به گزارش ایرنا تماشاگران ارومیه ای سابقه درخشانی برای حضور در سالن های ورزشی و تشویق تیم های والیبال دارند و لقب «شهر عشاق والیبال» که از سوی فدراسیون جهانی در سال ۱۳۹۲ به ارومیه اطلاق شده است را با خود یدک می کشند؛ شهری که در کوچه پس کوچه ها و حتی دور افتاده ترین روستاهای آن عشق به والیبال موج می زند.
قابلیت های والیبال این شهر با حمایت های نماینده عالی دولت در آذربایجان غربی طی امسال و با میزبانی از لیگ ملت های والیبال بارور می شود قابلیت های والیبال این شهر با پیگیری ها و حمایت های نماینده عالی دولت در آذربایجان غربی و سایر مسئولان استانی طی امسال و با میزبانی از لیگ ملت های والیبال بارور می شود و بسیاری از پیشکسوتان والیبال و کارشناسان این میزبانی را فرصتی برای توسعه ارومیه به شمار می آورند و تکرار آن را در گرو رفتارهای حرفه ای تماشاگران و برگزاری مطلوب مسابقه ها می دانند.

ضرورت داشتن نگاه ملی به میزبانی ارومیه در لیگ ملت های والیبال کارشناس مسائل فرهنگی و اجتماعی نیز مهمترین موضوع برای موفقیت در حفظ و استمرار این میزبانی را داشتن نگاه ملی به این مسابقات دانست و گفت: باید از رویکردهای محلی خُرد پرهیز کنیم و نگاه ملی به این رویداد ورزشی داشته باشیم‌.
هوشنگ عطاپور افزود: یکی از مهمترین نقاط قوت ما همین توجه به استاندارهای فدراسیون جهانی والیبال در میزبانی و حمایت و طرفداری از تیم های ملی است.
وی با تاکید بر اینکه دنیای ورزش، دنیای عاری از موضوعات حاشیه ای است، بیان کرد: ورزش راهی برای گفت و گو، تعامل و دوستی و وحدت بین ملت هاست به همین دلیل روح حاکم بر ورزش های بین المللی حمایت از تیم ملی و احترام به دیگر تیم هاست.
وی اضافه کرد: انتظار می رود تماشاگران ارومیه ای به حساسیت های خاص این مسابقات توجه بکنند و ضمن رعایت استانداردهای بین المللی، تیم ملی کشورمان را تشویق و حمایت کنند.
وی بیان کرد: تیم ملی ایران در سالن غدیر ارومیه به مصاف سایر کشورها خواهد رفت و هر نوع شیوه دیگر در میزبانی و حمایت می تواند اعتبار میزبانی ما را مخدوش و تکرار میزبانی را با خطر مواجه کند.
وی با تاکید بر اینکه همه علاقه مندان به ورزش و توسعه استان از هر قوم و مذهبی باید آرزوی موفقیت تیم ملی ایران و توسعه آذربایجان غربی را داشته باشند، اظهار داشت: آذربایجانی ها در ادوار گوناگون تاریخ ایران به وطن دوستی و غیرت و جوانمردی شهرت داشته اند و باید به حساسیت این مسابقات واقف باشند.
وی اضافه کرد: تضمین موفقیت ما در حفظ وحدت و همدلی در حمایت از تیم ملی کشورمان با پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران خواهد بود و ورود هر نوع حواشی به این مسابقات می تواند چهره ای نازیبا از آذربایجان غربی و شهر فرهنگی ارومیه در سطح ملی و بین المللی برجا بگذارد.
وی تصریح کرد: در این چند روز ارومیه و تماشاگران حاضر در سالن برگزاری، سوار بر امواج تلویزیونی میهمان خانه های بسیاری از ملت ها در سطح دنیا خواهند بود و چه بهتر چهره ای دیدنی و تماشایی از خود در ذهن جهانیان برجا بگذارند.
وی ادامه داد: اگر ما بتوانیم با استفاده از کلیه ظرفیت های مدیریتی، انسانی و فرهنگی خود چهره ای توانمند و یکپارچه از خود به یادگار بگذاریم؛ قاعدتاً در سال های آتی نیز می توانیم میزبان ثابت این مسابقات بین المللی باشیم‌.
