به گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌ گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، در کنار نسل جدید سفینه‌های فضایی با موشک‌های قدرتمند برای سفر به فضا، کارشناسان دگرگونی‌هایی در ساخت هواپیما‌ ایجاد کرده اند تا بتوانند به سفر‌های طولانی، حمل بار به میزان زیاد و اوج گرفتن تا ارتفاع بسیاربالا تا لبه جو کره زمین دست پیدا کنند.   این هواپیما‌ها در کنار قابلیت‌های ویژه خود دارای طراحی‌های منحصربه فرد و متفاوت از شکل سنتی هواپیما‌های باری و مسافربری هستند.   از جمله شرکت‌های پیشرو درزمینه ساخت نسل جدید هواپیما‌ها می‌توان ویرجین گالاکتیک و Stratolaunch Systems را نام برد.   شرکت ویرجین گالاکتیک درنظر دارد به انجام صنعت توریستم فضایی بپردازد و به وسیله هواپیمای خود مسافران را به لبه فضا ببرد.  
به تازگی ویرجین گالاکتیک هواپیمای خود با نام Unity را در کویر موجاوه در کالیفرنیا مورد آزمایش قرارداده است. با انجام موفق این آزمایش مقام‌های ویرجین گالاکتیک اعلام کرده اند به زودی اولین پرواز حاوی مسافران توریستی با این هواپیما به لبه فضا انجام خواهد شد.   بسیاری از مسافران از سال‌ها پیش، بلیت مخصوص سفر به فضا را پیش خرید کرده اند. ویرجین گالاکتیک دریکی از آزمایش‌های هواپیمای خود در سال ۲۰۱۴ دچار مشکل شد و درنتیجه آن هواپیما با زمین برخورد و یکی از خلبان‌ها کشته شد.  
به گفته مقام‌های ویرجین گالاکتیک، بیش از ۶۰۰ نفر از ۵۸ کشور برای یک پرواز ۹۰ دقیقه‌ای به این شرکت ۲۵۰۰۰۰ دلار پول پرداخت کرده اند و قراراست بین داوطلبان قرعه کشی انجام شود تا صد فرد برنده دراولین پرواز مشخص شوند.   ریچارد برانسون مالک ویرجین گالاکتیک اعلام کرده است خود او به همراه اعضای خانواده اش در اولین پرواز حضور خواهند داشت و از نام بردن اسم مسافران خودداری کرده است، اما بیشتر آن‌ها افراد وشخصیت‌های مشهور سینمایی در دنیا هستند.  
بیشتر مسافران از سال‌ها پیش بلیت خود را خریداری کرده اند و پرواز با هواپیمای ویرجین گالاکتیک به دلیل‌های مختلف تاکنون به تعویق افتاده که کارشناسان موارد مختلفی از جمله رفع مشکل‌های فنی و نیاز به آزمایش‌های فراوان را از جمله این دلایل دانسته اند.   از جمله دیگر شرکت‌های پیشتاز درزمینه صنعت توریستم فضایی، بلو اوریجین است که به وسیله جف بزوس مالک سایت خرید اینترنتی آمازون اداره می‌شود.   شرکت هواپیماسازی پیشتاز دیگری که به ویژه به نوآوری درطراحی هواپیما و ابداع هواپیمای دوقلو پرداخته شرکت Stratolaunch Systems است.   هواپیمای سفید ساخت این شرکت به نام Roc، طولی برابر با یک زمین فوتبال آمریکایی دارد و به وسیله شش موتور که بر بدنه هواپیمای دوقلو نصب شده می‌تواند به پرواز تا حدود دو ساعت بپردازد.   کارشناسان این هواپیما را بزرگ‌ترین هواپیمای جهان نامیده اند. مالک شرکت Stratolaunch Systems، پل آلن بود که درسال گذشته میلادی به دلیل ابتلا به سرطان درگذشت و اولین پرواز هواپیمای ساخت شرکتش را ندید.   پرواز این هواپیما مانند هواپیمای ساخت شرکت ویرجین گالاکتیک در صحرای موجاوه درکالیفرنیا درتاریخ ۱۳ آپریل سال جاری انجام شده است.   هدف کارشناسان از ساخت این هواپیمای غول پیکر، حمل و نقل و جابه جایی تعداد زیادی مسافر و محموله‌های باری است، همچنین می‌توان از آن برای سفر‌های توریستی به لبه فضا و حتی انتقال محموله‌های حاوی تجهیزات به فضا و پایگاه‌های فضایی درآینده استفاده کرد.  
در پرواز آزمایشی که چند روز پیش هواپیما با سرعت ۳۰۴.۱ کیلومتر برساعت درارتفاع ۱۷۰۰۰ پایی به پرواز درآمد و قابلیت و عملکرد‌های مختلف آن مورد بررسی قرارگرفت.   از جمله دیگر هدف‌های شرکت Stratolaunch Systems حمل ماهواره‌های کوچک و رها سازی آن‌ها درمدار کره زمین است.   مقام‌های شرکت Stratolaunch Systems اعلام کرده اند قصد دارند اولین ماهواره را به وسیله هواپیمای خود درسال ۲۰۲۰ درمدار کره زمین جای دهند.   به گفته متخصصان درساخت این هواپیما از پیشرفته‌ترین فناوری‌ها استفاده شده است.   منبع: trtworld   انتهای پیام/ ساخت هواپیما‌های نسل جدید با قابلیت سفر به فضا

