به گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، امین رستم‌زاده، سرپرست جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی، عصر امروز، ۲۶ فروردین ماه، در جلسه هماهنگی مرحله استانی هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران گفت: ثبت‌نام از گروه‌های دانشجویی این دوره از مسابقات از نیمه دوم فروردین ماه ۹۸ آغاز شده و تا ۵ اردیبهشت ۹۸ ادامه خواهد داشت.
وی افزود: دانشجویان دانشگاه‌های سراسری، پیام‌نور، آزاد و غیرانتفاعی می‌توانند با تشکیل تیم‌های چهارنفره نسبت به ثبت‌نام و شرکت در مسابقات اقدام نمایند، این مسابقات به‌همت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی استان و به منظور برگزاری مناظره‌هایی با هدف التزام به اخلاق علمی، پرهیز از ورود به نزاع‌های غیرعلمی در میان نسل جوان و نخبه کشور با اهتمام به‌روزآمدی و کارآمدی مباحث اجرا می‌شود.
وی گفت: این مسابقات با همكاری دانشگاه‌های اروميه و آزاد، پیام‌نور، فنی‌وحرفه‌ای، فرهنگیان، علمی‌کاربردی و مشارکت شورای عالی انقلاب فرهنگی، سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی، معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: برنامه‌های جهاد دانشگاهی در همه حوزه‌ها با مبنای نیاز جامعه و دانشگاه خلق می‌شود و راهبردهای اجرایی به‌گونه‌ای طراحی می‌شود که مخاطبان بعد از بهره‌مندی، ضمن اینکه بطور ملموس خودارتقایی را در آن می‌بینند، جامعه نیز در بلندمدت از برکات آن بهره می‌برد که مناظره از جمله چنین برنامه‌های جهاد دانشگاهی است.
رستم‌زاده گفت: مسابقات در سطح دانشگاهی بصورت داخلی و در سطح استانی بصورت نموداری حذفی در دانشگاه اروميه و در سطح منطقه‌ای و کشوری نیز در مهر و آذر سال‌ جاری در دانشگاه‌های تهران برگزار خواهد شد و تيم‌های برنده فيناليست دانشگاه‌های استان به مسابقات منطقه‌ای و سپس در صورت موفقيت به مرحله کشوری راه خواهد يافت.
وی گفت: هر مناظره حداقل از ۳ نفر متخصص و هيات علمی دانشگاه به‌عنوان داوری كه هيچگونه اظهارنظر شفاهی در حين مسابقات نمی‌كنند و يك نفر رئيس جلسه و نيز با حضور عضو ۴ نفره تيمی دانشجويی و سرپرستی يك نفر هيات علمی هر تيم برگزار می‌شود.
وی افزود: طی مصوبه شورای هماهنگی فعاليت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌های كشور مقرر شده تا ۵ سال جهاد دانشگاهی بعنوان مبدع و متولی این مسابقات پروتکل اجرایی این مسابقات را با مشارکت دانشگاه‌ها و نهادها در سطح دانشگاههای کشور برگزار کند.
رستم‌زاده با اشاره به اهداف برگزاری این رویداد دانشگاهی فرهنگی گفت: غنابخشی به اندیشه و صیقل جوهری آن برای شکافتن صورت مساله و دست‌یابی به سیرت موضوعات از جمله اهداف مسابقات ملی مناظره برای دانشجویان دانشگاههای استان از سوی جهاد دانشگاهی است.
وی با اشاره به معنای لغوی مناظره گفت: مناظره در لغت به معنای نظر انداختن در موضوع مشخص از سوی طرفین و بحث با همدیگر درباره جوهر و حقیقت موضوع که طرفین دیالوگی را با استناد و استدلال و ارائه برهان پیش می‌برند بوده و بستر رشد فکری و ذهنی مردم جامعه با نهادینه و توسعه فرهنگ تفکر عمیق در جامعه مهیا می‌شود و مناظره اصولی و غیر غرض‌ورزانه بهترین وسیله تحقق این مهم و بصیرت‌بخشی و فهوابخشی ذهنی مردمان یک جامعه است.
این پژوهشگر حقوق دانشگاه گفت: مردم یک جامعه هر چقدر از عمق فکری کمتر برخوردار باشند، تحت‌تاثیر صورت موضوعات سیرت و چشم‌انداز واقعی‌تر و جوهری‌تر را به باد فراموشی در لحظه تصمیم‌گیری و تحلیل می‌سپارند و این عدم سیرت‌بینی و نداشتن بصیرت رخنه‌گاه اصلی نفوذ یاس و ناامیدی و نداشتن چشم‌انداز واقعی است، لذا در بستر ابزارهایی همانند مناظره فرهنگ تفکر عمیق و سیرت‌بینی در اندیشه مردم یک جامعه نهادینه می‌شود.
وی با اشاره سخنان مقام معظم رهبری در خصوص مناظره اظهار کرد: معظم له در بیانات خود بر اینکه نباید از مناظره گریخت و نقد و انتقاد را به کالای قاچاق و یا امری تشریفاتی تبدیل کرد، اشاره کرده‌اند که این مساله نشان از اهمیت ریشه‌ای نقد و مناظره در بیانات رهبر معظم انقلاب است و ما نیز باید با ترویج فرهنگ نقد، مناظره و گفتگو از دانشگاه و ترویج آن به بطن دانشگاه، گام‌های موثری در اعتلای فرهنگ نقد و گفتگو در جامعه برداریم.
وی با تاکید به اینکه اکثر مشکلات و تضادهای جامعه در هر سطح و طبقه اجتماعی ریشه در فقدان تحمل نقد و نبود فرهنگ مناظره می‌باشد، اظهار کرد: با گفتگو و بحث و بررسی پیرامون مساله بوجود‌ آمده بین طرفین درگیر، شفافیت در کنح مسایل پیش می‌آید که زمینه‌ای برای رشد جامعه فراهم می‌آورد.
رستم‌زاده گفت:حتی در قرآن کریم نیز به شیوه جدل و بحث را در صورتی‌که به بهترین شکل باشد، تایید کرده و در آیه 125 سوره نحل شیوه تربیتی دعوت پیامبر اکرم (ص) را بر مبنای جدل و مناظره قرار داده است.
در ادامه معاونان و مدیران فرهنگی دانشگاه‌ها به بیان نکته نظرات پیرامون برگزاری هر چه کیفی‌تر این دوره از مسابقات ملی مناظره دانشجویی در استان پرداختند.
دانشجویان علاقمند جهت ثبت‌نام و یا کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به دفتر معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی به آدرس ارومیه، خیابان شهید بهشتی، انتهای کوی منصور افشار، ساختمان جهاد دانشگاهی مراجعه و یا با شماره 33444070 تماس حاصل نمایند.
انتهای پیام

