شیراز-ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس، با اشاره به میزان بیکاری هشت و 9 دهم درصدی این استان گفت: برنامه ریزی و تلاش همه دستگاه ها باید برای رساندن این نرخ به پنج درصد باشد.

به گزارش ایرنا یدالله رحمانی، پنجشنبه در حاشیه نشست شورای راهبری اجرای برنامه اشتغال فراگیر و روستایی استان فارس در گفت و گو با ایرنا افزود: تا قبل از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید این استان در بحث بیکاری در رتبه بیست و نهم کشور قرار داشت اما مجموعه اقدامات و برنامه ریزی های سال های اخیر سبب شده که هم اینک فارس در رتبه هفتم کشور قرار گیرد.
او ادامه داد: این در حالی است که استان فارس به دلیل شرایط مناسب و مطلوب آب و هوایی و همچنین ظرفیت های خدمات رسانی آن یک استان مهاجر پذیر است.
وی بیان کرد: تلاش برای کاهش میزان بیکاری در این استان به ویژه در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب به نام سال رونق تولید نامگذاری شده باید در دستور کار تمام مجموعه ها قرار گیرد چرا که این نامگذاری مسئولیت همه ما را سنگین تر می کند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس، از دستگاه های اجرایی استان خواست که نسبت به شناسایی واحدهای تولیدی فعال، نیمه فعال و تعطیل اقدام کنند و برنامه ریزی های لازم را برای تقویت و فعال کردن مجدد واحدهای نیمه تعطیل و تعطیل انجام دهند.
رحمانی گفت: بی شک با توجه به اهمیت موضوع، این مساله به عنوان یکی از مهمترین ملاک های ارزیابی مدیران مد نظر خواهد بود.
وی، در مورد عملکرد طرح های اشتغال پایدار و روستایی نیز اظهار داشت: در مجموع 27 هزار و 757 متقاضی برای بهره برداری از تسهیلات این بخش در سامانه کارا ثبت نام کرده اند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس همچنین در باره طرح های اشتغال فراگیر و روستایی مصوب کمیته فنی این استان بیان کرد: تا کنون 2 هزار و 49 طرح اشتغال فراگیر و 6 هزار و 324 طرح اشتغال روستایی در این کمیته بررسی شده که از این تعداد در مجموع 6 هزار و 208 طرح به مبلغ چهار هزار و 329 میلیارد تومان به تصویب رسیده است.
رحمانی ادامه داد: پیش بینی می شود که با اجرای این طرح ها، 45 هزار و 767 فرصت شغلی در روستاهای استان ایجاد شود.
وی، در مورد طرح های اشتغال فراگیر و روستایی و همچنین طرح های حمایتی معرفی شده به بانک ها نیز گفت: تا کنون 11 هزار و 475 طرح به مبلغ سه هزار و 959 میلیارد تومان و اشتغال پیش بینی شده 50 هزار و 303 نفر به بانک ها معرفی شده است.
او بیان داشت: از این تعداد طرح های معرفی شده، چهار هزار و 423 طرح با 694میلیارد تومان تسهیلات و 19هزار و 464 نفر اشتغال توسط بانک ها به تصویب رسیده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس اضافه کرد: در مجموع تا کنون به سه هزار و 843 طرح اشتغال فراگیر، روستایی و حمایتی با 17هزار و 683 فرصت شغلی از سوی بانک ها بیش از 458 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.
رحمانی بیان کرد: همچنین بر اساس آخرین گزارش عملکرد طرح اشتغال پایدار روستایی در کشور، استان فارس در بحث طرح های مصوب روستایی در کشور، رتبه دوم و در پرداخت تسهیلات این طرح ها رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.
6122 /6118

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

اعتبارات عمرانی بوشهر ۱۶.۴ درصد افزایش یافت

رضا عوض‌پور در جمع خبرنگاران در بوشهر افزود: پارسال ۱۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار در حوزه عمرانی استان بوشهر تخصیص یافت که تا پایان سال، ۷۶ درصد منابع اعتبار عمرانی استانی نقد شد.

وی ادامه داد: همچنین سال گذشته افزون بر دو هزار میلیارد تومان طرح عمرانی در هفته دولت، دهه فجر و دیگر مناسبت‌ها افتتاح شد که با این همه محدودیت‌های اعتباری، افتتاح این میزان طرح، موفقیت خوبی محسوب می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر تصریح کرد: در طول سال، با اختصاص اعتباراتی از سفر رهبری، سفر رئیس جمهور، متمم اعتبارات نفت و گاز، اعتبارات استان به بیش از هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان رسید در حالی که مبنا را برای قیاس سال ۹۸ همان ۷۹۰ میلیارد تومان در نظر می‌گیرند.

عوض پور با اشاره به اینکه استان بوشهر ز نظر رشد بودجه عمرانی نسبت به سال گذشته رتبه نخست را در کشور دارد، گفت: اعتبار عمرانی امسال استان نسبت به سال قبل ۱۶٫۴ درصد افزایش‌یافته است که در این زمینه ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار عمرانی استان بوشهر ابلاغ شد که هفته آینده در جلسه شورای توسعه و برنامه‌ریزی توزیع می‌شود.

وی همچنین درآمد مصوب استانی را در سال گذشته، دو هزار و ۴۳۰ میلیارد تومان عنوان کرد که از این میزان درآمد مصوب استان بوشهر، دو هزار و ۱۲۰ میلیارد تومان آن وصول شد.

