وزارت خارجه عراق اعلام کرد که این کشور در نشست اقتصادی بحرین که مقدمه‌ای برای اجرای طرح معامله قرن است، شرکت نمی‌کند.

به گزارش مشرق، وزارت امور خارجه عراق چهارشنبه (۲۲ خرداد) اعلام کرد که بغداد در نشست منامه بحرین شرکت نخواهد کرد.

«احمد الصحّاف»، سخنگوی وزارت خارجه عراق به شبکه المیادین لبنان گفت که عراق «هرگز» در این نشست شرکت نخواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران

سخنگوی وزارت خارجه عراق گفت: «عدم مشارکت عراق در نشست منامه بیانگر موضع ثابت و اصولی عراق در قبال مسئله فلسطین است».

الصحاف افزود: «عراق بر حق تشکیل دولت فلسطین به پایتختی قدس شریف و حقوق غیر قابل دخل و تصرف مردم فلسطین تأکید دارد».

«جبران باسیل»، وزیر امور خارجه لبنان نیز دیروز رسماً اعلام کرد که به هیچ وجه در نشست ضد فلسطینی منامه شرکت نخواهد کرد.

«جرد کوشنر»، داماد یهودی و مشاور «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری این کشور دیروز سه‌شنبه اعلام کرد که مصر، اردن و مغرب در این نشست ضد فلسطینی شرکت خواهند کرد.

به رغم این ادعای کوشنر، مقام مسئولی در دولت اردن به الجزیره گفت که امان هنوز به این دعوت آمریکا برای مشارکت در این نشست پاسخی نداده است. از سوی دیگر، «سعد الدین العثمانی»، نخست‌وزیر مغرب در خصوص احتمال مشارکت کشورش در نشست منامه ابراز بی‌اطلاعی کرده است.

در بین کشورهای عربی تنها دولت لبنان از زبان جبران باسیل، وزیر امور خارجه این کشور رسماً اعلام کرده است که در این نشست مشارکت نخواهد کرد.

طرح موسوم به «معامله قرن» که آمریکا برای پایان دادن به منازعه بین فلسطینیان و صهیونیست‌ها مطرح کرده، به دنبال حذف همیشگی بازگشت آوارگان فلسطینی (مطابق آمار شش میلیون) به سرزمین خود و اسکان آن‌ها در «وطن جایگزین» یعنی کشورهای دیگر است.

به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی در دولت آمریکا و انتقال سفارت این کشور از تل‌آویو به شهر قدس در این راستا انجام شده است و قرار نیست کشوری به نام فلسطین به پایتختی قدس به رسمیت شناخته شود.

ناظران و تحلیلگران بر این باورند که آمریکا اجرای این طرح را به بعد از انتخابات پارلمانی سرزمین‌های اشغالی و پیروزی ائتلاف بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در این انتخابات گره زده بود ولی به رغم پیروزی نتانیاهو، تلاش برای تشکیل کابینه جدید ناکام ماند و موعد اجرای آن به تعویق افتاد.

در مقابل برخی دیگر نیز معتقدند دولت آمریکا بی‌سر و صدا اجرای این طرح را شروع کرده و شناسایی قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، انتقال سفارت آمریکا به این شهر فلسطینی و به رسمیت شناخت حاکمیت ادعایی صهیونیست‌ها بر جولان اشغالی سوریه پیش‌مقدمه اجرای این طرح است.

منبع: فارس

منبع: مشرق

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

وعده‌های سرخرمن داماد ترامپ به فلسطینیان / پاسخ قاطع به کوشنر : فلسطین فروشی نیست / خیانت اعراب به ملت فلسطین

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، کنفرانس منامه با عنوان کارگاه اقتصادی در حالی شامگاه سه شنبه چهارم تیر با حضور هیئتی از رژیم صهیونیستی در کنار برخی رژیم‌های سازشکار عربی آغاز شد که برجسته‌ترین غایبان در این کنفرانس، فلسطینیان اعم از گروه‌های مقاومت و تشکیلات خودگردان است.

