خراسان نوشت: زن ۲۳ ساله که همزمان با استرداد جهیزیه اش و با تصمیم بزرگ تر‌ها قرار بود به صورت توافقی از همسر خارجی خود طلاق بگیرد ماجرای زندگی خود را تعریف کرد.

وی گفت: سه سال قبل با معرفی یکی از آشنایان مان «ایوب» به خواستگاری ام آمد. او تبعه کشور افغانستان بود و از سال‌ها قبل در ایران زندگی می‌کرد. از سوی دیگر من تک دختر و آخرین فرزند خانواده بودم و در رفاه و آسایش زندگی می‌کردم، اما اشتباه بزرگ من در ماجرای این خواستگاری آن بود که توجهی به عواقب ازدواج با تبعه خارجی نداشتم و تنها از روی احساس تصمیم گرفتم. با این حال، در مدت دو سالی که دوران نامزدی را می‌گذراندیم مشکل خاصی در زندگی نداشتیم، ولی همه بهانه گیری‌ها چند ماه بعد از عروسی و آغاز زندگی مشترک در حالی شروع شد که خانواده همسرم تصمیم به بازگشت به کشور خودشان گرفتند و همسرم نیز قصد داشت به همراه پدر و مادرش به افغانستان بازگردد.

این گونه بود که ابتدا به بهانه‌های واهی مانند این که وظیفه خانه داری را به خوبی انجام نمی‌دهم تلاش کردند مرا تحقیر کنند و بعد هم از نظر اقتصادی مرا در تنگنا قرار دادند. آن‌ها معتقد بودند منزلی که پدر شوهرم به ما هدیه داده بود و من و ایوب در آن زندگی می‌کردیم ۲۰ میلیون تومان بدهی دارد و حدود ۲۰ میلیون تومان هم مخارج عروسی مان شده است که باید همسرم این پول‌ها را به پدرش بازگرداند درحالی که می‌دانستند همسرم یک کارگر ساده است و درآمد اندکی دارد. به همین دلیل برای آن که مرا از زندگی با ایوب خسته کنند و خودم با بخشیدن حق و حقوقم از او طلاق بگیرم هر روز با ترفند‌های جدید، زندگی ام را به هم می‌ریختند.

در این میان هرچه با همسرم صحبت می‌کردم که نگذارد حرمت‌ها شکسته شود، اما او فقط به حرف مادرش گوش می‌کرد و هیچ توجهی به من نداشت. در همین روز‌ها همسرم با پیشنهاد مادرش از من خواست تا در منزل پدر شوهرم زندگی کنم. او یک ساعت به من وقت داد که در این باره تصمیم بگیرم یا به خانه پدرم بازگردم، اما من با مهربانی سعی کردم او را آرام کنم تا از این تصمیم منصرف شود. به او گفتم خانه من همین جاست و جای دیگری نمی‌روم!

ایوب با شنیدن این حرف‌ها شبانه به خانه مادرش رفت و دیگر حتی به تلفن هایم پاسخ نداد. ۱۰ روز بعد از این ماجرا با وساطت عمویم بالاخره همسرم به منزل آمد و گفت: برای ادامه زندگی باید به خانه خاله اش اسباب کشی کنیم. او با همین بهانه طلاهایم را گرفت و مدعی شد که آن‌ها را فروخته است. از آن روز به بعد دیگر ایوب با هر بهانه‌ای مرا زیر مشت و لگد می‌گرفت و کتک می‌زد تا جایی که مجبور شدم اوضاع و احوال زندگی ام را برای خانواده ام بازگو کنم.

نصیحت‌های پدرم نیز فایده‌ای نداشت تا این که روزی مقابل مادرشوهرم ایستادم و به او گفتم: چرا در زندگی من دخالت می‌کنید؟ اگرچه با این جمله مورد توهین و فحاشی قرار گرفتم، اما همسرم مرا وادار کرد تا دست و پای پدر و مادرش را ببوسم وگرنه طلاقم می‌دهد! با این حال من دست و پای آن‌ها را بوسیدم، ولی دیگر زندگی ام کاملا سرد و بی روح شده بود تا این که تصمیم به طلاق توافقی گرفتم.

منبع: فرارو

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

ظریف: رفتار آمریکا از دزد‌ سر گردنه هم بدتر است چون دزدهای سر گردنه لااقل دیگران را مجبور به همراهی و دزدی نمی‌کنند/ آمریکا منبع اصلی بی‌ثباتی در منطقه است/ ترامپ و اعضای کاخ سفید وارد بازی بسیار خطرناک اسرائیل و نتانیاهو در منطقه شده‌اند

به گزارش آخرین نیوز از خبرگزاري صداوسيما؛ وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به لغو معافیت های نفتی امریکا گفت: امریکا پلیس دنیا نیست که معافیت بدهد یا معافیت ها را لغو کند.

