استاندار اردبیل توسعه تولیدات صادرات‌محور را از راهکارهای خروج از وابستگی به اقتصاد تک‌محصولی دانست و گفت: اجرای طرح‌های بزرگ با رویکرد صادرات‌محور و اشتغالزا از اولویت‌ها در استان است. ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۱ استانها اردیبل نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، اکبر بهنام‌جو پیش از ظهر امروز در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان اردبیل اظهار داشت: در راستای تحقق شعار سال باید تلاش کرده و با رونق تولید زمینه برای رونق و توسعه اشتغال را نیز در استان فراهم کنیم.

وی اجرای طرح‌های بزرگ با رویکرد صادرات‌محور و اشتغالزا را از اولویت‌ها در استان برشمرد و بیان کرد: باید در راستای تحقق این مهم مسئولان استانی تلاش لازم را داشته و از سرمایه‌گذاران حمایت همه‌جانبه‌ای داشته باشند.

شکر بدون محدودیت در اختیار خانوار اردبیلی قرار می‌گیردباند کلاهبرداران فضای مجازی در اردبیل دستگیر شدندبرخورد قاطع با موقوفه‌خواران در اردبیل اولویت اساسی دستگاه قضائی است

استاندار اردبیل توسعه تولیدات صادرات‌محور را از راهکارهای خروج از وابستگی به اقتصاد تک‌محصولی دانست و گفت: یکی از طرح‌هایی که در این حوزه با توجه به ارزآوری آن پیگیری می‌شود اجرای طرح‌هایی در بخش گلخانه است.

بهنام‌جو با اشاره به اعطای تسهیلات اشتغال به طرح اشتغالزا تصریح کرد: در زمینه اعطای این تسهیلات باید دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها همکاری و هماهنگی لازم را داشته باشند تا شاهد تسریع در ارائه این تسهیلات در راستای رونق تولید و اشتغال باشیم.

وی با تاکید بر نظارت به طرح‌های اشتغال افزود: باید طرح‌هایی که از بانک‌ها تسهیلات دریافت می‌کنند مورد نظارت قرار گیرند تا شاهد تسریع در اجرای آنها و توسعه اشتغال و رونق تولید باشیم.

استاندار اردبیل گفت: امسال نیز حمایت از طرح‌های اشتغال و سرمایه‌گذاری‌ها در سطح استان مورد تاکید بوده و تلاش می‌کنیم تا با این امر زمینه برای رونق اقتصادی هر چه بیشتر را فراهم کنیم.

انتهای پیام/ش

R41374/P/S6,49/CT11

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

توسعه محور شرق جزو اولویت‌های راهبردی است/ خراسان‌جنوبی پیشتاز در حوزه مسکن

وزیر راه و شهرسازی گفت: زیرساخت‌های حمل و نقل برای کشور مهم است و توسعه محور شرق جزو اولویت‌های راهبردی جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه کلنگ‌زنی سالن ترمینال فرودگاه بین المللی بیرجند در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: خراسان‌جنوبی دارای ظرفیت‌های بالقوه زیادی است و مرز و مردم نیز با توجه به ظرفیت ارزشمندی که دارند به صورت بالقوه می‌توانند در جهت شکوفایی اقتصادی استان فراتر از سهم خودشان اقدام کنند.

 

وی افزود: زیرساخت‌های حمل و نقل برای کشور مهم است و توسعه محور شرق جزو اولویت‌های راهبردی جمهوری اسلامی ایران است.

 

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ما هم‌اکنون سه پروژه را همزمان در سه حوزه درحال دنبال کردن هستیم، گفت: یکی از پروژه‌های محوری اتصال خط راه‌آهن است که خط راه آهن چابهار به زاهدان و زاهدان از طریق زابل به بیرجند و اتصال به راه آهن سراسری جزو پروژه‌های اولیت یک وزارت راه و شهرسازی است.

 

محور ترانزیت شمال جنوب مورد علاقه همه کشورهای منطقه است

اسلامی ادامه داد: محور ترانزیت شمال جنوب مورد علاقه همه کشورهای منطقه است و با توجه به اینکه همه نسبت به آن یک نوع پیگیری ویژه‌ای دارند ما در احداث این کریدور عقب ماندگی داریم که این یکی از اولویت‎های محوری است.

 

وی با اشاره به محور دوم، گفت: اصلاح، به‌سازی و گسترش ظرفیت حمل و نقل جاده‌ای از دیگر موضوعاتی است که با احداث باند دوم در حال دنبال کردن است که تعدادی از اینها امروز افتتاح و تعدادی نیز آغاز خواهد شد.

 

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به محور فرودگاهی، تاکید کرد: در خراسان‌جنوبی نیاز داریم که پروازها افزایش داشته و گسترش پیدا کند. مهم این است که با توسعه زیرساخت‌ها ی حمل و نقل همزمان ظرفیت‌های اقتصادی که در زمینه‌های گوناگون می‌تواند شکوفا شود حرکت کرده که بتوانند به صورت لازم و ملزوم جاذبه‌های فروانی را برای گسترش زیرساخت‌ها فراهم کنند.

 

اسلامی بیان کرد: موضوع بعدی در خراسان‌جنوبی بحث باز آفرینی شهری و خدماتی که برای ایجاد زیرساخت‌ها یا سرانه‌های محلات است، بوده که امروز به همراه استاندار و نمایندگان مجلس شورای اسلامی بازدید و بهره‌برداری از آنها را خواهیم داشت.

