مدیریت کمیته امداد تربت‌جام از رشد 187درصدی کمک های مردمی این شهرستان در سال 1397 خبر داد.

شیرمحمد شاکر برآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار  ایلنا در تربت‌جام اظهارداشت: با گذشت چهل سال از ایجاد کمیته امداد امام خمینی(ره) و با هدف توانمندسازی مددجویان توانسته به‌خوبی در شهرستان در  رفع محرومیت گام بردارد طوری‌که سال‌جاری با ایجاد 237 طرح اشتغالزایی و طی 5 سال اخیر  با یک‌هزار  و 100 شغل  نقش به سزایی در اقتصاد مقاومتی ایفا کند.

وی با تأکید بر اینکه اعتماد مردم به کمیته‌امداد با همکاری رسانه بیشتر شده، گفت: انتشار صحیح اخبار همراه با شفاف‌سازی باعث شد مردم به کمیته امداد نزدیک‌تر شود و کمیته با رویکرد خدمت به مردم تاکنون موفقیت‌های خوبی حاصل کرده که بزرگترین موفقیت این نهاد «اعتماد مردمی» است و توانسته‌ایم به 11 درصد از جمعیت 300 هزار  نفری تربت‌جام خدمات متعدد پزشکی، فرهنگی و اقتصادی انجام دهیم که برای خانواده کمیته‌امداد و پرسنل یک توفیق الهی است و هدف اصلی ما در کمیته امداد افزایش اعتماد عمومی مردم نسبت به این نهاد انقلابی است و اگر مردم به ما اعتماد کنند مشکلات اساسی در کمیته امداد نخواهیم داشت.

مدیریت کمیته امداد شهرستان تربت‌جام با اشاره به اینکه مسکن مناسب در توانمندشدن خانواده‌های تحت حمایت تاثیر به‌سزایی دارد، افزود : از ابتدای سال تاکنون 75 واحد مسکونی  برای خانواده ایتام این نهاد با کمک خیرین و نیکوکاران ساخته و تحویل شد و این واحدهای مسکونی در سال  97 با حضور مسئولین اجرائی شهرستان ، بخش‌های  مرکزی، بالاجام، پایین جام، بوژگان و خیرین افتتاح و به خانواده ایتام تحت پوشش اهدا شد.

شیرمحمد شاکربرآبادی با بیان اینکه تلاش کمیته امداد در برنامه ششم رفع نیاز انباشته مسکن مددجویی است، اظهار داشت: به 100 نفر از  خانواده‌های مددجو  کمیته امداد تربت‌جام  که مستاجر هستند 15میلیون تومان تسهیلات 4 درصد و با باز پرداخت 60 ماه انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه خدمت رسانی به نیازمندان یک وظیفه عمومی است و کمیته امداد به عنوان واسطه بین اغنیاء و مستمندان است، افزود : همه ما در کمیته امداد مسئولیت خطیر و سنگینی بر عهده دارند و امانت دار مردم هستند و کار امداد مدد به احیای زندگی انسان‌های محروم با حفظ کرامت انسانی آنهاست و اگر امدادگران به موقع به داد مستمندان نرسند از پا خواهند افتاد.

مدیر کمیته امداد تربت‌جام با اشاره به خدمات ارائه شده به محرومین شهرستان و بخش‌های تابعه در سال‌های اخیر گفت: پرداخت 26 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزا، ایجاد طرح‌های اشتغالزایی در سال‌جاری در طرح‌های انرژی خورشیدی، مرغ‌های بومی و بوقلمون برای اولین بار در شهرستان بخشی از اهداف ما برای توانمند سازی مددجویان کمیته امداد خواهد بود، اگرچه یکی از رسالت‌های خطیر و با اهمیت کمیته امداد رسیدگی به وضعیت مالی و معیشتی خانواده‌ها است  اما این باور وجود دارد  که یکی از مهترین ریشه‌های استضعاف ناشی از فقر فرهنگی بوده و تا زمانی‌که به‌صورت زیر بنایی و بنیانی به آن پرداخته نشود خودکفایی واقعی صورت نخواهد گرفت.

وی اظهار داشت: در حال حاضر 12هزار و 700خانوار تحت پوشش کمیته امداد تربت‌جام هستند که درسال 97 از این تعداد 13درصد خروجی و فقط 7درصد ورودی به کمیته امداد بوده که از این تعداد 5 درصد منجر به توانمند سازی مددجویان کمیته امداد شده است.

