نرخ بیکاری انگلیس به کمترین سطح از سال ۱۹۷۵ رسیده که این مساله باعث تعجب تحلیل‌گران شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، در شرایطی که به دلیل تعطیلی گسترده واحدهای تولیدی و خودروسازی در انگلیس بسیاری از کارشناسان انتظار داشتند شاهد افزایش نرخ بیکاری در انگلیس باشیم اما آمارهای جدید منتشر شده توسط مرکز آمار این کشور نشان می‌دهد نرخ بیکاری تا پایان ماه می به کمترین سطح خود از سال ۱۹۷۵ تاکنون رسیده است.

در سه ماهه منتهی به آوریل، رشد درآمدها که شامل پاداش‌ها نیز می‌شود به ۳.۱ درصد رسیده است که اگرچه در مقایسه با رشد ۳.۳ درصدی سه ماهه منتهی به مارس کمتر است اما بالاتر از رقم پیش بینی شده توسط کارشناسان محسوب می‌شود.

مت هاگز، کارشناس مرکز آمار انگلیس گفت: در مجموع وضعیت بازار کار تقویت شده است.

از زمان رأی به ترک اتحادیه اروپا در رفراندوم سال ۲۰۱۶، وضعیت بازار کار در انگلیس بهتر شده است و این مساله یکی از اصلی‌ترین موارد اشاره طرفداران برگزیت بوده است؛ هر چند که رشد اقتصادی انگلیس در ماه آوریل به منفی ۰.۴ درصد رسید که از سال ۲۰۱۶ بی‌سابقه بود اما نرخ بیکاری این کشور به ۳.۸ درصد کاهش یافت که از ژانویه ۱۹۷۵ تاکنون مشاهده نشده بود.

در سه ماهه نخست امسال ۲.۴ میلیون نفر از اتباع کشورهای اروپایی مختلف در انگلیس مشغول به کار بوده‌اند که در مقایسه با سال ۲۰۱۷ تغییر چندانی نداشته است و این بدان معناست که باوجود مساله برگزیت و احتمال ترک اتحادیه اروپا توسط این کشور، بسیاری از اتباع خارجی تمایلی به ترک انگلیس و یا بازگشت به کشور خود را ندارند.

طی این مدت شمار بیکاران انگلیسی با کاهش ۳۴ هزار نفری به یک میلیون و ۳۰۴ هزار نفر رسیده است. شمار افراد شاغل نیز با ۳۲ هزار نفر افزایش به ۳۲ میلیون و ۷۴۶ هزار نفر رسیده است.

بانک مرکزی انگلیس اعلام کرده است که دستمزدها احتمالاً امسال به طور متوسط سه درصد بیشتر خواهند شد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

موانع اداری در مسیر توسعه استان به پایین ترین سطح خواهد رسید 

حاتمی، یکی از راهکارهای مطلوب برای بهبود فضای کسب و کار استان و جذب سرمایه گذار عنوان کرد و گفت: پایه و اساس رشد اقتصادی، شکل گیری جامعه مدنی و ارتقای سرمایه های اجتماعی ایجاد اشتغال است.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از معاونت اقتصادی استانداری کرمانشاه، همایش بهبود فضای کسب و کار استان به همت مرکز جذب و حمایت سرمایه گذاری(پنجره واحد) و به ریاست دکتر هدایت حاتمی معاون استاندار و با حضور فرمانداران، مدیران کل دستگاه های اجرایی، کارشناسان و جمعی از فعالان بخش خصوصی با هدف بررسی موانع بهبود فضای کسب و کار و ارائه راهکارها در سالن شهدای دولت استانداری برگزار گردید. 

