مشاهده اخبار داغ روز

به گزارش گروه علم وفناوری ایسکانیوز، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری در دومین بخش از سفر یک‌روزه کاروان علم و فناوری، نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کهگیلویه و بویراحمد شرکت کرد تار در جمع مسئولان و فناوران استانی، از لازمه‌ها و چندوچون حرکت به اقتصاد دانش‌بنیان سخن بگوید.

«خصوصی‌ها» و یک وظیفه مهم

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، در نخستین بخش سخناش، نشانه‌های اقتصاد دانش‌بنیان در بخش‌های استان را حاکی از آغاز تحول به سوی اقتصاد دانش‌بنیان دانست و ابراز کرد : نشانه های تحقق زیست بوم قابل مشاهده است اگرجه استان هنوز با مشکلات متعددی مواجه است؛ شکل گیری صندوق پژوهش و فناوری با مشارکت بخش خصوصی ضرورتی است که استان برای حمایت از نوآورانش نیاز دارد.

از بخش خصوصی می خواهیم سهم خود را برای راه‌اندازی این صندوق بیاورد و اگر این صندوق ایجاد شود، علاوه بر حمایت از استارتاپ‌ها و رونق اشتغال دانش بنیان، برای بخش خصوصی نیز سودآور خواهد بود.

به گفته معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، پایه اقتصاد دانش بنیان توسعه بخش خصوصی است؛ البته بخش خصوصی که به منابع زیرزمینی و خام فروشی متکی نیست وبا حمایت کردن از کارآفرینی، کسب‌وکارهای دانش بنیان و استارتاپ‌ها به دنبال یک ماحصل ارزشمند برای خود و جامعه است.

جانشین ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان کهگیلویه و بویر احمد با بیان این‌که ایجاد شتاب‌دهنده موفق در توان بخش خصوصی است، گفت: حضور شتابدهنده‌های خصوصی مجالی فراهم می‌کند تا جوان خلاق و کارآفرین ایده های نوآورانه خودش را به تبلور برساند؛ فرآیند شتابدهی به کمک پارک علم و فناوری و شتابدهنده بخش خصوصی به نتیجه مطلوب می‌رسد زیرا اولویت‌ها را به درستی شناسایی می‌کند و با سرمایه‌گذاری روی هدف صحیح، نتیجه لازم را کسب می‌کند.

ستاری همچینین از نقش شتاب دهنده‌ها در رونق تولید و بی نیازی کشور از اقلام دانش‌بنیان گفت وادامه داد: اواسط سال گذشته قرارداد تولید 200 محصول دانش بنیان دارویی زیست فناوری منعقد شد؛ تا سال آینده دارویی با ارزبری بیش از یک تا دو میلیون دلار نخواهیم داشت و بیش از 98 درصد داروی کشور توسط شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی تأمین می‌شود؛ این دستاوردی ارزشمند است که با حمایت زیرساختی دولت و به مدد شتابدهنده‌های بخش خصوصی ممکن شد.

در باب اهمیت «محیط»

ریییس ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان گفت: مهم تر از همه محیطی است که باید در استان ایجاد شود خصوصا در مواردی که بوم استان پتانسیل دارد. مانند حوزه های گردشگری و به خصوص در حوزه IT. اگرچه استارتاپ های خوبی در حوزه های هوافشار یا گیاهان دارویی و .. بود اما آن چه که اقتصاد دانش بنیان استان را تقویت می کند سنخیت و هماهنگی کسب و کارها با بوم استان است. برای همراه شدن دانشگاه ها با این مسیر باید شرکت ها از دل دانشگاه و پارک ها بیرون بیایند. پارک ها میتواند نقشی محوری داشته باشد.

حمایت صرفا در مسائل مالی خلاصه نمی‌شود؛ باید یک حمایت معنوی برای حمایت فکری و نرم افزاری به راه بیفتد. بخش اعظم این حمایت ها فکری و فرهنگی است. همین که جایگاه و ارزش والای کارآفرین که ضمن به اشتغال گماردن چندین جوان ارزش افزوده خلق کرده است به‌درستی شناخته شود، جامعه به تحقق زیست بوم کارآفرینی نزدیک تر خواهد شد.