وی اضافه کرد: تکرار برگزاری این مسابقات در ارومیه و آذربایجان غربی می تواند فرصت های اقتصادی، گردشگری، سرمایه گذاری و توسعه ای شبیه گوانجو چین یا سوچی روسیه برای ما به ارمغان بیاورد.
برگزاری مسابقات بین المللی والیبال در ارومیه که مهد والیبال ایران است یک رویداد بسیار مهم ورزشی، فرهنگی و اقتصادی بوده و در قرن حاضر مسابقات ورزشی به ویژه در معیار و مقیاس های بین المللی فرصت اقتصادی برای توسعه مناطق و کشورهاست.
به گزارش ایرنا فردا، جمعه هفته سوم این رقابت‌ها در سالن ۶ هزار نفری غدیر ارومیه کلید می‌خورد و بسیاری از مردم جهان از تلویزیون به تماشای این رویداد و رفتارهای تماشاگران می‌نشینند و در لابلای این رویداد بین المللی نیز با قابلیت‌های ملی پوشان ارومیه تیم ایران و ظرفیت‌های این شهر آشنا می‌شوند.
تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران / چهارشنبه شب / برای شرکت در هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال با استقبال پرشور «محمدمهدی شهریاری» استاندار آذربایجان غربی، مسؤولان استانی و تماشاگران وارد ارومیه شد؛ در بدو ورود این تیم، صدها نفر از ارومیه‌ای ها با شعارهای والیبالی به استقبال اعضا رفتند و ورود آنان را خوشامد گفتند.
تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران از جمعه این هفته تا یکشنبه آینده در قالب هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال به مصاف تیم‌های کانادا، لهستان و روسیه می‌رود.
سعید معروف، میلاد عبادی پور، مرتضی شریفی و محمدرضا حضرت پور چهار ارومیه‌ای فهرست ۱۴ نفری تیم ملی ایران برای حضور در هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال هستند.
امروز / پنجشنبه / تیم‌های حاضر در لیگ ملت‌ها به ویژه ایران در سالن ۶ هزار نفری غدیر ارومیه تمرین می‌کنند.
این رویداد ورزشی با حال و هوای متفاوتی در ارومیه دنبال می‌شود زیرا این شهر از یک سو برای نخستین بار تعدادی از این رقابت‌های مهم بین المللی را میزبانی می‌کند و از سوی دیگر مردم علاقه مند این شهر به رشته والیبال با حساسیت بالا درخشش بازیکنان ملی پوش ارومیه‌ای را دنبال می‌کنند.
موضوع میزبانی شهر ارومیه در هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال در اواخر سال گذشته تصویب و نهایی شد و نخستین گام‌ها برای میزبانی باشکوه و بدون مشکل در این خصوص طی این مدت برداشته شد تا نام ارومیه در تاریخ این رقابت‌ها به یادگار بماند.
طی سال‌های گذشته تنها تهران به لحاظ شرایط فنی و استانداردهای برگزاری مسابقات، استحقاق میزبانی رقابت‌های بین المللی از جمله در حوزه والیبال را داشت و در چنین شرایطی ارومیه نخستین شهر به جز پایتخت به شمار می‌رود که لیگ ملت‌های والیبال را میزبانی خواهد کرد.
میزبانی شایسته این شهر در رقابت‌های موسوم به «AVC CUP » طی سال ۱۳۸۹ خاطره خوبی در ذهن والیبال دوستان آسیایی، ایرانی و ارومیه‌ای برجا گذاشت که همین امر تجربه بسیار خوبی برای رقابت‌های بزرگ‌تری چون لیگ ملت‌های والیبال محسوب می‌شود.
پس از آن نیز رقابت‌های آسیایی دیگری به میزبانی ارومیه برگزار شد که این شهر والیبال خیز با روسفیدی از آن بیرون آمد و نام پایتخت والیبال آسیا برای این شهر تبلور یافت.
۷۱۵۶/۳۰۷۲

