وب سایت "استک اورفلو" تلاش کرد تا در یک نظرسنجی، تاثیرگذارترین شخص حوزه فناوری را در سال 2019 مشخص کند.

وبسایت "استک اورفلو"(Stack Overflow) که در زمینه پرسش و پاسخ با موضوع برنامه‌نویسی رایانه فعالیت دارد، نتایج بررسی سالانه خود در مورد تاثیرگذارترین شخص حوزه فناوری را منتشر کرد.

در این بررسی، ۳۰ هزار پاسخ برای سوال "امسال، تاثیرگذارترین شخص در حوزه فناوری چه کسی خواهد بود؟ " دریافت شد.

استک اورفلو بر اساس این پاسخ‌ها، ۲۵ نفر از افرادی که در سال ۲۰۱۹، بیشترین تأثیر را در حوزه فناوری داشته‌اند، معرفی کرد. این بررسی معمولاً با تحلیل مواردی مانند جمعیت‌شناسی، نوع کاری که افراد مورد نظر انجام داده‌اند، فناوری‌های مورد استفاده آنها و نکاتی از این دست صورت می‌گیرد اما امسال استک اورفلو تصمیم گرفت به دیگران نیز اجازه دهد در مورد انتخاب تاثیرگذارترین شخص نظر بدهند.

این ۲۵ نفر که براساس نظر حدود ۳۰ هزار کاربر انتخاب شده‌اند، مدیران و بنیان‌گذاران بزرگ حوزه فناوری و حتی سیاستمداران را شامل می‌شود. در این فهرست، ابتدا نام "ایلان ماسک" (Elon Musk)، مدیرعامل تسلا و سپس نام "جف بزوس" (Jeff Bezos)، مدیرعامل آمازون و "ساتیا نادلا" (Satya Nadella)، مدیرعامل مایکروسافت به چشم می‌خورد.

۱." ایلان ماسک" (Elon Musk)

ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت "تسلا"، بنیانگذاری شرکت‌های "اسپیس‌ایکس"، "بورینگ"، "نورالینک"(Neuralink)، "اوپن ای‌ال" (OpenAI) و "پی‌پال" (PayPal) را نیز در کارنامه خود دارد. وی توانست ۳۰.۲ درصد آرا را به خود اختصاص دهد و برنده این نظرسنجی شود.

۲. "جف بزوس" (Jeff Bezos)

بزوس، بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت آمازون، بزرگترین شرکت خرده‌فروشی آنلاین در جهان است. وی با بنیان‌گذاری این شرکت توانست تا حد زیادی به پیشرفت تجارت الکترونیک کمک کند. ۷.۲ درصد شرکت‌کنندگان این نظرسنجی، به جف بزوس رای داده‌اند.

۳. "ساتیا نادلا"(Satya Nadella)

نادلا، از سال ۱۹۹۲ فعالیت خود را در مایکروسافت آغاز کرد و در سال ۲۰۱۴ توانست به سمت مدیرعامل این شرکت برسد. از زمان انتصاب نادلا به این سمت، مایکروسافت رقابت تنگاتنگی با اپل و آمازون در کسب عنوان ارزشمندترین شرکت جهان داشته است. نادلا در این نظرسنجی، ۴.۴ درصد آرا را کسب کرده است.

۴. خودم!

دو درصد از شرکت‌کنندگان، خود را به عنوان تاثیرگذارترین شخص حوزه فناوری در سال جاری معرفی کرده‌اند.

۵. "دونالد ترامپ" (Donald Trump)

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، دستوری اجرایی مبنی بر پیشرفت در زمینه هوش مصنوعی صادر کرده و دستور خود را بسیار جدی تلقی کرده است. ترامپ در راستای این تصمیم خود، شرکت‌های فعال در حوزه فناوری از جمله آمازون، فیس‌بوک و گوگل را به پژوهش در زمینه هوش مصنوعی فراخوانده است. وی در این نظرسنجی توانست ۲.۲ درصد آرا را کسب کند.