«مانع» خیانت بزرگ

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان این که امکانات و بسترهای در اختیار دستگاه‌ها متعلق به مردم است و باید در راستای حمایت از آنان اشتغال آفرینی و رونق تولید هزینه شود، عنوان کرد: تلاش می کنیم تا امکانات و اختیارات استان در اختیار زیست بوم قرار گیرد.

به گفته ستاری، در شرایط فعلی ، مانع تراشی برای کارآفرین و پایین کشیدن کرکره این کسب و کارها خیانتی نابخشودنی در حق کشور است؛ ماندگاری کارآفرینان و جوانان نوآور در استان و بقای این کسب و کارها به نگاه و رویکرد فرهنگی جامعه به این کسب و کارها بستگی دارد.

ستاری تأکید کرد: باید نوع نگرش اقتصاد نفتی را که بر مدار ایجاد مانع برای کسب و کار دانش بنیان است تغییر دهیم. باید قوانین مزاحم را کنار بگذاریم . در کشوی میز اجرا کننده قانون قوانین خوب و بد وجود دارد مهم این است تلاش کنیم با بیرون آوردن قوانین خوب و سازگار با کارآفرینی، راه را برای کارآفرین هموار کنیم و دست نوآوری را باز بگذاریم.

رییس بنیاد ملی نخبگان با بیان این که رشد تعداد شرکت ها، فروش و تعداد اشتغالی که به ارمغان آورده نشان می دهد آینده و سعادت کشور در این حوزه خلاصه می‌شود، اظهار کرد: روزهای نخست تصور نمی کردیم که این تعداد شرکت با درآمدهای درخور توجه تکانی جدی در اقتصاد و اشتغال ایجاد کند، اما امروز این راه را باور داریم چراکه آینده روشنی برای کشور به کمک زیست بوم کارآفرینی و نوآوری متصور است.

«حمایت» با تمام توان

ستاری بر حمایت همه‌جانبه‌اش از زیست بوم کارآفرین و نوآوری تأکید کرد و گفت: اجرای بندهای قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان با بیش از 130 خدمت و خط حمایتی شرکت‌های خلاق قدمی در همین راستا است. بیش از 5هزار نفر در سراسر کشور از همین معافیت سربازی بهره می جوید و این استان کمترین بهره را از این تسهیلات برده است. استان باید آینده خود را در این راه ببیند، جوانان و نوآوری‌هایشان را با آغوش باز بپذیرد زیرا همین جوان‌ها و خلاقیت‌هایشان روزهای خوش و آینده کشور را می‌سازند.

ستاری، با اشاره به معافیت‌های گمرکی، مالیاتی و سربازی، پیگیری های حقوقی و قضایی این شرکت‌ها با مشارکت استان‌ را یکی دیگر از خطوط حمایتی معاونت علمی و فناروی از این کسب و کارها دانست و گفت: تلاش می کنیم مشکلات این شرکت‌ها با کمک بخش های استان حل و فصل می شود؛ معاونت علمی وفناوری نیز در این فرآیند همراه این کسب و کارهاست و در هر کمکی که از معاونت علمی و فناوری برای فعالان این کسب و کارها بر بیاید مضایقه نمی کنم.

ارزش آفرینی راهی است که در اقتصاد دانش بنیان به دنبال آن هستم و امیدواریم با همکاری فرهنگی و عملی تمامی بخش های استان شاهد شرکت های جدید و جوان هایی باشیم که با خلاقیت و اعتماد به نفس، ایده ها خود را تحقق می بخشند.

بدرقه کاروان کمک‌های مردمی

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری در ادامه سفر به استان کهگیلویه و بویر احمد، سیل کمک‌های مردمی این استان به سیل زدگان را بدرقه کرد.

کاروان کمکهای مردمی برای همبستگی با هموطنان آسیب دیده از سیل در قالب ٣٧ کامیون شامل اقلام خوراکی، بهداشتی، پوشاک و اقلام ضروری به استانهای لرستان و خوزستان اعزام شد.

