به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، سال ۹۷ با همه تلخی‌ها و شیرینی هایش به پایان رسید و موج سفر‌های نوروزی با آغاز تعطیلات سال نو شروع شد، اما کابوس تلخی سال‌هاست که بر سفر‌های نوروزی و ایام خوش مردم ایران سایه افکنده و این کابوس شوم چیزی جز «حوادث رانندگی» نیست و گویی جزئی از تعیطلات آغاز سال شده است.

هر سال ایام نوروز چند میلیون نفر عزم سفر می‌کنند و جاده‌هایی که مدت‌ها رنگ جم بالای مسافر را ندیده بودند و ماشین‌ها گذری از آن‌ها عبور می‌کردند در ایام نوروز گرفتار ترافیک سنگین و حجم زیادی از مسافر می‌شوند.

گاهی برخی جاده ها، چون جاده‌های شمالی کشور گرفتار ترافیک فوق سنگین می‌شود و حتی یک طرفه کردن جاده تاثیری ندارد و در این بین است ترافیک و شلوغی موجب خستگی و خواب آلودگی راننده می‌شود و اینجاست که خطر شادی خانواده و سلامت و جان آن‌ها را تهدید می‌کند.

غلامرضا معصومی عضو هیئت علمی گروه طب اورژانس و گروه سلامت در بلایا و فوریت‌ها و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی ایران و عضو مرکز تحقیقات سوانح و مصدومیت‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به آغاز سفر‌های نوروزی گفت: سفر به خصوص در نوروز با خانواده و دوستان بسیار مفرح و شیرین است و وقتی شیرین‌تر می‌شود که بدون هیچ گونه حادثه‌ای سفر تمام شود و هنگام سفر با خودروی شخصی، علاوه بر مطمئن شدن از ایمنی و سلامت همه اجزاء خودرو، به کار بستن قوانین راهنمایی و رانندگی از اصول اولیه سفری ایمن محسوب می‌شود.

آمار حوادث رانندگی در نوروز سال ٩٧

عضو مرکز تحقیقات مدیریت اورژانس دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به آمار حوادث رانندگی در نوروز سال ٩٧ اظهار کرد: بر اساس آمار پزشکی قانونی در نوروز سال ۱۳۹۷ به دنبال حوادث ترافیکی متاسفانه ۱۰۳۴ نفر بر اثر شدت جراحات فوت کرده اند که در مقایسه با سال گذشته ۲۴.۲ درصد رشد داشته است.

عضو هیئت علمی گروه طب اورژانس دانشگاه علوم پزشکی ایران ادامه داد: همچنین بنا بر گفته اورژانس کشور، ماموریت‌های ترافیکی اورژانس در نوروز ۹۷ افزایش ۲۱ درصدی داشته است و طی ۴۴ هزار ماموریت ترافیکی ۳۸ هزار و ۴۲۶ مصدوم به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.

قربانیان راه‌ها چه کسانی هستند؟

عضو مرکز تحقیقات سوانح و مصدومیت‌ها و مرکز تحقیقات مدیریت اورژانس دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به قربانیان سوانح رانندگی گفت: عابران پیاده، دوچرخه سواران، موتورسواران در مقایسه با رانندگان و سرنشینان اتومبیل‌ها و وسایل نقلیه دیگر، بیشتر در معرض خطر هستند و از آن‌ها به عنوان کاربران پرخطر راه‌ها یاد می‌شود.

عضو مرکز تحقیقات مدیریت اورژانس دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه رانندگان در این میان بیشترین نقش را در پیشگیری از حوادث ترافیکی دارند، بیان کرد: سوانح رانندگی و جاده‌ای قابل پیش بینی و پیشگیری هستند و یک راننده با رانندگی غیر ایمن نه تنها جان خود، بلکه جان دیگران را نیز را به خطر میندازد و به همین دلیل رانندگان در پیشگیری از سوانح تاثیر دارند.

بایدها و نباید سفرهای نوروزی

معصومی با اشاره به مهم‌ترین عواملی که بر ایمنی سفر در جاده‌ها و کاهش آسیب ناشی از تصادفات مؤثر هستند، گفت: کنترل سرعت، کنترل خستگی، استفاده از وسایل و تجهیزات ایمنی، رعایت فاصله طولی با وسیله نقلیه جلویی، عدم تجاوز به چپ از خط میانی و تمرکز کافی و توجه به جلو در حین رانندگی از جمله مهم‌ترین عوامل بر ایمنی سفر در جاده‌ها و کاهش آسیب ناشی از تصادفات به شمار می‌روند.

عضو مرکز تحقیقات سوانح و مصدومیت‌ها دانشگاه علوم پزشکی ایران به اقدامات پیش از سفر نوروزی اشاره کرد و گفت: اگر قصد مسافرت دارید، مقدمات سفر را پیش از سفر آماده کنید و در صورتی که مبتلا به بیماری هستید با پزشک خود مشورت کنید و حتما پیش از سفر بازدید‌های فنی ساده‌ای که از خودرو به عمل بیاوردید و از آمادگی و ایمنی اتومبیل خود اطمینان حاصل کنید با رعایت این نکات قطعا می‌توانید سفری توأم با امنیت و آرامش خاطر برای خود و خانواده به ارمغان بیاورید.

عضو مرکز تحقیقات مدیریت اورژانس دانشگاه علوم پزشکی ایران ادامه داد: قبل از شروع سفر استراحت کاملی داشته باشید، در یک روز بیش از ۱۰ تا ۸ ساعت رانندگی نکنید، هنگام خستگی و احتیاج به خواب، در اولین نقطه مطمئن، توقف و بعد از استراحت و رفع خستگی، مجدداً به ادامه مسیر بپردازید و بهتر است برای هر دو ساعت رانندگی، یک ربع استراحت کنید.