معاون امور اقتصادی استانداری کرمانشاه،  در این همایش هماهنگی و همدلی مدیران استان را یکی از راهکارهای مطلوب برای بهبود فضای کسب و کار استان و جذب سرمایه گذار عنوان کرد و گفت: تولید در کشور ما مظلوم واقع شده در حالیکه عامل مهم توسعه اقتصادی یک کشور ، توجه به تولید است و ما به عنوان بدنه کارشناسی اقتصادی استان باید قدر نامگذاری سال به نام«رونق تولید»را بدانیم و از این فرصت به نفع اشتغال، انگیزه کار و توسعه اقتصادی استفاده کنیم. 

وی یکی از مهمترین موانع موجود را عدم همنوایی اداری و مدیریتی ذکر کرد و اظهار داشت: برای دسترسی به  توسعه، باید مانند اعضای یک گروه موسیقی، هماهنگی و همنوایی و رسیدن به یک هدف مشترک، دغدغه اصلی بشود و با اینکه هر کدام یک ساز مختلف می نوازند اما نتیجه آن یک آهنگ دلنشین خواهد شد که همه از شنیدن آن احساس خوشایندی دارند.مدیریت استان هم مانند اعضای یک گروه موسیقی هر کدام وظایف مختلفی دارند اما در نهایت همه ما برای دستیابی به یک هدف مشترک یعنی توسعه همه جانبه استان تلاش می کنیم و باید بتوانیم  آهنگ توسعه استان را با همدلی و همنوایی بنوازیم وآ وقت است که چرخه اقتصاد ما رو به بهبود حرکت خواهد کرد 

معاون استاندار به وضعیت بیکاری در استان اشاره و افزود: همه ما در جریان وضعیت بیکاری استان هستیم و باید این نکته را بدانیم که بخشیی از این وضعیت می تواند  نتیجه تصمیم اشتباه، کم کاری و سوء مدیریت  همه ما باشد ولی اگر با همدلی بر رفع مشکلات استان تمرکز و زمینه را برای حضور سرمایه گذاران و بهبود فضای کسب و کار فراهم کنیم و از سختگیری های بی مورد و معطل کردن امور مردم در بوروکراسی اداری پرهیز کنیم قطعا اتفاقات خوبی خواهد افتاد کما اینکه در سال گذشته با تمرکز بر روی دو مسئله بیکاری و تورم توانستیم نرخ بیکاری را5/2 درصد کاهش دهیم و در زمینه تورم نیز از رتبه اول به میانگین کشوری برسیم و این نشان می دهد که اگر بخواهیم می شود نتیجه مطلوب گرفت. 

دکتر حاتمی با بیان اینکه پایه و اساس رشد اقتصادی، شکل گیری جامعه مدنی و ارتقای سرمایه های اجتماعی ایجاد اشتغال است گفت: مشکل بیکاری بر همه ابعاد زندگی یک فرد تاثیر منفی می گذارد و دروازه ورود به دیگر معضلات جامعه است و درک آن برای کسی که خود حقوق ماهیانه دارد و این مشکلات را حس نکرده سخت است بنابراین ممکن است آنگونه که باید و شاید از عواقب تصمیم و عملکرد خودمان در مواجهه با طرحهای اشتغالزا و جذب سرمایه گذاری که می تواند بخشی از این مشکل را حل کند آگاه نباشیم در حالیکه ایجاد اشتغال برای یک نفر یعنی کاهش و زدودن بخشی از معضلات اجتماعی و تزریق امید و انگیزه و زندگی به فرد شاغل و این می تواند ما را متوجه اهمیت جایگاهی کند که در آن نشسته ایم بنابراین باید سیاستگزاری هوشمندانه و همگرایانه ای داشته باشیم تا بتوانیم بر بیکاری غلبه کنیم و ما می توانیم. 