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

تشکر رئیس مجلس از مردم ارومیه برای میزبانی مسابقات والیبال

رئیس مجلس ضمن تبریک پیروزی تیم ملی والیبال کشورمان از نحوه میزبانی مردم شریف ارومیه قدردانی کرد. ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۹ سیاسی مجلس و دولت ایران نظرات - اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدای جلسه علنی صبح امروز (دوشنبه 27 خرداد) پارلمان اظهار داشت: پیروزی تیم ملی والیبال کشور را به عزیزان تبریک عرض می‌کنیم، خیلی خوب و با اقتدار عمل کردند.

پیام تبریک جهانگیری برای قهرمانی تیم ملی والیبال جوانانواکنش سخنگوی کمیسیون امنیت ملی به رفتار آمریکا با تیم والیبال ایراننتایج ضعیف تیم ملی والیبال پای سلطانی‌فر را به مجلس باز کرد

رئیس مجلس گفت: از مردم شریف ارومیه که میزبانی خوبی داشتند هم سپاسگزاریم؛ خیلی با غیرت آذری قهرمانان والیبال را تشویق کردند و از آنها نیز تشکر می‌کنیم.

انتهای‌پیام/

 

R1385/P/S1,15/CT11 واژه های کاربردی مرتبط تیم ملی والیبال ایران مجلس دهم علی اردشیر لاریجانی

نماینده مجلس: معنی وجود حیات شبانه این است که اجازه دهید مردم به کلوپ و کازینو بروند!

از ماجرای نفت‌کش‌ها تا بسته‌شدن راه ورود و خروج به سفارت ایران؛ بریتانیا در کنار آمریکا علیه تهران

واکنش رامبد جوان به حمله‌های اخیر! +عکس

کلیدواژه: جمهوری اسلامی ایران ایرنا لیگ ملت های والیبال سعید معروف سالن غدیر ارومیه

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۴۸۰۲۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • واکنش وزارت ورزش به شکایت لهستانی‌ها از میزبانی ارومیه
 • لیگ ملت‌های والیبال-اردبیل|آماده‌سازی استادیوم ۶هزار نفری رضازاده به روایت تصویر
 • از میزبانی فوق العاده و شور و عشق والیبالی مردم ارومیه لذت بردم
 • مردم در ارومیه با والیبال زندگی می کنند، با والیبال نفس می کشند
 • لیگ والیبال ملت‌ها‌ ـ اردبیل| آمادگی سالن رضازاده برای میزبانی شایسته از لیگ ‌والیبال ملت‌ها
 • اردبیل از میزبانی لیگ ملت‌های والیبال جهان سربلند خارج می‌شود
 • قطعی شدن میزبانی همدان در مقدماتی نوجوانان آسیا
 • چالش‌ها و فرصت‌های میزبانی ارومیه از لیگ ملت‌های والیبال
 • میزبانی از لیگ ملت‌های والیبال فرصت طلایی برای معرفی اردبیل است
 • تقدیر نماینده ارومیه از میزبانی مردم حوزه انتخابیه در برگزاری مسابقات والیبال
 • همه برای میزبانی شایسته از معتبرترین رویداد بین‌المللی والیبال در اردبیل هم قسم شدند + فیلم
 • ارومیه روسفید از میزبانی
 • قدردانی از تماشاگران ارومیه از روحانی تا شهریاری
 • میزبانی همدان در مقدماتی نوجوانان آسیا قطعی شد
 • روزهای شیرین برد در ارومیه
 • هرآن‌چه مسئولان رشته بودند، تماشاگران پنبه کردند/ ذوق نمایندگان فدراسیون جهانی والیبال از ازدحام تماشاگران در سالن غدیر/ هواداران تیم ملی صدر جدول را بازگرداندند
 • امام جمعه ارومیه پیروزی‌های تیم ملی والیبال را تبریک گفت
 • میزبانی ارومیه و اتفاقات مثبت برای ایران
 • میزبانی ارومیه و اتفاقات مثبت برای ایران/ تماشاگران سربلند شدند