 

وی گفت: خراسان جنوبی در حوزه مسکن یکی از استان‌هایی است که رشد مسکن در آن خوب بوده و جزو استان‌های پیشتاز است که امروز جشن اختتامیه مسکن مهر خراسان‌جنوبی را شاهد خواهیم بود و امیدواریم با پروژه‌های جدیدی که با بازآفرینی آغاز می‌شود در مردم خراسان‌جنوبی جزو کم دغدغه ترین مردم ایران در حوزه مسکن باشند.

 

فردوس به شبکه سراسری راه آهن متصل می‌شود/ اتصال راه آهن بیرجند در هاله‌ای از ابهام

وزیر راه و شهرسازی از پاسخ به سوال خبرنگار که آیا امروز کلنگ‌زنی راه آهن خراسان‌جنوبی را خواهم داشت یا نه؟ امتناع کرد و گفت: توضیح دادم. اما امروز کلنگ‌زنی راه آهن در فردوس خواهیم داشت که فردوس را به شبکه سراسری متصل خواهد کرد ضمن اینکه پروژه‌های تکمیلی دیگری در دست اجرا است. تلاش می‌شود با تامین منابع ، پروژه راه آهن را سرعت دهیم که سریع‌تر از برنامه زمان بندی راه‌آهن خراسان‌جنوبی را تکمیل کنیم.

 

اسلامی با بیان اینکه مهم احداث فرودگاه نیست مهم ظرفیت‌هایی است که باید به وجود بیاید و بهره‌برداری اقتصادی از فرودگاه شود، گفت: ما در سیاست‌های وزارتخانه حمل‌و‌نقل‌های ترکیبی را دنبال می‌کنیم.

 

وی ادامه داد: در بنادر، راه آهن و فرودگاه‌ها باید ظرفیت‌ها و جاذبه‌هایی را به وجود بیاوریم که فرصت جابجایی و سفر را گسترش دهد اگر این اتفاق بیفتند آن زمان می‌توان امیدوار بود که پروژه‌های زیر ساختی در حوزه حمل و نقل با سرعت بیشتری حرکت کند.

 

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه باید تولید بار و سفر صورت بگیرد که فرودگاه، بندر و راه آهن اقتصادی شود، افزود:  اینها جزو سیاست‌های پابرجایی است که در وزارت راه وشهرسازی دنبال می‌شود.

 

اسلامی گفت: به صورت مستقل ایجاد یک فرودگاه به تنهایی برای شکوفایی اقتصادی کمک نمی‌کند. طرح های مکمل و متمم ها است که باید در قالب سرمایه‌گذاری دنبال شود و استان ظرفیت‌های خیلی خوبی دارد.

 

وی با اشاره به اینکه در گردشگری و حوزه صنایع و معادن است ظرفیت‌های خوبی در استان است، گفت: این ظرفیت‌ها می‌تواند باتوجه به محدودیتی که در حوزه آب در استان وجود دارد با تمهیداتی که در حوزه آی تی و دانشگاه ها در استان وجود دارد برای رونق استان استفاده کرد.

 

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: همیشه زعفران و زرشک صادرات خراسان‌جنوبی نبوده و معلمان خراسان‌جنوبی همیشه شهره بودند. اینها خود ظرفیت فرهنگی برای استان‌اند و جزو مواردی است که می‌تواند تحول ایجاد کند.

 

انتهای پیام/

توافق واشنگتن و تهران چه کسانی را نگران می‎کند؟|چه کسی خواستار جنگ آمریکا علیه ایران است؟

سفیر ایران در لندن: تمام ملت ایران پشتیبان نظام هستند| طرفدار درگیری نیستیم| مردم برای پرداخت هزینه مقاومت در برابر آمریکا آماده‌اند| انقلابی خاموش در حال رخ دادن در اقتصاد ایران است

دستگیری راننده پورشه مرگ+عکس

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۷۳۳۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • رونق تولید و اشتغال با اجرای طرح صندوق قرض الحسنه محله محور
 • آشکارسازی سرعتگیر‌ها در محور‌های مواصلاتی اردبیل انجام می‌شود
 • توسعه محور شرق کشور جزو اولویت‌های راهبردی است
 • رونق بازار صنایع‌دستی کردستان در گرو حمایت از تولیدات داخلی و اخراج محصولات چینی‌
 • تلاش برای خروج فرش ایران از فهرست تحریم‌های آمریکا
 • فهرست دریافت‌کنندگان تسهیلات اشتغال با هدف شفافیت منتشر شده است
 • جزئیات انتشار لیست دریافت کنندگان تسهیلات اشتغال روستایی
 • ایجاد ارتباط صنعت و دانشگاه زمینه‌ساز رونق تولید باکیفیت/فرایند توسعه پازل‌گونه است
 • قیمت دلار قطعه‌سازان اصفهانی را زمین‌گیر کرد
 • استاندار اردبیل: پست‌بانک‌ایران عامل مهمی برای رونق اقتصادی مناطق روستائی کشور است
 • کرمانشاه| نظارت دیوان محاسبات عاملی برای کاهش انحرافات در تسهیلات اشتغال‌زاست
 • فرصت‌های شغلی بخش کشاورزی مرند حمایت می‌شوند
 • اولویت صندوق توسعه ملی پرداخت تسهیلات به کشاورزی است
 • هیچ اسکله‌ای خالی نیست و صادرات و واردات در جریان است
 • رونق تولید، اولویت کمیته امداد در بخش اشتغال/ ایجاد 4500 فرصت شغلی برای مددجویان در سیستان و بلوچستان
 • ترمیم جراحت تحریم با مرهم رونق تولید
 • ۷۵۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در استان سمنان پرداخت شد
 • پست‌بانک‌ عامل مهمی برای رونق اقتصاد روستاهاست
 • هیچ اسکله‌ای خالی نیست صادرات و واردات در جریان است