۶. "ساندار پیچای"(Sundar Pichai)

پیچای، مهندس هندی تبار فناوری اطلاعات، در سال ۲۰۰۴ به گوگل ملحق شد و توانست در سال ۲۰۱۵ به سمت مدیرعامل اجرایی برسد. وی در این نظرسنجی، ۱.۹ درصد آرا را به خود اختصاص داده است.

۷. "مارک زاکربرگ" (Mark Zuckerberg)

زاکربرگ، مدیرعامل و بنیان‌گذار فیس‌بوک است که روزانه بیش از ۱.۵ میلیارد کاربر فعال دارد. وی در این نظرسنجی، به ۱.۷ آرا دست یافته است.

۸. "تیم کوک" (Tim Cook)

 

کوک در سال ۱۹۹۸ به اپل پیوست و در سال ۲۰۱۱ به سمت مدیرعامل اجرایی این شرکت رسید. وی در این نظرسنجی، ۱.۳ درصد آرا را به خود اختصاص داده است.

۹. "لینوس توروالدز" (Linus Torvalds)

 

توروالدز، یک مهندس نرم‌افزار فنلاندی- آمریکایی است که در سال ۱۹۹۱، پروژه "هسته لینوکس"(Linux kernel) را ایجاد کرد و سپس آن را با کمک افراد دیگری توسعه داد. وی همچنین یک نرم‌افزار کنترل نسخه موسوم به "گیت"(git) را ارائه داد که از نرم‌افزارهای آزاد و متن‌باز برای بازنگری کد منبع توزیع شده و مدیریت منبع کد به شمار می‌رود. توروالدز در این بررسی، ۱.۱ درصد آرا را به خود اختصاص داد و بدین ترتیب یکی از معدود افرادی به شمار می‌رود که درصدی بیش از یک به خود اختصاص داده اند.

۱۰. "بیل گیتس" (Bill Gates)

بیل گیتس، کارآفرین و مدیر ارشد اجرایی آمریکایی است که بیشترین بخش شهرت او، به تأسیس شرکت "مایکروسافت" (Microsoft) اختصاص دارد. گیتس در حال حاضر با تأسیس "بنیاد بیل و ملیندا گیتس" (BMGF)، به همراه همسرش بر کارهای انسان‌دوستانه تمرکز کرده است.

۱۱. "دن آبراموف" (Dan Abramov)

دن آبراموف، یک مهندس نرم‌افزار در گروه "ری‌اکت" (React) وابسته به فیس‌بوک است. ری‌اکت، یک کتابخانه مشهور "جاوا اسکریپت" (JavaScript) است که فیس‌بوک آن را برای ایجاد رابط کاربری ارائه داده است.

۱۲. "شیء جین‌پینگ" (Xi Jinping)

شیء جین‌پینگ، رئیس جمهور چین که عالی‌رتبه‌ترین مقام جمهوری خلق چین به شمار می‌رود. جین‌پینگ، پروژه‌ای موسوم به "Made in China 2025" را رهبری می‌کند که هدف از آن تبدیل چین به یک قطب فناوری و ابرقدرت سازندگی است. ایده اصلی ورای این پروژه، توقف تولید کالاهای ارزان و بی‌کیفیت و آغاز تولید کالاها و خدمات باارزش است.

۱۳. "ایوان یو" (Evan You)

یو، نرم‌افزاری موسوم به "ویو جی‌اس" (Vue.js) را ابداع کرده است. ویو جی‌اس، یک چارچوب متن باز است که برای نوشتن و آماده‌سازی رابط کاربری از آن استفاده می‌شود.

۱۴. "اندرو ان‌جی" (Andrew Ng)

ان‌جی، یکی از مشهورترین دانشمندان هوش مصنوعی در جهان است. او یکی از پیشگامان آموزش مجازی آنلاین و از بنیان‌گذاران سایت "کورسرا" (Coursera) است. ان‌جی به عنوان استاد علوم رایانه در دانشگاه استنفورد نیز فعالیت می‌کند. یکی دیگر از اقدامات ان‌جی، پایه‌گذاری شرکت "لندینگ ای‌ال" (Landing AI) در سال ۲۰۱۷ است که به شرکت‌ها در به کار بردن هوش مصنوعی کمک می‌کند.

