به گزارش خبرنگار مهر، پرویز گلی زاده دبیر جشنواره سراسری عکس ارسباران عصر امروز سه شنبه در جمع خبرنگاران از برگزاری داوری آثار رسیده به جشنواره خبر داد و گفت: آثار دریافتی دومین جشنواره سراسری عکس ارسباران توسط هیئت داوران آقایان افشین بختیار، محمدرضا بهمرام و بردیا سعادت در محل دبیرخانه جشنواره مستقر در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اهر مورد ارزیابی قرار گرفت.

وی ادامه داد: پس از بررسی ۳۱۱۲ اثر از ۲۱۶ عکاس از ۱۶ استان کشور و ۲ شرکت کننده از (کانادا و بوسنی) در این جشواره، طبق رای داوران تعداد ۶۵ اثر از ۴۴ عکاس به عنوان آثار راه یافته به «مرحله نهائی» دومین جشنواره عکس ارسباران به شرح ذیل معرفی شدند.

وی تعداد آثار رسیده به بخش مستند اجتماعی را ۲۴ اثر عنوان کرد و گفت: احمد تاجی (شهر کرد) – آرش شادمند (کلیبر) – امیر یوسفیان اهری (اهر) – امین رحمانی (قزوین) – بهزاد عظیمی (تبریز) – پرویز بهلی (اهر) – توحید مهدی زاده (اهر) – جابر غلامی (اراک) ۲ اثر – جعفر بهمرام (اهر) – جواد عزتی (اهر) ۲ اثر – حدیث زگریان اهری (اهر) – زهرا طباطبایی (اهر) – سالار مسیب زاده (اهر) - علی میرعمادی (اصفهان) ۲ اثر – علی نوجوان (اهر) – فرشید فرج الهی (کلیبر) – محمدجواد سروری (اهر) – منصوره معتمدی (بوسنی و هرزگوین) – مهدی ایمانی (اهر) – نگار فیروزی (اهر) و هادی عباسقلیزاده (اهر) به بخش مستند اجتماعی راه یافته اند.

وی تعداد آثار رسیده به بخش طبیعت و معماری این جشنواره را ۱۸ اثر عنوان کرد و گفت: ابراهیم علی پور (بانه) – بهزاد عظیمی (تبریز) – جواد صدری اسفنجانی (تبریز) – سعید احمدزاده (هادی شهر) – سهیل زندآذر (رشت) - سونیا یعقوبی (اهر) – علی مرادی (کلیبر) – مجید حجتی (اصفهان) – مهدی ایمانی (اهر) ۲ اثر – مهدی پورنصر (تبریز) – مهران چراغچی بازار (تبریز) - میترا محمدپور (اهر) – نوید امیر خیزی (تبریز) – هادی درخشان (تبریز) ۳ اثر – یوسف عبدلی (اهر) به بخش زبیعت و معماری راه یافته اند.

وی تعداد آثار رسیده به بخش ویژه ورنی را ۱۴ اثر عنوان کرد و گفت: ابراهیم علی پور (بانه) – ایران مهدی پور (اهر) جعفر بهمرام (اهر) ۲ اثر – حسین قاسم زاده (اهر) ۲ اثر - سالار مسیب زاده (اهر) – علی نوجوان (اهر) – مجید حجتی (اصفهان) – مریم حاتم نژاد (شهریار) - مصطفی قربان موحد (اهر) – منصوره معتمدی (بوسنی و هرزگوین) و مهدی ایمانی (اهر) ۲ اثر، به این بخش راه یافته اند.

گلی زاده تعداد آثار رسیده به بخش تلفن همراه را ۹ اثر بیان کرد و گفت: امید محمدی (بانه) ۲ اثر – جابر غلامی (اراک) – جعفر بهمرام (اهر) – سجاد امینی فر (کلیبر) – سحر رحمدل (تبریز) – علی بیداری (کلیبر) و علیرضا رحمانی (تاکستان) ۲ اثر، به این بخش راه یافته اند.

گلی زاده تشریح کرد: پس از آماده سازی مراحل نمایشگاه عکس های راه یافته و منتخب جشنواره، مراسم اختتامیه و اهداء جوایز به نفرات برتر برگزار خواهد شد که تاریخ آن اعلام خواهد شد.

