شهرری- ایرنا- فرماندهان و کارکنان وظیفه نیروهای مسلح امروز(دوشنبه) به مناسبت آغاز یازدهمین جشنواره «جوان سرباز» با آرمان های والای امام خمینی(ره) تجدید میثاق کردند.

به گزارش ایرنا، این آیین با حضور سردار محسن فتحی زاده معاون هماهنگ کننده ناجا، سردار حاتم عبادی فرمانده دژبان کل سپاه پاسداران، امیر ابراهیم گلفام جانشین معاونت فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروها مسلح، سردار محمد زارع معاون هماهنگ کننده نیروی انسانی ناجا و جمعی از سربازان وظیفه نیروهای مسلح در حرم مطهر امام خمینی (ره) برگزار شد.
شرکت کنندگان در این آیین معنوی ضمن نثار تاج گل، قرائت فاتحه و ادای احترام به مقام شامخ معمار کبیر انقلاب اسلامی با آرمان های والای امام راحل، شهدا و رهبر فرزانه انقلاب تجدید پیمان کردند.
فرماندهان و کارکنان وظیفه نیروهای مسلح ایران ضمن قرائت فاتحه، یاد و خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام را گرامی داشتند.
معاون هماهنگ کننده ناجا در ادامه این مراسم معنوی گفت: امروز نقش برجسته سربازان وظیفه نیروهای مسلح در تامین امنیت، آرامش، دفاع از تمامیت ارضی، جان، مال و ناموس کشور برهیچ کسی پوشیده نیست.
سردار محسن فتحی زاده یادآور شد: امروز سربازان وظیفه نیروهای مسلح به نمایندگی از کل سربازان وظیفه کشور در حرم امام خمینی(ره) گردهم جمع شده اند تا ضمن تجدید میثاق با آرمان های بلند امام راحل به ایشان بگویند که جوانان برومند ایران اسلامی امروز نیز مانند گذشته پای اهداف بلند انقلاب تا پای جان استوار خواهند بود.
وی با اشاره به اینکه نیروهای مسلح علاوه بر مسائل نظام در سایر حوادث و بلایایی طبیعی نیز در کنار مردم هستند، عنوان کرد: سربازان وظیفه نیروهای مسلح امروز در کنار مردم سیل زده در استان های شمالی و جنوبی کشور قرار گرفته اند و اقدام به کمک رسانی می کنند.
فتحی زاده یادآور شد: سربازان مظهر نیرو، قدرت، زیبایی و نشاط در میان نیروهای مسلح هستند، دوران خدمت سربازی فرصت مناسبی را برای شکوفایی استعدادها، کارآمدی های و بصیرت افزایی در دوران جوانی است.
وی ادامه داد: جشنواره جوان سرباز همه ساله به مناسبت میلاد با سعادت حضرت علی اکبر(ع) در میان نیروهای وظیفه کشور برگزار می شود، این جشنواره فرصت مناسبی برای توجه به ارزش ها، ظرفیت ها و توانمندی های سربازان وظیفه در نیروهای مسلح است.
3218/6003

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

نیروهای مسلح در کمال اقتدار به وظایف خود عمل می‌کنند

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح مازندران گفت: نیروهای مسلح انقلاب اسلامی در کمال اقتدار به وظایف خود عمل می‌کنند، اگر مجاهدت نیروهای ما نبود قطعا داعش حکومت خود را آغاز می‌کرد. به گزارش بلاغ، حجت الاسلام احمدرضا پورخاقان به مناسبت هفته قوه قضاییه در جمع خبرنگاران با اشاره به یاد و نام معمار قوه قضاییه آیت الله شهید بهشتی، اظهار کرد: با توجه به اهمیت نیروهای مسلح برای هر کشور، نیروی مسلح در کشور ما بنا بر فرموده امیرالمؤنان زینت آسایش و امنیت کشور محسوب می‌شود و جامعه مگر به واسطه نیروی مسلح قوام پیدا نمیکند، این نیروی مقتدر برخاسته از خود ملت بوده ک در کنار مردم، در سایه سار نظام اسلامی خادم است.