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

جوانان نسل جدید، مخاطب خاص عصر انتظار

خبرگزاری مهر: گروه جامعه- ساناز باقری‌راد: آنقدر شلوغ است که حتی به سختی می‌توانم یک فضای خالی برای عکس گرفتن پیدا کنم. انگار همه کار و بارشان را رها کرده و امروز به اینجا آمده اند. تصور می‌کردم خلوت است، آمده بودم تا در گوشه حیاط جمکران آرام شوم. اما صدای جوانان و نوجوانان فضا را پر کرده است.

قدیم‌تر ها که به جمکران می‌آمدم بیشتر چند فرد سالخورده که در گوشه‌ای دست به دعا برداشته بودند را می‌دیدم و خبری از این میزان حضور جوانان نبود؛ این سال‌ها حجم علاقه مردم برای پرفروغ تر کردن سه شنبه‌های مسجد جمکران کاملاً مشهود است.

انگار که سال‌ها است در زیر کاشی این حیاط حسی عجیب برای روشن کردن شعله عشق به آخرین موعود خدا خوابیده بوده و حالا چند سالی است که این عشق بیش از هر زمانی در تاریخ در دل‌های مردم روشن شده است. البته حس عجیب تازه بیدار شده در جوانان زنده‌تر از دیگران است و رنگ و بوی دیگری دارد.

این را از تکاپوی این روزهای پسران و دختران جوان شهر برای پاشیدن عطر نیمه شعبان به چهره شهر دریافته‌ام. این را از گل‌ها و شربت‌هایی که سه شنبه‌ها در خیابان‌های شهر به دستم می‌دهند و نام مهدی صاحب‌الزمان نیز روی آن خودنمایی می‌کند، فهمیده‌ام.

فهمیده‌ام که این سال‌ها افقی به نام مهدویت بیش از هر دهه‌ای در ایران مخاطب دارد و اتفاقاً جوانان مخاطب خاص عصر انتظار هستند.

جوانانی که شاید ظاهرشان به قول معروف به خدا و پیغمبر نخورد اما اتفاق عجیب سال‌های اخیر در وجود همین آدم‌ها رخ داده است. جوانانی که هوای عشق به دوازدهمین امام شیعیان، به طرز عجیبی در وجودشان رخنه کرده و سه شنبه و جمعه‌ها ماشین‌هایشان در ورودی مسجد جمکران صف می‌کشد. یا همان جوان‌ها و نوجوان‌هایی که کم کم صدای سه شنبه‌های مهدوی را به گوش تمام کوچه پس کوچه‌های شهر رساندند و هر هفته حتی با یک شاخه گل، ارادت خود به فرزند حضرت زهرا (س) را نشان می‌دهند.

اینها همان جوانان دهه ۶۰، ۷۰ و حتی ۸۰ اند که شاید برخی راه و رسمشان را قبول نداشته باشند اما باید گفت آن‌ها منتظرترین نسل روزگارند و تکاپوی انتظار میان آنها بیش از هر زمانی در تاریخ است.