کد خبر 4668412

منبع: مهر

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

تابش:بخش‌های جنبی جشنواره فیلم کودک فضای گفتمان فرهنگی است/ایل‌بیگی: استقبال از کارگاه‌های آموزشی و المپیادهای سینمایی در این دوره

خبرگزاری میزان- سی و دومین دوره از جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان اصفهان با تغییرات فراوانی روبرو بوده است، یکی از مهمترین تغییرات موجود در این دوره را بدون شک باید به افزایش قابل توجه بخش‌های جنبی این رویداد سینمایی نسبت داد. تاریخ انتشار: 08:23 - 27 مرداد 1398 - کد خبر: ۵۴۲۳۳۵

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان اصفهان به زودی در این شهر آغاز به کار خواهد کرد تا علاقمندان به سینمای کودک بتوانند در مدت زمان برگزاری این رویداد مهم سینمایی به تماشای آثار بنشینند.

شهر اصفهان طی سال‌های گذشته به نوعی به قطب سینمای کودک و نوجوان تبدیل شده و نشان داده که با توجه به ظرفیت‌های موجود می‌تواند پایگاهی همیشگی برای این سینما محسوب شود، از طرفی استقبال مردمی نیز در این کلان شهر از جشنواره فیلم کودک و نوجوان خوب بوده و هر سال شاهد افزایش استقبال مردمی نیز بوده است.

دوره جدید جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان اصفهان با تغییرات فراوانی روبرو بوده است، یکی از مهمترین تغییرات موجود در سی و دومین دوره جشنواره را بدون شک باید به افزایش قابل توجه بخش‌های جنبی این رویداد سینمایی نسبت داد.

به همین مناسبت خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، با علیرضا تابش دبیر جشنواره فیلم کودک و نوجوان و همچنین حبیب ایل بیگی مدیر بخش المپیاد و مشاور دبیر به گفت‌گو نشسته و چند و چون برگزاری این دوره از جشنواره فیلم کودک و همچنین افزایش بخش‌های جنبی آن را جویا شده است.

*** برای نخستین بار نظرسنجی مردمی در جشنواره فیلم کودک و نوجوان به صورت حرفه‌ای اتفاق می‌افتد 

علیرضا تابش دبیر سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، پیرامون برگزاری سراسری این دوره از جشنواره گفت: سینمای کودک همواره نیازمند فضای نشاط‌آور برای کودکان و خانواده‌های آنان است، این اتفاق باعث شده ما نه تنها شهر اصفهان را به عنوان مرکز و محور اصلی جشنواره در نظر گرفتیم بلکه ۳۳ شهر کشور نیز همزمان گزیده آثار حاضر در این جشنواره را به نمایش می‌آورند.

وی با اشاره به فعالیت سینماهای سیار در سراسر کشور افزود: امسال به همت انجمن سینمای جوان در ۱۴۳ نقطه کشور سینمای سیار دائر شده و در نقاط سیل زده و محروم کشور آثار سینمایی کودک به نمایش در آمده است، غرض ما این است که در نقاط مختلف کشور شادابی و نشاط جشنواره فیلم کودک و نوجوان را بسط و گسترش دهیم. 

دبیر سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان اصفهان در همین راستا ادامه داد: ما قصد داریم در شهر اصفهان فضا و بستری برای گفت‌وگو و دانش افزایی بوجود آوریم، امیدواریم با ایجاد این فضا مردم بتوانند از تمامی تدارکات دیده شده در فضایی مبتنی بر گفت‌وگو استفاده کنند. 

وی درباره بخش‌های جنبی جشنواره فیلم کودک خاطرنشان کرد: بخش‌های جنبی جشنواره کودک و نوجوان از این رو برای ما مهم بوده که می‌خواهیم به ابعاد مختلف سینمای کودک و نوجوان توجه بیشتری کنیم، این را هم باید در پایان اضافه کنم که امسال برای نخستین بار به طور حرفه‌ای در سینماهای شهر اصفهان نظرسنجی صورت خواهد گرفت. سوالات این نظرسنجی ها علمی و حول محور سینمای کودک بوده و علاقمندی و ذائقه نسل جدید نسبت به آثار سینمای کودک را در نظر گرفته است. 

***استقبال بسیار از کارگاه‌های آموزشی و المپیادهای سینمایی جشنواره فیلم کودک و نوجوان 

حبیب ایل بیگی مدیر بخش المپیاد و مشاور دبیر سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، پیرامون برگزاری این دوره از جشنواره گفت: این دوره از جشنواره نگاه تازه‌ای به فیلم‌ها در بخش اکران و عرضه داشته و تلاش شده تا آثاری که شانس خوبی برای اکران دارند به جشنواره دعوت شوند، در کنار این اقدام نهادهای پخش و عرضه سینما نیز به جشنواره دعوت شده اند تا به صورت مستقیم بتوانند آثار را برای اکران انتخاب کرده و به بازگشت سرمایه در سینمای کودک و نوجوان کمک کنند. 

