نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: جمعیت هلال احمر نباید تنها منتظر اعتبارات و کمک‌های دولتی باشد و باید توان مردم را برای خدمت بیشتر به هموطنان بسیج کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سبلان‌ما،آیت الله سید حسن عاملی، صبح امروز در دیدار مدیر عامل و اعضای شورای معاونان جمعیت هلال احمر اردبیل گفت: در رفتار اجتماعی باید جمعیت هلال احمر بیش از پیش دقت نظر داشته باشد، زیرا دشمنان با ترفند‌های مختلف به دنبال آسیب به سرمایه‌های اجتماعی کشور هستند.

وی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر نباید تنها منتظر اعتبارات و کمک‌های دولتی باشد، تشریح کرد: باید توان مردم را برای خدمت بیشتر به هموطنان بسیج کرد.

امام جمعه اردبیل اضافه کرد: این جمعیت کار‌های خوبی انجام داده است و باید عملکرد خود را بیشتر تبلیغ کند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل نیز در این دیدار گفت: جمعیت هلال احمر استان اردبیل حدود ۲۰۰ نفر کارمند دارد، اما اینکه این جمعیت در حوادث مختلف عملکرد خوبی دارد به دلیل حضور داوطلبان و اعضای این جمعیت است.

رامین معبودی با اشاره به اینکه در سیل اخیر مردم استان اردبیل ۴۶۰ میلیون تومان کمک نقدی به صندوق‌های جمع آوری کمک‌های مردمی جمعیت هلال احمر پرداخت کردند، اظهار کرد: این کمک تنها از طریق صندوق‌های جمع آوری کمک‌های مردمی است و مبالغ واریزی مردم استان به حساب‌های متمرکز جمعیت هلال احمر را شامل نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه مردم استان به ارزش ۷۱۴ میلیون تومان هم کمک غیرنقدی داشتند، ادامه داد: تاکنون حدود ۳ میلیارد و ۲۱۵ میلیون تومان اقلام از انبار جمعیت هلال احمر استان اردبیل به مناطق سیل زده ارسال شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل افزود: تاکنون در مجموع حدود ۴ میلیارد و ۳۹۰ میلیون تومان کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردمی و جمعیت هلال احمر استان به مناطق سیل زده ارسال شده است.

معبودی با اشاره به اینکه پیشگیری و آموزش بهترین روش برای کاهش آلام مردم در مواقع حوادث طبیعی و غیر طبیعی است، ادامه داد: در سال گذشته حدود ۲۱ هزار نفر توسط جمعیت هلال احمر استان دوره‌های مختلف آموزشی را گذرانده اند.

وی یادآور شد: جمعیت هلال احمر استان اردبیل حدود ۵۰ هزار نفر عضو داوطلب دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل اظهار کرد: ۴۴ خانه هلال و ۵۳ خانه داوطلب در روستا‌های استان راه اندازی شده است تا در حوادث مختلف قبل از رسیدن نیرو‌های عملیاتی توسط اهالی خود منطقه اقدامات اولیه انجام بگیرد.

انتهای پیام/

منبع: دانا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

هلال احمر: داروی جعلی و کشنده سالک دروغ است

در پی انتشار کلیپی مشکوک و حاوی اطلاعات ضد و نقیض و غیرمستند با عنوان «واردات داروی جعلی از سوی هلال‌احمر» در فضای مجازی، سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر در اطلاعیه ای جعلی بودن دارو و مرگ افرادی بر اثر مصرف آن را قویاً تکذیب کرد.

به گزارش روز سه‌شنبه پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، در این اطلاعیه آمده است: با توجه به احتمال اپیدمی بیماری سالک در کشور و همچنین عدم وجود داروی «گلوکانتیم» در آبان ۱۳۹۷ با درخواست و کمک وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو جهت کنترل بحران مذکور، سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر برای تامین فوریتی آن دارو از کشور هندوستان اعلام آمادگی کرد.

تدارکات پزشکی هلال احمر در این اطلاعیه افزود: با اخذ مجوزهای لازم برای واردات این دارو از سازمان غذا و دارو، مقدار ۵۰ هزار دوز داروی گلوکاتیم در تاریخ ۳ آذر ۱۳۹۷ تأمین شد و پس از تایید مدارک کارخانه سازنده این دارو، خط تولید و خود فرآورده توسط سازمان غذا و دارو که توسط وزارت بهداشت و اتاق بازرگانی هند و سفارت ایران در هند تایید شده بود، پس از نصب برچسب اصالت، با نظر سازمان غذا و دارو برای مصرف بیماران در اختیار معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گرفت.

در ادامه اطلاعیه آمده است: پس از مصرف کل محموله نخست با درخواست مجدد سازمان غذا و دارو نسبت به تأمین ۵۰ هزار دوز دیگر از همان دارو به تاریخ ۲۱ آذر ۱۳۹۷‬ اقدام شد که مقدار قابل توجهی از محموله دوم نیز مصرف شده است. همچنین قابل ذکر است که شرکت تأمین آوا سلامت متعلق به هیأت امنای ارزی نیز دقیقاً همین دارو را به مقدار ۵۰ هزار دوز با مجوز سازمان غذا و دارو وارد کشور کرده است که این موضوع مبین تأیید اصالت و سلامت این فرآورده است.