نشست اقتصادی منامه با هدف ادعایی جذب سرمایه‌گذاری در اراضی فلسطین و اعطای وام‌های کم‌سود به فلسطین به‌عنوان اولین بخش معامله قرن شامگاه سه شنبه خود را آغاز کرد.

آمریکا برای آغاز اجرای طرح صلح ادعایی موسوم به «معامله قرن» که اولین گام آن برگزاری کنفرانس اقتصادی بحرین است، آماده می‌شود. این طرح با محتوایی مبهم، ولی هدفی واضح یعنی عادی‌سازی رایگان اعراب و اسرائیل را دنبال می‌کند.

برجسته‌ترین غایبان در این کنفرانس، فلسطین است که تشکیلات خودگردان و تمام گروه‌های فلسطینی موضعی یکپارچه در رد این کنفرانس اعلام کرده‌اند. عراق و لبنان نیز تأکید کرده‌اند که کنفرانس بحرین را در راستای همبستگی با فلسطینیان تحریم کرده‌اند.

«جراد کوشنر» داماد و مشاور ارشد رئیس‌جمهوری آمریکا، که مهندس کنفرانس منامه است، به‌نمایندگی از ایالات متحده به‌همراه سیاسیون و تجار آمریکایی در کنفرانس شرکت کرده است.

رژیم‌های عربستان سعودی و امارات از جمله شرکت کنندگان در این نشست ضد فلسطینی هستند تا نشان دهند ابایی از همدستی و همراهی با توطئه خطرناک حذف مسئله فلسطین ندارند.

رسانه‌ها کشور‌های مصر و مغرب و اردن و سازمان ملل را از دیگر شرکت کنندگان در کنفرانس منامه اعلام کرده بودند. پیش بینی شده بود که حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ نماینده و مسئول اجرایی از اروپا، خاورمیانه و آسیا و برخی تاجران فلسطینی نیز در این کنفرانس شرکت کنند.

جراد کوشنر مشاور کاخ سفید در روند سازش پیش از آغاز این کنفرانس گفته بود نخستین مرحله طرح «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا برای خاورمیانه شامل پیشنهاد سرمایه‌گذاری با ارزش ۵۰ میلیارد دلار در اراضی فلسطین، مصر، اردن و لبنان است.

وی مدعی شد که بر اساس طرح صلح پیشنهادی آمریکا موسوم به «معامله قرن»، با هزینه ۵ میلیارد دلاری، کرانه باختری به نوار غزه متصل خواهد شد.

فاکس نیوز هم چند روز بعد از هاآرتص به نقل از منابعی از سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا می‌گوید که معامله قرن در سال ۲۰۱۸ در خصوص موضوع فلسطین به اجرا گذاشته خواهد شد که شامل مواد زیر خواهد بود:

۱- به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی

۲- باقی نگه داشتن ۵۰ هزار فلسطینی از مجموعه ۳۲۵ هزار فلسطینی مقیم شهر قدس بعد از اینکه این شهر از سوی آمریکا به پایتختی اسرائیل معرفی شد. در همین رابطه کابینه رژیم صهیونیستی از برپایی ۱۴ هزار ساختمان مسکونی خبر می‌دهد که گنجایش پذیرش ۴۰۰ هزار اسرائیلی را داشته باشد و زمینه را برای یهودی سازی قدس مهیا کند.

۳- باقی نگه داشتن شهرک‌های صهیونیست نشین در داخل کرانه غربی که تعداد ساکنان آن‌ها به رقم ۳۵۰ هزار صهیونیست رسیده است.

۴- از آنجا که کرانه باختری مساحتی بالغ بر ۵۸۰۰ کیلومتر مربع دارد و مساحت صحرای سینا ۶۰ هزار کیلومتر مربع است و در صحرای سینا تنها یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر زندگی می‌کنند، لذا معامله قرن مبتنی بر این اصل است که دو هزار کیلومتر مربع از مجموع ۶۰ هزار کیلومتر مربع صحرای سینا به علاوه دو هزار کیلومتر مربع از نوار غزه برای انتقال فلسطینیان از کرانه باختری به آن اختصاص داده شود.

