به گزارش ایسنا، سردار حسین رحیمی در مراسم افتتاحیه کارگاه‌های آموزشی پلیس راهور که در سوهانک برگزار شد، اظهار کرد: در روزهای پایانی سال گذشته، جلسه اصلاح و تعالی رفتار برای کارکنان و مدیرانمان برگزار کردیم اما امروز از سوی رئیس پلیس راهور تهران دوره‌های پلیس حرفه‌ای را برپا کرده‌ایم که هدف از آن این است به‌طور خاص توانمندی‌ها و مهارت‌های رؤسا و مدیران پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ را ارتقا دهیم.

وی با تاکید بر اینکه توقع و انتظار مردم از پلیس افزایش داشته است، گفت: اولین دلیل این افزایش توقع پلیس است. مأموران ما نشان داده‌اند که توانمندی بالایی دارند و می‌توانند هم وظایف و مأموریت‌های خودشان و هم وظایف دیگر سازمان‌ها را انجام دهند. از طرف دیگر مردم دیگر مانند گذشته نیستند به‌طوری که اگر کم‌کاری و غفلتی از سوی پلیس مشاهده کنند، آن را بیان می‌کنند و با فضایی که خود ما ایجاد کرده‌ایم، مردم به‌راحتی از عملکرد پلیس انتقاد می‌کنند. کما اینکه سامانه ۱۹۷ را نیز با شعار شما پلیس ما باشید، راه‌اندازی کردیم تا مردم بدون واسطه انتقادات خود را از پلیس و مأموران منتقل کنند که این امر بسیار در عملکرد پلیس تأثیرگذار بوده است.

رحیمی با تاکید بر اینکه پلیس در سال ۹۸ توانمندتر و حرفه‌ای‌تر از سال‌های گذشته خواهد بود، اظهارکرد: باید روند رو به رشد پلیس ادامه داشته باشد.

وی با بیان اینکه پلیس با شعار «خدمت برای مردم» در حال فعالیت است، خاطرنشان کرد: همین موضوع نیز از جمله مواردی است که سبب افزایش انتظار مردم از پلیس شده است اما حتماً باید روندی رو به رشد را در وظایفی که در قبال مردم داریم، اتخاذ کنیم و دیگر نمی‌توانیم به شیوه و رفتارهای گذشته، عمل کنیم چرا که در جمهوری اسلامی ایران نیز به ما یاد داده‌اند که وظایفمان را با حداقل امکانات و بهترین نتیجه و بهره‌وری انجام دهیم.

رئیس پلیس پایتخت در ادامه به وضعیت تماس‌ها و مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ پرداخت و گفت: از حدود ۳۰ هزار تماسی که با مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ برقرار می‌شود، حدود ۶۰۰۰ تماس یعنی معادل ۲۰ درصد مربوط به موضوعات و مسائل ترافیکی است که این حجم بالایی را به خود اختصاص داده است.

وی اضافه کرد: روزانه حدود ۲۵۰۰ تصادفی جرحی و خسارتی در تهران رخ می‌دهد که ممکن است در بعضی از این تصادفات نیاز به کشیدن کروکی نباشد اما مأموران راهور حتماً باید در آن حضور داشته باشند. ضمن اینکه طبق آمارهای ما تصادفات خسارتی دارای کروکی روزانه ۳۰۰ فقره و تصادفات جرحی دارای کروکی نیز حدود ۶۰ فقره است.

رحیمی با بیان اینکه حدود ۲۰۰۰ مورد تماس گرفته شده با مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ نیز مربوط به شکایت‌های سد معبر است، گفت: سد معبرها یکی از عوامل بسیار مؤثر در ترافیک تهران هستند که در جریان آن افرادی تحت عنوان دستفروش یا هر موضوع دیگر اقدام به سد معبر یا اخلال در ترافیک می‌کنند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ به تعداد تقاطع‌های پایتخت نیز اشاره و اظهارکرد: بالغ بر ۵۵۰۰ تقاطع دارای چراغ راهنمایی در تهران داریم. تقاطع‌هایی هم هستند که فاقد چراغ هستند و در اکثر این تقاطع‌ها مأموران ما حضور دارند.

وی با بیان اینکه پلیس ایران جزو پیشرفته‌ترین پلیس‌ها در آسیا محسوب می‌شود، گفت: پلیس با ۱۴۰۰ دوربین نظارتی سطح شهر را رصد  و با ۱۳۵۰ دوربین تخلفات رانندگی را کنترل می‌کند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از طرح جدید پلیس برای ترخیص خودروها و موتورسیکلت‌های توقیفی خبر داد و گفت: روزانه حدود ۱۲۰۰ نفر به ستادهای ترخیص پلیس مراجعه می‌کنند. ما تاکید کردیم که این افراد قبل از ترخیص وسایل نقلیه خود حتماً باید آموزش‌های لازم را ببینند و بدون دریافت این آموزش‌ها ترخیص وسیله نقلیه‌شان امکان‌پذیر نیست البته آموزش به این افراد جزو وظایف پلیس نیست اما ما به این مسئله نیز ورود کردیم چرا که معتقدیم آموزش سهم بسیاری دارد.