این کارها در حین رانندگی ممنوع+ روشی برای رفع خواب آلودگی

عضو مرکز تحقیقات سوانح و مصدومیت‌ها دانشگاه علوم پزشکی ایران تاکید کرد: مسافران در هوشیاری و رفع رخوت راننده مشارکت داشته باشند، از دارو‌های مسکن و خواب آور قبل از شروع یا حین سفر استفاده نکنید، از طول مسیر سفر به عنوان جزئی از سفر استفاده کنید و صرفاً مبدأ و مقصد را در نظر نگیرید و هنگام عصبانیت و تندخویی و مشاجره با دیگران، پشت فرمان خودرو قرار نگیرید.

عضو مرکز تحقیقات مدیریت اورژانس دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به اینکه خستگی و خواب آلودگی عامل بسیار مهمی در بروز حوادث رانندگی است، اظهار کرد: معمولاً در ابتدای سفر احساس خستگی نمی‌کنید، اما با گذشت زمان ممکن است در اثر خستگی و خواب آلودگی توجه و دقت شما کاهش یابد هرچند که بیدار باشید.

معصومی ادامه داد: در چنین مواقعی یک استراحت کوتاه و یا استراحت هر دو ساعت یکبار می‌تواند در کاهش خواب آلودگی و خستگی بسیار مؤثر باشد.

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

◄ اطلاعیه مرکز مدیریت راه های کشور مورخ 2 اردیبهشت 98

تین‌نیوز | 

براساس تصاویر دریافتی از دوربین های نظارتی، سامانه‌ های تردد شمار و گشت های شعب راهداری سراسر کشور، در حال حاضر به ‌استثنای محورهای مسدود  و ممنوع ذیلا ذکر شده،‌ مابقی محورهای مواصلاتی کشور باز و تردد در آنها به ‌روال عادی در جریان است.

به گزارش تین‌نیوز، طی شبانه ‌روز گذشته، کل تردد ثبت ‌شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از 2252 تردد شمار فعال در محورهای برون‌ شهری، نسبت به روز قبل 10.7 درصد افزایش را نشان می‌دهد. همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین 12.5 درصد، اوج تردد بین ساعات 18 الی 19 و کمترین تردد بین ساعات 4 الی 5 صورت پذیرفته که هموطنان عزیز با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب ‌تری را برای سفر انتخاب نمایند.

                                                                                                                                             

محورهای دارای بیشترین  تردد طی 24 ساعت گذشته:

ردیف

نام محور

استان

تعداد وسیله نقلیه

1

آزادراه قزوین - کرج

البرز

134841

2

آزادراه کرج - تهران

البرز

131680

3

آزادراه کرج - قزوین

البرز

124622

4

آزادراه تهران - کرج

البرز

122202

5

آزادراه قم - تهران

تهران

82231

6

آزادراه ساوه - تهران

تهران

72661

7

تهران - شهریار

تهران

68938

8

آزادراه تهران - قم

تهران

66839

9

تهران - پاکدشت

تهران

62871

10

بومهن - جاجرود

تهران

62274

 

 

 

ممنوعیت تردد بدلیل مداخلات جوی:

1- محور رامیان- اولنگ - شاهرود، واقع در استان های گلستان و سمنان ، از مورخ 29 فروردین 95 تا اطلاع بعدی ، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

2- محور فرعی شمشک - دیزین ، واقع در استان های البرز و تهران ، از مورخ 17 تیر 96 تا اطلاع بعدی ، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.​

3- محور پونل- خلخال ، واقع در استان گیلان، از مورخ 5 مهر 97 تا اطلاع بعدی ، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

4- محور سی سخت – پادنا، واقع در استان کهگیلویه و بویر احمد ، از مورخ 15 مهر 97 تا اطلاع بعدی ، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

5- محور گنجنامه – تویسرکان، واقع در استان همدان ، از مورخ 25 آبان 97 تا اطلاع بعدی ، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

6- محور سروآباد – پاوه، واقع در استان کردستان ، از مورخ 3 آذر 97 تا اطلاع بعدی ، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود می باشد.

7- محور وازک – بلده، واقع در استان مازندران، از مورخ 12 دی 97 تا اطلاع بعدی ، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

8- محور قدیم بستان-چذابه، واقع در استان خوزستان ، از مورخ 22 اسفند 97 تا اطلاع بعدی ، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

9- محور بندر ترکمن – سه راهی یساقی، واقع در استان گلستان ، از مورخ 27 اسفند 98 تا اطلاع بعدی ، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

10- محور گمیشان– خواجه نفس، واقع در استان گلستان ، از مورخ 4 فروردین 98 تا اطلاع بعدی ، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

11- محور قدیم خرم آباد-پل دختر، واقع در استان لرستان، از مورخ 5 فروردین 98 تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

12- محور اهرم-فراشبند ، واقع در استان بوشهر ،از ساعت 19 الی 7 صبح روز بعد  از مورخ 6 فروردین 98 تا اطلاع بعدی ، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

13- محور طرود - معلمان ، واقع در استان سمنان ، از مورخ 25 فروردین 98 تا اطلاع بعدی ، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

14- محور شوشتر - چغازنبیل ، واقع در استان خوزستان ، از مورخ 10 فروردین 98 تا اطلاع بعدی ، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است..