منبع: ایکنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

400 هکتار به سطح گلخانه های آذربایجان غربی افزوده می شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از توسعه گلخانه های استان در سطح 400 هکتار خبرداد.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی رسول جلیلی در  جلسه کمیته استانی هماهنگی اجرای نظام صدور پروانه واحدهای گلخانه ای و پرورش قارچ خوراکی در استان در سال جاری اظهار کرد: در حال حاضر  ۹ شهرک کشاورزی در استان وجود دارد که شامل ، ۸ شهرک گلخانه ای در سطح ۴۷۷ هکتار و یک شهرک شیلاتی در سطح ۳.۲ هکتار است.

 جلیلی افزود: تاکنون از مجموع ۵۴۴ واحد گلخانه ای در استان ، به تعداد ۲۱۲ واحد گلخانه ای در سطح ۱۲۰ هکتار و ۲۲ واحد شیلاتی در سطح ۳.۲ هکتار به متقاضیان واگذار شده است و روند واگذاری نیز  در قالب فراخوان به سرمایه گذاران همچنان ادامه دارد.

وی اضافه کرد: در سال جاری توسعه واحدهای گلخانه ای در سطح ۴۰۰ هکتار در دستور کار سازمان داریم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ادامه داد: یک فضای جدیدی در حوزه توسعه تولید در محیط های کنترل شده در بخش کشاورزی فراهم شده است که می توان با حمایت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی در این زمینه ، از این فرصت به وجود آمده در جهت ارتقای رونق تولید در بخش کشاورزی و همزمان رونق اقتصادی استان استفاده کرد.

