنگتن نشان داد که او الگویی از یک روزنامه‌نگارو مستندساز متعهد است و امیدواریم در آینده از ظرفیت‌های او بیشتر استفاده شود.

مرضیه‌هاشمی نیز با ابراز خرسندی از اینکه پیش از راهپیمایی 22بهمن توانسته به ایران بازگردد از رسانه ملی و تلاش های آن قدردانی کرد و گفت: زمانی که وکیل اف.بی.آی و وکیل خودم در آمریکا تأکید کردند خبر دستگیری‌ات نباید به بیرون درز پیدا کند، بیشتر به اهمیت اطلاع رسانی از این امر پی بردم و در اولین فرصت توانستم این خبر را به خانواده‌ام برسانم.

وی با اشاره به اثرگذاری جریان سازی رسانه ملی برای آزادیش از زندان آمریکایی‌ها گفت: ما ظرفیت‌های بالایی داریم و می‌توانیم با تکیه بر این ظرفیت‌ها در مقابل دشمن، با پشتوانه‌ای چهل ساله مقاومت خود، بأیستیم و از این اعتماد برای روشن کردن حقیقت برای مردم حقیقت‌جوی دنیا بهره ببریم.

مرضیه‌هاشمی درپایان پیشنهاد داد رسانه ملی برای این روشنگری درعرصه‌های مختلف ، در بسط و گسترش شبکه‌هایی  نظیر پرس‌تی وی تلاش کند تا صدا و فرهنگ مقاومت و انقلاب اسلامی‌بیش از پیش منتشر شود و  دراقصی نقاط دنیا همه از آن بهره مند گردند.

انتقاد حداد عادل از مجریان تلویزیون

جشنواره " مد و لباس" فجر به تهران 20 رسید

مهمان امشب برنامه تهران بیست  "حمید قبادی دانا " دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس و رئیس هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس ایرانی اسلامی خواهد بود.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس و رئیس هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس ایرانی اسلامی با حضور در استودیوی برنامه " تهران 20"  به گفتگو پیرامون برگزاری این جشنواره  خواهد پرداخت و در این زمینه مد و لباس برای مخاطبان برنامه صحبت خواهد کرد.

مخاطبان محترم برنامه می‌توانند پیام‌های خود راجع به موضوعات و محورهای برنامه را از طریق سامانه پیامکی با ما درمیان بگذارند. تهران20، برنامه پرمخاطب و نام آشنا برای مردم ایران، مخصوصا پایتخت نشینان 5شب از شب های هفته را میزبان خانه های شهروندان است.

سری جدید تهران بیست با اجرای "محمد دلاوری" در روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته و طبق روال معمول، راس ساعت20 از شبکه پنج سیما میهمان خانه‌های مردم ایران خواهد بود. سری جدید برنامه تهران20 با دکوری متفاوت و با طراحی "پیمان قانع" و همچنین با تهیه کنندگی "محمد علی بازی" پخش می‌شود.

"برکت" روی آنتن شبکه چهار

بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی حضرت امام (ره) به دستور رهبر معظم انقلاب در سال 1386 با هدف محرومیت زدایی و فقرزدایی تاسیس شد که یکی از رسالت خود در این ماموریت اشتغالزایی و حمایت از کارآفرینی است.

بنیاد برکت که یکی از بازوهای وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام(ره) است که با یک دهه فعالیت خود توانسته پروژه ها و  طرح های عظیمی درحوزه محرومیت‌زدایی، اشتغال‌زایی، ساخت مدارس، ساخت مساجد، پروژه‌های عمرانی، خدمات‌رسانی، کمک به فرزندآوری، خدمات بیمه‌ای جاده‌سازی و غیره را در سراسر کشور صورت داده است.

این برنامه محصول گروه اجتماعی شبکه چهار سیماست که از امروز، روزهای سه شنبه،چهارشنبه و پنجشنبه ساعت 17 روی آنتن رفته است. از هفته آینده از یکشنبه تا چهارشنبه ساعت 20:30 در کنداکتور شبکه چهار سیما جانمایی شده است. برنامه "برکت" به تهیه کنندگی محمد میرزاخانی مقدم و اجرای علی درخشان در 20 قسمت از سوی شبکه چهار سیما پخش خواهد شد.