۱۵. "ریچارد استالمن" (Richard Stallman)

استالمن، یک برنامه‌نویس رایانه طرفدار آزادی نرم‌افزار است. او جنبش آزادی نرم‌افزار را در سال ۱۹۸۳ آغاز کرد و توانست یک سیستم اجرایی آزاد موسوم به "گنو" (GNU) ابداع کند. استالمن دو سال بعد از ابداع این نرم‌افزار، بنیاد نرم‌افزار آزاد را تاسیس کرد.

۱۶. "ویتالیک بوترین" (Vitalik Buterin)

بوترین در ۲۱ سالگی، پلتفرم عمومی متن‌باز و زنجیره بلوکی موسوم به "اتریم" (Ethereum) را ایجاد و منتشر کرد.

۱۷. "لری پیج" (Larry Page)

پیج، از بنیان‌گذاران گوگل در سال ۱۹۹۸ است و اکنون به عنوان مدیرعامل "آلفابت" (Alphabet)، شرکت مادر گوگل است.

۱۸. "ریچ هیکی" (Rich Hickey)

هیکی، گویشی از زبان برنامه‌نویسی "لیسپ" موسوم به "کلوژر" (Clojure) و پایگاه داده موسوم به "دیتومیک" (Datomic) را ایجاد کرد. او در حال حاضر به عنوان مدیر ارشد فناوری در شرکت "کوگنیتکت" (Cognitect) فعالیت می‌کند که هر دو فناوری مذکور را در خود جای داده است.

۱۹. "اجیت پای" (Ajit Pai)

پای، مدیر "کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا" (FCC) و از پایه‌گذاران اصل بی‌طرفی شبکه است. بی‌طرفی شبکه، اصلی است که نشان می‌دهد رفتار خدمت رسان های اینترنتی باید با همه داده‌ها در اینترنت یکسان باشد و هیچ تبعیضی بر اساس کاربر، محتوا، سایت، پلتفرم، اپلیکیشن، نوع ابزار یا نحوه مخابره قائل نشوند. پای اخیراً به خاطر حمایت‌های خود از شرکت‌های فعال در حوزه فناوری، به شهرت رسیده است.

۲۰. "جف دین" (Jeff Dean)

دین در سال ۱۹۹۹ به گوگل ملحق شد و در حال حاضر، سرپرستی گروه پژوهش هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی را در این شرکت بر عهده دارد. بیشتر شهرت دین چه در گوگل و چه بیرون از این شرکت، به خاطر تخصص‌های فنی اوست.

۲۱. "لیزا سو" (Lisa Su)

سو در اکتبر سال ۲۰۱۴، به سمت مدیرعامل شرکت آمریکایی "ای‌ام‌دی" (AMD) رسید که در حوزه ساخت پردازنده‌ها فعالیت دارد. او پیش از رسیدن به این سمت، در شرکت‌های "فری‌اسکیل" (Freescale)، "آی‌بی‌ام" (IBM) و "تگزاس اینسترومنتس" (Texas Instruments) کار کرده بود.

۲۲. "جان اسکیت" (Jon Skeet)

اسکیت، یکی از مهندسان نرافزار گوگل است اما به خاطر فعالیت گسترده خود در وب سایت استک اورفلو شناخته می‌شود.

۲۳. "دمیس هاسابیس" (Demis Hassabis)

هاسابیس، مدیرعامل و بنیان‌گذار شرکت هوش مصنوعی "دیپ‌مایند" (DeepMind) است که در سال ۲۰۱۴ توسط گوگل خریداری شد.

۲۴. "جک ما" (Jack Ma)

جک ما، کارآفرین، صنعتگر و مدیر ارشد اجرایی چینی و همچنین بنیان‌گذار و مدیر شرکت بزرگ تجارت الکترونیک چینی "علی بابا" (Alibaba) است.