وی خاطر نشان کرد: در راستای توسعه شهرک های کشاورزی در استان ، در حال حاضر ۵۸۲ هکتار از عرصه های ملی واقع در محدوده منطقه آزاد ماکو و شهرهای شمالی استان برای ایجاد واحدهای گلخانه ای شناسایی و امکان سنجی شده است که با تکمیل و اماده سازی زیر ساختهای این واحدها به متقاصیان و سرمایه گذاران در این زمینه واگذار می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی تاکید کرد: از سرمایه گذاران در زمینه کشت های متراکم گلخانه ای با اعطای کمک های فنی اعتباری و مشوق های صادراتی حمایت می کنیم.

وی بیان کرد: ارتقای راندمان  تولید در واحد سطح به اندازه 10 برابر کشت در فضای آزاد ،تولید بیش از یک محصول در سال،  افزایش کیفیت و هزینه محصول تولیدی بدلیل کنترل دقیق آفات و بیماری ها با روش های کنترل بیولوژیکی و کاهش مصرف سموم ،صرفه جویی در مصرف آب و همچنین ایجاد فرصت های شغلی مناسب برای جوانان و دانش آموختگان بخش کشاورزی را از مزایای استفاده از کشت های متراکم گلخانه ای است.


انتهای پیام انتهای پیام

واعظی: همه حقوق‌ها افزایش می‌یابند| گرانی بنزین نهایی نشده| سخنگوی دولت نیستم اما تلاش می‌کنم هفته‌ای یکبار پاسخ رسانه‌ها را بدهم| انتقاد از اظهارات سعید قاسمی| روحانی به خوزستان و لرستان سفر می‌کند

روحانی: مجوزهای ساخت در جوار یا داخل رودخانه‌ها کار غلطی بود|دولت اجاره مسکن آسیب‌دیدگان را خواهد پرداخت| ۴۸۰ میلیارد متر مکعب آب وارد سرزمین ما شده است

سقوط وحشتناک کودک ۵ ماهه از ساختمان ۵ طبقه

کلیدواژه: خبرگزاری بین المللی قرآن دانشجویان جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی جهاد دانشگاهی دانشگاه

منبع این خبر، وبسایت iqna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۳۵۹۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تیم های فوتسال دانشجویان راهی بلژیک می شوند
 • اشتغال پذیری معیار مهمی در انتخاب دانشگاه است
 • هشتمین انفجار در سریلانکا/ شمار کشته‌ها به حدود ۲۰۰ تن رسید
 • هشتمین انفجار در سریلانکا
 • دمای هوای آذربایجان غربی 6 تا 8 درجه کاهش می یابد
 • آذربایجان غربی همچنان خط مقدم مبارزه با دشمنان نظام اسلامی است
 • جزئیات برگزاری جشنواره پایان‌نامه‌های برتر ایران
 • 102اثر از آذربایجان غربی به جشنواره رسانه های کُردی ارسال شد
 • برگزاری اولین المپیاد ورزشی خاص در دانشگاه آزاد/ برترین‌ها به لیگ‌های برتر می‌روند
 • شادی مردم آذربایجان غربی در سالروز میلاد مهدی موعود (عج)
 • یوونتوس برای هشتمین بار متوالی، قهرمان سری آ شد (گرافیکی اختصاصی)
 • هشدار سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی برای کاهش خطر سرمازدگی
 • حل مشکل بیکاری آذربایجان غربی در گرو مهارت آموزی فارع التحصیلان دانشگاهی است
 • آغاز رقابت 32 تیم در مسابقه مناظره دانشجویی استان زنجان
 • 16 تیم به مرحله یک‌هشتم نهایی مناظرات دانشجویی زنجان راه یافتند
 • گروه‌های جهادی دانشگاه آزاد اسلامی مناطق سیل‌زده را بهتر از قبل می‌سازند
 • برپایی هفته‌ی آموزش و پژوهش در جشنواره تئاتر دانشگاهی ایران
 • پوتین محور مناظره نامزدهای انتخابات اوکراین
 • عکس/ مناظره نامزدهای انتخاباتی در استادیوم