۵- عربستان از طریق محمد بن سلمان ولیعهد خود و رژیم صهیونیستی و آمریکا تلاش می‌کند، غزه را با مساحت ۲ هزار کیلومتری خود به صحرای سینا متصل کنند. علاوه بر اینکه در ازای باقی ماندن شهرک‌های صهیونیستی نشین در کرانه باختری ۳ درصد از اراضی صحرای النقب به آن اختصاص داده شود.

۶- قرار است اعلام تشکیل دولت فلسطین به پایتختی شهر ابو دیس که در نزدیکی قدس اشغالی قرار دارد، صورت گیرد. به این ترتیب سه میلیون فلسطینی در مساحتی حدود دو هزار کیلومتر مربع از صحرای سینا مستقر خواهند شد. این مساحت کمتر از نیمی از مساحت کرانه باختری است. به علاوه اینکه ۳ درصد از مساحت صحرای النقب نیز برای اسکان آن‌ها اختصاص داده خواهد شد. البته به شرطی که عربستان سعودی ۴۰۰ میلیارد دلار پول بدهد تا تشکیلات خودگردان فلسطین تحت فشار‌های آمریکا و اسرائیل و عربستان و کشور‌های حاشیه خلیج فارس با معامله قرن موافقت کنند. مرحله آغازین اجرای این طرح نیز اعلام رئیس جمهور آمریکا مبنی بر پایتختی قدس اشغالی برای کابینه رژیم صهیونیستی است.

ادعای سرمایه‌گذاری ۵۰ میلیارد دلاری در فلسطین و منطقه

در همین راستا جارید کوشنر مشاور و داماد رئیس‌جمهور آمریکا هفته گذشته بخش اقتصادی طرح صلح غرب آسیا موسوم به معامله قرن را فاش کرد. کوشنر در مصاحبه با رویترز مدعی شده است: طرح صلح (آمریکا) شامل سرمایه‌گذاری حدود ۵۰ میلیارد دلاری می‌شود که نیمی از آن در خاک فلسطین و باقی در اردن، مصر و لبنان است.

وعده‌های سرخرمن داماد ترامپ به فلسطینیان/ پاسخ قاطع به کوشنر: فلسطین فروشی نیست/ خیانت اعراب به ملت فلسطین

داماد رئیس‌جمهور آمریکا طی سخنانی در افتتاحیه نشست منامه که در سایه تداوم اعتراضات داخلی و خارجی برگزار شده است، به تکرار وعده‌های قبلی خود در راستای معامله قرن و البته دادن وعده‌های توخالی به مردم فلسطین برای متقاعد کردن آن‌ها به تسلیم شدن در برابر توطئه موسوم به معامله قرن و البته دادن وعده بهبود وضعیت اقتصادی البته از جیب کشور‌های عربی ثروتمند حاشیه خلیج فارس پرداخت.

جارید کوشنر داماد دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا و مشاور کاخ سفید در سخنانی در افتتاحیه این نشست مدعی شد: ما خواهان صلح و ثبات برای فلسطینیان و اسرائیلی‌ها و آزادی عبادت هستیم.

وی در ادامه با تکرار وعده‌های قبلی خود در راستای معامله قرن گفت: ما به‌دنبال ایجاد فضایی برای جذب سرمایه‌گذاری برای منطقه خاورمیانه هستیم.

کوشنر اظهار داشت: آنچه جریان دارد معامله قرن نیست بلکه فرصت قرن برای ایجاد فرصت برای ملت فلسطین است و ما می‌توانیم فرصتی تاریخی برای ملت فلسطین و ملت‌های منطقه ایجاد کنیم.

بیشتر بخوانید: طرح «معامله قرن» چیست؟

این مقام آمریکایی در ادامه مدعی شد که دونالد ترامپ و دولت آمریکا به رسیدن به آینده‌ای بهتر برای فلسطینیان و کل خاورمیانه پایبند هستند.

کوشنر گفت که بسیاری از تجار فلسطینی در کارگاه بحرین شرکت نکردند، زیرا تشکیلات خودگردان فلسطین از آن‌ها خواسته بود که در این کارگاه شرکت نکنند.

داماد ترامپ همچنین مدعی شد: ما به‌دنبال بهبود معیشت مردم هستیم و هدف از معامله قرن همین است.

