به همین بهانه  عصر دوشنبه ، تیم منتخب فوتبال شهدای رزکان نو شهرستان فردیس و تیم منتخب پیشکسوتان پرسپولیس تهران در ورزشگاه شهدای رزکان نو فردیس به مصاف هم رفتند.

 این دیدار دوستانه با نتیجه چهار بر ۲  به نفع تیم منتخب شهدای رزکان نو فردیس به پایان رسید.

 پس از برگزاری این مسابقات مراسم گلریزان به همت اصحاب رسانه، نمایشگاه داران البرز جامعه پیشکسوتان ورزش کشور  مبالغ قابل توجهی برای آزادی ۲  زندانی محکوم اعدام و حمایت از بیماران «ام پی اس» جمع آوری شد.

تعداد بیماران «ام پی اس » کشور حدود ۲۰۰ نفربرآورد شده است.

علی پروین به خبرنگار ایرنا  گفت: دلم می خواهد همیشه در کارهای خیر  شرکت کنم  ضمن آنکه باید از حمید کریمی رئیس اتاق اصناف و  اتحادیه نمایشگاه داران البرز تشکر کرد.

وی افزود: این چندمین بار است من در تهران با کمک افراد خیر برای آزادی زندانیان تلاش می کنم ، امیدوارم مردم ما که همیشه در کارهای خیر پیشقدم هستند  در این  گونه  مسائل هم  شرکت کنند.

پروین  با اشاره به اینکه برای آزادی این ۲ زندانی باید ۷۰۰ میلیون تومان پول جمع آوری شود،گفت: اقدام رئیس اتاق اصناف البرز در این بخش ستودنی است .

وی افزود: متاسفانه وقتی هنرمندان و ورزشکاران زنده هستند ، کسی سراغ آنها نمی رود اما  پس از مرگ دلجویی از اطرافیان شروع می شود.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران  البرز نیز گفت:  این برنامه برای آزادی ۲  زندانی محکوم به اعدام  اجرا شد که یکی از آنان  با وثیقه آزاد است.

حمید کریمی افزود: از اولیا دم تشکر می کنیم که با اعلام  بخشش ، کار ارزشمندی را انجام دادند.

وی ادامه داد: با اطلاع رسانی اصحاب رسانه مردم امروز در این شرایط اقتصادی برای کمک به همنوع خود در گلریزان  از هم سبقت می گیرند.