رحیمی با بیان اینکه حدود ۱۲۰۰ نفر در ستادهای ترخیص و حدود ۸۰۰ نفر در مناطق مختلف پلیس راهنمایی و رانندگی تهران آموزش می‌بینند، اظهارکرد: به‌طور میانگین روزی ۲۰۰۰ نفر از رانندگان متخلف در تهران تحت آموزش قرار می‌گیرند و این کار بزرگی است چراکه اگر همین عدد را ضرب در روزهای سال و ضرب در حدود ۳۰ تا ۴۰ دقیقه آموزش برای هر نفر کنید، متوجه خواهید شد که چه عدد بزرگی به دست می‌آید.

وی با اشاره به برگزاری کارگاه بزرگ پلیس حرفه‌ای خاطرنشان کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ بالغ بر ۲۰۰ نفر از افسران خود را تاکنون به عنوان مربی تربیت کرده است که این افراد آموزش‌های لازم را به رانندگان متخلف ارائه خواهند داد.

رحیمی با تاکید بر اینکه مأموران نیز باید آموزش ببینند، اظهارکرد: اعمال قانون رانندگان متخلف به هیچ عنوان نباید به گونه‌ای باشد که در حق راننده اجحاف شود. این مسئله حق‌الناس است و باید نسبت به آن دقت کافی صورت گیرد. به راحتی نباید برگه جریمه از روی قصد و غرض بیرون بیاید. حتی باید به راننده متخلف نیز احترام گذاشت. افسرمان موظف است برای اعمال قانون و رصد مدارک از ماشین پیاده شود و راننده را نسبت به تخلفی که مرتکب شده، توجیه کند.

وی با بیان اینکه رفتار پلیس باعث کاهش تصادفات و ارتقای فرهنگ ترافیک خواهد شد، گفت: در همین راستا نیز ما باید رفتارمان را ارتقا دهیم. رفتار حرفه‌ای یعنی در صحنه تصادف هم متخلف شناسایی و هم ترافیک مدیریت و روان‌سازی شود تا مردم معطل نشوند. ما باید برای مناطقی که در ساعات پیک ترافیک دچار ترافیک شدید می‌شوند، برنامه‌ریزی کنیم و بدانیم که حتی یک دقیقه نیز از وقت مردم نباید صرف ترافیک شدید شود. رفتار حرفه‌ای یعنی افزایش رضایتمندی مردم از پلیس.

رحیمی تصریح کرد: با تمام توان از همکارانمان دفاع خواهیم کرد و اجازه نمی‌دهیم که هیچ فردی کوچک‌ترین تعرضی به هیچ یک از همکاران ما بکند و از سرباز پلیس تا فرمانده پلیس برای ما یکسان است و ما پای آبرویش ایستاده‌ایم. اگر تخلفی هم صورت گیرد، با آن برخورد خواهیم کرد.

رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه مأموریت پلیس راهنمایی و رانندگی یکی از سخت‌ترین ماموریت‌هاست، گفت: مأموران پلیس راهور ما باید بر رفتار بیش از ۴ میلیون خودرو و بیش از ۳ میلیون موتورسیکلت نظارت کند که این مأموریتی سخت، طاقت‌فرسا و در عین حال مهم است.

رحیمی از افزایش میزان رضایت مردم از پلیس راهور طی سال‌های اخیر خبر داد و اظهارکرد: بیشترین تنش در این رده است اما رضایت مردم در سال‌های اخیر افزایش یافته است.

وی در پایان تاکید کرد که پلیس باید خدمتگزار مردم باشد و به دور از منت وظایف خود را انجام دهد. ما با اعمال قانون بی‌مورد نباید خود را مدیون مردم کنیم بلکه باید تمام رفتارمان مبتنی بر قانون و رعایت احترام به شهروندان باشد.

کد خبر 444100

منبع: همشهری آنلاین

کلیدواژه: پلیس راهور شهر

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.hamshahrionline.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «همشهری آنلاین» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه در مورد انتشار این خبر انتقاد یا پیشنهادی دارید لطفاً با آدرس ایمیل [KHABARBAN] مکاتبه فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

قیمت پراید از ۱۰۰ میلیون گذشت!

وزیر راه: تمام کارمندان وزارت راه تا پایان سال خانه‌دار می‌شوند/ تکلیف بی‌مسکن‌های دیگر چه می‌شود؟

توالت همراه "کیم جونگ اون" بخاطر جلوگیری از افتادن مدفوع‌اش به دست دشمنان!

بذرپاش گيت| استعفا يا استيضاح؛ تصمیم مجلس انقلابی چه خواهد بود؟

آخرین باخت در خانه؛ وقتی یحیی در مشهد بود! (عکس)

خبر بعدی:

فیلمی که کارگردان برنده اسکار با دوربین موبایل ساخت!