وی افزود: امکان توسعه تولید برق در کرانه باختری وجود دارد و طرح‌هایی داریم که به توسعه فرصت‌های شغلی و بهبود خدمات خواهد انجامید.

فلسطینیان خطاب به آمریکا و سازشکاران عرب: فلسطین فروشی نیست

گروه‌های فعالیت ملی و اسلامی نوار غزه شامگاه سه شنبه در یک کنفرانس ملی که در مخالفت با نشست معامله قرن در منامه برگزار شد، تاکید کردند فلسطین فروشی نیست.

در کنفرانس غزه، اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس تصریح کرد ملت فلسطین با پشتیبانی امت اسلام قادر به شکست معامله قرن است، ما امروز در یک لحظه تاریخی سرنوشت سازی به سر می‌بریم تا اعلام کنیم فلسطین فروشی نیست، فلسطین برای معامله و کنفرانس‌هایی که تثبیت و تقویت اشغالگری در سرزمین ما را دنبال می‌کند، نیست ونخواهد بود.

کنفرانس و معامله قرن مرده به دنیا آمدند؛ از یک وجب از خاک فلسطین چشم پوشی نخواهیم کرد

هنیه افزود ملت فلسطین که اکنون در هر مکانی همزمان با کنفرانس بحرین به پا خاسته، تهدید راهبردی بی‌سابقه علیه خود را درک کرده و بر چنگ زدن خود به اصول به هر قیمتی تاکید می‌کند.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس گفت: نه به معامله قرن، نه به عقب‌نشینی از یک وجب از خاک فلسطین، نه به وطن جایگزین و نه به پیوستن غزه یا کرانه باختری به اسرائیل است.

هنیه با بیان اینکه کنفرانس بحرین و معامله قرن مرده به دنیا آمدند، گفت: درود به لبنان و همه کشور‌هایی که مخالف عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی و تسلیم شدن در برابر آمریکا هستند.

وی در ادامه گفت: من به شرکت‌کنندگان در نشست منامه می‌گویم که کنفرانس شما و خود شما از بین خواهید رفت و فرو خواهید پاشید.

هنیه با بیان اینکه انتفاضه یکپارچه ملت فلسطین کنفرانس بحرین را به شکست خواهد کشاند، گفت که هدف کنفرانس بحرین و معامله قرن مشروعیت‌بخشی به رژیم اشغالگر صهیونیستی است.

فایز ابوعیطه دبیر شورای انقلاب جنبش فتح تصریح کرد ما روابط خود را با دولت آمریکا از همان زمان شروع صحبت درباره معامله قرن متوقف کردیم، اگر بخواهیم منتظر بمانیم تا بدانیم معامله قرن چیست، چه چیزی برای ملت ما باقی خواهد ماند، معامله قرن هرگز اجرایی نخواهد شد، ما به بحرین اعلام می‌کنیم ما از این خیانت بحرین و برخی کشور‌های عربی که به دعوت ایالات متحده آمریکا پاسخ مثبت دادند، شوکه شدیم، کسانی که به دنبال حفظ نظام سیاسی یا تاج و تخت حکومت خود هستند، باید بدانند هرگز نمی‌توانند به این هدف خود از راه ضربه زدن به ملت فلسطین دست یابند.

فرصتی تاریخی برای بازنگری در محاسبات و مواضع

زیاد النخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین، بار دیگر هدف از معامله قرن را حذف مسئله فلسطین به عنوان مسئله محوری امت اسلام و عربی دانست و گفت امروز فرصت تاریخی در برابر ما قرار دارد که بار دیگر در محاسبات خود تجدید نظر کرده و افق‌هایی را به روی ملت و نسل‌های آینده بگشاییم به اینکه باید در برابر این پروژه صهیونیستی که از طریق گذرگاه فلسطین به پیکر امت رخنه کرده، مقاومت کرد.

النخاله با تاکید بر اینکه ملت فلسطین در مقابله با معامله قرن یکپارچه باقی خواهند ماند، خاطر نشان کرد: ما از سازش به‌جز شهرک‌سازی و قتل نتیجه‌ای ندیدیم.