15-  محور اهواز – آبادان، واقع در استان خوزستان ، از مورخ 18 فروردین 98 تا اطلاع بعدی ، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است..

16-  محور دره شهر - پلدختر ، واقع در استان ایلام ، از مورخ 11 فروردین 98 تا اطلاع بعدی ، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است..

17-  محور پلدختر - کوهدشت ، واقع در استان لرستان ، از مورخ 12 فروردین 98 تا اطلاع بعدی ، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است..

18-  محور کمربندی دهلران ، واقع در استان ایلام ، از مورخ 12 فروردین 98 تا اطلاع بعدی ، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است..

19-  محور کمربندی بستان ، واقع در استان خوزستان ، از مورخ 13 فروردین 98 تا اطلاع بعدی ، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است..

20-  محور بستان - چذابه ، واقع در استان خوزستان ، از مورخ 20 فروردین 98 تا اطلاع بعدی ، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است..

21-  محور چاهان– زرآباد ، واقع در جنوب استان سیستان و بلوچستان ، از مورخ 25 فروردین 98 تا اطلاع بعدی ، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

22-  محور عشق آباد – بردسکن ، واقع در استان خراسان جنوبی ، از مورخ 25 فروردین 98 تا اطلاع بعدی ، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

23-  محور شهداد – اندوهجرد ، واقع در استان کرمان ، از مورخ 25 فروردین 98 تا اطلاع بعدی ، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

24-  محور شهداد – نهبندان، واقع در استان کرمان ، از مورخ 26 فروردین 98 تا اطلاع بعدی ، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

25-  محور زابل– هیرمند ، واقع در استان سیستان و بلوچستان ، از مورخ 26 فروردین 98 تا اطلاع بعدی ، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

26-  محور راور – دیهوک، واقع در استان کرمان ، از مورخ 26 فروردین 98 تا اطلاع بعدی ، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است..

27- محور فنوج– رمشک ، واقع در جنوب استان سیستان و بلوچستان ، از مورخ 25 فروردین 98 تا اطلاع بعدی ، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

28- محور شادگان-سه راهی دارخوین ، واقع در استان خوزستان ، از مورخ 1 اردیبهشت 98 تا اطلاع بعدی ، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

 ممنوعیت تردد به‌دلیل عملیات کارگاه جاده‌ای :

فاقد وصول درخواست کارگاه جاده ای از استان یادشده.

محدودیت تردد بدلیل عملیات کارگاه جاده‌ای :

فاقد وصول درخواست کارگاه جاده ای از استان یادشده.

الف) تهران و محورهای منتهی به آن :

50.59.21.162

Y

35.10.40.140

X

شروع کارگاه

50.53.51.75

Y

35.05.07.116

X

پایان کارگاه

       

1- آزاد راه قم – تهران(لاین جنوبی)، واقع در استان قم، از مورخ 2 اردیبهشت لغایت 20 شهریور 98، روزهای شنبه، یکشنبه،دوشنبه و چهارشنبه از ساعت 8 الی 18 و همچنین روزهای سه شنبه و پنج شنبه از ساعت 8 الی 14 هر هفته، به غیر از روزهای جمعه، ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، بدلیل اجرای عملیات تهیه حمل و نصب حفاظ مفصلی، حدفاصل کیلومتر 60 تا 500+48، تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

 

51.08.67.51

Y

35.94.91.34

X

شروع کارگاه

51.08.74.61

Y

35.94.98.86

X

پایان کارگاه

 

 

 

2- محور کرج– چالوس(تونل شماره یک)، واقع دراستان البرز، از مورخ 3 اردیبهشت لغایت 1 خرداد 98، روزهای شنبه از ساعت 12:00 الی 16:00، روزهای یکشنبه تا سه شنبه از ساعت 09:00 الی 16:00 و روزهای چهارشنبه ازساعت 09:00 الی 12:00 هر هفته بغیر از روزهای پنجشنبه، جمعه، ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه،به‌ دلیل اجرای عملیات احداث سیستم روشنایی تونل، کیلومتر 600+19، تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

ب) سایر محورها :

آذربایجان شرقی :

655972

Y

4190650

X

شروع کارگاه

655780

Y

4191218

X

پایان کارگاه

         

1- آزاد راه تبریز – زنجان، واقع دراستان آذربایجان شرقی، از مورخ 25 فروردین تا 25 تیر 98 ، از ساعت 8 الی 20، به‌ دلیل اجرای عملیات احداث پل خط راه آهن، کیلومتر 900+42 الی 500+43 ، یک لاین از محور بصورت مقطعی مسدوده بوده ، وتردد با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

آذربایجان غربی :  

  فاقد وصول درخواست کارگاه جاده ای از استان یادشده.

اردبیل :

  فاقد وصول درخواست کارگاه جاده ای از استان یادشده.

اصفهان :

  فاقد وصول درخواست کارگاه جاده ای از استان یادشده.

ایرانشهر :

  فاقد وصول درخواست کارگاه جاده ای از استان یادشده.

ایلام :

  فاقد وصول درخواست کارگاه جاده ای از استان یادشده.

بوشهر :

  فاقد وصول درخواست کارگاه جاده ای از استان یادشده.

چهار محال وبختیاری :

  فاقد وصول درخواست کارگاه جاده ای از استان یادشده.