مدیریت کمیته امداد تربت‌جام به کمک‌های مردمی به سیل‌زدگان اخیر اشاره کرد و گفت: تا کنون 45 میلیون تومان کمک نقدی و 600 میلیون تومان اقلام غذایی و مصرفی به استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان ارسال شده و بزودی سه محموله دیگر با همکاری مرکز نیکوکاری«ژنده پیل» به خوزستان ارسال خواهد شد و تاکنون تربت‌جام رتبه اول کمک‌های مردمی به سیل‌زدگان اخیر در استان خراسان رضوی را دارد.

انتهای پیام

منبع: جماران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

کمک ۱۲۰ میلیارد تومانی مردم به کمیته امداد/اختصاص وام قرض‌الحسنه به مددجویان کمیته امداد

به گزارش خبرنگار ایلنا، پرویز فتاح، رییس کمیته امداد در پیش‌خطبه نماز جمعه این هفته تهران گفت: در سال ۹۷ به لطف خدا کمک دولت و مجلس و همه مردم به همه تعهدات‌مان عمل کردیم. مردم در سال ۹۷ با همه سختی‌ها ۳۵ درصد بیشتر از سال ۹۶ به کمیته امداد کمک کردند.

وی با اشاره به وقوع سیل در ابتدای سال ۹۸ ادامه داد: از ابتدای وقوع سیل همه کارکنان در کمیته امداد امام خمینی در آماده باش کامل بودند و مرخصی‌ها لغو شد و همه شبانه‌روز در خدمت مردم آسیب دیده بودیم و سعی کردیم به وظایف مان عمل کنیم و از همه امدادگران که با کاری جهادی کار کردند تشکر می‌کنم.

رییس کمیته امداد امام خمینی خاطرنشان کرد: در ابتدا به شناسایی خسارت جامعه هدف پرداختیم همچنین بسته حمایتی و غذایی به همه خانوارهای جامعه هدف تحویل داده شده است. ۳۰ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد در مناطق آسیب دیده از سیل هستند که در سیل اخیر به  ۱۰ هزار واحد مسکونی آسیب جدی وارد شده است و باید دوباره احداث شوند همچنین ۲۰ هزار واحد مسکونی نیز دچار خسارت شده ‌اند که نیازمند تعمیرات اساسی و تامین لوازم خانگی هستند.

وی با بیان اینکه تمام خریدهایی که کمیته امداد درخصوص لوازم خانگی برای جامعه هدف انجام داده است از کالای ایرانی برای کمک به تولیدملی در کشور بوده است، گفت: مقرر شده ستاد اجرایی فرمان امام در استان‌های شمالی و لرستان ۳ هزار بسته لوازم خانگی و فرش توزیع کنند. همچنین از طریق بنیاد مستعضفان ۲ هزار تخته فرش ماشینی تحویل جامعه هدف شده است.

رییس کمیته امداد امام خمینی با بیان اینکه شاهد افزایش اعتماد عمومی هستیم، تصریح کرد: کار اصلی ما بعد از این است و باید هر چه سریعتر اقدامات لازم در خصوص احداث و ترمیم خانه‌ها انجام شود که در این زمینه نیز نیازمند کمک مردم هستیم و بر اساس برآوردهایی که صورت گرفته برای احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی به ۶۰۰ هزار میلیارد تومان هزینه و برای بازسازی ۲۰ هزار خانه نیز به  ۲۰۰ هزار میلیارد تومان همچنین برای تعمیرات لوازم خانگی و جبران خسارات به ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه نیاز داریم که در مجموعه به هزار میلیارد کمک نیاز داریم.

فتاح با بیان اینکه توزیع بسته غذایی انجام شده در سه هفته ابتدایی انجام شده است، گفت: ما تخمین می‌زدیم که نزدیک به ۴۰ هزار خانوار آسیب دیده در این مناطق حضور داشته باشند که بعد متوجه شدیم ۳۰ هزار خانوار در این مناطق جامعه هدف ما هستند. مستمری و حقوق این خانوارها دو برابر شده و در حدود ۲۳ میلیارد تومان در این خصوص هزینه کردیم همچنین ۱۸ میلیارد تومان برای لوازم خانگی و ۶ میلیارد تومان کمک ضروری در اختیار جامعه هدف در این مناطق قرار دادیم.

