به گزارش ایرنا، خجسته ‌پور پیش از این مسئولیت های فرمانداری شهرستان خرم آباد، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداران کرمانشاه و لرستان و همچنین خدمت در آموزش و پرورش استان لرستان را در کارنامه دارد.
در حکم وزیر کشور آمده است: امید است ضمن تلاش در جهت ایجاد هماهنگی و تعامل با کلیه نهادها، سازمان‌ ها و دستگاه‌ های کشوری و لشگری استان و بهره‌ گیری از استعدادها و توانمندی نیروهای لایق دلسوز و کارآمد در تحقق برنامه‌ ها و سیاست‌ های دولت تدبیر و امید و وزارت متبوع و نیز خدمت ‌رسانی هر چه بیشتر به مردم شریف استان موفق باشید.
پیش از این سعید ناجی عهده دار مسئولیت معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان بود.
9891/7408
انتهای پیام

منبع: جماران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

پژمانفر: لازمه موفقیت در حوزه کودک، ایجاد سازمانی با انفکاک مسئولیت‌هاست

یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: ما نمی‌توانیم کار برای حوزه کودکان و نوجوانان را از دستگاه‌های مختلف که کارشناس در این حوزه نیستند، توقع داشته باشیم و لازمه آن این است که سازمانی با تعاریف دقیق و انفکاک بعضی از مسئولیت‌ها و بخشی از سازمان‌ها شکل بگیرد.

حجت الاسلام نصرالله پژمانفر در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص نبود متولی در حوزه کودکان و نوجوانان و ورود دستگاه‌های مختلف در این حوزه اظهار کرد: ما برای افرادی که در سنین مختلف هستند، باید برنامه‌های دقیق و مشخصی داشته باشیم که پاسخگوی نیازهای آن‌ها در آن مقاطع سنی باشد. برای دوران کودکی و برای بخشی از مسائل، در سازمان‌های مرتبط با این موضوع متولی داریم؛ مانند بهزیستی که بخشی از مسائل آموزشی آن‌ها را عهده‌دار است، اما برای دوران نوجوانی و مقطع سنی‌ای که بسیار حساس و پر از بحران برای دختران و پسران است، اساساً هیچ برنامه مشخصی نداریم و به عبارتی در این زمینه متولی نداریم.

وی ادامه داد: در حوزه سینمای کودک و نوجوانان چه کسی اقدامی را در کشور انجام می‌دهد؟ هم‌چنین در حوزه کتاب برای کودک و نوجوانان چه کسی به غیر از فعالیت‌های محدودی که کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در تولید محصولات داخلی خودشان انجام می‌دهند، اقدامی انجام می‌دهد؟

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: هر سال چندین هزار کتاب با محوریت کودکان و نوجوانان در حال چاپ است که بعضی از آن‌ها مورد تأیید دستگاه‌های کارشناسی در این حوزه نیست و بعضاً نه تنها مسأله‌ای از مسائل کودکان و نوجوانان را پاسخگو نیست بلکه آسیب‌هایی را هم به این عرصه اضافه می‌کند. با توجه به وجود فضای مجازی برای کودکان و نوجوانان و نیازهایی که در فضاهای فیزیکی و پارک‌ها و … برای کودکان و نوجوانان وجود دارد، نیازمند این هستیم که سازمانی در خصوص این موضوع تشکیل شود و به صورت مستقل متولی داشته باشیم.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در حوزه جوانان در کشور تصمیم خوبی گرفته شد و سازمان ملی جوانان راه‌اندازی شد، با سازمان تربیت بدنی ادغام شد و وزارت ورزش و جونان تشکیل شد اما در حوزه کودکان و نوجوانان متولی نداریم و احتیاج داریم که نسبت به این قضیه برنامه‌ریزی مشخصی داشته باشیم.