خراسان جنوبی :

3728501

Y

702591

X

شروع کارگاه

3726691

Y

702576

X

پایان کارگاه

         

1- محور قاین-بیرجند (محدوده سه راهی جاده روستای خشک)، واقع دراستان خراسان رضوی، از مورخ 25  فروردین لغایت 30 مرداد 98، ساعت 6 الی 19، به‌ دلیل اجرای عملیات تقاطع غیر همسطح سه راهی خشک، کیلومتر 7  الی 9 ، محدوده اجرای عملیات مسدود بوده  وتردد از کنار گذر احداثی با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می گردد.

خراسان رضوی:

14-27-55

Y

975-53-40

X

شروع کارگاه

88-96-51

Y

798-67-40

X

پایان کارگاه

 

 

 

 

1- محور حکم آباد-انداده، واقع دراستان خراسان رضوی، از مورخ 24  فروردین لغایت 24 تیر 98، ساعت 7 الی 19، به‌ دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت و لکه گیری هندسی، کیلومتر 00+0 الی 500+37 ، تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می گردد.

 

27-16-59

Y

882-67-39

X

شروع کارگاه

09-12-59

Y

629-37-39

X

پایان کارگاه

 

 

 

 

2- محور سبزوار-بردسکن، واقع دراستان خراسان رضوی، از مورخ 24  فروردین لغایت 24 تیر 98، ساعت 7 الی 19، به‌ دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت و لکه گیری هندسی، کیلومتر 00+0 الی 00+5 ، تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می گردد.

 

28-21-57

Y

190-14-40

X

شروع کارگاه

148-0-58

Y

05-22-40

X

پایان کارگاه

 

 

 

3- محور سبزوار -دوغایی، واقع دراستان خراسان رضوی، از مورخ 24  فروردین لغایت 24 تیر 98، ساعت 7 الی 19، به‌ دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت و لکه گیری هندسی، کیلومتر 800+9 الی 500+22 ، تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می گردد.

 

41-84-55

Y

18-71-40

X

شروع کارگاه

96-27-55

Y

223-66-40

X

پایان کارگاه

 

 

 

4- محور تقاطع سبزوار –حکم آباد-اسفراین، واقع دراستان خراسان رضوی، از مورخ 24  فروردین لغایت 24 تیر 98، ساعت 7 الی 19، به‌ دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت و لکه گیری هندسی، کیلومتر 500+37 الی 600+39 ، تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می گردد.

 

22.10-43-59

Y

13.41-59-36

X

شروع کارگاه

23.54-05-59

Y

53.02-25-37

X

پایان کارگاه

 

 

 

5- محور کلات–درگز(چاپشلو)، واقع دراستان خراسان رضوی، از مورخ 1 اردیبهشت لغایت 31 تیر 98، ساعت 7 الی 19، به‌ دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت ، کیلومتر 0 الی 121 ، تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می گردد.

 

541-24-59

Y

279-23-36

X

شروع کارگاه

541-24-59

Y

279-23-36

X

پایان کارگاه

 

 

 

 

6- محور مشهد–شاندیز، واقع دراستان خراسان رضوی، از مورخ 1  اردیبهشت لغایت 31 خرداد 98، ساعت 8 الی 16، به‌ دلیل اجرای عملیات نصب سامانه پایلوت ثبت تخلف عبور و مرور سرعت، کیلومتر 500+4 ، تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می گردد.

 

23.25-35-57

Y

47.05-37-36

X

شروع کارگاه

35.98-12-57

Y

7.85-46-36

X

پایان کارگاه

 

 

 

 

7- محور حکم آباد–انداده، واقع دراستان خراسان رضوی، از مورخ 4  اردیبهشت لغایت 4 مرداد 98، ساعت 7 الی 19، به‌ دلیل اجرای عملیات لکه گیری و درزگیری و روکش آسفالت، کیلومتر 0 الی 40 ، تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می گردد.

 

26.4-34-58

Y

27.97-17-36

X

شروع کارگاه

27.31-10-58

Y

11.22-23-36

X

پایان کارگاه

 

 

 

 

8- محور فیروزه–خوشاب، واقع دراستان خراسان رضوی، از مورخ 4  اردیبهشت لغایت 4 مرداد 98، ساعت 7 الی 19، به‌ دلیل اجرای عملیات لکه گیری و درزگیری و روکش آسفالت، کیلومتر 0 الی 38 ، تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می گردد.

 

36.46-34-58

Y

34-17-36

X

شروع کارگاه

46.8-31-58

Y

54.27-24-36

X

پایان کارگاه

 

 

 

9- محور فیروزه–عبداله گیو، واقع دراستان خراسان رضوی، از مورخ 4  اردیبهشت لغایت 4 مرداد 98، ساعت 7 الی 19، به‌ دلیل اجرای عملیات لکه گیری و درزگیری و روکش آسفالت، کیلومتر 0 الی 16 ، تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می گردد.

 

6.38-34-59

Y

21.2-59-35

X

شروع کارگاه

5.43-54-58

Y

52.65-10-36

X

پایان کارگاه

 

 

 

10- محور باغچه–نیشابور، واقع دراستان خراسان رضوی، از مورخ 4  اردیبهشت لغایت 4 مرداد 98، ساعت 7 الی 19، به‌ دلیل اجرای عملیات لکه گیری و درزگیری و روکش آسفالت، کیلومتر 0 الی 75 ، تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می گردد.

 

29.83-16-58

Y

9.95-6-36

X

شروع کارگاه

41.42-42-57

Y

58.27-11-36

X

پایان کارگاه

 

 

 

11- محور نیشابور –سبزوار، واقع دراستان خراسان رضوی، از مورخ 4  اردیبهشت لغایت 4 مرداد 98، ساعت 7 الی 19، به‌ دلیل اجرای عملیات لکه گیری و درزگیری و روکش آسفالت، کیلومتر 47 الی 100 ، تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می گردد.