وی با بیان اینکه برخی از اعراب به‌جای حمایت از ملت فلسطین ترجیح می‌دهند که با دشمن باشند، تاکید کرد ما باید سلاح مقاومت را حفظ کنیم.

اوج سرسپردگی رژیم‌های سازشکار عرب به آمریکا و رژیم صهیونیستی

خالد البطش از اعضای دفتر سیاسی جهاد اسلامی در گفتگو با تسنیم گفته است کنفرانس منامه مقدمه‌ای برای اجرای طرح معامله قرن به‌شمار می‌رود، ولی این بار با هزینه‌هایش بر دوش کشور‌های عربی است.

البطش خاطر نشان کرد تاجران سیاست با دلالان زمین در این نشست یک هدف واحد را دنبال می‌کنند و آن حذف مسئله فلسطین و پیشبرد طرح‌های اسرائیل و عادی‌سازی روابط با این رژیم در جهان عرب و پایه‌ریزی همپیمانی جدید میان برخی رژیم‌های عربی و اسرائیل است.

وی هشدار داد در صورتی که اعراب در برابر کنفرانس منامه سکوت کنند، آنگاه این ویروس پس از آن به ریاض و سپس به دوحه و بعد به ابوظبی و کشور‌های عربی شمال آفریقا منتقل خواهد شد.

وی با بیان اینکه مشارکت برخی کشور‌های عربی در کنفرانس منامه و باز کردن پایتخت‌هایشان به‌روی رژیم صهیونیستی هیچ توجیهی ندارد، افزود اگر اعراب در دفاع از فلسطین سستی و ضعف به‌خرج دهند، فردا یا پس‌فردا قادر به دفاع از کشور‌های خود نخواهند بود و رژیم صهیونیستی طمع‌ورزی و طرح‌هایش را به کشورهایشان منتقل خواهد کرد.

به گفته وی، ساف و فتح که صلح با اسرائیل را پذیرفته بود، امروز به این باور رسیده است که این پروژه به آخر راه رسیده است به همین سبب از این مسیر برگشته و این طرح را رد کرده است.

البطش تصریح کرده است چهار راه برای شکست این توطئه علیه فلسطین وجود دارد که شامل وحدت و همکاری میان طیف‌های مختلف ملت فلسطین، تشدید گزینه مقاومت با تمام اشکال مردمی و مبارزه مسلحانه، لزوم پس گرفته شدن اعتراف و به‌رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی از سوی تشکیلات خودگردان و خروج از توافق اسلو و پایان تمام همکاری‌ها و هماهنگی‌های امنیتی و اقتصادی با رژیم صهیونیستی از سوی تشکیلات خودگردان است.

اتحاد فلسطینیان علیه کنفرانس بحرین و معامله قرن

هر چند کنفرانس بحرین به مثابه خنجری از پشت به ملت فلسطین از سوی رژیم‌های عربی سازشکار است که به دروغ خود را حامی ملت فلسطین و آرمان‌های آن‌ها معرفی می‌کنند، اما این کنفرانس و توطئه معامله قرن یک تحول بی سابقه در صحنه فلسطین به وجود آورده و آن اجماع و توافق همه گروه‌های فلسطینی اعم از مقاومت و ملی در کنار تشکیلات خودگردان فلسطین در مخالفت با این کنفرانس و طرح است، برای اولین بار است که تشکیلات خودگردان و شخص رئیس آن با وجود مشهور بودن به رویکرد سازشکارانه در یک نشست با موضوع سازش که آمریکا بانی و برگزار کننده آن است، شرکت نکرده و آن را تحریم کرده است که این موضع با استقبال و تمجید صریح گروه‌های مقاومت از جمله حماس و جهاد اسلامی روبرو شده است.

اجماع نظر گروه‌های فلسطینی و تشکیلات خودگردان در مخالفت با کنفرانس بحرین و معامله قرن یک نکته مثبت و فرصت خوبی است که می‌تواند در نهایت به نفع مسئله فلسطین تمام شود، این موضع منسجم بهترین فرصت برای برداشتن گام مهم به سمت آشتی ملی فلسطینی و پایان حالت شکاف و دودستگی میان فلسطینیان برای ذخیره کردن تمام انرژی و جمع کردن تمام امکانات برای مقابله با توطئه‌های خطرناکی است که حذف مسئله فلسطین را هدف قرار داده است.