وی در نیویورک افزود :ما نه به معافیت‌ها اهمیت می‌دهیم و نه به لغو شان اما این بقیه دنیا هستند که باید ببینند آیا اجازه می دهند که کشوری به آنها بگوید شما حق ندارید قطعنامه شورای امنیت را اجرا کنید یا خیر.

وزیر خارجه کشورمان گفت: کشوری پیدا شده است و به دیگران می گوید شما حق ندارید یک قطعنامه شورای امنیت را که به اتفاق آرا تصویب شده اجرا کنید و پا را از این هم فراتر گذاشته و گفته است اگر این قطعنامه را اجرا کنید شما را مجازات می کنم .

رفتار آمريکا از دزدهاي سرگردنه هم بدتر است

ظریف افزود : حرکت امریکا از دزد سر گردنه هم بدتر است زیرا دزدهای سر گردنه لااقل دیگران را مجبور به همراهی و دزدی نمی کنند اما آمریکا نه تنها خودش دزدی می کند و بر سر گردنه ایستاده به بقیه هم می‌گوید شما هم اگر همراه من دزدی نکنید مجازات خواهید شد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به لزوم مقابله با یکجانبه گرایی آمریکا افزود: جمهوری اسلامی تصمیمش را خیلی وقت پیش گرفته است. این سایر کشور ها هستند که باید تصمیم بگیرند آیا می‌خواهند در مقابل این وضع سازش داشته باشند و یا مقاومت می‌کنند؟

ظریف با اشاره به اینکه برنامه های سفر وی در نیویورک کاملا رسانه ای است سخنرانی در مجمع عمومی و دیدار با دبیر کل و حضور در موسسات مطالعاتی امریکا و دیدارهای با اصحاب رسانه امریکا و برخی از متفکرین و فعالان سیاسی غیر دولتی امریکا را از جمله برنامه‌های خود در این سفر برشمرد و گفت: درباره خطرات موجود در منطقه و لزوم برقراری روابط سازنده با جمهوری اسلامی صحبت خواهم کرد .

یک گروه کوچک از صهیونیست ها حاکم بر سیاست های دولت آمریکا هستند

وی همچنین یک گروه کوچک از صهیونیست ها را حاکم بر سیاست های دولت آمریکا خواند و افزود: هم تحریم ها و هم اقداماتی که در رابطه با تحریم ها از سوی امریکا برقرار می شود غیر قانونی است . مهم این است که آیا دیگر کنشگران این آمادگی را دارند که نه برای منافع ایران بلکه برای منافع خود سیاست یکجانبه گرایی و تحمیل نظرات یک اقلیت کوچک را تحمل کنند یا خیر؟

وی افزود: ما اکنون شاهد تحمیل نظرات رژیم صهیونیستی بر امریکا هستیم .

ظریف با اشاره به وظیفه دولت جمهوری اسلامی برای تامین معیشت و کاستن از فشارها بر مردم یادآور شد که مردم ایران هم در طول تاریخ نشان داده اند هرگز در مقابل فشارها تسلیم نمی شوند و باید با آنها با زبان تکریم و احترام سخن گفت. اگر امریکا این زبان را امتحان کند و خیال های باطل را کنار بگذارد شاید سیاست هایش به سنگ نخورد .

وی با یادآوری صحبت های ترامپ مبنی بر اینکه ۷ تریلیون دلار در منطقه خرج کرده‌اند و جز بی‌ثباتی و هزینه مالی و جانی برای مردم امریکا و منطقه نداشته گفت: وقت آن است که تصمیم بگیرند سیاست هایشان تا الان نتیجه ای برایشان داشته یا خیر.

وزیر امور خارجه درباره اظهارات مقامات آمریکایی برای مذاکره مجدد با ایران تصریح کرد : آمریکا نشان داده است که یک طرف مذاکراتی معتبر نیست، این کشور نشان داده است که قوانین بین المللی و حتی توافق ها و تصمیم هایی که خودشان پیش از این گرفته اند را بی ارزش می داند.

ظریف با بیان اینکه این ایران نیست که به میز مذاکره بازگردد، اضافه کرد: این به عهده آمریکا است. ما هیچ گاه میز مذاکره را ترک نکردیم، ما به دیدارهای خود با اعضای باقی مانده در توافق هسته ای ادامه می دهیم. این آمریکاست که تصمیم گرفت به میز مذاکره پایان دهد.

وی تصریح کرد: این به عهده آنهاست که رفتار خودشان را اصلاح و اشتباهات خود را تصحیح کنند و تصمیم بگیرند که در آینده با آمریکا و با ایستادن آمریکا در جهان چه می خواهند بکنند.