ستاری، این که استان در سیل ضربه دیده است اما با نوع دوستی و هم بستگی به دیگر استان ها کمک می کند، روح بلند و ههم دلی ایرانی است. این اتفاق که استانی که با محرومیت هایی مواجه است بی دریغ به همنوعانش کمک می کند، ارزشمند است.

جادارد از همه بخش هایی که از روزهای نخست حضور داشتند و حل مشکلات مردم و کمک رسانی را پیگیری می کردند قدردانی کنم.

انتهای پیام/

291 / 279 دانش بنیان استارتاپ معاون علمی و فناوری رییس جمهوری شتاب دهنده ها بخش خصوصی سورنا ستاری

منبع: ایسکانیوز

جان‌باختگان اعتراضات چه افرادی هستند؟| مردم می‌خواهند بدانند چه اتفاقی افتاده است

جهانگیری: مردم با سیلی صورت خود را سرخ نگه داشتند| آمریکا گلوگاه‌های اقتصاد کشور را بسته| شرایط کنونی جزو سخت‌ترین شرایط پس از انقلاب است| کشورهای دوست هم نفت ایران را نمی‌خرند

عارف: ابهاماتی در کشته‌ها وجود دارد/ با شفافیت اطلاع رسانی شود

حذف تیربرق‌های با نشان «شیر و خورشید» در تهران+عکس

فیلم | تصاویر انفجار، انتقال مجروحین و روایت تلخ یک شاهد عینی که داغ فرزند دیده از انفجار تالار عروسی در سقز

منبع این خبر، وبسایت www.iscanews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۵۰۱۰۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

کلیدواژه: دانش بنیان استارتاپ معاون علمی و فناوری رییس جمهوری شتاب دهنده ها بخش خصوصی سورنا ستاری

خبر بعدی:

انتقاد اتحادیه‌های دانشجویی به نحوه اجرای سهمیه‌بندی بنزین و روند خصوصی‌سازی‌ها

نمایندگان اتحادیه‌های دانشجویی با حضور در برنامه ثریا با بیان مطالبی درباره نحوه اجرای سهمیه بندی بنزین و همچنین روند خصوصی‌سازی در کشور به عملکرد مسئولان دولتی در حوزه اقتصادی انتقاد کردند.

به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، برنامه ثریا امشب با موضوع جنبش دانشجویی و مطالبه گری تخصصی در حوزه اقتصاد مقاومتی و رونق تولید و با حضور نمایندگان  بسیج دانشجویی و اتحادیه‌های جامعه اسلامی دانشجویان، جنبش عدالتخواه دانشجویی، دفتر تحکیم وحدت و انجمن اسلامی دانشجویان مستقل روی آنتن شبکه یک سیما رفت.

* دولت قدرت گرفتن مالیات از سلبریتی ها را ندارد

 محمد زادمهر دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در ابتدای این برنامه با اشاره به وظایف جنبش دانشجویی در رابطه با اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی گفت: شرایط کشور با توجه امروز شرایط ویژه‌ای است و مردم ما امروز با مشکلات اقتصادی روبرو هستند.

وی با اشاره به اقدامات جنبش دانشجویی در حوزه اقتصاد مقاومتی گفت: اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان به عنوان بزرگترین اتحادیه دانشجویی کشور در پاسخ به فرمایشات رهبر معظم انقلاب درباره اقتصاد مقاومتی وارد میدان شد و برای تحقق این مسئله اقداماتی را انجام داد.

زادمهر با اشاره به مطالبه گری و اقدامات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان برای حل مشکلات کارگران گفت: دفاتر این اتحادیه برای حل مشکلاتی که برای کارگران در برخی شهرها ایجاد شده بود اقداماتی را انجام دادند و در مواردی هم با رئیس دستگاه قضا نامه‌نگاری‌هایی انجام شد که جا دارد از آقای رئیسی برای اینکه به صورت موردی به مسائل ورود کردند تشکر کنیم.