خیانت بزرگ رژیم‌های سازشکار عربی به فلسطین

ضیف الله الشامی وزیر اطلاع رسانی یمن گفت که کنفرانس بحرین خیانتی بزرگ به مسئله فلسطین است. وی افزود که کنفرانس بحرین عادی سازی علنی و آشکار روابط با دشمن صهیونیستی است.

امارات و رژیم سعودی پیش‌قراول رژیم‌های خائن

دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن اعلام کرد که کنفرانس منامه و دیگر نشست‌هایی که با هدف عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی برگزار می‌شود نقاب از چهره بسیاری انداخت.

دفتر سیاسی جنبش انصارالله افزود: معامله ترامپ به‌دنبال به فراموشی سپردن مسئله فلسطین و مسلط کردن دشمن صهیونیستی بر فلسطین است.

انصارالله در ادامه تأکید کرد که نشست‌های توطئه‌آمیز حقایق را برای ملت‌های دنیا آشکار کرد و سطح خیانت برخی از رژیم‌های عربی را برملا کرد.

دفتر سیاسی جنبش انصارالله اضافه کرد: عربستان و امارات پیش‌قراول رژیم‌های خائن هستند و کنفرانس بحرین میزان توطئه آن‌ها علیه فلسطین را روشن کرد.

طرح ترامپ طرحی برای به فراموشی سپردن مسئله فلسطین

شیخ علی دعموش نایب‌رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان گفت که آمریکا تلاش می‌کند اراده خود را بر دنیا و به‌ویژه بر کشور‌ها و ملت‌های منطقه تحمیل کند.

وی افزود: آمریکا به‌دنبال اجرای معامله قرن است تا اسرائیل بتواند کل فلسطین را تحت سلطه خود درآورده و بر منطقه تسلط پیدا کند.

این مقام حزب‌الله اظهار داشت: آمریکا فقط به ملت فلسطین تجاوز نمی‌کند بلکه به اعراب و مسلمانان و امت و مقدسات اسلامی تجاوز می‌کند.

دعموشی تأکید کرد که معامله قرن طرحی کامل برای به فراموشی سپردن مسئله فلسطین است و خطرناک‌ترین چیز در این معامله اسکان دادن فلسطینیان در لبنان و چشم‌پوشی لبنان از مزارع شبعا و تپه‌های کفرشوبا و پذیرش مرز‌های جدید به‌ازای دریافت پول است.

موج خیزش ملت‌های مسلمان در برابر توطئه جدید آمریکایی صهیونیستی ارتجاع عرب

کشور‌های عربی و اسلامی از چند روز پیش از برگزاری کنفرانس منامه شاهد تجمعات و برنامه‌ها و اعتراضات گسترده در مخالفت با این کنفرانس بود و اوج آن در کشور میزبان یعنی بحرین بود که جوانان انقلابی راه‌های منتهی به مکان برگزاری کنفرانس خیانت به مسئله فلسطین را با لاستیک آتش زده و مسدود کردند.

اعتصاب فراگیر در غزه و تظاهرات گسترده مردم لبنان در مخالفت با معامله قرن و کنفرانس بحرین از مهمترین تحرکات مردمی بود.

مناطق مختلف کرانه باختری از جمله رام‌الله هم شاهد تظاهرات مردم فلسطین در محکومیت این کنفرانس و معامله قرن بود.

اردوگاه‌های آوارگان فلسطینی در لبنان هم شاهد اعتصاب فراگیر در محکومیت این کنفرانس بوده است.

شهروندان بحرینی برای اعلام مخالفت با کنفرانس صهیونیستی آمریکایی منامه پرچم فلسطین را بر بالای بام خانه‌های خود نصب کردند. بحرینی‌ها طی روز‌های گذشته از طریق برگزاری راهپیمایی و تظاهرات در تعدادی از مناطق بر مخالفت خود با کنفرانس منامه تأکید کردند.

