در واکنش به یاوه‌گویی‌های چند روز اخیر سران کشور آمریکا، کاربران فصای مجازی در توییتر اقدام‌ به برشمردن نشانه‌های افول ایالت متحده کردند. جان بولتن، دونالد ترامپ و مایک پمپئو در توییت‌هایی به زبان فارسی مدعی شده بودند که ایران در چهل سال گذشته فقط شکست خورده است!

بسیاری از کاربران ایرانی در واکنش‌هایی به پیام‌های سران این کشور به زبان فارسی، گفته‌اند که توسل سران احمق امریکا به زبان فارسی خود حکایت طنزی است که نشان از موفقیت ایرانیان در راهی که برگزیده‌اند دارد. برخی از واکنش‌های کاربران فضای مجازی که با هشتگ‌ #USEnd منتشر شده را می‌خوانید:

حسین چمران: در سال ۱۹۵۰ بیش از ۳۰درصد تولیدات آمریکا به مشاغل غیرکشاورزی اختصاص داشت ولی یک‌سوم مشاغل تولیدی این کشور تاسال۲۰۰۰ناپدید شد. این یعنی طبقه متوسط آمریکا آب می رود.

پارانوئید: ‌نتایج نظرسنجی موسسه گالوپ در آوریل ۲۰۱۸ نشان می‌دهد ۸۱ درصد مردم این کشور اعتقاد دارند این کشور در مسیری اشتباه در حال قدم برداشتن است.

رسول سعیدنژاد: تعطیلی دولت آمریکا. حروم کردن ۷۰۰۰ میلیارد دلار پول مردم آمریکا برای جنگ‌افروزی در خاورمیانه. فارسی صحبت کردن مقامات بلندپایهٔ آمریکایی! :) همه و همه نشون دهندهٔ افول آمریکاس. حالا بگذریم از پیش‌گویی‌های یهودی‌ها و مسیحی‌ها راجع به نابودی آمریکا قبل از ظهور :) ‎

مهران شیخی: ‌کارشناسان دفتر بودجه کنگره (CBO) پیش‌بینی کرده‌اند که بدهی‌های آمریکا به سازمان‌های بین‌المللی در حدود ۳۶ درصد از بودجه سال ۲۰۳۰ ایالات متحده و ۵۸ درصد از بودجه سال ۲۰۴۰ و در نهایت ۸۵ درصد از بودحه سال ۲۰۵۰ را تشکیل می‌دهد. این یعنی ورشکستگی آمریکا.

فاطمه بنی‌اسدی: نیویورک بیشترین آمار بی خانمان ها را دارد. براساس آمار دولتی در سال ۲۰۱۷، هر شب ۶۲ هزار مرد، زن و کودک در گرمخانه ها می خوابند. این آمار در مقایسه با یک دهه پیش حدود ۷۹ درصد افزایش داشته است.

حمیدرضا پرهیزکاری: ‌کشور آمریکایی که خودش مشکل بدهی ۲۱.۸ تریلیون دلاری دارد و این مبلغ در حال افزایش است، چگونه و با چه توجیحی ۷ تریلیون دلار صرف خاورمیانه کرده است و در نهایت سرنوشتی جز شکست نداشته است.

زهرا: ‌آمریکا در فقر کودکان رتبه اول را در بین کشورهای پیشرفته داراست. گزارش یونیسف در سال ۲۰۰۹ حاکی از آن است که ۲۳ درصد کودکان آمریکایی زیر ۱۷ سال در فقر زندگی می‌کنند. ‎

رسول پورتیمور‌: بیش از ۹۰ درصد ثروت آمریکا را در دست یک درصد جامعه است. مثلا ثروت برادران کوک، از ۹میلیارد در سال ۲۰۰۵ به بالاتر از صد میلیارد در سال ۲۰۱۸ رسیده... مایک بلومبرگ در ۱۵ سال، ۴۶ میلیارد دلار به ثروتش افزود و ثروت جف بیزوس، نسبت به سال ۲۰۰۵ سی برابر شد و به ۱۴۴ میلیارد دلار رسید. ‎

فاطمه قاسمی‌: سال ۲۰۱۶ در اقدامی نژادپرستانه فردی سفیدپوست ۹ رنگین پوست را در کلیسای چارلستون قتل عام کرد. اوباما مجبور شد که به زنده‌بودن نظام برده‌داری اعتراف کند و در مصاحبه‌ای گفت: «نژادپرستی هنوز از میان نرفته و میراث برده‌داری همچنان بر سر آمریکا سایه افکنده است.»

 

منبع: افکارنيوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

مسئولان نباید فضای‌مجازی را بر اساس مشاهدات خودشان قضاوت کنند

نماینده رشت در واکنش به اظهارات رئیس صداوسیما که ۸۰درصد محتوای فضای مجازی را مستهجن میدانست تاکید کرد: مسئولان نباید بر اساس آنچه خود در فضای مجازی مشاهده می‌کنند اظهار نظر و قضاوت کنند زیرا چنین صحبت‌هایی نشان می‌دهد آنها با فضای مجازی غریبه هستند. ناطقان: غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی درباره اظهارات رییس سازمان صداوسیما مبنی بر اینکه ۸۰ درصد محتوای فضای مجازی مستهجن است، افزود: پیشنهاد می‌کنم رییس صداوسیما وقت بیشتری برای فضای سالم مجازی بگذارد زیرا این محیط مانند بسیاری از دیگر فضاها قابلیت استفاده بهینه دارد یا آنکه می‌تواند غیرمناسب باشد؛ همچنانکه چاقو هم در جراحی استفاده می‌شود هم برای قتل.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: فضای مجازی برای کاهش هزینه‌ها در کشور، تسریع در خدمت‌دهی به مردم، ارزان کردن ارائه خدمات علمی، فرهنگی و بهینه کردن فضا برای امور و مسائل اجتماعی یک فرصت است و نباید آن را تهدید دانست.