وی در ادامه به موضوع سهمیه بندی بنزین اشاره کرد و افزود: باید برای اصلاح ساختار اقتصادی به همه زوایا توجه کرد ولی متاسفانه دولت در رابطه با سهمیه بندی بنزین چنین کاری را انجام نداد.

دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان اضافه کرد: برخی از مسئولان در مصاحبه های خود گفتند که اگر مالیات دخانیات ده درصد افزایش پیدا می‌کرد احتیاجی به افزایش قیمت بنزین بود، سوال ما این است که چگونه دولت قدرت گرفتن مالیات از برخی مشاغل مانند سلبریتی ها را ندارد و به قشر محروم فشار می آورد.

* دولت شعار شفافیت می دهد اما عملکردش متناقض است

علی دهقان دبیر اتحادیه دفتر تحکیم وحدت نیز در ادامه این برنامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره موانع پیش روی تولید داخلی گفت: باید این موانع از میان برداشته شود و به بیاناتی که رهبر معظم انقلاب در این حوزه داشتند توجه شود.

دهقان در ادامه به موضوع شفافیت اشاره کرد و افزود: این انتقاد نسبت به دولت وجود دارد که شعار شفافیت می دهد اما عملکرد آن متناقض با این شعار است.

دبیر دفتر تحکیم وحدت تاکید کرد: این اتحادیه در خصوص شفافیت اقداماتی داشته و این مسئله را از مسئولان مطالبه می کند.

*  مشکلات نتیجه عملکرد مسئولانی است که ادای حل مشکلات را در می‌آورند

اسدی دبیر انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل هم در ادامه این برنامه با اشاره به مشکلات اقتصادی مردم گفت: مردم امروز با مشکلات اقتصادی زیادی مواجه هستند و این موضوع حاصل اقدامات اول آشوب گرانی است که خودشان را جای مردم جا می زنند و دوم مسئولانی که به جای حل مشکلات و پاسخگویی ادای حل مشکلات مردم را در می آورند.

وی گفت: در موضوع رونق اقتصادی به مسئولانی می رسیم که در بخش‌های مختلف کم کاری می کنند و با عملکرد خود باعث ایجاد مشکلاتی برای اقتصاد کشور شده اند.

اسدی در ادامه با اشاره به روند خصوصی سازی در کشور گفت: انجمن اسلامی دانشجویان مستقل در حمایت از کارگرانی که از روند خصوصی سازی نادرست آسیب دیده اند اقداماتی را انجام داده و همچنین انتقاداتی را نسبت به خصوصی سازی که باعث ایجاد مشکلاتی شده داشته است.

دبیر انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل در ادامه با اشاره به تصمیم دولت برای عدم دریافت مالیات از هنرمندان گفت: این تصمیم جای نقد دارد به اعتقاد ما اگر بحث مالیات در کشور حل شود بسیاری از مسائل اقتصادی نیز حل خواهد شد.

* لزوم برخورد با مفسدان اقتصادی دانه درشت

دانیال یادگاری دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی هم در ادامه این برنامه با اشاره به نقش جنبش دانشجویی در مقابل مردم افزود: باید ببینیم نقش جنبش دانشجویی نسبت به جریان مردم چگونه است. جنبش دانشجویی در اقدام و عمل اگر در کنار مردم نباشد هویتش به چالش کشیده خواهد شد.

وی افزود: در روند مدیریت اقتصادی کشور هرجایی بدون توجه به مردم تصمیم گیری شود مشکل ساز خواهد شد و اگر مردم در در تصمیم‌گیری‌ها نادیده گرفته شوند مشکلاتی پیش خواهد آمد.

یادگاری گفت: عده‌ای به بهانه تحریم به جان کارگر و سفره مردم افتادند.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات جنبش عدالتخواه دانشجویی در رابطه با خصوصی سازی های صورت گرفته گفت: ما به اصل خصوصی‌سازی قائل هستیم اما آن چیزی که امروز به اسم خصوصی سازی وجود دارد برخلاف این سیاسیت است.