۲۵. "ورنر وگلز" (Werner Vogels)

وگلز، مدیر ارشد فناوری شرکت آمازون است. او پیش از ورود به آمازون، در "دانشگاه کرنل" (Cornell University) آمریکا، به پژوهش در مورد سیستم‌های محاسباتی سرمایه‌گذاری مشغول بود./ایسنا

منبع: ایران آنلاین

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

کاش همه ایرانی‌ها این کتاب را بخوانند

امسال نام شهید ابراهیم هادی را زیادتر از هر سال شنیدیم. چه در نمایشگاه کتاب تهران که کتاب «سلام بر ابراهیم» درباره خاطرات این شهید، جشن یک میلیون و 100هزار تایی شدنش را گرفت و چه در همین جلسه اخیر رهبر انقلاب با شاعران که رهبری یادی از این شهید کردند.

جواد شیخ الاسلامی/

امسال نام شهید ابراهیم هادی را زیادتر از هر سال شنیدیم. چه در نمایشگاه کتاب تهران که کتاب «سلام بر ابراهیم» درباره خاطرات این شهید، جشن یک میلیون و 100هزار تایی شدنش را گرفت و چه در همین جلسه اخیر رهبر انقلاب با شاعران که رهبری یادی از این شهید کردند. همین اتفاقات شاید بهانه خوبی باشد برای اینکه برویم سراغ «علیرضا خراسانی»؛ نوجوان گرگانی که یکی از عاشقان کتاب شهید ابراهیم هادی است و به قول خودش دوست دارد همه مردم ایران حداقل یک بار کتاب «سلام بر ابراهیم» را بخوانند. او به همین خاطر پول توجیبی‌هایش را جمع می‌کند، کتاب «سلام بر ابراهیم» را می‌خرد و به دوستان، معلمان و اقوامش هدیه می‌کند. با علیرضا خراسانی درباره علاقه‌اش به شهید ابراهیم هادی، کتاب «سلام بر ابراهیم» و کارهایی که می‌کند، صحبت کردیم:

• ما با علیرضا خراسانی به عنوان یکی از نوجوان‌هایی که عاشق شهداست، گفت‌وگو می‌کنیم. کلیشه‌های مرسوم درباره این نسل چیزهای دیگری می‌گویند. خودت ماجرا را چطوری می‌بینی؟

خب من در یک خانواده مذهبی رشد کرده‌ام. عموی من هم یکی از شهدای دفاع مقدس است. علاوه بر این مدارسی که رفته‌ام، خیلی روی من تأثیر گذاشته است. این مدارس برنامه‎ها و طرح‌های قرآنی مختلفی داشت که روی تربیت معنوی بچه‌ها خیلی تأثیر داشتند. فکر می‌کنم این سه عامل در رشد شخصیتم خیلی مؤثر بودند و کمک کردند با این عقبه وارد جامعه بشوم.

• پس خانواده خودتان از خانواده‌های شهید بودند؟

بله. از کوچکی عکسی از عموی شهیدم در خانه ما بود و من با چهره ایشان مأنوس بودم. یادواره‌هایی هم برای ایشان می‌گرفتند که سبب می‌شد بیشتر با ایشان آشنا شوم و محبتم به عمو بیشتر شود. خیلی از همرزمان عمویم هم برایم از خصوصیت‌های اخلاقی‌اش، مثل شجاعت و کمک کردن به مردم می‌گفتند و این‌ها موجب شد شخصیت کاریزماتیک و جذابی از این شهید برای من شکل بگیرد.

• اوضاع درس و مدرسه چطور است؟

الآن دبیرستان تیزهوشان می‌روم و علوم انسانی می‌خوانم. معدلم هم در سال آخر دبیرستان 57/19 شده است. برای انتخاب رشته هم انتخاب نخستم رشته انسانی بود. علوم انسانی را خیلی دوست داشتم. به نظرم بیشتر نخبه‌های ما به سمت رشته‌های تجربی و ریاضی می‌روند و تمایل به رشته انسانی کم است. برای همین علاقه‌مند شدم رشته علوم انسانی را انتخاب کنم تا بتوانم به جامعه‌ام کمکی بکنم. برنامه‌ام این است که به دانشگاه علوم قضایی تهران بروم.

