شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به وجود طرحهای نیمه تمام اولویت دار ، گفت: طرح های مهم این استان از کمک های فنی و اعتباری بهره مند می شوند.

به گزارش ایرنا، اقبال عباسی روز پنجشنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: به منظور رونق سرمایه گذاری در بخش های مختلف این استان و با هدف افزایش اشتغال، کاهش نرخ بیکاری و بهبود وضعیت اقتصادی، به طرح های مهم استان از محل کمک های فنی و اعتباری یارانه پرداخت می شود.
وی افزود: در این راستا به طرح های حوزه گردشگری، دهکده المپیک، طرح گردشگری بوستان تهلیجان شهرکرد، فرش بافی، پنل خورشیدی، شهرک کفش در منطقه ویژه اقتصادی و صنایع تبدیلی و تکمیلی دامداری، کشاورزی و باغداری چهارمحال و بختیاری با تشکیلات تعاونی از کمک های فنی و اعتباری بهره مند می شوند.
عباسی تصریح کرد: در این راستا بخش قابل توجهی از سود تسهیلات بانکی ویژه سرمایه گذاری برای متقاضیان سرمایه گذاری در چهارمحال و بختیاری به صورت یارانه اختصاص می یابد.
وی یادآور شد: مسئولان دستگاه های اجرایی چهارمحال و بختیاری برای جذب سهم استان از بودجه های مرتبط با حوادث سیل امسال تلاش کنند.
رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه چهارمحال و بختیاری با اشاره به 3 موج بارش سیل آسای اخیر و وارد شدن 6 هزار میلیارد ریال خسارت به بخش های مختلف استان اظهار داشت: در مرحله نخست پرداخت خسارت ها 520 میلیارد ریال کمک بلاعوض و یکهزار و 80 میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت به بخش کشاورزی استان اختصاص یافت.
وی گفت: در بخش مسکن چهارمحال و بختیاری 35 میلیارد و 400 میلیون ریال به صورت بلاعوض و 35 میلیارد و 400 میلیون ریال برای اسکان های موقت شهری اختصاص داده شد.
عباسی تاکید کرد: در همین راستا 47 میلیارد و 600 میلیون ریال به صورت بلاعوض و 28 میلیارد و 500 میلیون ریال برای اسکان های موقت روستایی چهارمحال و بختیاری اختصاص پیدا کرد.
وی افزود: همچنین 10 میلیارد ریال برای کمک معیشتی به حادثه دیدگان شهری و 8 میلیارد ریال ویژه نقاط روستایی اختصاص یافت.
استاندار چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: در این رابطه 260 میلیارد ریال از محل تملک دارایی های سرمایه ای، 32 میلیارد ریال اعتبار هزینه ای پشتیبانی، 150 میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت برای احداث مسکن های شهری و 190 میلیارد ریال خاص احداث خانه های روستایی به این استان اختصاص پیدا کرد.
وی یادآور شد: 290 میلیارد ریال برای تعمیر منازل مسکونی روستایی و 230 میلیارد ریال ویژه اعتبارات معیشتی روستایی به چهارمحال و بختیاری اختصاص داده شد.
عباسی اظهار داشت: سهمیه چهارمحال و بختیاری برای جبران خسارت سیل در حوزه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تاکنون یکهزار و 400 میلیارد ریال و در بخش کشاورزی یکهزار و 600 میلیارد ریال مشخص شده است.
وی برآورد خسارت ناشی از 3 موج بارش سیل آسای اخیر در چهارمحال و بختیاری را 6 هزار میلیارد ریال برشمرد و گفت: از این مبلغ تاکنون 4 هزار و 500 میلیارد ریال از سوی سازمان مدیریت بحران کشور تایید شد.
رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه چهارمحال و بختیاری در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: تمامی مسئولان و مدیران دستگاه های اجرایی باید به تبصره های قانون بودجه 1398 اشرافیت داشته باشند.
وی افزود: تنها 30 درصد از بودجه کل کشور به استان ها اختصاص دارد و بقیه در اختیار مسئولان و ردیف های ملی است.
عباسی تصریح کرد: مسئولان دستگاه های اجرایی چهارمحال و بختیاری برای اختصاص و جذب بودجه هایی از ردیف های ملی تلاش کنند.
وی یادآور شد: توان مسئولان دستگاه های اجرایی چهارمحال و بختیاری در جذب اعتبارات سهم استان از منابع ملی ارزیابی خواهد شد.
استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: میزان بدهی دستگاه های اجرایی چهارمحال و بختیاری مشخص شود و برای پرداخت بدهی آنان از طریق اعتبارات ملی پیگیری شود.
وی گفت: مسئولان دستگاه های اجرایی چهارمحال و بختیاری می توانند املاک دولتی مازاد بر نیاز خود را به فروش برسانند.
عباسی تاکید کرد: همچنین با ساخت و احداث ساختمان های جدید دولتی بدون نیاز به منابع و اعتبارات دولتی موافقت می شود.
به گزارش ایرنا، شورای برنامه ریزی و توسعه چهارمحال و بختیاری با کلیات اجرایی 5 طرح در زمینه های فضای سبز، پرورش شترمرغ، پرورش دام سبک و آرامستان جدید شهر طاقانک شهرستان شهرکرد موافقت کردند.
7362/2097