 

18.76-46-59

Y

0.14-12-36

X

شروع کارگاه

41.95-55-59

Y

32.50-09-36

X

پایان کارگاه

 

 

 

12- محور مشهد –سرخس، واقع دراستان خراسان رضوی، از مورخ 4  اردیبهشت لغایت 4 مرداد 98، ساعت 7 الی 19، به‌ دلیل اجرای عملیات عملیات لکه گیری روکش آسفالت ، کیلومتر 300+7 الی 600+69 ، تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می گردد.

 

31.87-37-59

Y

01.21-13-36

X

شروع کارگاه

57.71-35-59

Y

37.62-59-35

X

پایان کارگاه

 

 

 

13- محور قدیم مشهد –باغچه، واقع دراستان خراسان رضوی، از مورخ 4  اردیبهشت لغایت 4 مرداد 98، ساعت 7 الی 19، به‌ دلیل اجرای عملیات عملیات لکه گیری روکش آسفالت ، کیلومتر 500+1 الی 100 ، تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می گردد.

 

11.16-38-59

Y

53.75-21-36

X

شروع کارگاه

7.62-50-59

Y

3.71-35-36

X

پایان کارگاه

 

 

 

14- محور مشهد –کلات، واقع دراستان خراسان رضوی، از مورخ 4  اردیبهشت لغایت 4 مرداد 98، ساعت 7 الی 19، به‌ دلیل اجرای عملیات لکه گیری روکش آسفالت، کیلومتر 0 الی 20 ، تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می گردد.

 

51.79-46-57

Y

41.47-59-35

X

شروع کارگاه

55/44-44-57

Y

44.16-7-36

X

پایان کارگاه

 

 

 

 

15- محور ششتمد –سبزوار، واقع دراستان خراسان رضوی، از مورخ 5  اردیبهشت لغایت 31 مرداد 98، ساعت 7 الی 19، به‌ دلیل اجرای عملیات تعریض محور و روکش آسفالت، کیلومتر 0 الی 16 ، تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می گردد.

 

4.98-42-57

Y

38.02-27-36

X

شروع کارگاه

14/25-35-57

Y

6.8-36-36

X

پایان کارگاه

 

 

 

16- محور چرو –حکم آباد، واقع دراستان خراسان رضوی، از مورخ 5  اردیبهشت لغایت 31 مرداد 98، ساعت 7 الی 19، به‌ دلیل اجرای عملیات لکه گیری هندسی و درزگیری، کیلومتر 0 الی 700+19 ، تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می گردد.

 

55.38-21-57

Y

54.74-31-36

X

شروع کارگاه

37/1-19-57

Y

15.55-33-36

X

پایان کارگاه

 

 

 

17- محور سبزوار –جغتای(برغمد)، واقع دراستان خراسان رضوی، از مورخ 5  اردیبهشت لغایت 31 مرداد 98، ساعت 7 الی 19، به‌ دلیل اجرای عملیات تعریض محور و روکش آسفالت، کیلومتر 0 الی 500+23 ، تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می گردد.

 

36.83-44-58

Y

25.60-13-36

X

شروع کارگاه

52.14-47-58

Y

40.77-13-36

X

پایان کارگاه

 

 

 

18- محور کمربندی نیشابور – سبزوار(بلوار امام رضا ع) ، واقع دراستان خراسان رضوی، از مورخ 5  اردیبهشت لغایت 31 مرداد 98، ساعت 7 الی 18، به‌ دلیل اجرای عملیات بهسازی و کفپوش آیلند میانی ، کیلومتر 0 الی 500+5 ، تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می گردد.

 

30-50-58

Y

6-59-34

X

شروع کارگاه

40-41-58

Y

29-30-34

X

پایان کارگاه

 

 

 

19- محور سه راهی مهنه –گناباد، واقع دراستان خراسان رضوی، از مورخ 5 اردیبهشت لغایت 31 مرداد 98، ساعت 7 الی 19، به‌ دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت، کیلومتر 0 الی 800+81 ، تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می گردد.

خراسان شمالی :

فاقد وصول درخواست کارگاه جاده ای از استان یادشده

خوزستان : 

379307.254

Y

3405826.009

X

شروع کارگاه

391121.84

Y

341561.53

X

پایان کارگاه

          1- محور امیدیه – جایزان(میانکوه)، واقع دراستان خوزستان، از مورخ 19 فروردین لغایت 15 اردیبهشت 98، بصورت 24 ساعته،به‌ دلیل اجرای عملیات تعمیرات فوری و ترمیم روسازی، کیلومتر 3 الی 20، محدوده اجرای عملیات مسدود بوده و تردد از محور جایگزین امیدیه-آغاجاری –چم نظامی – جایزان و بالعکس، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

 

48.788890

Y

31.284933

X

شروع کارگاه

48.793073

Y

31.272151

X

پایان کارگاه

 

 

 

 

2- محور آزاد راه اهواز –سربندر، واقع دراستان خوزستان، از مورخ 24 فروردین لغایت 24 اردیبهشت 98، بصورت 24 ساعته،به‌ دلیل اجرای عملیات نصب سامانه توزین در حال حرکت، کیلومتر 0 الی 500+1، تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

زنجان :

3992054

Y

360487

X

شروع کارگاه

4033947

Y

312598

X

پایان کارگاه

 

 

 

 