«سه، پنج، دو» روی آنتن آی‌فیلم

پخش سریال تلویزیونی «سه، پنج، دو» به‌کارگردانی حسین سهیلی‌زاده و نویسندگی علیرضا جلالی و علیرضا کاظمی‌پور از بیست و چهارم بهمن آغاز می‌شود. در خلاصه داستان این سریال آمده است: ماشاالله خان بزرگ خاندان سوری پس از مرگ، همه ثروت خود را به برادرزاده‌اش حشمت می‌بخشد. حشمت و خانواده‌اش که پیش از این میوه‌فروشی داشته، تصمیم می گیرند با خرید باشگاه ورزشی تحولی بزرگ در خانواده ایجاد کنند.

بازیگرانی همچون فرهاد آئیش، رضا رویگری، رامین ناصرنصیر، آتیلا پسیانی، امیرحسین رستمی، شهره لرستانی و سیاوش خیرابی در این مجموعه حضور دارند. مجموعه «سه، پنج، دو» از چهارشنبه بیست و چهارم بهمن، هر روز ساعت 18 روی آنتن شبکه آی‌فیلم می‌رود و بازپخش آن نیز در ساعت‌های 02:00 و 10 روز بعد خواهد بود.

«دیروز، امروز، فردا» را در آی‌فیلم تماشا کنید

مجموعه تلویزیونی «دیروز، امروز، فردا» که اولین بار در سال 1378 از شبکه تهران پخش شد، اینک از قاب آی‌فیلم فارسی روی آنتن می‌رود. این سریال 26 قسمتی، درباره زن جوانی است که دچار برق‌گرفتگی می‌شود و این اتفاق سبب می‌شود که قدرتی خارق‌العاده به دست آورد و بتواند حوادث آینده را پیش‌بینی کند.

بهروز بقایی، رامین ناصرنصیر، مریم کاظمی، سحرغمخوار و داریوش اسدزاده از جمله بازیگران این مجموعه تلویزیونی هستند. مجموعه تلویزیونی «دیروز، امروز، فردا» از امروز، هر روز ساعت 16 روانه آنتن می‌شود و در ساعت‌های 00:00 و 08:00 بازپخش خواهد شد.

لحظه به لحظه با جشنواره تئاتر فجر در رادیو نمایش

رادیو نمایش به صورت ویژه و اختصاصی در برنامه زنده رادیویی "ارغوان هنر" به پوشش رسانه‌ای سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تأتر فجر می‌پردازد. در این برنامه به صورت روزانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در نمایش‌های این دوره از جشنواره تئاتر فجر بررسی می‌شود. همچنین در این برنامه با دعوت از کارشناسان حوزه تئاتر، مسائل مهم تئاتر ایران در سی و هفت دوره جشنواره تئاتر فجر مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. در بخش دیگری از «ارغوان هنر» گزارش‌های اختصاصی و لحظه به لحظه از فضای جشنواره در گفت‌وگو با مسؤولان، کارگردانان، بازیگران و سایر عوامل صحنه به اطلاع شنوندگان رادیو نمایش خواهد رسید.

گفتنی است این برنامه هر روز در ارتباط تلفنی با مسؤولان تئاتر شهرستان‌ها، مخاطبان را در جریان آخرین اخبار و اجراهای تئاتر فجر قرار خواهد داد. «ارغوان هنر» برنامه زنده عصرگاهی رادیو نمایش با محوریت اطلاع‌رسانی فرهنگی است که شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت 15 تا 17 به صورت زنده از رادیو نمایش بر روی موج اف‌ام، ردیف 5/107 مگاهرتز پخش می‌شود.

«حاج رضوان» را در شبکه افق ببینید

مستند «حاج رضوان» روایتی از زندگی شهید عماد مغنیه پنجنشبه این هفته روی آنتن می‌رود. عماد فایز مغنیه معروف به حاج رضوان از فرماندهان نظامی حزب‌الله لبنان بود که در 12 فوریه 2008 در انفجاری در دمشق به شهادت رسید. او یکی از نیروهای موثر حزب الله لبنان بود که پس از اجرای موفقیت‌آمیز چند عملیات به عنوان فرمانده گارد حفاظت مقامات بلندپایه حزب‌الله منصوب و پس از آن به عنوان مسؤول عملیات ویژه و در ادامه معاون نظامی دبیرکل حزب‌الله انتخاب شد. در این فیلم شاهد تصاویری از این شهید گرانقدر و نیز گفت وگو با افراد مختلف پیرامون شخصیت و ویژگی های اخلاقی و نظامی عماد مغنیه خواهیم بود.