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

امسال 1800 میلیارد تومان به مکانیزاسیون کشاورزی اختصاص یافت

تهران - ایرنا - رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی گفت: امسال یک هزار و 800 میلیارد تومان تسهیلات از خط اعتباری شماره هفتم برای مکانیزاسیون کشاورزی برای بخش های زراعی، باغی، دام، طیور و آبزیان و جنگل و مرتع در اختیار استان ها قرار گرفته است.

« کامبیز عباسی» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با بیان این که اکنون استان ها شروع به معرفی متقاضیان کرده اند افزود: سال گذشته بیش از دو هزار و 500 میلیارد تومان تقاضا در بخش مکانیزاسیون کشاورزی وجود داشت که از این میزان یک هزار و 540 میلیارد تومان آن جذب قطعی صورت گرفت و تلاش داریم امسال نیز در بحث سرمایه گذ اری مکانیزاسیون مانند سال گذشته بتوانیم همین میزان را محقق کنیم.
وی تصریح کرد: به رغم تمام تحریم ها چون خوداتکایی حوزه مکانیزاسیون کشاورزی 95 درصد به صنعت داخلی وابسته است امیدواریم سال 98 هم بتوانیم اعتبار مذکور (1800 میلیارد تومان ) را جذب کنیم.
رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی با تاکید بر این که همیشه جایگاه صنعت ماشین های کشاورزی در منشور صنعتی کشور کمرنگ بوده است، گفت: صنعت مکانیزاسیون کشاورزی در تامین امنیت غذایی کشور نقش اساسی دارد بنابراین امیدواریم صنعت داخلی کشور، صنعت ماشین های کشاورزی را در اولویت قرار بدهد و کارخانجات تولید کننده ماشین های کشاورزی شامل تراکتور و کمباین کشور زیر چتر حمایتی وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار بگیرد و امیدواریم این اتفاق مهم رخ دهد.
وی اضافه کرد: در دولت های یازدهم و دوازدهم نزدیک 220 هزار دستگاه تراکتور و کمباین در کشور پلاک گذاری شده است در حالی که میزان پلاک گذاری در این بخش در دولت های قبل کمتر از 20 هزار دستگاه بوده است.
عباسی ادامه داد: امیدواریم بتوانیم تا پایان برنامه ششم توسعه تمامی تراکتور و کمباین های کشور را پلاک گذاری کنیم و عملیات پلاک گذاری آنها انجام شود.
وی افزود: طبق برنامه های توسعه مکانیزاسیون کشاورزی کشور پیش بینی ما این است که امسال بتوانیم ضریب مکانیزاسیون کشاورزی را 12 صدم اسب بخار بر هکتار بالا ببریم.

** کم توجهی به طرح جایگزینی ماشین های فرسوده ادامه دارد
رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی گفت: طرح جایگزینی ماشین های فرسوده متاسفانه مورد کم توجهی حوزه صنعت و حوزه سوخت کشور قرار گرفته است به رغم این که وزیر جهاد کشاورزی در نامه ای به رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور طرح کامل و تمام الزامات آن از جمله مسائل زیست محیطی، فنی، اقتصادی، اجتماعی، را تدوین و ارسال کرده است که در منابع اعتباری کشور قرار بگیرد.
وی با بیان این که این طرح باید از محل صرفه جویی سوخت کشور پیگیری شود،اظهارداشت: این درحالی است که در حوزه سوخت کشور هیچ حرکت و جنب و جوشی برای عملیاتی کردن این موضوع دیده نمی شود. صنعت ماشین های کشاورزی نسبت به دیگر صنایع مظلوم واقع شده و خواسته هایش هم کمتر مورد توجه سایر بخش ها قرار می گیرد.
به گفته عباسی، اجرای این طرح منجر به کاهش و صرفه جویی سوخت در کشور، پویایی در صنعت ماشین های کشاورزی و ارتقای کیفیت عملیات کشاورزی خواهد شد اما متاسفانه توسط هیچ بخشی به غیر از وزارت جهاد کشاورزی مورد پیگیری قرار نگرفته است.
وی تصریح کرد: سال گذشته نزدیک 16 تا 17 هزار دستگاه تراکتور وارد بخش کشاورزی شد که به صورت غیر مستقیم سهم ماشین های فرسوده را در کشور کاهش داد.
به گفته رییس مرکز مکانیزاسیون کشاورزی، در سنوات گذشته نزدیک 120 هزار دستگاه تراکتور در دولت یازدهم و دوازدهم به بخش مکانیزاسیون کشاورزی تزریق و باعث شد سهم ماشین های فرسوده کاهش یابد.
وی پیش بینی کرد: امسال هم طبق برنامه در نظر داریم 15 تا 16 هزار دستگاه تراکتور و نزدیک 30 تا 32 هزار دستگاه ادوات عمده و اساسی کشاورزی در اختیار کشاورزان قرار گیرد.