وی با بیان اینکه ۳۶ هزار سهمیه جدید به استان‌های آسیب دیده اختصاص داده شد، خاطرنشان کرد: از دولت و مجلس تقاضا کردیم تا بتوانیم  ۵۰۰ هزار خانوار جدید را در این مناطق تحت پوشش بگیریم همچنین ۱۰ هزار تخته پتو از یزد و ۲ هزار تخته فرش و  ۳ هزار دستگاه یخچال برای مردم آسیب دیده در این مناطق خریداری کردیم. خوشبختانه همه خانوارها تحت پوشش کمیته امداد در این مناطق بیمه حوادث هستند و غرامت بیمه را برای این خانوارها دریافت خواهیم کرد همچنین به استان‌های آسیب دیده نیز وام قرض‌الحسنه از صندوق امداد ولایت اختصاص دادیم این وام قرض الحسنه و با سود صفر درصد است و برای غیر مددجو هم پرداخت می‌شود.

ادامه دارد...

حذف صفرهای پول ملی کلید خورد

تصاویر| حاشیه‎های جنجالی باخت تراکتورسازی

(تصاویر) درگیری در تبریز پس از باخت تراکتورسازی

کلیدواژه: 40 سالگی انقلاب بودجه 98 سیل 98 اقتصاد مقاومتی تربت جام فقر کمک های مردمی کمیته امداد 40 سالگی انقلاب بودجه 98 سیل 98 امام خمینی س سید مصطفی خمینی سید احمد خمینی سید حسن خمینی انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۳۸۵۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • هر هفته یک کاروان کمکهای مردمی به مناطق سیلزده ارسال می شود
 • ۲۵۰ واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد گنبدکاووس بر اثر سیل خسارت دید
 • دومین محموله کمک های مردمی تربت حیدریه به مناطق سیل زده ارسال شد
 • کمکهای مردم تربت حیدریه به مناطق سیل زده ارسال شد
 • کمیته امداد قزوین 25 میلیارد ریال به سیل زدگان کمک کرد
 • پرداخت 6 میلیارد تومان کمک مردمی از طریق مراکز نیکوکاری همدان
 • مدیرکل کمیته امداد:کمک های مردم خراسان شمالی 23درصد رشد یافت
 • محموله کمک های مردمی کمیته امداد میاندوآب به سیل زدگان ارسال شد
 • درخواست رئیس کمیته امداد درباره سیل‌ زدگان
 • فتاح خبر داد: کمک ۱۲۰ میلیارد تومانی مردم به کمیته امداد
 • ۱۰ هزار خانه تا پایان سال برای سیل‌زدگان می‌سازیم/ همه خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد بیمه حوادث شده‌اند
 • فتاح: هنوز وام و کمک بلاعوض به هموطنان سیل زده پرداخت نشده است
 • انقلاب با سپاه و بسیج معنا پیدا می کند/خدمت‌رسانی به مناطق سیل‌زده باید ادامه داشته باشد/ نقش بارز سربازان گمنام امام زمان(عج) در تامین امنیت/ ارتش و سپاه در کنار یکدیگر به مردم خدمت رسانی می کنند
 • 10هزار واحد مسکونی تا پایان سال برای سیل زدگان ساخته خواهد شد/ تا دیروز 120 میلیارد کمک های مردمی جمع آوری شد
 • 30 هزار خانواده کمیته امدادی در سیل آسیب دیدند/ دولت وام بلاعوض سیل زدگان را سریع پرداخت کند
 • جمع آوری 120 میلیارد تومان کمک های مردمی به سیل‌زدگان توسط کمیته امداد
 • رییس کمیته امداد امام (ره):۱۲۰ میلیارد تومان کمک‌های مردمی به سیل زدگان جمع آوری شد
 • مردم۱۲۰ میلیارد تومان به کمیته امداد برای یاری به سیل زدگان کمک کردند/درخواست کمیته امداد برای تحت پوشش ۵۰۰ هزار خانواده آسیب دیده
 • بسیج خواهران تربت‌جام با گشایش نمایشگاه «فرهنگی و اقتصادی» به کمک سیل‌زدگان شتافت