«حاج رضوان» سه شنبه 23 بهمن ساعت 20:40 از شبکه افق پخش می شود و تکرار آن هم برای پخش در ساعت‌های 2:10 و 9:10 روز بعد در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/

R1515/P/S4,34/CT7 واژه های کاربردی مرتبط شبکه پنج سیما شبکه سه رسانه ملی تلویزیون آی فیلم شبکه افق شبکه چهار شبکه دو

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

اعزام نوجوان جودوکار هرمزگانی به مسابقات آسیایی و اقیانوسیه

 

 

 

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج هرمزگان، نایب رئیس هیات جودوی استان گفت: مرضیه کمائی دختر جودوکار هرمزگانی در فهرست نهایی تیم ملی ایران برای حضور در آسیایی چین تایپه قرار گرفت.
فاطمه نگهداری گفت: تیم ملی جودوی دختران ایران در2 رده سنی نوجوانان و جوانان با حضور ۷ ورزشکار به این رقابت‌ها اعزام شد.
وی افزود: مرضیه کمائی امسال در مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی موفق شد عنوان فنی‌ترین جودوکار ایران را از آن خود کند.
مسابقات جودوی قهرمانی آسیا و اقیانوسیه در رده سنی نوجوانان ۵ و ۶ و در رده سنی جوانان ۷ و ۸ مرداد ماه به میزبانی چین تایپه برگزار می‌شود.

پاسخ تهدیدآمیز کریمی قدوسی به نماینده تربت جام

چرا افزایش قیمت دلار، کالاها را گران می‌کند اما کاهش قیمت آن تاثیری بر بازار ندارد؟

حریق گسترده در مجتع تجاری بلوار کوهک

کلیدواژه: شبکه پنج سیما شبکه سه رسانه ملی تلویزیون آی فیلم شبکه افق شبکه چهار شبکه دو شبکه پنج سیما شبکه سه رسانه ملی تلویزیون آی فیلم شبکه افق شبکه چهار شبکه دو

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۲۲۲۵۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • خبرهای کوتاه روز چهارشنبه گلستان
 • سیاست این است نمایش خانگی در حاشیه بماند/ با وجود ممیزی ها برد به نفع رسانه ملی است
 • پخش سریال های نمایش خانگی در تلویزیون!
 • خبرهای کوتاه رادیو و تلویزیون| ایوب آقاخانی یک سریال رادیویی را به آنتن می‌رساند/ پرده‌نشین را به شبکه سحر آمد
 • تفاوت نمایش کوتاه و بلند رادیویی از نگاه ایوب آقاخانی
 • فرق نمایش کوتاه و بلند رادیویی از نگاه ایوب آقاخانی
 • پروژه روشنايي محور گردشگري آق‌سو در شهرستان کلاله آغاز شد
 • ◄ ۸:۲۰ با رادیو تاکسی
 • بهبود روشنایی پارک‌ های کرمان
 • روشنایی پارک‌های کرمان تکمیل و تجهیز می‌شود
 • علی پروین مهمان آخرین قسمت ستاره‌ساز
 • راهکارهای رادیو فرهنگ برای مقابله با افول فرهنگی/ باب تفکر عمیق را باز کنیم
 • شروع یک مجله رادیویی ۳۰ دقیقه‌ای در رادیو تهران
 • خبرهای کوتاه رادیو و تلویزیون| گلوریا هاردی بازیگر تلویزیون شد/ سند جشنواره پویانمایی ۹۹ به نام هرمزگان ثبت شد
 • با رادیو صفا کنید
 • دو فیلم کوتاه ایرانی به جشنواره «رود آیلند» می‌روند
 • جمعه‌ها را با «رادیو صفا» سپری کنید
 • افزایش کیفیت روشنایی شهر
 • معرفی بزرگترین پل دریایی جهان در «سفرنامه خوانی» رادیو فرهنگ