• بیاییم سراغ موضوع کتاب. از چه زمانی به کتاب علاقه پیدا کردی؟

از همان بچگی که مادرم برایم کتاب می‌خواند. خیلی که کوچک بودم مادرم برایم قصه‌های پیامبران و امامان را می‌خواند. وقتی بزرگ شدم، کلاس هفتم یا هشتم از طریق یکی از دوستان با کتابی آشنا شدم که فوق‌العاده بود؛ کتاب «خاک‌های نرم کوشک» که خاطرات زندگی شهید عبدالحسین برونسی است. پس از خواندن وصیتنامه عموی خودم و بعضی از سرداران، این نخستین کتابی بود که می‌خواندم. از بس این کتاب برایم جذاب بود، دو سه بار دیگر هم آن را خواندم.

• با اینکه سن زیادی نداشتی، کتاب را خوب می‌فهمیدی!

«خاک‌های نرم کوشک» خیلی روان است و چون پیش از آن رابطه خوبی با مطالعه داشتم، راحت‌تر توانستم آن را بخوانم. پس از «خاک‌های نرم کوشک» چند کتاب دیگر را شروع کردم؛ مثل کتاب «من زنده‌ام» و «آن بیست و سه نفر». پس از این‌ها هم با کتاب شهید ابراهیم هادی آشنا شدم. واقعاً می‌توانم بگویم با این کتاب زندگی من به دو بخش تقسیم شد؛ پیش از مطالعه و پس از مطالعه این کتاب. کتاب را دو سه روزه تمام کردم و سریع جلد دومش را خواندم. با جلد دوم بود که با شهید مصطفی صدرزاده آشنا شدم. جالب اینکه من پس از خواندن جلد دوم کماکان جلد اول سلام بر ابراهیم را رها نمی‌کردم. جلد یک را بیشتر از جلد دوم دوست دارم و تا حالا شاید 10، 11 بار آن را خوانده‌ام. هر بار کتاب را می‌خوانم به نکات جدیدتری می‌رسم. همیشه همراه با مطالعه کتاب، خودکار دستم می‌گیرم و یادداشت برداری می‌کنم.

• پس می‌شود گفت که عاشق شهید هادی و کتابش شده‌ای؟

بله، خیلی زیاد. البته در کنارش کتاب‌های دیگر هم مطالعه کرده‌ام. اما هنوز که هنوز است کتاب شهید ابراهیم هادی روی میز مطالعه من است و مدام به آن رجوع و دوباره‌خوانی می‌کنم.

• یعنی ممکن است باز هم آن را بخوانی؟

همین الآن هم دارم آن را می‌خوانم! این کتاب فوقالعاده است. می‌خواهم با بازخوانی‌های مختلف شهید هادی را فراموش نکنم. دوست دارم مدام با او مأنوس باشم. ضمن اینکه چون کتاب را به دیگران هدیه می‌دهم، دوست دارم به کتاب مسلط باشم و بتوانم خاطراتی از شهید هادی را برایشان تعریف کنم.

• اوضاع کتابخوانی خانواده هم به خوبی شماست؟

کتاب‌هایی را که من می‌خوانم، خانواده هم می‌خوانند. حتی آن‌ها خیلی بیشتر از من کتاب می‌خوانند. یکی از دلایل کتابخوانی من خانواده و بیشتر هم مادرم است. مادرم چون خانه‌دار هستند، وقت بیشتری برای مطالعه دارد و بیشتر با هم درباره کتاب صحبت می‌کنیم. ضمن اینکه زیاد به کتاب‌فروشی‌ها می‌رویم. وقتی هم که بچه بودم، با مادرم توی تندتر خواندن کتاب‌ها رقابت داشتیم!

