برای مرور مهمترین اخبار دانشگاهی طی یک هفته گذشته در حوزه آموزش و پژوهش با ما همراه باشید.

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، حوزه آموزش و پژوهش در هفته‌ای که گذشت با اخبار متنوع و فراوانی روبه رو بود که خلاصه‌ای از آن‌ها را می‌توانید در ادامه مرور کنید.   اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد ۹۸
نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد ۹۸ تمامی داوطلبان شرکت کننده از هم اکنون در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد و داوطلبان با مراجعه به سایت این مرکز می‌توانند از نتایج خود آگاه شوند.

انتخاب رشته کنکور ارشد ۹۸ آغاز شد
حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به انتشار دفترچه راهنمای آزمون ارشد بر روی سایت سازمان سنجش گفت: به داوطلبانی که براساس مندرجات روی کارنامه مجاز به انتخاب رشته شدند، توصیه می‌شود با مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته تحصیلی و اطلاعیه‌های سازمان سنجش نسبت به انتخاب حداکثر ۱۰۰ کدرشته محل از میان کدرشته محل‌های تحصیلی مورد علاقه و مجاز اقدام کنند.

مصاحبه دوره دکتری تخصصی دانشگاه آزاد از ۲۲ تیرماه آغاز می‌شود
مصاحبه کلیه رشته‌های دوره دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی از روز شنبه ۲۲ تیر ماه ۹۸ در واحد علوم تحقیقات تهران برگزار می‌شود.   آغاز پذیرش بدون کنکور در مقطع کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد
پذیرش دانشجو در کلیه رشته‌های مقطع کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد اسلامی صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی انجام می‌شود؛ لذا کلیه افراد واجد شراط می‌توانند از هم اکنون تا روز چهارشنبه ۶ شهریورماه ۹۸ با مراجعه به سامانه این مرکز به نشانی www.azmoon.org ضمن دریافت دفترچه راهنما و کسب آگاهی‌های کامل در خصوص شرایط ثبت نام و انتخاب رشته، نسبت به خرید کارت اعتباری و ثبت نام خود اقدام کنند.

آزمون ارتقای رشته داروسازی هفته اول مرداد ۹۸ برگزار می‌شود
غلامرضا اصغری، دبیر شورای آموزش داروسازی و تخصصی وزارت بهداشت درباره زمان برگزاری آزمون ارتقاء رشته داروسازی گفت: آزمون ارتقاء رشته داروسازی در هفته اول مرداد و آزمون شفاهی ورودی دکتری تخصصی داروسازی در هفته اول شهریور ماه سال ۹۸ برگزار خواهد شد.

دانشگاه شهید بهشتی مجدداً تحریم شد
حسن صدوق از تحریم مجدد دانشگاه شهید بهشتی در قالب تحریم‌های برجامی خبر داد و اظهار کرد: دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه صنعتی شریف در لیست تحریم‌های بین‌المللی قرار داشتند که اخیراً نیز در چارچوب اسناد برجامی تحریم شد.

دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران نیروی امریه جذب می‌کند
دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران از بین فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد دانشگاه‌های برتر کشور در رشته‌های کتابداری، روابط عمومی، امور فرهنگی و مدیریت برای خدمت در دانشکده اقدام به جذب سرباز امریه کرده است.  
بخشی از آموزش پزشکی سال تحصیلی آینده، مجازی برگزار می‌شود
علی ابطحی رییس دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: براساس برنامه‌ای که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تعیین کرده است، مجوز داریم تا ۶۰ درصد آموزش پزشکی را به صورت مجازی برگزار کنیم لذا قرار است بخشی از آموزش پزشکی به صورت الکترونیک و مجازی برگزار شود.

دولت ظرفیت پذیرش تمام فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را ندارد
منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بیان کرد: هیچ جامعه‌ای تمام فارغ التحصیلان دانشگاهی اش را در سیستم اداری وارد نمی‌کند؛ بنابراین دولت ظرفیت پذیرش این تعداد فارغ التحصیل دانشگاهی را ندارد و دانش آموختگان باید به بخش‌های خصوصی وارد شده یا متناسب با دانش و تخصص شان ضمن حرکت به سمت کارآفرینی برای خود و دیگران شغل ایجاد کنند.

۷۰ تا ۱۰۰ درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی فنی حرفه‌ای وارد بازار کار می‌شوند
ابراهیم صالحی عمران رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای درباره وضعیت اشتغال دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه‌ای پس از فارغ‌التحصیلی گفت: نمی‌توان به صورت قطعی این آمار را اعلام کرد. در وزارت علوم و در دانشگاه حرکت‌هایی صورت گرفته تا بتوان میزان و نوع اشتغال فارغ‌التحصیلان را رصد کرد، اما آماری که ما از دانشکده‌ها و آموزشکده‌های مختلف کشور می‌گیریم، آمار قابل توجهی است. در بسیاری از رشته‌ها ۷۰ تا ۱۰۰ درصد فارغ‌التحصیلان وارد بازار کار می‌شوند.  
مجوز بهره‌برداری ۳۳ مرکز آموزش مهارتی و حرفه‌ای علوم پزشکی صادر شد
در هفتمین نشست کمیسیون مرکز آموزش مهارتی و حرفه‌ای وزارت بهداشت با صدور مجور بهره برداری از ۳۳ مرکز آموزش مهارتی و حرفه‌ای علوم پزشکی در بخش دولتی و غیر دولتی موافقت شد.