وی افزود: نیروهای مسلح انقلاب اسلامی در کمال اقتدار به وظایف خود عمل می‌کنند، نتیجه اش هم این است که باتوجه به بیداد کردن ناامنی در کشورهای همسایه و درگیری مسلمانان با هم، جمهوری اسلامی ایران نه تنها در اوج امنیت قرار دارد بلکه تأمین کننده امنیت کشورهایی چون عراق و سوریه است و این موضوع بر کسی پوشیده نیست که اگر مجاهدت نیروهای ما نبود قطعا داعش حکومت خود را آغاز می کرد، درصورتی که سرکوب شد و باقیمانده آن هم کادی از پیش نخواهند برد.

پورخاقان با اشاره به اینکه که پس از پیروزی انقلاب مأموریت دادسرای نظامی به‌صورت استانی شد، گفت: از استثنائات میتوان به دادسرای نظامی چالوش اشاره کرد که به دلیل طولانی شدن مسافت و ترافیک سنگین این ناحیه برای غرب مازندران راه اندازی شد، این در حالیست که حوزه قضایی عمومی در شهرستان‌ها و بخش‌ها شعب متعدد دارند.

این مسئول تصریح کرد: وقوع جرائم در بین نیروهای مسلح کشور بسیار پایین است و کمترین جرائم را در اصناف مختلف دارند، چنانچه در درونشان جرمی اتفاق بیفت رسیدگی می‌شود، حدود صلاحیت دادگاه نظامی بر طبق اصل ۱۷۲ قانون اساسی؛ رسیدگی به جرائم خاص و مربوط به وظایف وزارت اطلاعات است، علاوه بر آن بر اساس مجوزاتی که امام راحل و مقام رهبری صادر کردند و ماده ۵۹۷ آیین دادسری کیفری که در سال ۹۲ تصویب شد رسیدگی جرائم حین خدمت طبق دستورات اجرا می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: جرائم خاص نظامی شامل اعمالیست که مردم نمی‌توانند مرتکب شوند و درصورت ارتکاب نیروهای مسلح بر طبق قانون مربوط برخورد میشود، چنانچه در حین رسیدگی به یک جرم نظامی و انتظامی جرائم دیگری کشف شود در دادگاه و دادسراهای عمومی که داریم به آن رسیدگی می‌شود، به جرائم خاص نظامی و جرائم حین خدمت با اجازه مجمع تشحیص مسلحت نظام رسیدگی می‌کنیم.

پورخاقان با اعلام اینکه ما به جرائم ضدانقلابی رسیدگی نمی‌کنیم، گفت: در استان مازندران آمار پرونده‌های مربوط به نیروهای مسلح پایین است و علت کم حجم بودن نیروهای استان است که نظارت را بیشتر کرده و دیگری پیشگیری از وقوع جرم است که از سال ۷۶ تصویب و اجرایی شد، این مهمترین بحثیست که ما به دنبال تحققش هستیم، به معنای واقعی هیچ جرمی اتفاق نیفتد و پرونده قضایی تشکیل نشود چرا که اثرگذاری جرم نیروی مسلح در اذهان عمومی بسیار بالاست که برای پیشگیری از آن اقدام به برگزاری کلاسهای آموزشی کردیم.

رئیس سازمان قضایی نیروی مسلح استان مازندران بیان کرد: رسیدگی به جرائم در نیروهای مسلح بصورت محرمانه انجام می‌شود، مگر دادگاه‌هایی که رئیس تشخیص بدهد و چون ما با امنیت کشور سروکار داریم آمارها بسیار مهم است.

وی افزود: همکاری بین دستگاهی به نسبت بقیه یگان‌های متشکل در دستگاه های مهم بصورت نظارتی انجام می‌شود، طبق قانون در سال گذشته ما به جرائم آنها هم ما رسیدگی کرده و اطلاعات بین ما و دستگاه‌ها ردوبدل می‌شود.

پورخاقان با اشاره به اقداماتی برای پیشگیری جرائم نیروهای مسلح، اظهار کرد: برای کاهش جرائم در سایه سار بحث پیشگیری از وقوع جرم اقدام به برگزاری کلاس‌هایی شد که در سال ۹۷، ۹ هزار و ۲۹۸ نفر از نیروهای مسلح تحت آموزش پیشگیری از مسائل مختلف و جرائم قرار گرفتند که باعث شده نسبت به سال قبلش افزایش پرونده نداشته باشیم.