1- آزاد راه زنجان - قزوین ، واقع در استان زنجان ، از مورخ 19 فروردین لغایت 20 شهریور 98، روزهای شنبه  تا پنجشنبه ازساعت 07:00 الی 19:00 ، بغیر از روزهای جمعه، ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، به دلیل اجرای عملیات نصب حفاظ بتنی بلوک مفصلی در رفوژ میانی، کیلومتر 105 الی 40، تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

سمنان :

53.406890

Y

35.603016

X

شروع کارگاه

53.408958

Y

35.60468

X

پایان کارگاه

 

 

 

 

1- کمربندی سمنان(میدان قومس- مسیر رفت(غرب به شرق))، واقع دراستان سمنان، از مورخ 2 اردیبهشت لغایت 5 اردیبهشت 98، از ساعت 6 الی 20، به‌ دلیل اجرای عملیات نصب دستگاه تردد شمار برخط، کیلومتر 050+9 الی 250+9، یک لاین از محور مسدود و تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

 

53.409315

Y

35.3029069

X

شروع کارگاه

53.407126

Y

35.603552

X

پایان کارگاه

 

 

 

 

2- کمربندی سمنان( مسیر برگشت-شرق به غرب)،  واقع دراستان سمنان، از مورخ 2 اردیبهشت لغایت 5 اردیبهشت 98،  از ساعت 6 الی 20،  به‌ دلیل اجرای عملیات نصب دستگاه تردد شمار برخط، کیلومتر 800+2 الی 3، یک لاین از محور مسدود و تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

سیستان وبلوچستان :

فاقد وصول درخواست کارگاه جاده ای از استان یادشده

فارس :

فاقد وصول درخواست کارگاه جاده ای از استان یادشده

قزوین :

49.72697

Y

36.2179

X

شروع کارگاه

49.58502

Y

36.5054

X

پایان کارگاه

 

 

 

 

1- محور تاکستان – آوج ( حدفاصل سه راه رحیم آباد – آبگرم )، واقع در استان قزوین، از مورخ 1  اردیبهشت لغایت 20 شهریور  98، روزهای شنبه از ساعت 1400 الی 19:00، روزهای یکشنبه تا سه شنبه از ساعت 08:00 الی 19:00 و روزهای چهارشنبه ازساعت 08:00 الی 14:00 هر هفته بغیر از روزهای پنجشنبه، جمعه، ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه،  بدلیل اجرای عملیات لکه گیری،درزگیری و روکش آسفالت ، کیلومتر 30 الی 53، تردد همزمان با اجرای عملیات و با رعایت جوانب احتیاط  انجام می‌شود.

 

4014512.18

Y

404247.62

X

شروع کارگاه

3992048.49

Y

360480.22

X

پایان کارگاه

 

 

 

 

2-آزاد راه قزوین - زنجان، واقع در استان قزوین، از مورخ 25  فروردین لغایت 20 شهریور  98، روزهای شنبه تا پنجشنبه از ساعت 08:00 الی 17:00 هر هفته بغیر از روزهای جمعه، ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه،  بدلیل اجرای عملیات زیرسازی، نصب نیوجرسی و برداشت گاردریل، کیلومتر 0 الی 77، تردد همزمان با اجرای عملیات و با رعایت جوانب احتیاط  انجام می‌شود.

 

50.074231

Y

35.949789

X

شروع کارگاه

50.0600619

Y

35.854543

X

پایان کارگاه

 

 

 

 

3- محور قزوین – بوئین زهرا ، واقع در استان قزوین، از مورخ 1  اردیبهشت لغایت 1 خرداد  98، روزهای شنبه از ساعت 1400 الی 19:00، روزهای یکشنبه تا سه شنبه از ساعت 08:00 الی 19:00 و روزهای چهارشنبه ازساعت 08:00 الی 14:00 هر هفته بغیر از روزهای پنجشنبه، جمعه، ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه،  بدلیل اجرای عملیات تعمیر و اجرای درز انبساط پل ها در راههای استان و تعمیرات اساسی پل، کیلومتر 35 الی 45، تردد همزمان با اجرای عملیات و با رعایت جوانب احتیاط  انجام می‌شود.

 

4021549.94

Y

424028.77

X

شروع کارگاه

4034268.14

Y

451947.50

X

پایان کارگاه

         

4- محور قزوین – رجایی دشت-معلم کلایه ، واقع در استان قزوین، از مورخ 6  اردیبهشت لغایت 20 شهریور  98، روزهای شنبه از ساعت 1400 الی 19:00، روزهای یکشنبه تا سه شنبه از ساعت 08:00 الی 19:00 و روزهای چهارشنبه ازساعت 08:00 الی 14:00 هر هفته بغیر از روزهای پنجشنبه، جمعه، ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، بدلیل اجرای عملیات لکه گیری و روکش آسفالت، کیلومتر 0 الی 80، تردد همزمان با اجرای عملیات و با رعایت جوانب احتیاط  انجام می‌شود.

 

36.0144

Y

50.0697

X

شروع کارگاه

36.0144

Y

50.0697

X

پایان کارگاه

         

5- محور قزوین – بویین زهرا ، واقع در استان قزوین، از مورخ 7 اردیبهشت لغایت 31 تیر 97، روزهای شنبه از ساعت 1400 الی 19:00، روزهای یکشنبه تا سه شنبه از ساعت 08:00 الی 19:00 و روزهای چهارشنبه ازساعت 08:00 الی 14:00 هر هفته بغیر از روزهای پنجشنبه، جمعه، ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه،به‌ دلیل اجرای عملیات تعمیر و مرمت پل، کیلومتر 500+28، تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می گردد.