دبیر جنبش عدالتخواه افزود: متاسفانه خصوصی سازی ها باعث ایجاد مشکلاتی برای کارگران شده که این مشکلات اعتراضات کارگران را هم در پی داشته است و انتظار ما این است که دستگاه های نظارتی در رابطه با خصوصی سازی وظیفه خود را به درستی انجام دهند.

وی گفت: مردم در رابطه نسبت به مسئولان نه تنها انتقاد دارند بلکه فریاد دارند. مردم می گویند چرا مدل تصمیم گیری در کشور ما با سفره ملت فاصله دارد. مردم به رسانه ها ملی نقد دارند که چرا پیشرفت های انقلاب دیده نمی شود. به اعتقاد ما رسانه ملی باید تریبون مستضعفین باشد.

یادگاری اظهار داشت: یکی از موضوعات حائز اهمیت موضوع مفاسد اقتصادی است که در این زمینه خواسته ما و مردم این است که با دانه درشت ها و هر کسی که فسادی کرده برخورد شود.

* طرح  نهضت مسئله‌محوری و نقش‌آفرینی تخصصی برای حل مشکلات

مقصود درودی دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی در ادامه این برنامه با اشاره به اقدامات بسیج دانشجویی در حوزه های مختلف گفت: بسیج دانشجویی اخیر طرحی با عنوان نهضت مسئله‌محوری و نقش‌آفرینی تخصصی را کلید زده است که رهبر معظم انقلاب هم به آن اشاره کردند.

وی افزود: بسیج دانشجویی با این طرح که اخیرا با حضور 4 هزار 500 دانشجویی بسیجی آغاز شد با استفاده از هسته های دانش بنیان، مسئله محور و خودجوش مسائل را پیگیری می کند و مشکلات مردم و کشور را از طریق علمی و از طریق دانش بنیان بودن بررسی خواهد کرد.

وی افزود: تاکنون یک مجموعه کتاب پنج جلدی نیز در این راستا چاپ شده که در آن به تجربیات موفق بسیج دانشجویی و دیگر تشکل ها پرداخته شده است.

درودی گفت: بسیج دانشجویی در بحث گفتمان سازی و مطالبه گری نیز مباحثی مانند مالیات، بهداشت، برجام و... را بررسی کرده و پژوهشگاه هایی در دانشگاه های مختلف ایجاد شده که این مباحث را به صورت علمی بررسی می‌کند.

وی در ادامه با اشاره به تجربیات مختلف بسیج دانشجویی در شهر های مختلف به اقدامات این تشکل برای حل مشکلات کارگران اشاره کرد.

* 2 سال است در مراسم روز دانشجو به اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان تربیون داده نشده است

محمد زادمهر دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: این اتحادیه دو سال است که در مراسم روز دانشجو با حضور رئیس جمهور برگزار می شود تریبون داده نمی شود.

وی در خاتمه با انتقاد از روند خصوصی سازی خواستار پیگیری و حل مشکلات معلمان شد و از مسئولان خواست این مشکلات مورد توجه قرار گیرند.

* آقای روحانی! شفافیت حق مردم است/ دولت سازوکار شفافیت را فراهم کند

علی دهقان دبیر دفتر تحکیم وحدت نیز در بخشی دیگری از سخنانش اظهار داشت: باید به آقای روحانی بگویم که شفافیت حق مردم است و باید سازوکار این مسئله فراهم شود همچنین باید به قوه قضاییه بگوییم که حتی اگر رئیس جمهور اقدامی انجام می‌دهد که اشتباه است باید با او برخورد شود.

وی همچنین به نحوه سهمیه‌بندی بنزین هم انتقاد کرد و گفت :اقدامی که اخیراً از سوی دولت صورت گرفت باعث ایجاد مشکلاتی برای مردم شد.

* مردم در انتخابات آینده به برنامه کاندیداها رای بدهند

اسدی در بخش دیگری از سخنانش گفت: مطالبات ما از مجلس بسیار است اما مجلس مادر سالهای گذشته طوری مدیریت شده که می‌دهد یا حرف ما به گوش نمایندگان نمی رسد یا اگر هم می‌رسد نتیجه‌ای نداشته است.