مردم اردن و آوارگان فلسطینی مقیم سوریه هم بر مخالفت خود با توطئه معامله قرن و کنفرانس منامه تاکید کرده‌اند.

شهروندان فلسطینی با آتش زدن تصویر پادشاه بحرین به سبب میزبانی نشست ضد فلسطینی خشم و نفرت خود را از این رژیم سازشکار و دیگر رژیم‌های عربی همسو و همراه با توطئه‌های آمریکایی صهیونیستی ابراز کردند.

حق بازگشت حتمی است، کنفرانس بحرین را همانند توطئه‌های قبلی شکست خواهیم داد، کنفرانس بحرین نشست دلالان زمین و تاجران خون از جمله شعار‌های مردم مسلمان در تجمعات و تظاهرات گسترده علیه توطئه معامله قرن و کنفرانس بحرین بود.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

بازداشت و عزل ۲ مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در تهرانپارس| ۵ دختر و پسر همچنان در بازداشت هستند| چرا از مأمور زن در حادثه استفاده نشد؟

از ماجرای "راننده اسنپ" تا "درگیری پلیس با دختر جوان"؛ چرا عده‌ای تند با مردم برخورد می‎کنند؟

نجفی در اعترافاتش یک راز را فاش کرد

کلیدواژه: وعده های روحانی بازار سکه و ارز قتل همسر نجفی بزرگترین معامله قرن تحریم ها عراق وزارت خارجه عراق

منبع این خبر، وبسایت www.mashreghnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۴۰۰۰۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مخالفت گسترده فلسطینیان با نشست بحرین/ ابو ردینه: تابستان داغی را خواهیم داشت
 • وزیر خارجه بحرین: می‌خواهیم بهترین روابط را با اسرائیل داشته باشیم!
 • شکست نشست قدس با پاسخ دندان شکن روسیه / مسکو زیر میز زد!
 • موضع بی‌سابقه بحرین درباره اسرائیل
 • علمای یمن : شرکت‌کنندگان در کنفرانس بحرین خائن و مزدور هستند
 • خوشبینی مضحک وزیر خارجه بحرین به اقدامات آمریکایی ها در منطقه
 • وزیر خارجه بحرین: ایران جنگ نیابتی علیه کشور‌های عرب راه انداخته/ به حکمت آمریکایی‌ها در تعامل با دخالت ایران در منطقه اعتماد دارم
 • وزیر خارجه بحرین: ایران جنگ نیابتی علیه کشورهای عرب راه انداخته است
 • لفاظی‌های دوباره وزیر خارجه بحرین علیه ایران
 • جمعیت الوفاق بحرین: ننگِ «نشست منامه» گریبانگیر رژیم آل‌خلیفه می‌شود
 • عطوان: نشست اقتصادی بحرین علیه فلسطین، ماسک‌ها را کنار زد
 • نتیجه نظرسنجی در آمریکا درباره حمله نظامی به ایران/واکنش دبیرکل ناتو به تحولات خلیج فارس/ رایزنی مقام ارشد نظامی انگلیس با ولیعهد ابوظبی/ آغاز نشست بحرین با سخنرانی داماد ترامپ
 • معامله قرن امنیت منطقه را به هم می‌ریزد/ نشست اقتصادی بحرین به دنبال بایکوت ماهیت حقوقی فلسطین است
 • واکنش شخصیت‌های فلسطینی به نشست ناکام بحرین/ از «نه» به توطئه معامله قرن تا «دروغ قرن»
 • هشدار به شرکت کنندگان نشست بحرین
 • نشست بحرین درباره معامله قرن؛ قبل از برگزاری شکست خورده است
 • جولان روزنامه‌نگاران صهیونیست در بحرین در آستانه نشست منامه + تصاویر
 • ادامه مخالفت با نشست بحرین | ساکنان اردوگاه‌های فلسطینی در لبنان اعتصاب کردند
 • بحرین هر گونه فعالیت در مخالفت با «معامله قرن» را ممنوع کرد/۲۰ خبرنگار و عکاس خبری اسرائیل، نشست منامه رو پوشش می دهند