وی در همین راستا ادامه داد: در دوره های گذشته بسیاری از پخش کنندگان از تولیدات سینمای کودک بی خبر بودند اما در حال حاضر خوشبختانه چهار فیلم از هفت فیلم بخش مسابقه از همین حالا مقدمات اکرانشان فراهم شده و پخش کننده دارند. 

مدیر بخش المپیاد و مشاور دبیر جشنواره کودک درباره بخش‌های جنبی افزوده شده به این دوره از جشنواره اضافه کرد: بخش اصلی و مهم جشنواره فیلم‌های بخش مسابقه است، از نظر من خاطره انگیزترین دوره های یک جشنواره زمانی بوده که در آن فیلم های خوب اکران شده است، تلاش ما هم در این دوره از جشنواره اکران آثار با کیفیت بوده است. 

وی در همین راستا ادامه داد: بخش های جنبی جشنواره فرصتی برای انتقال تجربه از اساتید و فیلمسازان با تجربه به جوانان است، امسال در بخش بین الملل و داخلی ورکشاپ‌های بسیار خوبی در بخش عرضه و پخش اقتصادی سینما در نظر گرفته شده که در نوع خود نگاهی تازه به سینمای کودک است. 

ایل بیگی بخش‌های جنبی جشنواره فیلم کودک را مهم خواند و خاطرنشان کرد: شاید تمام افرادی که به جشنواره فیلم کودک می آیند نتوانند به تماشای آثار بنشینند، پس ما باید محیطی را فراهم آوریم که آن افراد نیز از جشنواره بهره‌مند شوند، خوشبختانه تاکنون استقبال بسیار خوبی از بخش‌های جنبی همچون کارگاه‌های آموزشی و المپیادهای سینمایی به عمل آمده است. 

انتهای پیام/

 

 

قبل از گیردادن به ویلا‌های لواسان، به حوزه لواسان باید گیر بدهید+فیلم

واکنش آملی‌لاریجانی به اظهارات آیت‌الله یزدی: چرا به این وضع افتاده‌اید و به همه توهین می‌کنید؟ سینه‌ام خزانه اسرار مسئولان و آقازاده‌هاست| ساختمان‌هایی که از آنها استفاده می‌کنید، ارث پدرتان است؟| اکبر طبری رئیس دفتر من نبود| چرا درباره معاون اقتصادی سپا

مکارم‌شیرازی خطاب به آملی‌لاریجانی و یزدی: به این وضع خاتمه دهید

کلیدواژه: نمايشگاه عكس ارسباران جشنواره عکس

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۴۲۸۲۱۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • معاون استاندار آذربایجان‌شرقی: امکانات و منابع دولت محدود است
 • اصفهان میزبان چهل‌و‌دومین رقابت سراسری قرآن کریم
 • اکران آثار سی و دومین‌جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان در بروجرد
 • برنامه کارگاه‌های آموزشی سی‌ و‌ دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌ کودک و نوجوان اعلام شد + جدول
 • سی‌ و‌ دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودک و نوجوان در اصفهان آغاز می‌شود
 • سرمایه انسانی مهم‌ترین عامل توسعه مدیریت و منابع است
 • ایجاد واحد صنایع تبدیلی در اهر ضروری است
 • ۲۸ دانشجوی دانشگاه تهران به مرحله سراسری جشنواره قرآن و عترت دانشجویان راه یافتند
 • هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر اهر مشخص شد
 • یک قدم تا افتتاح سی و دومین جشنواره فیلم کودک و نوجوان در اصفهان
 • سمینار ساز عود در فرهنگ‌سرای ارسباران برگزار می‌شود
 • نمایش بازسازی واقعه غدیر خم در اهر
 • واقعه غدیرخم در اهر بازسازی می شود
 • واقعه غدیر خم در اهر بازسازی می شود
 • سمینار ساز عود در ارسباران برگزار می شود
 • بازسازی واقعه غدیر خم در اهر
 • فراخوان پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان/مهلت ارسال آثار تا ۲۰ مهر
 • رتبه نخست دانش آموزان اهری در زمینه فرهنگی هنری
 • فرهنگسرای ارسباران میزبان سمینار ساز عود شد