 

35.7842

Y

49.3194

X

شروع کارگاه

35.7842

Y

49.3194

X

پایان کارگاه

         

6- محور تاکستان– آبگرم ( پل قلعه شهداء)، واقع دراستان قزوین، از مورخ 7 اردیبهشت لغایت 31 تیر 97، روزهای شنبه از ساعت 1400 الی 19:00، روزهای یکشنبه تا سه شنبه از ساعت 08:00 الی 19:00 و روزهای چهارشنبه ازساعت 08:00 الی 14:00 هر هفته بغیر از روزهای پنجشنبه، جمعه، ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه،به‌ دلیل اجرای عملیات تعمیر و مرمت پل، کیلومتر 820+6، تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

 

410475.88

Y

4011246.89

X

شروع کارگاه

416900.4

Y

3946015.95

X

پایان کارگاه

         

7- محور قزوین – بویین زهرا –ساوه، واقع دراستان قزوین، از مورخ 8 اردیبهشت لغایت 20 شهریور 97، روزهای شنبه از ساعت 1400 الی 19:00، روزهای یکشنبه تا سه شنبه از ساعت 08:00 الی 19:00 و روزهای چهارشنبه ازساعت 08:00 الی 14:00 هر هفته بغیر از روزهای پنجشنبه، جمعه، ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه،به‌ دلیل اجرای عملیات تعمیر گاردریل های تصادفی و نصب گاردریل، کیلومتر 0 تا 78، تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

 

362435.84

Y

39726633.3

X

شروع کارگاه

433466.36

Y

3955251.53

X

پایان کارگاه

         

8- محور سه راهی رحیم آباد – اشتهارد، واقع دراستان قزوین، از مورخ 8 اردیبهشت لغایت 20 شهریور 97، روزهای شنبه از ساعت 1400 الی 19:00، روزهای یکشنبه تا سه شنبه از ساعت 08:00 الی 19:00 و روزهای چهارشنبه ازساعت 08:00 الی 14:00 هر هفته بغیر از روزهای پنجشنبه، جمعه، ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه،به‌ دلیل اجرای عملیات تعمیر گاردریل های تصادفی و نصب گاردریل، کیلومتر 0 تا 84، تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

 

408162.01

Y

4012784.95

X

شروع کارگاه

325873.07

Y

3932092.13

X

پایان کارگاه

         

9- محور تاکستان –آوج، واقع دراستان قزوین، از مورخ 8 اردیبهشت لغایت 20 شهریور 97، روزهای شنبه از ساعت 1400 الی 19:00، روزهای یکشنبه تا سه شنبه از ساعت 08:00 الی 19:00 و روزهای چهارشنبه ازساعت 08:00 الی 14:00 هر هفته بغیر از روزهای پنجشنبه، جمعه، ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه،به‌ دلیل اجرای عملیات تعمیر گاردریل های تصادفی و نصب گاردریل، کیلومتر 0 تا 135، تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

 

50.34548

Y

36.21546

X

شروع کارگاه

50.3060

Y

36.154126

X

پایان کارگاه

         

10- آزاد راه قزوین - کرج ، واقع دراستان قزوین، از مورخ 1 اردیبهشت لغایت 20 شهریور 97، روزهای شنبه از ساعت 1400 الی 19:00، روزهای یکشنبه تا سه شنبه از ساعت 08:00 الی 19:00 و روزهای چهارشنبه ازساعت 08:00 الی 14:00 هر هفته بغیر از روزهای پنجشنبه، جمعه، ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه،به‌ دلیل اجرای عملیات ایمن سازی ابتدای گاردریل ها با اولویت بالی شکل کردن و ایمن سازی ناحیه انتقالی پل ها، کیلومتر 0 تا 500+56، تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

 

49.953324

Y

36.278855

X

شروع کارگاه

49.530641

Y

36.420188

X

پایان کارگاه

           

11- محور قدیم قزوین - رشت ، واقع دراستان قزوین، از مورخ 1 اردیبهشت لغایت 31 خرداد 97، روزهای شنبه از ساعت 1400 الی 19:00، روزهای یکشنبه تا سه شنبه از ساعت 08:00 الی 19:00 و روزهای چهارشنبه ازساعت 08:00 الی 14:00 هر هفته بغیر از روزهای پنجشنبه، جمعه، ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه،به‌ دلیل اجرای عملیات لکه گیری، درزگیری و روکش آسفالت، کیلومتر 0 تا 500+72، تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

 

404247.62

Y

401451.18

X

شروع کارگاه

3992048.49

Y

360480.22

X

پایان کارگاه

         

12-آزاد راه قزوین - زنجان، واقع در استان قزوین، از مورخ 3  اردیبهشت لغایت 20 شهریور  98، روزهای شنبه تا پنجشنبه از ساعت 08:00 الی 19:00 هر هفته بغیر از روزهای جمعه، ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه،  بدلیل اجرای عملیات احداث روشنایی، کیلومتر 8 الی 23، تردد همزمان با اجرای عملیات و با رعایت جوانب احتیاط  انجام می‌شود.