مدیران ۷۰ کارگروه برنامه ریزی و گسترش آموزش عالی منصوب شدند
مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزیر علوم، در اجرای مواد ۶، ۸ و ۱۰ آیین‌نامه شورای گسترش و برنامه‌ریزی آموزش عالی و تبصره ۱ بند ۳ ماده ۲ شیوه نامه کارگروه‌های تخصصی برنامه ریزی و گسترش آموزش عالی و با عنایت به مشخص شدن اعضای کارگروه‌ها و رأی این اعضا، مدیران کارگروه‌ها را برای یک دوره ۲ ساله منصوب کرد.   وزارت علوم رتبه دوم ارزیابی بلوغ خدمات الکترونیک را کسب کرد
گزارش ارزیابی خدمات الکترونیکی دستگاه‌های اجرایی بر اساس مصوبه جلسه یازدهم شورای اجرایی فناوری اطلاعات کشور به طور مستمر توسط سازمان فناوری اطلاعات در جهت ارزیابی کیفیت وب‌گاه‌ها و خدمات الکترونیکی دستگاه‌های اجرایی دارای شناسنامه خدمات مصوب سازمان اداری استخدامی کشور منتشر می‌شود.

در گزارش ارزیابی دوره پنجم که در پنج‌محور حضور در وب، تعاملی، تراکنشی، یکپارچگی و مشارکتی در بین ۱۹ وزارتخانه و ۱۰۵ دستگاه اجرایی انجام شد، وزارت علوم، رتبه دوم در میانگین کلیه محور‌ها و رتبه اول در محور حضور در وب در بین وزارتخانه‌ها را کسب کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

۶۳ رشته محل جدید در مقطع کارشناسی ارشد آزاد اعلام شد

به گزارش ایلنا، در این اطلاعیه آمده است: پیرو وصول ۶۳ رشته محل جدید در مقطع کارشناسی ارشد، اطلاعات این رشته محل‌ها به سامانه انتخاب رشته این مقطع اضافه شده و داوطلبان می‌توانند در صورت تمایل، رشته محل‌های مذکور را در انتخاب‌های خود منظور کنند.

آن دسته از داوطلبانی که نسبت به انتخاب رشته اقدام کرده اند، می‌توانند در صورت تمایل با مراجعه به سامانه انتخاب رشته به آدرس https://azmoon.org نسبت به ویرایش رشته محل‌های انتخابی اقدام کنند.

انتخاب رشته داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ از چهارشنبه ۲۶ تیرماه آغاز شده و تا روز شنبه ۵ مردادماه ادامه خواهد داشت.

تاکنون بیش از ۳۶ هزار نفر نسبت به انتخاب رشته اقدام کرده اند.

 

تقدیر از مأموران حاضر در ماجرای درگیری پلیس و دختر تهرانپارس! + عکس

احمدی‌نژاد خواستار مذاکره ایران با امریکا شد؛ مذاکره درباره مسائل اساسی مهم‌تر از "برجام" است

(تصاویر +16) قتل دختر مشهور اینستاگرامی و انتشار تصاویر خون‌آلودش در اینستاگرام!

کلیدواژه: جذب نیروی امریه تحریم دانشگاهها

منبع این خبر، وبسایت snn.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۳۷۰۹۹۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • افزایش توان شرکت‌های دانش بنیان با تسهیلات امریه
 • مهلت انتخاب رشته آزمون تخصصی گروه پزشکی تمدید شد
 • آغاز انتخاب رشته آزمون دستیاری دندانپزشکی
 • مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی گروه پزشکی تمدید شد
 • آغاز انتخاب رشته آزمون دستیاری دندانپزشکی/ ظرفیت اعلام شد
 • پذیرش دانشجو در33 رشته تحصیلی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی میانه
 • آخرین مهلت ثبت‌نام متقاضیان استعداد درخشان دوره‌های ارشد پزشکی اعلام شد
 • اعلام ۶۳ رشته محل جدید ارشد دانشگاه آزاد
 • سرگردانی فارغ‌التحصیلان بعد از دانشگاه
 • همه چیز درباره انتخاب رشته کنکور
 • نرخ بیکاری فارغ التحصیلان ۲ برابر بیکاری عمومی است
 • ۳۴ درصد فارغ‌التحصیلان دنبال شغل نیستند
 • دفترچه سوالات آزمون دوره تخصصی علوم آزمایشگاهی منتشر شد
 • آمار داوطلبان شرکت کننده در آزمون کارشناسی ارشد پزشکی+ زمان اعلام نتیجه
 • صدور الکترونیکی مدارک دانش‌آموختگان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی آغاز شد
 • امروز آخرین مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی گروه پزشکی
 • آغاز ثبت نام سهمیه استعداد درخشان برای آزمون کارشناسی ارشد پزشکی
 • مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی پزشکی امشب ۳۰ تیرماه به پایان می‌رسد
 • اجرای طرح نوین کارورزی برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی آذربایجان‌غربی