وی افزود: در مجلس اکنون به دنبال این هستیم که طرحی آماده کنیم که در دل آن طرح، متولی توانمندی بتواند به همه مسائل حوزه کودک و نوجوانان به صورت خاص بپردازد و پاسخگو باشد؛ چون یکی دیگر از مشکلاتی که در این عرصه وجود دارد، ورود دستگاه‌های مختلف بدون کارشناسی‌های لازم به حوزه‌های تخصصی است، به عنوان مثال در حوزه کودکان و نوجوانان شهرداری‌ها کار می‌کنند، وزارت ارشاد کار می‌کند و خیلی از دستگاه‌های دیگر نیز کار می‌کنند، حال آنکه تخصص لازم را در این زمینه ندارند.

پژمانفر اضافه کرد: باید حتماً یک متولی که در آن حوزه تخصص لازم را دارد و آمادگی لازم را برای پاسخگویی نسبت به این موضوع دارد، داشته باشیم، این موضوع طرحی است که بنده در حال آماده کردن آن هستم و با مرکز پژوهش‌های مجلس نشست‌های متعددی برگزار کردیم اما به این مجلس نخواهد رسید. منتها ما طرحش را آماده می‌کنیم تا به عنوان یکی از طرح‌هایی که ضرورت دارد در کشور اقدام مناسبی برایش انجام شود، وجود داشته باشد و ان‌شاءالله بتوانیم در این عرصه برای نیازمندی‌‎های مختلفی که این مقطع سنی یعنی کودکی و نوجوانی با همان تعاریف کارشناسی‌ای که برایشان وجود دارد، برنامه‌ریزی کنیم.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس بیان کرد: امروز ما سینما داریم اما سینمای کودک و نوجوان نداریم، تولید فیلم داریم، اما سهمیه سرانه‌ای که برای کودکان و نوجوانان وجود دارد، پاسخگو نیست یا اساساً فیلمی تولید نمی‌شود و یا اگر تولید می‌شود، بسیار کم است و در اکران‌ها سهمیه خودش را به اندازه مناسب ندارد، در بقیه بخش‌ها هم همینطور است.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: این مساله را نمی‌توانیم از دستگاه‌های مختلف که کارشناس در این حوزه نیستند، توقع داشته باشیم و لازمه آن این است که سازمانی با تعاریف دقیق و انفکاک بعضی از مسئولیت‌ها و بخشی از سازمان‌ها شکل بگیرد و در واقع آن سازمان شکل‌یافته نسبت به این مسائل بتواند پاسخگو باشد؛ یعنی در آینده نسبت به حوزه چاپ و نشر در زمینه کتاب‌های کودکان و نوجونان حداقل در حوزه محتوا کار به دست کارشناسانی که هیچ نوع آشنایی دقیقی به حوزه کودک و نوجونان ندارند، واگذار نشود، بلکه به کسانی واگذار شود که این تخصص را دارند مانند کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و آنان هم در قبال نیازهای کل کودکان و نوجوانان در کشور بتوانند پاسخگو باشند.

وی ادامه داد: لازمه تهدیدهایی که امروز وجود دارد از جمله تهدیدهایی که در فضای مجازی در کمین کودکان ماست و آسیب‌های خرد و کلانی که به بچه‌های ما می‌رسد و موجب افراط و تفریط در مواجهه والدین با آن‌ها می‌شود، آن است که دستگاه‌های خاصی به این موضوع بپردازند، آموزش و پرورش این مسئولیت را نمی‌پذیرد و کانون پرورش فکری هم به دلیل محدودیت مأموریت و اساسنامه‌ای که دارد، این مسئولیت را نمی‌پذیرد و دستگاه‌های دیگر نیز قبول نمی‌کنند، لازمه این کار این است که ما به صورت خاص ظرفیت‌های لازم در یک دستگاه جدید با انفکاک بعضی از مسئولیت‌ها از دستگاه‌هایی که موازی‌کاری می‌کنند و تخصص ندارند، را داشته باشیم.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در خصوص توضیحات بیشتر پیرامون این طرح افزود: ما برای این که بتوانیم نقطه نظرات صاحب‌نظران را در این موضوع بگیریم، سعی کردیم عجله نداشته باشیم. بخشی از این مسائل هم قطعاً بار مالی دارد و موافقت خود دولت را می‌طلبد. ما سعی کردیم ابتدا کارهای کارشناسی آن را انجام دهیم و طبیعتاً مسیر اولی که انتخاب می‌کنیم، این است که از طریق دولت بتوانیم آن را انجام دهیم و اگر نتوانستیم و طبیعتاً در قالب لایحه نشد، در قالب طرح این موضوع را پیگیری می‌کنیم.

