به گزارش ایسنا، سردار حسین رحیمی در مراسم افتتاحیه کارگاه‌های آموزشی پلیس راهور که در سوهانک برگزار شد، اظهار کرد: در روزهای پایانی سال گذشته، جلسه اصلاح و تعالی رفتار برای کارکنان و مدیرانمان برگزار کردیم اما امروز از سوی رئیس پلیس راهور تهران دوره‌های پلیس حرفه‌ای را برپا کرده‌ایم که هدف از آن این است به‌طور خاص توانمندی‌ها و مهارت‌های رؤسا و مدیران پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ را ارتقا دهیم.

وی با تاکید بر اینکه توقع و انتظار مردم از پلیس افزایش داشته است، گفت: اولین دلیل این افزایش توقع پلیس است. مأموران ما نشان داده‌اند که توانمندی بالایی دارند و می‌توانند هم وظایف و مأموریت‌های خودشان و هم وظایف دیگر سازمان‌ها را انجام دهند. از طرف دیگر مردم دیگر مانند گذشته نیستند به‌طوری که اگر کم‌کاری و غفلتی از سوی پلیس مشاهده کنند، آن را بیان می‌کنند و با فضایی که خود ما ایجاد کرده‌ایم، مردم به‌راحتی از عملکرد پلیس انتقاد می‌کنند. کما اینکه سامانه ۱۹۷ را نیز با شعار شما پلیس ما باشید، راه‌اندازی کردیم تا مردم بدون واسطه انتقادات خود را از پلیس و مأموران منتقل کنند که این امر بسیار در عملکرد پلیس تأثیرگذار بوده است.

رحیمی با تاکید بر اینکه پلیس در سال ۹۸ توانمندتر و حرفه‌ای‌تر از سال‌های گذشته خواهد بود، اظهارکرد: باید روند رو به رشد پلیس ادامه داشته باشد.

وی با بیان اینکه پلیس با شعار «خدمت برای مردم» در حال فعالیت است، خاطرنشان کرد: همین موضوع نیز از جمله مواردی است که سبب افزایش انتظار مردم از پلیس شده است اما حتماً باید روندی رو به رشد را در وظایفی که در قبال مردم داریم، اتخاذ کنیم و دیگر نمی‌توانیم به شیوه و رفتارهای گذشته، عمل کنیم چرا که در جمهوری اسلامی ایران نیز به ما یاد داده‌اند که وظایفمان را با حداقل امکانات و بهترین نتیجه و بهره‌وری انجام دهیم.

رئیس پلیس پایتخت در ادامه به وضعیت تماس‌ها و مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ پرداخت و گفت: از حدود ۳۰ هزار تماسی که با مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ برقرار می‌شود، حدود ۶۰۰۰ تماس یعنی معادل ۲۰ درصد مربوط به موضوعات و مسائل ترافیکی است که این حجم بالایی را به خود اختصاص داده است.

وی اضافه کرد: روزانه حدود ۲۵۰۰ تصادفی جرحی و خسارتی در تهران رخ می‌دهد که ممکن است در بعضی از این تصادفات نیاز به کشیدن کروکی نباشد اما مأموران راهور حتماً باید در آن حضور داشته باشند. ضمن اینکه طبق آمارهای ما تصادفات خسارتی دارای کروکی روزانه ۳۰۰ فقره و تصادفات جرحی دارای کروکی نیز حدود ۶۰ فقره است.

رحیمی با بیان اینکه حدود ۲۰۰۰ مورد تماس گرفته شده با مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ نیز مربوط به شکایت‌های سد معبر است، گفت: سد معبرها یکی از عوامل بسیار مؤثر در ترافیک تهران هستند که در جریان آن افرادی تحت عنوان دستفروش یا هر موضوع دیگر اقدام به سد معبر یا اخلال در ترافیک می‌کنند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ به تعداد تقاطع‌های پایتخت نیز اشاره و اظهارکرد: بالغ بر ۵۵۰۰ تقاطع دارای چراغ راهنمایی در تهران داریم. تقاطع‌هایی هم هستند که فاقد چراغ هستند و در اکثر این تقاطع‌ها مأموران ما حضور دارند.

وی با بیان اینکه پلیس ایران جزو پیشرفته‌ترین پلیس‌ها در آسیا محسوب می‌شود، گفت: پلیس با ۱۴۰۰ دوربین نظارتی سطح شهر را رصد  و با ۱۳۵۰ دوربین تخلفات رانندگی را کنترل می‌کند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از طرح جدید پلیس برای ترخیص خودروها و موتورسیکلت‌های توقیفی خبر داد و گفت: روزانه حدود ۱۲۰۰ نفر به ستادهای ترخیص پلیس مراجعه می‌کنند. ما تاکید کردیم که این افراد قبل از ترخیص وسایل نقلیه خود حتماً باید آموزش‌های لازم را ببینند و بدون دریافت این آموزش‌ها ترخیص وسیله نقلیه‌شان امکان‌پذیر نیست البته آموزش به این افراد جزو وظایف پلیس نیست اما ما به این مسئله نیز ورود کردیم چرا که معتقدیم آموزش سهم بسیاری دارد.