۷۴۱۳/ ۶۱۵۵

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

448 زندانی جرائم غیرعمد کهگیلویه و بویراحمد به کمک خیرین نیاز دارند

به گزارش ایکنا از کهگیلویه و بویراحمد، به نقل از روابط عمومی زندان‌های کهگیلویه و بویراحمد، اسماعیل جمیاری، مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کهگیلویه و بویراحمد امروز، 28 مردادماه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: هم‌اکنون 448 نفر زندانی جرائم غیرعمد در سطح زندان‌های استان نیاز به کمک خیرین دارند که از این تعداد 351 نفر محکومین بدهی مالی، 85 نفر محکومین مهریه، 9 نفر محکومین نفقه و 3 نفر محکومین تصادف هستند.
وی با اشاره به اینکه 330 نفر از این محکومین مرد و 18 نفر زن هستند،‌ افزود: از ابتدای سال‌جاری تاکنون 60 نفر آزاد کردیم و روز چهارشنبه، 23 مردادماه با حضور استاندار، رئیس دادگستری و جمعی از مسئولین قضایی در جشن ولایت تعداد 52 نفر شامل 50 مرد و دو زن از زندان‌های یاسوج، گچساران و کهگیلویه آزاد شده و به آغوش خانواده و جامعه باز گشتند.
مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه جمع کل زندانیان آزاد شده از ابتدای سال تا امروز 112 نفر است، تصریح کرد: میزان بدهی این 52 نفر دو میلیارد تومان بوده که یک میلیارد را از شکات و طلبکاران رضایت گرفته و برای یک میلیارد باقیمانده، 300میلیون تومان را وام و آورده زندانیان، 400میلیون را ستاد دیه استان و 300 میلیون تومان را ستاد دیه کشور تامین کرده و امروز این زندانیان آزاد شده‌اند.
جمیاری بیان کرد: متاسفانه با وجود اینکه در سه سال اخیر قریب به 700 نفر زندانی جرائم غیر عمد با کمک خیرین هم استانی و کشوری از زندان آزاد شده‌اند، همچنان شاهد ورود این دسته از زندانیان جرائم غیر عمد به زندان‌ها هستیم.
مراقبت پس از خروج برای زندانیان جرائم غیرعمد
وی ابراز کرد: برای همه زندانیان اعم از زندانیان جرائم عمد و غیر عمدی که در دوران حبس در دوره‌های آموزشی و حرفه آموزی، مهارت لازم را کسب کرده‌اند و موفق به اخذ گواهینامه شده‌اند مرکزی به نام مراقبت پس از خروج را داریم که زندانیان بعد از آزادی به این مرکز مراجعه کرده و با ارائه گواهینامه، تقاضای وام خوداشتغالی می‌کنند.
مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: به تناسب رشته و مهارت و با همکاری بانک‌های عامل وام‌های قرض‌الحسنه به آن‌ها داده می‌شود تا با ایجاد اشتغال و کسب و کار مرتکب جرم جدید و بازگشت مجدد به زندان نشوند.
حمیاری اضافه کرد: خوشبختانه اقدامات فرهنگی و تربیتی و نیز دوره‌های آموزشی فنی و حرفه ای باعث اصلاح و تربیت زندانیان و پشیمانی آنان از رفتار و کردار گذشته شده و میزان بازگشت مجدد در حال کاهش است.
وی در خصوص جلب مشارکت های عمومی، گفت: علاوه بر برگزاری جشن‌های گلریزان در سطح شهرستان‌های استان در محیط‌هایی مانند دانشگاه‌ها، مراکز دانشجویی و محافل ورزشی، اطلاع رسانی انجام گرفته و کمک‌های بسیار خوبی در سال‌های اخیر با هدف آزادی زندانیان جرائم غیر عمد جمع آوری شده است.
مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کهگیلویه و بویراحمد افزود: مرکز جمع‌آوری کمک‌های مردمی با هدف استخلاص زندانیان جرائم غیرعمد توسط ستاد دیه استان صورت می‌گیرد و هم استانی‌ها و هم وطنان می‌توانند با مراجعه به این مرکز که در یاسوج، خیابان جمهوری، کوچه ایمان، روبروی هنرستان اقبال لاهوری واقع است یا با واریز به شماره حساب‌های 02170921630050 بانک ملی و 3002347880 بانک تجارت به نام ستاد دیه استان کمک‌های خود را واریز کنند.
جمیاری اظهارکرد: همه کمک‌های جمع‌آوری شده زیر نظر هیئت امنای ستاد و با حساسیت و ظرافت خاص و امانت داری صرفا برای زندانیان جرائم غیرعمد هزینه خواهد شد. اعضای هیئت امنا استان رئیس دادگستری به عنوان رئیس هیئت امنا، مدیر کل زندان‌های استان، تائب رئیس ستاد دیه، مدیر کل کمیته امداد به عنوان عضو ثابت و چهار نفر معتمد هستند.
وی خاطرنشان کرد: مرکز مراقبت بعد از خروج، علاوه بر اعطای وام خود اشتغالی در زمینه‌های ارائه مشاوره به زندانیان آزاد شده و خانواده‌های آن‌ها و برگزاری دوره‌های آموزشی و خدمات اشتغال و کاریابی فعالیت دارند.
مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: این مرکز با همکاری انجمن‌های حمایت نسبت به برگزاری دوره‌های آموزش مهارت آموزی، مبارزه با اعتیاد و طلاق و کمک‌های مادی در قالب پول نقد یا سبد کالا اقدامات لازم را انجام می‌دهد.
جمیاری ادامه داد: در طول سال و در تمام مناسبت‌های ملی و مذهبی برنامه‌های فرهنگی و تربیتی با هدف تقویت باورهای دینی و مذهبی زندانیان انجام می‌گیرد، ضمن اینکه خدمات بهداشتی، درمانی و روان شناسی نیز در زندان‌ها انجام می‌گیرد.
فعال شدن ورزش زورخانه‌ای در زندان‌ها
وی بیان کرد: با هدف پر کردن اوقات فراغت زندانیان، ورزش صبحگاهی و ورزش‌های عمومی ویژه زندانیان انجام می‌گیرد، اخیرا ورزش زورخانه‌ای در زندان فعال شده است. در زندان گچساران یک باب زورخانه ساخته شده و در زندان‌های مرکزی و دهدشت نیز ساخت زورخانه در دستورکار قرار دارد.
حقوق شهروندی زندانیان مورد توجه است
مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: در زندان‌ها به حقوق شهروندی زندانیان توجه می‌شود و بدون توجه به نوع جرم و میزان مجازات خدمات متعددی به آنان ارائه خواهد شد، نمازهای جماعت، کلاس‌های آموزشی قرآن، احکام، نهضت سوادآموزی و تحصیلات بالاتر تا مقاطع لیسانس و فوق لیسانس در زندان‌ها ارائه می‌شود و نکته جالب این است که در کارنامه صادره نامی از زندان و کلمه زندانی برده نمی‌شود.
جمیاری یادآور شد: سازمان زندان‌ها تمام سعی و تلاش خود را در جهت بازسازی شخصیت و بازپروری زندانیان به کار می‌گیرد و انتظار دارد تا خانواده و جامعه نیز با پایان یافتن حبس و آزادی زندانی او را پذیرش نماید و برچسب زندانی را از پیشانی او بردارد.
انتهای پیام