پژمانفر تصریح کرد: ضرورت این طرح امر مسلمی است و ما به این نتیجه رسیدیم که چنین اقدامی را در کشور باید انجام دهیم، اما این که چطور بتوانیم این کار را انجام دهیم و با چه سطحی این کار صورت گیرد، بسته به پذیرش و همراهی دولت با این مسئله دارد.

انتهای پیام

۵۰۰ روز در بند و ۶۵۰ صفحه کیفرخواست| مطهری: نهاد تخصصی می‌گوید بازداشتی‌های محیط زیست، جاسوس نیستند| حاکمیت دوگانه باید روزی حل شود| نباید این‌طور باشد که وزارت اطلاعات به مجلس پاسخ‌گو باشد اما سازمان اطلاعات سپاه پاسخ‌گو نباشد

علی مطهری: اگر قرار بر عدم بررسی ادعای خاتمی بوده پس چرا دادگاه تشکیل دادند| صرف اظهارعقیده نباید موجب محاکمه شود| چرا قوه قضاییه و مقامات امنیتی هراس دارند؟

محکومیت جدید برای گلرخ ابراهیمی و آتنا دائمی/ مولود حاجی زاده بازداشت شد

کلیدواژه: جشنواره فجر قیمت گوشت 40 سالگی انقلاب بودجه 98 آموزش و پرورش استان خدمت رسانی معاون سیاسی امنیتی وزیر کشور سمنان جشنواره فجر قیمت گوشت 40 سالگی انقلاب بودجه 98 امام خمینی س سید مصطفی خمینی سید احمد خمینی سید حسن خمینی انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۲۴۴۰۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • محمد علي آزادي کناري با حکم استاندار مازندران بعنوان شهردار جديد فريدونکنار منصوب شد
 • ◄ معاون بهره برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام منصوب شد
 • معاون استاندار سمنان: کاهش سن اعتیاد در کشور نگران کننده است
 • اظهارنظر استاندار درباره هزینه انتقال آب دریای خزر به سمنان
 • معاون استاندار سمنان: ۴۳ واحد تولیدی از رکود خارج شد
 • افتتاح ۱۲ طرح بهزیستی استان سمنان
 • فرمانده جدید پلیس راه و معاون اجرایی پلیس راهور ناجا منصوب شدند
 • انتصاب معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور
 • ظریف انتصاب وردی نژاد به سمت معاون سیاسی دفتر رییس جمهوری را تبریک گفت
 • معاون سیاسی دفتر رییس جمهور منصوب شد
 • لازمه موفقیت در حوزه کودک، ایجاد سازمانی با انفکاک مسئولیت‌هاست
 • معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی روز دموکراسی و وحدت ملی ترکیه را تبریک گفت
 • وضعیت حجاب در جامعه نباید بحرانی تلقی شود/ نگاه سیاسی-امنیتی به حجاب، نوعی اجحاف در حق بانوان است
 • پشت پرده حملات اصلاح طلبان تندرو گلستان به معاون سیاسی ستاندار
 • انتخاب موشک یا معیشت؛ القای دشمن برای گرفتن ابزار دفاعی ملت ایران/ نسبت به بیانیه گام دوم انقلاب نخست باید احساس مسئولیت کرد
 • گودرزی: فرمانداران طرح‌های امنیتی را در حوزه انتخاباتی خود ارائه دهند
 • نصرالله پژمانفر:لازمه موفقیت در حوزه کودک، ایجاد سازمانی با انفکاک مسئولیت‌هاست
 • معاون گفتمان‌سازی و مطالبه‌‌گری بسیج دانشجویی کشور منصوب شد
 • هشدار معاون سیاسی سپاه درباره مذاکره موشکی