رحیمی با بیان اینکه حدود ۱۲۰۰ نفر در ستادهای ترخیص و حدود ۸۰۰ نفر در مناطق مختلف پلیس راهنمایی و رانندگی تهران آموزش می‌بینند، اظهارکرد: به‌طور میانگین روزی ۲۰۰۰ نفر از رانندگان متخلف در تهران تحت آموزش قرار می‌گیرند و این کار بزرگی است چراکه اگر همین عدد را ضرب در روزهای سال و ضرب در حدود ۳۰ تا ۴۰ دقیقه آموزش برای هر نفر کنید، متوجه خواهید شد که چه عدد بزرگی به دست می‌آید.

وی با اشاره به برگزاری کارگاه بزرگ پلیس حرفه‌ای خاطرنشان کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ بالغ بر ۲۰۰ نفر از افسران خود را تاکنون به عنوان مربی تربیت کرده است که این افراد آموزش‌های لازم را به رانندگان متخلف ارائه خواهند داد.

رحیمی با تاکید بر اینکه مأموران نیز باید آموزش ببینند، اظهارکرد: اعمال قانون رانندگان متخلف به هیچ عنوان نباید به گونه‌ای باشد که در حق راننده اجحاف شود. این مسئله حق‌الناس است و باید نسبت به آن دقت کافی صورت گیرد. به راحتی نباید برگه جریمه از روی قصد و غرض بیرون بیاید. حتی باید به راننده متخلف نیز احترام گذاشت. افسرمان موظف است برای اعمال قانون و رصد مدارک از ماشین پیاده شود و راننده را نسبت به تخلفی که مرتکب شده، توجیه کند.

وی با بیان اینکه رفتار پلیس باعث کاهش تصادفات و ارتقای فرهنگ ترافیک خواهد شد، گفت: در همین راستا نیز ما باید رفتارمان را ارتقا دهیم. رفتار حرفه‌ای یعنی در صحنه تصادف هم متخلف شناسایی و هم ترافیک مدیریت و روان‌سازی شود تا مردم معطل نشوند. ما باید برای مناطقی که در ساعات پیک ترافیک دچار ترافیک شدید می‌شوند، برنامه‌ریزی کنیم و بدانیم که حتی یک دقیقه نیز از وقت مردم نباید صرف ترافیک شدید شود. رفتار حرفه‌ای یعنی افزایش رضایتمندی مردم از پلیس.

رحیمی تصریح کرد: با تمام توان از همکارانمان دفاع خواهیم کرد و اجازه نمی‌دهیم که هیچ فردی کوچک‌ترین تعرضی به هیچ یک از همکاران ما بکند و از سرباز پلیس تا فرمانده پلیس برای ما یکسان است و ما پای آبرویش ایستاده‌ایم. اگر تخلفی هم صورت گیرد، با آن برخورد خواهیم کرد.

رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه مأموریت پلیس راهنمایی و رانندگی یکی از سخت‌ترین ماموریت‌هاست، گفت: مأموران پلیس راهور ما باید بر رفتار بیش از ۴ میلیون خودرو و بیش از ۳ میلیون موتورسیکلت نظارت کند که این مأموریتی سخت، طاقت‌فرسا و در عین حال مهم است.

رحیمی از افزایش میزان رضایت مردم از پلیس راهور طی سال‌های اخیر خبر داد و اظهارکرد: بیشترین تنش در این رده است اما رضایت مردم در سال‌های اخیر افزایش یافته است.

وی در پایان تاکید کرد که پلیس باید خدمتگزار مردم باشد و به دور از منت وظایف خود را انجام دهد. ما با اعمال قانون بی‌مورد نباید خود را مدیون مردم کنیم بلکه باید تمام رفتارمان مبتنی بر قانون و رعایت احترام به شهروندان باشد.

کد خبر 444100

منبع: همشهری آنلاین

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

برق 15 سازمان پرمصرف پایتخت امروز قطع شد/ کنترل برق مصرفی ادارات تهران تا پایان مرداد ادامه دارد

به گزارش ایلنا از وزارت نیرو، "کامبیز ناظریان" با اشاره به قطع برق ادارات پرمصرف دولتی و غیردولتی پایتخت از امروز، گفت: در راستای مدیریت مصرف شهر تهران و حسب مصوبه هیئت دولت و دستورالعمل استانداری تهران تمامی سازمان‌های ملی، استانی، نهادهای عمومی غیردولتی، بانک‌ها، شهرداری‌ها و موسسات آموزش عالی بایستی مصرف برق خود را 10 درصد نسبت به دوره مشابه سال گذشته کاهش دهند.