• خیلی از همسن‌های تو پولشان را خرج چیزهای دیگر می‌کنند. خیلی هنر کنند خرج کافی‌شاپ و سینما و این‌ها. چه شد که تو تصمیم گرفتی پول توجیبی‌ات را کتاب بخری و به دیگران هدیه بدهی؟

البته من کافی‌شاپ و سینما هم می‌روم، ولی طوری برنامه‌ریزی می‌کنم که بتوانم کارهای دیگر هم انجام بدهم. کتاب هدیه دادن من وقتی شروع شد که با فعالیت‌های شهید صدرزاده آشنا شدم. برایم خیلی عجیب بود که شهید صدرزاده در هر ماه چند کتاب می‌خریده و به دیگران هدیه می‌داده است. من هم از شهید صدرزاده یاد گرفتم و گفتم همین کار را می‌کنم. به یاد شهید صدرزاده و مثل خود او ابتدای همه کتاب‌های می‌نویسم: «به یاد شهید مصطفی صدرزاده، وقف در گردش». من به کارهایی مثل وقف در گردش و نذر فرهنگی خیلی اعتقاد دارم. با خودم می‌گویم، اگر در ماه 30 تا کتاب هدیه بدهم و از آن30 نفر فقط دو نفر از شهید هادی الگو بگیرند و به دیگران کمک کنند، فقر در کشورمان کمتر می‌شود. در چرخه «وقف در گردش» کتاب، ممکن است چندین ابراهیم هادی تربیت شوند. کسانی که وقتی خاطرات شهید هادی را می‌خوانند، مثل او به مردم نیازمند کمک کنند و دستشان را بگیرند.

• به معلم‌هایت هم کتاب را هدیه داده‌ای؟

یک بار معلم انشا گفت درباره «کتاب» انشا بنویسید. من هم درباره کتاب شهید ابراهیم هادی نوشتم. وقتی انشا را شنیدند، جذب کتاب سلام بر ابراهیم شدند، آن را از من گرفتند و خواندند. یک کتاب هم به معلم ریاضی‌ام هدیه دادم. ایشان هم قبول کردند و خواندند. حالا هم کتاب دارد بین معلم‌ها دست به دست می‌شود.

• تا حالا چند کتاب خریده‌ و هدیه داده‌ای؟

تاکنون حدود 130، 140 تا بوده.

• چطور هزینه‌ها را مدیریت می‌کنی تا بتوانی این‌همه کتاب بخری؟

مثلاً هزینه ماهیانه سرویس مدرسه من به صورت رفت و برگشت می‌شود 120 هزار تومان که از پدرم خواستم آن را به خودم بدهند تا رفت‌وآمد مدرسه را مدیریت کنم. الآن برای رفتن با پدرم می‌روم و برای برگشت هم با چند تا از بچه‌ها تاکسی اینترنتی می‌گیریم و برمی‌گردیم تا در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنیم. با این شیوه در هر ماه 90 هزارتومان صرفه‌جویی می‌کنم. در کنار این، مقداری پول توجیبی روزانه دارم. گاه جایزه‌هایی هم می‌گیرم. تمام این‌ها را کنار هم می‌گذارم و صرف خرید کتاب می‌کنم. خود شهید به من کمک می‌کند تا بتوانم در این مسیر حرکت کنم و آدم‌های بیشتری را با شهید هادی آشنا کنم.

• پشیمان که نیستی پولت را خرج دیگران می‌کنی؟

اصلاً. پشیمانی‌ام از این است که چرا این‌قدر دیر کار را شروع کردم. اگر زودتر شروع می‌کردم، به دوستان بیشتری کتاب را هدیه می‌دادم و با این کار به خیلی‌ها کمک می‌کردم. مثلاً یکی از دوستان داشت به انحراف‌های خاصی کشیده می‌شد. این کتاب را به او هدیه دادم تا مطالعه کند. نمی‌گویم 180 درجه عوض شد، ولی تغییرات زیادی در او دیدم. امیدوارم وقتی این کتاب در چرخه «وقف در گردش» به دست دیگران می‌رسد، تأثیراتش ادامه داشته باشد.

