ارومیه- ایرنا- رییس مجمع دانش آموختگان ایران اسلامی (مجدیران) در آذربایجان غربی گفت: ترامپ به دنبال مذاکره مجدد بر سر مساله هسته ای ایران و جایگزینی یک توافق جدید به جای برجام است.

«نادر علیزاده» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه دومین هدف این کشور تبدیل ایران به یک کشور خنثی در منطقه خاورمیانه است، افزود: سران این کشور با تحمیل خواسته های خود به دنبال احیای ابهت از دست رفته خود در منطقه و جهان هستند.
وی اضافه کرد: یکی از فایده های خروج ترامپ از برجام و ایران ستیزی وی، متحد شدن دو جریان فکری در داخل کشور بوده و در شرایط کنونی اصلاح طلبان و اصولگرایان بیش از هر زمان دیگر به هم نزدیک تر هستند و این همان «جنگ امید» مدنظر دکتر روحانی است.
وی رمز پیروزی ایران در مقابل ترامپ را درایت دولتمردان ایران دانست و اظهار داشت: درایت و تدبیر واقعی باعث خواهد شد تا هیچ جنگی روی ندهد و ملت ایران در این شرایط بد اقتصادی وارد یک بحران دیگر نشود.
وی با تاکید بر اینکه تعامل با جهان باید بیشتر از گذشته دنبال شود، بیان کرد: ایران می توانست از اختلاف بین آمریکا و اروپا به بهترین شکل ممکن بهره برداری کند.
دبیر شورای هماهنگی اصلاح طلبان آذربایجان غربی نیاز به گفت و گوی ملی در جامعه سیاسی ایران را یک نیاز دائمی بیان کرد و گفت: این گفت و گو هیچ مغایرتی با رقابت‌های سیاسی ندارد و هیچگاه به بهانه مشترکات انقلابی و ملی از رقابت سلیقه‌ها بی‌نیاز نیستیم.
وی با تاکید بر اینکه همبستگی و گفت و گوهای سازنده باید در اولویت قرار گیرد، ادامه داد: نباید به بهانه اختلاف های سیاسی همدیگر را حذف کنیم و رد صلاحیت های مغرضانه باید کنار گذاشته شود.
وی بیان کرد: برای جلب اعتماد مردم نیز باید با اختلاس ها به صورت قاطعانه برخورد شود و از کسانی که احساس می کنند به آنان ظلم شده، دلجویی شود تا مردم به نظام و مسوولان اعتماد وافر داشته باشند.
«علیزاده» بر شکل گیری احزاب قدرتمند در کشور تاکید کرد و افزود: خرده احزاب نمی توانند اثربخشی مفیدی برای جامعه داشته باشند و احزاب باید چه راست سنتی مانند جبهه پایداری و حزب موتلفه و چه چپ مانند حزب اعتماد ملی و حزب کارگزاران باید تفکر حذفی را کنار بگذارند و با کمک به دولت در ایجاد آرامش در کارهای اجرایی باعث شوند که دولت با فراغ بال به سیاست های خارجی و داخلی رسیدگی کند و حمایت همه جانبه از دولتمردان داشته باشند.
به گزارش ایرنا، مجمع دانش آموختگان ایران اسلامی دارای 164 عضو در آذربایجان غربی است.
8135/3072

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

تولید بذر هسته‌های مقاوم در برابر آفات

محققان ایرانی توانستند بذر هسته ای گیاهان روغنی مقاوم در برابر بیماری ها و آفت ها را تولید کنند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  مدیر مرکز رشد کشاورزی و منابع طبیعی گلستان، وابسته به مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان گلستان، از تولید بذر هسته‌های اولیه گیاهان روغنی سویا و کلزا و تجاری‌سازی آن‌ها خبر داد و گفت: خصوصیات این بذر جدید عملکرد بالا، مقاوم بودن به بیماری‌ها، مقاوم بودن به آفات و شرایط آب‌ماندگی است.

محسن باقری با اشاره به اینکه این مرکز مجموع ۱۸ شرکت، واحد و هسته فناور را تحت پوشش قرار داده است، افزود: از این تعداد ۵ شرکت دانش‌بنیان هستند و ۸ واحد فناور و ۵ هسته فناور نیز زیر نظر این مرکز بوده و در زمینه‌های مربوط به کشاورزی فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه این شرکت‌ها و واحدهای فناور در زمینه های دام، زراعت، باغبانی، کشت باغ، درختان مثمر و غیرمثمر، گیاهان زراعی و گیاهان مرتعی فعالیت می کنند، افزود: رقم، تیپ یا کولتیوار به انواعی از گونه‌های یک گیاه خاص می‌گویند که با شرایط محیطی به‌طور طبیعی یا مصنوعی منطبق شده و از این طریق بازده یا مقاومت آن‌ها نسبت به دیگر همگونه‌هایشان افزایش یافته است.

باقری با اشاره به اینکه هر شخص یا مؤسسه‌ای می‌تواند رقم موردنظر خود را تربیت و ثبت کند و حق انحصاریِ پرورش آن گیاه را در دست گیرد، اظهار کرد: معمولاً بر روی آزادسازی ارقام و تجاری‌سازی آن‌ها کار می‌کنیم و سعی داریم ارقامی که ظرفیت بالایی برای استان دارند را آزاد کرده و در اختیار کشاورزان قرار دهیم.