وی افزود: براساس دستورالعمل استانداری تهران سازمان‌های یاد شده می‌بایست در زمان پیک از مولدهای تامین اضطراری برق استفاده و همچنین دمای سیستم‌های سرمایشی خود را روی عدد 25 درجه تنظیم کنند.

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با تاکید بر اینکه 250 نفر ارزیاب مدیریت مصرف در حال کنترل سیستم‌ مصرفی برق ادارات تهران هستند، عنوان کرد: تمامی سازمان‌های مهم پایتخت به کنتورهای هوشمند مجهز شده‌اند تا مصرف برق آنها از راه دور کنترل شود.

ناظریان با اشاره به اینکه مصرف برق ظهر امروز شهر تهران به چهار هزار و 510 مگاوات رسیده بود، گفت: در حال حاضر مشارکت مردم، سازمان‌ها و نهادهای دولتی و غیردولتی موجب صرفه‌جویی 200 مگاواتی در مصرف برق پایتخت شده است.

وی با تاکید بر اینکه هر یک درجه افزایش دما حدود 150 مگاوات به بار شبکه شهر تهران اضافه می‌کند، ادامه داد: با توجه به افزایش دمای هوا در چند روز آینده انتظار می‌رود تمامی سازمان‌ها و مردم نسبت به کاهش 10 درصدی مصرف برق خود در زمان پیک مصرف (ساعت 12 تا 16) توجه ویژه‌ای داشته باشند تا خللی در تامین برق پایدار مشترکان پایتخت ایجاد نشود.

۵۰۰ روز در بند و ۶۵۰ صفحه کیفرخواست| مطهری: نهاد تخصصی می‌گوید بازداشتی‌های محیط زیست، جاسوس نیستند| حاکمیت دوگانه باید روزی حل شود| نباید این‌طور باشد که وزارت اطلاعات به مجلس پاسخ‌گو باشد اما سازمان اطلاعات سپاه پاسخ‌گو نباشد

علی مطهری: اگر قرار بر عدم بررسی ادعای خاتمی بوده پس چرا دادگاه تشکیل دادند| صرف اظهارعقیده نباید موجب محاکمه شود| چرا قوه قضاییه و مقامات امنیتی هراس دارند؟

محکومیت جدید برای گلرخ ابراهیمی و آتنا دائمی/ مولود حاجی زاده بازداشت شد

کلیدواژه: پلیس راهور شهر

منبع این خبر، وبسایت www.hamshahrionline.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۷۰۱۵۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • رویدادهای مهم خبری در قلم دوربین
 • ◄ توزیع بیش از 22 هزار حلقه لاستیک در بین رانندگان جاده ای و بلوچستان ​
 • دوربین‌های جاده‌ای برای پشتیبانی نیازمند بودجه استانی است
 • اجرای آزمایشی سامانه اعلام بار مجازی رانندگان در گلستان
 • نظاره‎گر نژادپرستی و بیگانه‎هراسیِ شوهر هیولای خود نباش/ هر یک از اعضای خانواده‎ی ترامپ، منافقان بزرگی هستند
 • کاهش تصادفات با دوربین‌های داشبورد هوشمند
 • تجهیز پلیس راه خراسان جنوبی به خودروهای نامحسوس / البسه ماموران مجهز به دوربین ثبت وقایع است
 • تجهیزناوگان خودرویی پلیس راه خراسان جنوبی به خودرو‌های نامحسوس
 • پلیس راه خراسان جنوبی به خودروهای نامحسوس مجهز شد
 • سارقان دوربین های مداربسته در یزد گرفتار قانون شدند
 • دزدان دوربین های مداربسته در دام پلیس
 • ناوگان خودرویی پلیس راه خراسان جنوبی به خودروهای نامحسوس تجهیز شد
 • تصویب بیمه محیط بان/ لباس محیط بانان به دوربین مجهز می شود
 • مقایسه دوربین‌های آنالوگ و تحت شبکه IP
 • توزیع بیش از ۲۲ هزار حلقه لاستیک بین رانندگان سیستان و بلوچستان
 • ۱۰ مرداد آخرین مهلت ثبت‌نام رانندگان متقاضی سرویس مدارس
 • توضیح پلیس تهران در مورد تیراندازی به خودرو نماینده مجلس
 • بیش از ۲۲ هزار حلقه لاستیک بین رانندگان سیستان و بلوچستان توزیع شد
 • رصد رانندگان متخلف با پهپادهای ایرانی