• حرفی با همسن‌هایت داری؟

من معتقدم خود نوجوان‌ها و جوان‌ها شاید تا 15 درصد در وضعیتی که امروز داریم، مقصر باشند. بقیه تقصیرها برعهده جامعه، خانواده، آموزش و پرورش و سایر نهادهای مسئول است. شاید خود من اگر در یک خانواد دیگر به دنیا می‌آمدم یا اگر با کتاب شهید ابراهیم هادی آشنا نمی‌شدم، فرد دیگری ‌بودم. باید به نوجوان‌ها و جوان‌ها کمک کنیم تا شرایط بهتری داشته باشند. به نظرم باید کتاب خوب بگیریم و بخوانیم. خود من سعی می‌کنم در تولد دوستان و اقوام، جدا از هدیه‌ای که خانواده می‌دهند، متناسب با شخصیت و نیاز فرد یک کتاب به او هدیه بدهم. خوبی کتاب این است که اگر الآن خوانده نشود ممکن است 10 سال بعد که این فرد ازدواج کرد، توسط بچه‌اش خوانده شود. دوست دارم هر ایرانی دست‌کم یک بار کتاب «سلام بر ابراهیم» را بخواند.

واکنش عجیب علم‌الهدی به سخنان روحانی: آنهایی که گفتند به ما اختیار بدهید، چند ماه بعد سفیداب و سرخاب کرده و از این مملکت فرار کردند!| نشاط جوان با تار و رقص نامشروع یک مشت دختر هرجایی مهیا نمی‌شود|نشاط این است که جوان در عرصه جنگ اقتصادی قدم بردارد

رقبای خودروسازها در راه ایران

سکوت فرشید اسماعیلی درباره چیپ جنجالی دربی شکست

منبع این خبر، وبسایت www.ion.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۶۰۱۶۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • با دستیاران ویلموتس در تیم ملی آشنا شوید
 • دانلود نرم افزار جلوگیری از هک شدن ویندوز
 • سفارش آنلاین غذا با بروزرسانی ۳ نرم‌افزار گوگل امکان‌پذیر شد +تصاویر
 • نرم افزار جشنواره قصه های قرآنی «نردبان آسمان» رونمایی شد
 • امکان استفاده از فناوری پلاسمای سرد برای محققان و صنعتگران ممکن می‌شود
 • مزایای نرم‌افزارهای حسابداری و صندوق فروشگاهی تحت وب
 • لمس تولیدات استعدادهای ایرانی در زندگی مردم/صاحبان سوپرمارکت‌ها هم دانش‌بنیان شوند
 • کارگاه «نمایش و پردازش داده‌های جوی با استفاده از نرم افزار GrADS » برگزار شد
 • معرفی نرم افزار EaseUS Data Recovery بازگردانی دیتای پاک شده
 • امکان استفاده از فناوری پلاسمای سرد برای محققان و صنعتگران
 • با بهترین هتل‌های شهر اهواز آشنا شوید
 • جای خالی زنان در فناوری
 • شناخت فرهنگ ملی و دینی یکی از راه‌های مقابله با جنگ نرم است
 • رونمایی از نرم افزار مروارید در آخرین شب نمایشگاه قرآن
 • دا دا محمود؛ فرمانده باغبانی که گمنام آشنا شد/حماسه مقاومت تا فتح قدس ادامه دارد
 • با سامانه «شاهکار» آشنا شوید!
 • یزد| مقابله با جنگ نرم دشمن از راه شناخت فرهنگ دینی و ملی امکان پذیر است
 • معاون فناوری مرکز ملی فضای مجازی: پیشرفت چشمگیر وزارت ارتباطات در گسترش شبکه ملی اطلاعات طی ۲ سال اخیر/ متولیان لایه‌های خدمات و محتوای شبکه ملی اطلاعات ضرورت مساله را باور نکرده‌اند
 • از دانلود نرم افزار مدیریت اس‌ام‌اس تا برنامه آفیس قدرتمند اندروید