وی دو گیاه شاخص در بین گیاهان روغنی را "سویا" و "کلزا" نام برد و افزود: به‌خصوص گیاه روغنی کلزا سطح زیر کشت فراوانی دارد و در سال زراعی فعلی در استان گلستان حدود ۸۵ تا ۱۰۰ هزار هکتار سطح زیر کشت دارد.

مدیر مرکز رشد کشاورزی و منابع طبیعی گلستان با بیان اینکه یکی از استان‌های اول در تولید دانه‌های روغنی از جمله سویا و کلزا استان گلستان است، ادامه داد: این استان در زمینه کشت آفتابگردان هم مقام اول را داشت؛ اما چند سالی است که آفتابگردان به حاشیه رفته و در حال حاضر استان گلستان به لحاظ سطح زیر کشت گیاه روغنی سویا و کلزا حائز رتبه اول در کشور است.

باقری با اشاره به اینکه شرکت فعال در زمینه تولید هسته‌های اولیه گیاهان روغنی متشکل از اعضای هیات علمی است، تشریح کرد: در این شرکت دورگ‌گیری گیاهان انجام شده و طی این فرآیند، دو گیاه والد پدری و مادر تلاقی داده می‌شوند. این سیکل حدود ۱۲ سال طول می‌کشد و پس از آن به لاینی تبدیل می‌شود که نسبت به شاهد منطقه برتری دارد.

وی اضافه کرد: بعد از طی شدن این سیکل، لاینی حاصل می‌شود که نسبت به شاهد منطقه ارزیابی شده و اگر برتری داشته باشد، به جامعه کشاورزی ارائه می‌شود.

مدیر مرکز رشد کشاورزی و منابع طبیعی گلستان، یادآور شد: خصوصیات این لاین عملکرد بالا، مقاوم بودن به بیماری‌ها، مقاوم بودن به آفات و شرایط آب‌ماندگی در استان است. بنابراین ما بر روی این زمینه‌ها کار می‌کنیم و بذر را از مرحله‌ای که محدود است، به مقدار زیاد و در حالت تجاری تولید می‌کنیم و در اختیار کشاورزان منطقه قرار می‌دهیم.

باقری خاطرنشان کرد: اگر دامنه تولید وسیع باشد، محصول را به استان‌هایی که اقلیم آن‌ها مشابه اقلیم گلستان است هم عرضه می‌کنیم.

وی در پایان ریسک‌پذیری بخش کشاورزی را یادآور شد و اظهار کرد: سیلی که در استان گلستان آمد، خیلی از محصولات را زیر آب برد؛ بنابراین نمی‌توان گفت که درآمد خالص شما سوددهی دارد یا خیر و این موضوع بستگی به شرایط محیطی دارد. شرکت‌های دانش‌بنیان یا واحدهای فناور که بخواهند محصولی را تولید و تجاری کنند، معمولاً باید ۵ تا ۶ سال از خودشان مایه بگذارند تا محصولشان به مرحله تجاری‌سازی برسد و به بازارهای هدف دست پیدا کنند.

چرا متهم لباس زندان نمی‌پوشد؟

رایزنی پشت درهای بسته؛ شروط ایران و آمریکا برای مذاکره مستقیم چه هستند؟

تعویق کنکور سراسری/ توزیع نامناسب قند و شکر/ بسته شدن سایت سهام عدالت

کلیدواژه: سياسي ترامپ برجام هسته اي

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۹۰۰۱۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • خروج از برجام؛ پوچ ترین تصمیم آمریکا
 • کشتی یخ شکن هسته‌ای روسیه به آب انداخته شد
 • کجا را نشانه گرفته اند؟! /خطای خدمت به خود! / عایدی مشاوران از آشفتگی بازار مسکن
 • هشدار تند "سی‌ان‌ان" به ترامپ
 • هشدار CNN به ترامپ درباره ایران و معامله قرن
 • ابراز نگرانی رسانه آمریکایی درباره تحولات منطقه غرب آسیا
 • هشدار تند «سی‌ان‌ان» به ترامپ درباره ایران
 • هشدار تند «سی‌ان‌ان» به ترامپ درباره ایران و «معامله قرن»
 • تأکید «الحلبوسی» بر لزوم مقابله با هسته‌های خفته داعش
 • امکان‌سنجی گفت‌وگوی دیپلماتیک با آمریکا
 • کشتی یخ‌شکن هسته‌ای جدید روسیه +عکس
 • کشتی یخ‌شکن هسته‌ای جدید روسیه به آب انداخته شد
 • کتاب کاربرد روش مونت کارلو در محاسبات هسته‌ای منتشر شد
 • اولین زن یهودی در سنای آمریکا و میزبان ظریف کیست؟ + تصاویر
 • «دایان فاینستاین» اولین زن یهودی در سنای آمریکا و میزبان ضیافت ظریف به صرف شام کیست؟ + تصاویر
 • رقیب ترامپ وعده بازگشت به برجام داد
 • تحول مدیریتی با جوانان متعهد/ به این ۷ دلیل با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم/ هنر تغییر محاسبات
 • بی‌تدبیری ارزی دولت چند هزار صادرکننده قلابی درست کرد؟/ دشمنان دنبال تجزیه‌طلبی هستند خاتمی دنبال چیست؟/ آغاز حسابرسی از وضعیت مدیران ۲ شغله
 • ایزدی: تنش در منطقه جنگ‌روانی است/ مسیر مذاکره باز نیست/ نه آمریکا، نه ایران جنگ نمی‌خواهند