تدارکات پزشکی هلا احمر در این اطلاعیه افزود: با توجه به اینکه از ابتدا در تمامی مدارک، مستندات و مجوزات لازم برای واردات داروی مذکور، محل تولید کشور هندوستان اعلام شده بود و همچنین در نتایج آزمایشهای آزمایشگاه مرجع سازمان بهداشت جهانی قید شده که این دارو با داروی گلوکاتیم شرکت Merial آلمان مطابقت کامل داشته و با مقادیر درج شده روی بسته بندی نیز همخوانی دارد و این نتایج توسط آزمایشگاه رفرانس در کشور سوئیس و آزمایشگاه مرجع در کشور هند مطابقت داشته و مقدار آنتی موانت موجود در داروی گلوکاتیم با استانداردها برابر است، بنابراین جعلی بودن این دارو مورد تأیید نیست.

در اطلاعیه سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر ضمن تکذیب هر گونه گزارش ناشی از سوءمصرف این دارو تاکید شده است: در گزارش رسمی سازمان بهداشت جهانی نیز قید شده است که بررسی آزمایشگاهی این محصول هنوز ادامه دارد و تا کنون هیچ تأثیر زیانباری ناشی از مصرف داروی مذکور به این سازمان گزارش نشده است. هچنین در همین زمینه تاکنون هیچگونه گزارش یا اعلامی از طرف وزارت بهداشت و مقامات مسئول دارویی کشور در زمینه فوت بیمار بدلیل سوء‌مصرف داروی گلوکاتیم به سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر به عنوان تأمین کننده ارائه نشده است. بنابراین پر واضح است پروژه مرگ افرادی در ایران و پاکستان، کذب محض بوده و جریان سازی و تشویش اذهان عمومی آن هم در شرایط خاص فعلی کشور توسط کسانی است که بدون دلیل و مستندات در پی برهم زنی امنیت روانی جامعه و مردم هستند.

در این اطلاعیه تاکید شده است: با توجه به گزارش سازمان بهداشت جهانی مبنی بر مغایرت در محل تولید دارو، اقدامات و مکاتبات لازم انجام و مدارک موجود برای رفع مغایرت به سازمان بهداشت جهانی ارائه شده است.

تدارکات پزشکی در اطلاعیه آورده است: با توجه به فصل تابستان و بحران سیل اخیر، اپیدمی بیماری سالک به دلیل شکل گیری آب‌های راکد در بخش زیادی از کشور، بسیار محتمل بود که با توجه به واردات داروی مذکور در شرایط تحریم، امکان کنترل بیش از پیش این بیماری مسری در نقاط گرمسیری توسط نهادهای ذی‌ربط فراهم شد.

از ماجرای نفت‌کش‌ها تا بسته‌شدن راه ورود و خروج به سفارت ایران؛ بریتانیا در کنار آمریکا علیه تهران

هرکس گول بخورد وثوق‌الدوله این دوره می‌شود/از کجا معلوم مذاکرات به نتیجه برسد حرم امام رضا، بقیع نشود؟/اینکه مدام میانجی می‌فرستند برای همین است که ما در برجام باقی بمانیم

(ویدیو)اجرای شگفت‌انگیز ریاضی پرهام و سما (گروه نواندیشان) در شب دهم عصرجدید

منبع این خبر، وبسایت www.dana.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۳۴۸۷۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تجهیز ۱۰ پایگاه امداد و نجات در خراسان رضوی با مشارکت هلال احمر کشور
 • هلال احمر: داروی جعلی سالک دروغ است
 • هلال احمر: واردات داروی جعلی و کشنده سالک دروغ است
 • طرح تابستانه امداد و نجات هلال احمر اجرا می شود
 • آغاز طرح تابستانه امداد و نجات هلال احمر
 • تعداد پایگاه های هلال احمر کشور نسبت به استانداردها بسیارکم است
 • کرمانشاه | هلال احمر به هر گرفتاری در سراسر جهان توان خدمت‌رسانی دارد
 • امام جمعه سمنان: مردم به جمعیت هلال‌احمر اعتماد کامل دارند
 • انجام ۱۴۳ عملیات امداد و نجات توسط هلال احمر استان ایلام
 • کار صادقانه در هلال‌احمر عبادت است
 • اطفاء حریق در شرح وظایف هلال احمر نیست حاجی زاده: مشکل را برطرف کنید
 • خدمت در هلال احمر بسیار کار با ارزشی است
 • ارسال محموله زیستی ۲۶ میلیارد ریالی هلال احمر خراسان رضوی به مناطق سیل زده گلستان
 • طرح امداد و نجات تابستانه هلال احمر در قم آغاز می‌شود
 • خدمت در هلال احمر بسیار با ارزش است
 • خدمت‌رسانی هلال‌احمر به ۸۴ هزار سیستان و بلوچستانی
 • امداد رسانی هشت مصدوم در قزوین توسط امداد و نجات هلال احمر
 • مشارکت مردمی راهبرد اثربخش در گفتمان مدیریت بحران
 • ۱۲ هزار داوطلب در سیستان و بلوچستان با جمعیت هلال احمر همکاری دارند