** لوازم و قطعات یدکی ماشین آلات کشاورزی نیازمند ارز رسمی است
رئیس مرکز مکانیزاسیون کشاورزی با بیان این که ارز رسمی به قطعات یدکی و لوازم ماشین های کشاورزی تعلق نمی گیرد، گفت: با وجود این که 95 درصد تولید ماشین آلات کشاورزی وابسته به تولیدات داخل است اما برای لوازم و قطعات یدکی آنها و همچنین پنج درصد ماشین آلاتی که تولید داخلی نیستند، نیازمند ارز رسمی 4200 تومانی هستیم.
وی اظهارداشت: حتی در مواردی ما برای تامین قطعات یدکی جهت تعمیر و نگهداری ماشین های موجود بخش کشاورزی نیازمند ارز رسمی هستیم.
در دولت یازدهم ردیف اعتباری مستقلی به بخش مکانیزاسیون کشاورزی تعلق گرفت به شکلی که برای پروژه تجهیز و نوسازی ناوگان ماشینی بخش کشاورزی با محوریت اقتصاد مقاومتی از نیمه دوم سال 1392 به تدریج چهار خط اعتباری به این بخش اختصاص یافت.
خط اول اعتباری در سال 1392 به ظرفیت هفت هزار و 500 میلیارد ریال(750 میلیارد تومان)، خط دوم اعتباری به میزان هشت هزار میلیارد ریال (800 میلیارد تومان) در سال 1393، خط سوم اعتباری در سال 1394 به میزان 10 هزار میلیارد ریال( یک تریلیون تومان) و خط اعتباری چهارم در سال 1395 به مبلغ 12 هزار میلیارد ریال(1200 میلیارد تومان) تخصیص یافته است.
در دولت دوازدهم نیز خط اعتباری 15 هزار میلیارد ریالی برای توسعه و نوسازی ماشین‌آلات کشاورزی در سال 1396 به این بخش تعلق گرفت.
اقتصام**9186**9189

پوتین: در صورت خروج تهران از برجام تمام کشورها ایران را مقصر می‌دانند| کاری از دست اروپایی‌ها برای نجات برجام برنمی‎آید| از ایران خواستیم که علی‌رغم اقدامات آمریکا در برجام بماند| روسیه آمده میانجی‌گری است| روسیه آتش‌نشانی نیست

اعتراض فرزند شهید مطهری به ماجرای برنامه نود، پرونده قاری معروف و ساسی مانکن؛ وقتی پرونده سعید طوسی را به آن شکل می‌بندید و برنامه ۹۰ را تعطیل می‌کنید، مردم لج می‌کنند

عوارض رابطه جنسی زیاد

کلیدواژه: اقتصاد طرح هاي مهم كمك هاي فني و اعتباري چهارمحال و بختياري

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۷۸۲۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • پیش بینی رگبار باران و رعد و برق در چهارمحال و بختیاری
 • جشن «ضیافت کریمان» در چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود
 • صاعقه جان دو جوان را در چهارمحال و بختیاری گرفت
 • افزایش سطح زیر کشت چغندرقند در چهارمحال و بختیاری
 • برگزاری همایش مشاور تحصیلی در چهارمحال و بختیاری
 • آئین های رمضان در چهارمحال و بختیاری/ از پخت آش محلی تاکاکولی
 • صاعقه در چهارمحال و بختیاری جان 2 مرد جوان را گرفت
 • کشف ۶۴۷ کیلوگرم انواع مواد مخدر در چهارمحال و بختیاری
 • تصادف در چهارمحال و بختیاری ۷ مصدوم بر جای گذاشت
 • اختصاص بیش از ۲درصد از بودجه استان ها به چهارمحال و بختیاری در سال جاری
 • رعد و برق و باران برای چهارمحال و بختیاری پیش بینی شد
 • مددجویان از سفره‌های افطار و سبد ارزاق رمضان بهره‌مند می‌شوند
 • تصادف در چهارمحال و بختیاری پنج مصدوم بر جای گذاشت
 • ۶۴۷ کیلو انواع مواد مخدر در چهارمحال و بختیاری کشف شد
 • یک زن ۶۱ ساله در چهارمحال و بختیاری غرق شد
 • بارش های رگباری در چهارمحال و بختیاری ادامه دارد
 • 6.7 هزار مددجو از آموزش های فنی و حرفه ای بهره مند شدند
 • بهره‌مندی ۹۹.۵ درصد جمعیت چهارمحال و بختیاری از نعمت گاز
 • ۹۹.۵ درصد جمعیت چهارمحال و بختیاری دارای گاز طبیعی