وی از عدم حضور رئیس مجلس در جمع دانشجویان هم انتقاد کرد و گفت: با توجه به دعوت هایی که از آقای لاریجانی شده ایشان در جمع دانشجویان حاضر نشده است. آقای لاریجانی باید بیایند و درباره مدیریتشان پاسخگو باشند.

این فعال دانشجویی در خاتمه سخنان اظهار داشت: از مردم تقاضا می کنم در انتخابات آینده وارد فرایند لیست بازی ها نشوند و برای انتخاب کاندیدای مورد نظر خود موارد مختلف را در نظر بگیرند و ببینند که کاندیداها چه حرف و برنامه‌ای در حوزه های مختلف دارند.

* مردم با مراجعه به سامانه کندو مشکلات استان خود را مطرح کنند 

مقعود درودی دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی هم در بخش دیگری از سخنان خود گفت: سامانه کندو توسط بسیج دانشجویی ایجاد شده و مردم در سراسر کشور می توانند با مراجعه به این سامانه مشکلات استان خود را مطرح کنند و مطمئناً بسیج دانشجویی پیگیر حل این مشکلات خواهد شد و امیدواریم نهادهای دیگر نیز کمک کنند و از پتانسیل بسیج دانشجویی برای حل مسائل کشور استفاده کنند.

* باید  تصمیم هایی که می گیریم با خواسته مردم فاصله نداشته باشد

دانیال یادگاری دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی هم در پایان گفت: تا زمانی که ظرفیت جمهوریت را در انقلاب فراهم نکنیم نواقص ادامه خواهد داشت. ما باید همراه با مردم و با اتکا به مردم تصمیم گیری کنیم. باید تصمیم هایی که می گیریم با خواسته مردم فاصله نداشته باشد.

وی گفت نباید صف مردم معترض و آشوبگران به یک گونه دیده شود و اعتراضاتی که مردم دارند توجه شود.

انتهای پیام/  

دیگر خبرها

 • جوان‌ها را باور داشته و به آنها اعتماد کنیم/ شبکه بانکی مشکلات بخش خصوصی را در نظر بگیرد
 • رونق اقتصادی کشور در گرو حمایت از بخش خصوصی است
 • توسعه پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد از سیاست‌های محوری وزارت علوم است/ چهار هزار شرکت دانش بنیان تحت پوشش وزارت علوم قرار دارد
 • موانع سرراه تولیدِ شرکت‌های دانش بنیان برداشته شود
 • پیشتازی اقتصاد ایران در ورود به عصر گاز/ سرنخ حل مشکلات اقتصادی ایران کجاست؟
 • سند الگوی پایه اسلامی ایرانی پیشرفت از منظر تاریخی نقد و بررسی می‌شود
 • تبصره ۱۸ شغل جدید ایجاد می‌کند؟
 • ربیعی: شرکت های دانش بنیان راه برون رفت از تحریم است
 • کشت های دانش بنیان در ۸ هزار رقبه از اراضی موقوفه استان گلستان انجام می شود
 • وجود ۴ هزار و ۵۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور
 • اتاق بازرگانی فضایی امن برای ارتباط دولت و بخش خصوصی است
 • ضرورت بکارگیری نیروی‌های مستعد مناطق محروم در شرکت‌های دانش بنیان
 • پایین بودن ارزش ریالی دانش فنی، شرکت‌های دانش‌بنیان را با مشکل مواجه می‌کند
 • فارس من| فرسودگی پایه‌های برق روستای تهلو انگوران رفع شده است
 • نمایشگاه فناوری‌های شرکت‌های دانش بنیان سمنان برگزار می‌شود
 • حل مسایل فناورانه صنعت گاز در گردهمایی دانش بنیان‌ها
 • رفع ضعف های قانونی ورود دانش بنیان ها به بازار داخلی
 • حضور مدافعان پیشین پرسپولیس در کادرفنی تیم‌های پایه سرخپوشان
 • سپهر حیدری و نبی‌الله باقری‌ها به کادر فنی تیم‌های پایه پرسپولیس پیوستند