 

قم:

50.59.21.162

Y

35.10.40.140

X

شروع کارگاه

50.53.51.75

Y

35.05.07.116

X

پایان کارگاه

           

1- آزاد راه قم – تهران(لاین جنوبی)، واقع در استان قم، از مورخ 2 اردیبهشت لغایت 20 شهریور 98، روزهای شنبه، یکشنبه،دوشنبه و چهارشنبه از ساعت 8 الی 18 و همچنین روزهای سه شنبه و پنج شنبه از ساعت 8 الی 14 هر هفته، به غیر از روزهای جمعه، ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، بدلیل اجرای عملیات تهیه حمل و نصب حفاظ مفصلی، حدفاصل کیلومتر 60 تا 500+48، تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

کردستان:

فاقد وصول درخواست کارگاه جاده ای از استان یادشده

کرمان:

56.800866

Y

30.160707

X

شروع کارگاه

56.810193

Y

30.171054

X

پایان کارگاه

         

1- محور بردسیر - باغین، واقع در استان کرمان، از مورخ 19 فروردین لغایت 6 اردیبهشت 98، بصورت 24 ساعته ، به‌ دلیل اجرای عملیات نصب سامانه توزین در حال حرکت WIM، کیلومتر 200+38 الی 700+39 ،محور فوق در محدوده اجرای عملیات مسدود بوده و تردد از لاین مجاور ، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

جنوب کرمان:

 فاقد وصول درخواست کارگاه جاده ای از استان یادشده

کرمانشاه :

فاقد وصول درخواست کارگاه جاده ای از استان یادشده

 

کهگیلویه وبویر احمد :

  فاقد وصول درخواست کارگاه جاده ای از استان یادشده.

 

گلستان :

  فاقد وصول درخواست کارگاه جاده ای از استان یادشده.

 

گیلان :

فاقد وصول درخواست کارگاه جاده ای از استان یادشده

لارستان :

فاقد وصول درخواست کارگاه جاده ای از استان یادشده

لرستان :

فاقد وصول درخواست کارگاه جاده ای از استان یادشده

مازندران :

فاقد وصول درخواست کارگاه جاده ای از استان یادشده.

مرکزی :

فاقد وصول درخواست کارگاه جاده ای از استان یادشده.

هرمزگان :

فاقد وصول درخواست کارگاه جاده ای از استان یادشده.

همدان :

فاقد وصول درخواست کارگاه جاده ای از استان یادشده.

یزد :

  فاقد وصول درخواست کارگاه جاده ای از استان یادشده.                                  

ضمناً به ‌استحضار می‌رساند‌‌، هموطنان عزیزمان می‌توانند:

برای دریافت اطلاعات تفصیلی به وب‌سایتir.141 مراجعه فرمایند.

برای دریافت خلاصه آخرین وضعیت راه ها، عدد 141 را به شماره 1000141 پیامک نمایند.

برای دریافت آخرین اخبار مرکز مدیریت راه های کشور،  به کانال اطلاع رسانی در پیام رسان سروش sapp.ir/141.ir مراجعه فرمایند.

برای دریافت پاسخ سؤالات یا تماس با کارشناسان این مرکز، با شماره 141تماس برقرار نمایند.

پیشنهادها، دیدگاه ها و انتقادهای خود را از طریق ایمیل info@141.ir ، سامانه پیامک 2000141 یا نمابر 02188926667 با ما در میان بگذارند.

 

حمله تند زنوزی به وزیر و تاج

واعظی: همه حقوق‌ها افزایش می‌یابند| گرانی بنزین نهایی نشده| سخنگوی دولت نیستم اما تلاش می‌کنم هفته‌ای یکبار پاسخ رسانه‌ها را بدهم| انتقاد از اظهارات سعید قاسمی| روحانی به خوزستان و لرستان سفر می‌کند

تبعید و شلاق برای مرد سینماگر به جرم رابطه نامشروع با دختر عاشق بازیگری!

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۱۷۲۸۲۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • کرم پروانه گربه نوروزی به مراتع زیرکوه هجوم آورد
 • پایان کارگاه‌های آموزشی موسیقی و شعر در دانشگاه علوم پزشکی ایران
 • ◄ مهم ترین اقدامات ایمنی و ترافیکی انجام شده در سال 97
 • مرده‌ای که دلار ٤٢٠٠ تومانی گرفت!‏
 • انتصاب فرمانده جدید سپاه، آغاز فصل جدید مقابله با استکبار
 • مولکول عامل ضعف سیستم ایمنی بدن زنان مشخص شد
 • اعزام یک تیم اورژانس شهرضا به مناطق سیل‌زده خوزستان
 • لیست نواقص قطعه دو خط ۶ مترو/ چه کسی مسئول ایمنی است؟
 • اخذ رتبه علمی پژوهشی برای نمایه کردن مجله علوم پزشکی واحد علوم و تحقیقات
 • گزارش ویدئویی تسنیم از هجوم ملخ‌ها به بلوچستان؛ ایمنی مزارع مقابل موج جدید هجوم حشرات نیازمند اعتبار است
 • ایمنی، خط قرمز هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس
 • صدور بیش از ۴ هزار رای جایگزین حبس در استان گلستان در سال ۹۷ / از آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی به همیاران پلیس تا امدادرسانی به سیل زدگان آق قلا
 • جاده و انسان، تعاملی برای کاهش تصادف ها
 • یک کشته و ۴ مجروح در تصادف جاده نی ریز
 • نخستین انتقال عضو پیوندی کشور از طریق اورژانس هوایی در رشت
 • نکاتی درباره گیاهخواری
 • سانحه رانندگی شدید در جاده هراز با ۹ مصدوم
 • کاهش ۲.۷ درصدی تردد نسبت به روز قبل
 • نکاتی مهم درباره آفات و بیماری‌ها در جنگل‌های کشور