وی تاکید کرد: مسئولان نباید بر اساس آنچه خود در فضای مجازی مشاهده می‌کنند اظهار نظر و قضاوت کنند زیرا چنین صحبت‌هایی نشان می‌دهد آنها با فضای مجازی غریبه هستند.

صداوسیما مردم را با خدمات فضای مجازی آشنا کند

وی با تاکید بر لزوم تولید محتوا در فضای مجازی ادامه داد: چرا صداوسیما برنامه‌هایی نمی‌سازد که مردم را با خدمات فضای مجازی آشنا کند، بسترسازی داشته باشد و فواید این فضا را تببین کند.

جعفرزاده ادامه داد: کسی منکر وجود محتوای نامناسب در فضای مجازی نمی‌شود ولی هیچ درصد بندی در این خصوص معنا ندارد زیرا هم محتوای مفید و مناسب دارد و هم سخیف و نامناسب و بسته به نوع و نحوه استفاده از این فضا، نتایج متفاوت است.

وی گفت: فضای مجازی در اختیار ماست و می‌توان در آن اثربخشی علمی، آموزشی، فرهنگی و اجتماعی داشت؛ ضمن آنکه از ترددهای شهری، هزینه‌های عمومی می‌کاهد و ارتباطات سالم را رقم می‌زند.

جعفرزاده افزود: باید به افراد جامعه به ویژه کودکان و نوجوانان آموزش داد چگونه از این تکنولوژی و فضای مجازی استفاده سالم داشته باشند.

با فیلترینگ درصد ورود به صفحات غیرمناسب افزایش پیدا کرده است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس همچنین با انتقاد از فیلترینگ گفت: با فیلتر کردن آن بخش از فضای مجازی که مورد نیاز مردم است، کاربران ناچار به نصب فیلترشکن شده‌اند و از این رهگذر، درصد ورود به صفحات غیرمناسب افزایش پیدا کرده است. منبع: دولت برچسب ها: نماینده رشت ، فضای مجازی ، قضاوت ، مسئولان

۵۰۰ روز در بند و ۶۵۰ صفحه کیفرخواست| مطهری: نهاد تخصصی می‌گوید بازداشتی‌های محیط زیست، جاسوس نیستند| حاکمیت دوگانه باید روزی حل شود| نباید این‌طور باشد که وزارت اطلاعات به مجلس پاسخ‌گو باشد اما سازمان اطلاعات سپاه پاسخ‌گو نباشد

علی مطهری: اگر قرار بر عدم بررسی ادعای خاتمی بوده پس چرا دادگاه تشکیل دادند| صرف اظهارعقیده نباید موجب محاکمه شود| چرا قوه قضاییه و مقامات امنیتی هراس دارند؟

محکومیت جدید برای گلرخ ابراهیمی و آتنا دائمی/ مولود حاجی زاده بازداشت شد

کلیدواژه: ایران فضای مجازی دولت پول بودجه ایالات متحده نیویورک دلار خاورمیانه کودکان فقر جامعه ثروت پوست قتل اوباما ایالات متحده خاورمیانه دولت آمریکا فضای مجازی کودکان

منبع این خبر، وبسایت www.afkarnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۲۴۵۵۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ایجاد کانال‌های پرمخاطب در فضای مجازی و راه‌اندازی ۸۰۰ گروه فرهنگی توسط دانشجومعلمان
 • «افسردگی»؛ سهم نوجوانان از فضای مجازی
 • قانون‌نویسی؛ ابزار تقابل با «بی‌بی‌سی فارسی» و «ایران اینترنشنال»
 • چرا انتخابات شورایاری ها غیر قانونی است؟ / تابلوی ایست سازمان بازرسی و انتظار برای تدبیر سران قوا
 • بسیج باید پیشران تولیدات دانشی در فضای مجازی باشد
 • باید با داشتن یک نقشه راه مناسب فضای مجازی را مدیریت کنیم
 • با تحکم نمی توان فضای مجازی را کنترل کرد
 • فقط یک پنحم از کاربران توئیتری، ترامپ را دنبال می‌کنند
 • فضای مجازی منشأ بیش از ۸۰ درصد مولفه‌ها و شاخصه‌های زندگی است/آمریکا توان جنگ با ایران را ندارد/جنگ نخواهد شد و مذاکره نخواهیم کرد
 • آمریکا توان جنگ با ایران را ندارد/ فرصت‌محوری در فضای مجازی
 • اختتامیه نشست سراسری مدیران سازمان فضای مجازی بسیج در مشهد
 • فضای مجازی بزرگترین فرصت برای تمدن سازی است
 • مراکز برتر فضای مجازی سپاه‌های استانی معرفی شدند
 • پیری و فرسودگی برخی مسوولین اجرایی، دلیل نگرفتن آرایش جنگی در اقتصاد است/ تبدیل فضای تهدیدمحور به فرصت محور؛ اصلی‌ترین وظیفه سازمان فضای مجازی بسیج
 • فضای مجازی بزرگ‌ترین فرصت برای اسلام و تمدن سازی است/ عامل ۸۰ درصد تغییر سبک زندگی فضای مجازی است
 • افزایش توهین و تخریب در فضای مجازی با نزدیک شدن به انتخابات مجلس
 • رئیس اداره هنر و ادبیات سپاه: مدیریت ملی ‌فضای مجازی ‌امپراطوری رسانه‌ای علیه ایران را می‌شکند
 • تکذیبیه روابط عمومی مرکز ملی فضای مجازی کشور
 • باید از فضای‌مجازی برای تسهیل امور مردم استفاده کرد