پویش‌های مهدوی و منتظران متولدین دهه‌های اخیر در فضای حقیقی و مجازی گواه گسترش بیش از پیش انتظار برای آخرین منجی عالم بشریت است.

این روزها در صفحه‌های اغلب جوانان در فضای مجازی، نام و نشانی از انتظار حتی در قالب یک پست و چندین بیت شعر دیده می‌شود. برخی از همین جوانان فعال در شبکه‌های اجتماعی نیز صفحه خود را به طور کامل به تبلیغ برای ظهور و مهدویت اختصاص داده اند. با گشتی در این فضا نیز هشتگ هایی دیده می‌شود. هشتگ هایی همچون «سرباز مهدی»، «منتظران موعود» و هزاران لفظ دیگر که توسط جوان‌ترین های کشور به راه افتاده و جست و جوی آن‌ها بیش از یک دقیقه وقت نمی‌برد و حضور گسترده و مشتاقانه نوجوانان و جوانان در فضای مجازی را برای جمع کردن یاران مهدی نشان می‌دهد.

شور و شوق انتظاری که این روزها در میان نسل جوان برای ظهور آخرین امام شیعیان وجود دارد، نشان می‌دهد یاران مهدی فاطمه (س) از میان همین افراد خواهند بود. این نسیم انتظاری که به مشام جوانان کشور رسیده، مردمان این نسل را متفاوت‌تر از دیگران کرده اما شاید درک این تفاوت نیاز به تغییر دیدگاهمان نسبت به آن‌ها داشته باشد.

تنها کافی است این نسل را باور کنیم چرا که حتی رهبر معظم انقلاب نیز امیدها و سازندگان آینده کشور، انقلاب و عصر ظهور منجی عالم را در جوانان نسل امروز دیده اند.

کد خبر 4596112

روحانی: مجوزهای ساخت در جوار یا داخل رودخانه‌ها کار غلطی بود|دولت اجاره مسکن آسیب‌دیدگان را خواهد پرداخت| ۴۸۰ میلیارد متر مکعب آب وارد سرزمین ما شده است

حذف صفرهای پول ملی کلید خورد

سقوط وحشتناک کودک ۵ ماهه از ساختمان ۵ طبقه

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۵۲۳۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سپاه محبوب مردم و خار چشم دشمنان است/ نشاط اجتماعی ره‌آورد پیاده‌روی «نسل ظهور»
 • طراحی نرم افزار جامع مدیریت بحران در سپاه سیدالشهدا (ع)
 • طراحی سایت و مدیریت آن چگونه است؟
 • طراحی دو گوشی کاملا متفاوت و حرفه ای توسط شیائومی
 • پرواز جالب هواپیما در یک سالن سرپوشیده + فیلم
 • راز حضور مهمانداران در مقابل درب هواپیما چیست؟
 • شیائومی در حال طراحی دو گوشی با پردازنده Snapdragon 855
 • خرید بلیط هواپیما در سال جدید با مستر تیکو
 • ◄ امکان نشست‌وبرخاست هواپیماهای بدنه متوسط در فرودگاه یاسوج
 • سقوط هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی در جنوب افغانستان
 • ۶ رازی که حضور مهمانداران در مقابل درب هواپیما را توجیه می‌کند
 • همه چیز در ارتباط با هواپیمایی امارات
 • شرکت‌های تولیدکننده سایت ساز بهترین گزینه برای طراحی سایت می‌باشند
 • رمزگشایی از خمیدگی‎بال‎های ‎هواپیما در حین ‎پرواز
 • ماجرای درخواست عملیات اضطراری برای هواپیمای ایران‌ایر در فرودگاه امام
 • بازرسی دولتی درباره هواپیما‌های بوئینگ ۷۳۷ آخر این ماه آغاز می‌شود
 • ◄ فرار مسافران از درب اضطراری هواپیمای 737 آتش گرفته
 • معرفی 10 هتل عجیب و غریب در جهان (+عکس)
 • فرار مسافران از درب اضطراری پس از آتش گرفتن موتور هواپیما +فیلم