چیزی از درآمد شرکت‌های پارس جنوبی عاید بوشهر نمی‌شود

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر گفت: شرکت‌های مستقر در عسلویه با توجه به برخی قوانین و تسری برخی از آن‌ها به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، معافیت‌های مالیاتی فراوانی می‌گیرند و چیزی از درآمد آن‌ها عاید استان نمی‌شود.

عوض پور یادآور شد: اگر درآمد‌هایی از این محل به استان بوشهر تخصیص داده می‌شد سهم استان از محل درآمد‌های پارس جنوبی چشمگیر بود و وضعیت استان در حوزه زیرساخت‌ها و به خصوص مبلمان شهری ارتقاء وسیعی می‌یافت و درآمد‌های دهیاری‌ها و شهرداری‌ها افزایش قابل‌توجهی داشت.

وی بیان کرد: بالای هزار میلیارد تومان معافیت مالیاتی شامل شرکت‌ها و صنایع پارس جنوبی می‌شود.

نرخ بیکاری در ۱۸ سال گذشته بالای ۹ درصد بوده است

رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان بوشهر گفت: امسال ۲۳ طرح ملی با ۷۴ هزار میلیارد تومان اعتبار و ۱۶ طرح استانی ویژه با ۱۰۲ میلیارد تومان اعتبار در کانون توجه قرار دارد.

عوض پور افزود: به‌طور متوسط پارسال حدود ۳۰ درصد اعتبارات طرح‌های ملی تخصیص‌یافت.

وی اشاره کرد: پارسال اعتبارات هزینه‌ای استان بوشهر ۲۴۳ میلیارد تومان بود که امسال با افزایش ۱۹٫۶ درصدی به ۲۹۲ میلیارد تومان رسیده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر با اشاره به اینکه از سال ۸۰ تاکنون نرخ بیکاری استان بوشهر ۹ درصد و بالاتر بوده است، تصریح کرد: بیشترین نرخی که از آن زمان تا کنون داشته‌ایم مربوط به سال ۸۹ با میزان ۱۳٫۳ درصد بوده است، سال‌های ۸۱، ۹۲ و ۹۳، نرخ بیکاری ۹ درصد ثبت شده و پارسال ۱۰٫۵ درصد.

وجود ۷۲۰طرح نیمه‌تمام در استان بوشهر

عوض پور افزود: حدود ۷۲۰طرح نیمه‌تمام داریم که هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل نیاز دارند. همچنین ۶۸۶ طرح داریم که به پایان رسیده، اما مطالبات آن‌ها که ۲۰۵ میلیارد تومان است باید پرداخت شود و انتظار داریم که از ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار امسال، هزار و ۴۰۵ میلیارد تومان بدهی را پرداخت کنیم.

وی تاکید کرد: با این شرایط به دنبال شروع طرح‌های جدید نیستیم مگر اینکه ناچار باشیم مثل پارسال که ۱۸ طرح را آغاز کردیم، طرح‌های جدیدی را آغاز کنیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر گفت: دو هزار و ۵۳ میلیارد تومان مجموع اعتبارات سفر سال گذشته رئیس به استان بوشهر، در قالب ۶۰ طرح کلی توزیع می‌شود که از این میزان هزار و ۶ میلیارد تومان در سال ۹۸ و بقیه در سال ۹۹ تخصیص و توزیع می‌شود.

انتهای پیام/ک

به دنبال اجرای طرح عمرانی جدید نیستیم

مسافرین کلیپ تک‌خوانی یک زن در روستای ابیانه احضار شدند

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

عذرخواهی شبکه 5 از پخش جملات اهانت آمیز یک مداح

کلیدواژه: اقتصاد استانداري فارس نشست

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۸۴۲۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • نرخ بیکاری مردان سوئدی از زنان این کشور جلو زد!
 • تشديد بحران بيکاري در ايتاليا
 • برایان هوک: ایران درحال برنامه‌ریزی برای حمله به منافع آمریکا بود
 • ثبت نام ۷۵درصدی لیسانسه ها برای طرح کارورزی
 • استاندار: کندی شهرستان ها در جذب اعتبارات خسارت بار است
 • دانشجویان یاسوجی معاون استاندار و مدیرکل مدیریت بحران را احضار کردند+عکس
 • تخصیص ۲۸۰۰میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی به استان مرکزی
 • عملکرد ضعیف برخی دستگاه های اجرایی در جذب اعتبارات اشتغال روستایی
 • ۵۰ درصد از تسهیلات اشتغال روستایی استان مرکزی جذب شد
 • وقتی که بیکاری هم دیگر عار نیست!
 • شرحی مستند بر راهبری یکساله منابع و برنامه توسعه ایلام
 • تبدیل روستاهای استان مرکزی به کانون اشتغال ضروری است
 • روند صعودی نرخ تورم/شکر ارزان می شود
 • واگذاری پنج هزار و ۷۶۹ انشعاب رایگان گاز در فارس
 • تحقق دستور وزیر کشور در انتصاب بانوان به سمت معاون استاندار
 • کمترین نرخ بیکاری استان در نطنز
 • تکمیل ظرفیت صنایع فعال مهمترین برنامه تحقق سند اشتغال است
 • طرح اشتغال روستایی چند نفر را سرکار گذاشت؟
 • معاون سازمان مدیریت: 44 شهر استان تهران طرح جامع شهرسازی ندارند