وزیر خارجه ایران تاکید کرد: به نظر می رسد که نگرانی و توجه ترامپ و اعضای کاخ سفید به منافع رژیم صهیونیستی نسبت به آمریکا بسیار بیشتر است و در واقع وارد بازی بسیار خطرناک اسرائیل و در حقیقت بازی نتانیاهو در منطقه ما شده اند. متاسفانه این کار بسیار خطرناک است.

آمریکا منبع اصلی بی ثباتی در منطقه است

ظریف با بیان اینکه آمریکا منبع اصلی بی ثباتی در منطقه ماست، گفت: آنها با بقیه منابع بی ثباتی در منطقه همکاری دارند و از آنها حمایت می کنند که به پشتیبانی از افراط گرایی و تروریسم در منطقه ما ادامه می دهند، کشورهایی همچون عربستان سعودی و امارات متحده عربی که همه اصول قوانین بین المللی انسان دوستانه را در یمن و بحرین و بقیه نقاط منطقه نقض کرده اند.

وی تاکید کرد: آنها نیاز دارند که در سیاست های خود تجدید نظر کنند و به رفتارهای عادی بازگردند.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به اینکه آیا بستن تنگه هرمز روی میز ایران است یا خیر؟ گفت: من درباره گزینه های نظامی اظهار نظر نمی کنم و این مساله را باید بخش نظامی درباره آن تصمیم گیری کند.

ظریف افزود: ما گفته ایم که ایران از منافع خود که یکی از آنها ثبات در منطقه است محافظت می کند. ثبات در منطقه باید برای همه باشد، کامیابی اقتصادی باید برای همه باشد، منفعت نهایی ایران در ادامه حفظ ثبات منطقه است و ثبات برای همه فراهم باشد.

شوک قیمت در بازار نفت با تصمیم ترامپ علیه ایران| حالا چه خواهد شد؟

وزیر خارجه آمریکا ایران را تهدید کرد: هیچ معافیت نفتی تمدید نمی‌شود| قدرت ایران در اثر تحریم‌ها کم شده است |می‎خواهیم درآمد نفتی ایران را به صفر برسانیم

هیچ ارتباطی بین قتل حاجیان و حسین هدایتی وجود ندارد

کلیدواژه: مرد افغان ازدواج همسر ایرانی

منبع این خبر، وبسایت fararu.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۱۸۵۲۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • وزنه‌برداری قهرمانی آسیا| نایب قهرمانی موسوی در دسته ۹۶ کیلوگرم
 • ۲ نقره و یک برنز سهم موسوی در دسته ۹۶ کیلوگرم
 • از «روزهای زندگی» و «طوفان شن» تا «کلاه قرمزی و سروناز» و «زن ها فرشته اند»
 • فیلم‌های آخر هفته تلویزیون کدامند؟
 • شلوغ‌بازی در فصای مجازی درباره یک خانواده افغان
 • شلوغ‌بازی در فصای مجازی برسر خانواده افغان
 • برنامه های تلویزیون برای آخر هفته خانواده‌ها
 • نوستالژی مهریه بی‌بی و کلاه‌قرمزی و سرو ناز آخر هفته در تلویزیون
 • عربستان و امارات اگر ادامه دهند، نفتشان از هرمز عبور نخواهد کرد
 • البناء: عربستان و امارات اگر ادامه دهند، نفتشان از هرمز عبور نخواهد کرد
 • نیروهای آمریکایی عامل کشتار غیرنظامیان افغان
 • محاکمه بوکسور تهرانی که دو دخترش را سر برید!
 • سیاست های را اتخاذ کنیم که ‌آمریکائیان را مجبور به تجدید نظر در تصمیم شان کنیم
 • رئیس جمهور: مرد مذاکره هستیم همانطور که مرد جنگ هستیم اما با چاقوکش پای مذاکره نمی‌نشینیم
 • مدرسه ای به یاد پدر و مادر
 • نقشه شوم زن و شوهر گلخانه‌دار برای اخاذی از مرد ثروتمند/ پاسخ خونین پسر تهرانی به مادر و خواهر اوکراین نشین/ اخاذی از طریق اپل آیدی گوشی‌های آیفون
 • دوم اردیبهشت عقد کردیم، هفتم عازم جبهه شد
 • ظریف: رفتار آمریکا از دزد‌ سر گردنه هم بدتر است چون دزدهای سر گردنه لااقل دیگران را مجبور به همراهی و دزدی نمی‌کنند/ امریکا پلیس دنیا نیست که معافیت بدهد یا لغو کند/ ترامپ و اعضای کاخ سفید وارد بازی بسیار خطرناک اسرائیل و نتانیاهو در منطقه شده‌اند
 • کارگاه آموزشی چگونه همسر آینده ام را انتخاب کنم در میبد برگزار نشد