قبل از گیردادن به ویلا‌های لواسان، به حوزه لواسان باید گیر بدهید+فیلم

واکنش آملی‌لاریجانی به اظهارات آیت‌الله یزدی: چرا به این وضع افتاده‌اید و به همه توهین می‌کنید؟ سینه‌ام خزانه اسرار مسئولان و آقازاده‌هاست| ساختمان‌هایی که از آنها استفاده می‌کنید، ارث پدرتان است؟| اکبر طبری رئیس دفتر من نبود| چرا درباره معاون اقتصادی سپا

مکارم‌شیرازی خطاب به آملی‌لاریجانی و یزدی: به این وضع خاتمه دهید

کلیدواژه: فوتبال البرز آزادی زندانی

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۴۳۵۹۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ۴۵۰ زندانی بحرینی دست به اعتصاب غذا زدند
 • عفو بین الملل: اعتصاب غذای 450 زندانی در بحرین
 • ۴۱ خانواده زندانی تحت پوشش کمیته امداد دامغان قرار دارند
 • اعلام اسامی تیم ملی فوتبال پیشکسوتان برای دیدار دوستانه در اردبیل
 • آزادی ۲ زندانی با کمک پویش آزادی زندانیان غیر عمد در ایلام
 • شهدا طلايه‌داران و پرچم‌داران راستين عرصه‌هاي عشق و معرفت هستند
 • آزادی ۴ زندانی جرائم غیرعمد به مناسبت عید غدیرخم در قزوین
 • همایش تجلیل از موکب داران اربعین حسینی البرز برگزار می شود
 • ۷ زندانی غیرعمد هرمزگان در دهه امامت وولایت از زندان آزاد شدند
 • آزادی ۲ زندانی با کمک پویش آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در ایلام
 • ◄ سرویس مجانی سازمان بنادر به صاحبان کالا از جیب پایانه‌داران بندری
 • اطعام ۲۰ هزار نفر از روزه داران همدانی در روز عید غدیر
 • پیشکسوتان جهاد مقاومت و نیروهای مسلح‌ خراسان جنوبی تجلیل می‌شوند
 • حضور چشمگیر خریداران عراقی و غرفه‌داران ترک در نمایشگاه کیف و کفش ایران
 • همایش تجلیل از پیشکسوتان جهاد مقاومت ونیروهای مسلح برگزار می شود
 • آزادی ۷ زندانی جرائم غیرعمد درهرمزگان
 • کنایه پیشکسوت استقلال به داورزنی و وزیر ورزش
 • حسن روشن: وزیر ورزش نباید از راهرو‌های وزارت مدیرعامل انتخاب کند/ من با مدیرعامل استقلال قهرم
 • تیم ملی فوتبال پیشکسوتان در اردبیل اردو می‌زند