معاون اقتصادی استانداری، موانع اداری و سلیقه های شخصی را دو مانع عمده در مسیر بهبود فضای کسب و کار عنوان و اظهار داشت: وقتی روند استعلام ها را در استان بررسی کردیم متوجه شدیم که پاسخ یک استعلام گاهی تا چند ماه طول کشیده و همین یک موضوع نشان می داد که خود ادارات چقدر مانع مهمی در توسعه یافتگی و بهبود فضای موجود هستند و این موضوع یعنی اینکه بخشی از مدیریت استان اهمیت چندانی برای درک وحل مشکلات قائل نیست. یکی دیگر از موانع، اعمال سلیقه های شخصی کارشناسان و مدیران است که در بسیاری از موارد باعث بی انگیزگی و فرار سرمایه گذاران از استان شده است. 

وی در ادامه گفت: ما در سال97با شناسایی این دو مانع تمرکز زیادی بر رفع آنها کردیم و امروز می بینیم که حداکثر زمانی پاسخ یک استعلام72ساعت است و بسیاری از قوانین دست و پا گیر از سر راه سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی حذف گردیده است که نتیجه آن را در کاهش5/2درصدی بیکاری دیدیم و قطعا تا پایان سال98، اثرات آن بیشتر نمایان می شود. 

حاتمی مهار تورم، حمایت از اقشار آسیب پذیر، برگرداندن اعتماد اجتماعی و ایجاد اشتغال را مهمترین برنامه های حوزه اقتصادی عنوان کرد و افزود: برای موفقیت بیشتر، نمی توانیم بر  اساس روش و ساختاربندی فعلی رو به جلو حرکت کنیم بلکه باید خلاقیت داشته باشیم و به دنبال راهکارها و  روشهای جدیدتری باشیم تا بتوانیم فضای کسب و کار را به عنوان اتمسفر اقتصاد استان بهبود ببخشیم. 

وی در پایان گفت: از مدیران می خواهم که موانع اداری را تا جایی که امکان دارد کاهش دهند و نقش

پایان پیام/81

بازداشت و عزل ۲ مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در تهرانپارس| ۵ دختر و پسر همچنان در بازداشت هستند| چرا از مأمور زن در حادثه استفاده نشد؟

از ماجرای "راننده اسنپ" تا "درگیری پلیس با دختر جوان"؛ چرا عده‌ای تند با مردم برخورد می‎کنند؟

پیشنهاد ۲ میلیون یورویی باشگاه پرسپولیس به مربی پیشین یوونتوس

کلیدواژه: انگليس نرخ بیکاری

منبع این خبر، وبسایت www.isna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۳۴۱۰۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سیگنال‌های اقتصادی در استان‌های کشور
 • بیکاری در رگ‌های آذربایجان غربی رخنه کرده است
 • محصولات شیمیایی در صدر معاملات خرداد فرابورس/بیشترین نرخ تورم خرداد از آن گیلان و هرمزگان
 • همه آمار«اشتغال و بیکاری»بانوان
 • همه آمار«اشتغال و بیکاری»بانوان/سیگنال رشد حضور زنان در بازار کار
 • قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۸/۰۴/۰۵
 • به جاي واگذاري بيمه بيکاري به کاريابي‌ها ساختار آن اصلاح شود
 • افزایش رونق اقتصادی و کاهش بیکاری در استان بوشهر
 • تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری افزایش یافت
 • دریافت کنندگان بیمه بیکاری بیش از ۳۶ درصد افزایش یافتند +نمودار
 • افزایش ۳۶ درصدی مقرری بگیران بیمه بیکاری در آذر ماه ۹۷
 • شاخص فلاکت چیست؟
 • پرداخت بیمه بیکاری به ۲۵۰ هزار نفر
 • مهمترین تحولات بازار کار
 • پرداخت بیمه بیکاری به ۲۵۰ هزار نفر / راههای خروج از بحران نقدینگی
 • با توسعه تعاونی‌ها می‌توان آثار فقر و بیکاری در جامعه را کاهش داد
 • بیکاری جوانان دو برابر نرخ بیکاری کشور
 • مهمترین تحولات بازار کار /بیکاری جوانان دو برابر نرخ بیکاری کشور
 • شنیده شدن زمزمه‌ وگذاری بیمه بیکاری به کاریابی‌ها