این مسئول یادآور شد: براساس فراخوان قانون کشور افرادی که بیش از هشت سال فرار خدمت داشتندبه شرط خرید خدمت عفو می‌گیرند، ولی در اواخر ۹۷ قانون جدیدی بیان نشد، و درپی آن ۳ و نیم درصد افزایش جرائم در این بخش را داشتیم و نسبت به پرونده‌های فرار ۱۵ درصد افزایش و در کل جرائم ۱۲ درصد کاهش جرم نسبت به سال ۹۶ داشتیم، ناگفته نماند که از سال ۷۶ با شروع پیشگیری در نیروهای مسلح کاهش چشمگیری در خصوص پرونده داشتیم، در سال گذشته هم بالغ بر ۲۶ درصد کاهش موجودی پرونده داشتیم که موفقیت خوبی بوده است.

وی در خصوص بومی شدن تخلفات نیروهای مسلح گفت: نیروهایی که ارتباط مستقیم با مردم دارند بیشتر مرتکب تخلف میشوند، طبیعی تست که افرادی سواستفاده کرده و آسیب پذیری بالا بر ود و آمار افزایش پیدا کند، همچنین چون استان مازنداران یک استان توریست پذیر است، افزایش جمعیت در اواخر هفته و افزایش به اندازه پنج میلیون نفر در ایام نوروز موجب افزایش تخلفات راهنمایی و رانندگی و جرائم می‌شود.

پور خاقان با اشاره به اینکه شکایات کمی در مورد نیروهای رشوه‌بگیر داریم، گفت: افرادی که به نیروها رشوه می‌دهند به دلیل فرار از تخلفات مأمورین رشوه بگیر را معرفی نمی‌کنند، ما در این باره طرح بازرسی از مأمورین را داریم و برای رشوه بگیران جرائم تعیین کردیم، زیر صد هزار تومان به یک تا پنج سال حبس و تنزیل درجه و درصورتی که بالای یک میلیون تومان رشوه بگیرد به سه الی۱۵ سال حبس و اخراج محکوم می‌شود.

انتهای پیام/

از ماجرای "راننده اسنپ" تا "درگیری پلیس با دختر جوان"؛ چرا عده‌ای تند با مردم برخورد می‎کنند؟

از ماجرای "راننده اسنپ" تا "درگیری پلیس با دختر جوان"؛ چرا عده‌ای اینگونه تند با مردم برخورد می‎کنند؟

اطفای حریق در بیمارستان بعثت

کلیدواژه: اجتماعي تجديد ميثاق كاركنان مسلح حرم مطهر امام خميني ره

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۳۷۴۳۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • پهپاد آمریکایی با هماهنگی نیروهای مسلح سرنگون شد
 • جزییات حداقل و حداکثر حقوق سربازان
 • جزئیات حداقل و حداکثر حقوق سربازان تشریح شد
 • جزئیات حداقل و حداکثر حقوق سربازان
 • کمترین و بیشترین میزان حقوق سربازان با توجه به شرایط خدمت + جزئیات
 • حداقل و حداکثر حقوق سربازان چقدر است؟
 • تشریح حداقل و حداکثر حقوق سربازان
 • جزئیات حداقل و حداکثر حقوق سربازان از زبان سردار کمالی
 • جزئیات حداقل و حداکثر حقوق سربازان با درنظر گرفتن شرایط خدمت
 • کارکنان دولت خانه دار می شوند
 • تجدید بیعت رئیس حوزه قضایی بشاریات با شهدا
 • کلاس مهارت افزایی ویژه سربازان ناحیه
 • کارکنان و بازنشستگان نیرو‌های مسلح طی ۱۵ سال خانه‌دار می‌شوند
 • آرای صادره از دادگاه بدوی در مورد اموال نامشروع مسئولان تا ۲۰ روز قابل تجدید نظر است
 • پنج شنبه، مراسم تجديد ميثاق با 150 شهيد گمنام از مقابل دانشگاه تهران آغاز مي شود
 • فرار از خدمت سربازان؛ بیشترین جرم در سازمان قضایی
 • مأموریت‌های ۵ گانه انقلاب اسلامی | بی ارادگی آمریکا در برابر ایران
 • سالانه حدود ۴۰۰ هزار نفر نیروی وظیفه وارد نیروهای مسلح می‌شوند/ انقلاب‌های بزرگ با آرمان‌های جهانی، همواره دشمنان جهانی دارند
 • افشای اسراری از حقوق، تعداد و ماموریت‌های سربازان سودانی در یمن