دیمین شزل کارگردان برنده اسکار فیلم سینمایی اسکاری «لالالند» به وسیله گوشی موبایل یک فیلم کوتاه کاملاً حرفه‌ای ساخته است.

دیمین شزل کارگردان تحسین شده فیلم‌هایی چون «ویپلش» و «لالا لند» یک فیلم کوتاه ۹ دقیقه‌ای منتشر کرده که به صورت عمودی کاملاً روی آی‌فون فیلمبرداری شده است.

در این فیلم کوتاه که «بدلکار» نام گرفته، تام مک‌کوماس نقش شخصیت اصلی را ایفا می‌کند.

مک‌کوماس یک بدل حرفه‌ای است که از پروژه‌هایش می‌توان از «شوالیه تاریکی»، «شعف» و «سونیک خارپشت» نام برد. در این فیلم، طی یک صحنه بسیار عظیم در یک فیلم، زندگی او از جلوی چشمانش عبور می‌کند.

فیلم در حالی آغاز می‌شود که مک‌کوماس دارد در یک فیلم اکشن بازی می‌کند که با پریدن از یک ساختمان بلند، از فردی که به او شلیک می‌کند فرار می‌کند. وقتی چتر نجات او باز نمی‌شود، چشمانش بسته می‌شوند و او درباره فیلم‌های مختلفی فکر می‌کند که تا به حال در آن‌ها بدلکاری انجام داده است.

این فیلم کوتاه کاملاً حرفه‌ای فیلمبرداری شده و هر صحنه بسیار جذاب به نظر می‌رسد، حتی با وجود اینکه فیلمبرداری آن به جای تجهیزات به شدت گران قیمت استودیوهای بزرگ هالیوودی، به طور کامل با یک آی‌فون ۱۱ پرو انجام شده است. البته این نخستین فیلمبرداری یک پروژه سینمایی با آی‌فون نیست و پیش از این استیون سودربرگ دو فیلم «دیوانه» و «پرنده بلند پرواز» را با آی‌ٰفون فیلمبرداری کرده بود تا قدرت دوربین‌های تلفن‌های هوشمند را نشان بدهد.

با وجود اینکه شکی در ارزش‌های فیلمبرداری شزل در «بدلکار» وجود ندارد، عجیب است که او از فیلمبرداری عمودی استفاده کرده است. بعضی صحنه‌ها مانند صحنه‌ای که در آن یک کابوی دارد آماده بیرون کشیدن اسلحه‌اش می‌شود از این نوع فیلمبرداری بهره می‌برند، اما بعضی جاها به نظر می‌رسد فیلمبرداری سنتی افقی می‌توانست جذاب‌تر باشد.

شزل اخیراً نخستین تجربه تلویزیونی خود را با «ادی» نت‌فلیکس داشت که درامی موزیکال با نقش آفرینی آندره هولاند بود./مهر

دیگر خبرها

 • مدیریت در سفر منجر به کاهش ترافیک می‌شود
 • روایت تلخ اذیت و آزار دوچرخه سواران زن در تمرین جاده
 • ماموران پلیس محدودیتی برای تیراندازی در پایتخت ندارند
 • داستان عجیب دختر دوچرخه سوار و جرثقیل اداره برق!
 • توصیه پلیس راه به رانندگان وسایل نقلیه در حین رانندگی
 • ماموران پلیس محدودیتی برای تیراندازی در پایتخت ندارند+فیلم
 • روایت بانوی رکابزن از آزار و اذیت رانندگان در حین تمرین/ نیاز ضروری به فرهنگ سازی در ایران
 • رسانه‌ها در کاهش ۶۷درصدی تصادفات فوتی درونشهری استان سهیم هستند
 • نگهداری و خرید و فروش سلاح گرم ممنوع
 • حاشیه بازی پرسپولیس و پیکان| کادر فنی تیم ملی به ورزشگاه آزادی آمد/ رضایی نظاره‌گر گرم کردن ذوبی‌ها
 • تردد در محور‌های استان سمنان روان است
 • رایزنی برای بازگشایی هرچه سریعتر مرز میلک/ توقیف سه ماهه کامیون رانندگان متخلف
 • سردار رحیمی: نگهداری و خرید و فروش سلاح گرم ممنوع است
 • صحنه های مشکوک داوری علیه باشگاه استقلال از نگاه دوربین این باشگاه (شهر خودرو - استقلال)
 • تاکید دوباره رئیس پلیس بر ممنوعیت نگهداری و خرید و فروش سلاح گرم
 • تردد در محورهای استان سمنان روان است
 • مراسم بزرگ اهدا کمک‌های مومنانه پلیس پایتخت با حضور سردار اشتری
 • برگزاری مراسم اهدا کمک‌های مومنانه پلیس پایتخت
 • یک‌طرفه شدن محورهای هراز و کندوان طی امروز و فردا/ مدیریت سفر؛ تاکید پلیس به رانندگان