آیت‌الله روحانی، مدیر امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه چهارمحال‌وبختیاری، در گفت‌وگو با ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری، با اشاره به اینکه مرحله مقدماتی کشوری مسابقات قرآن کریم  اوقاف در شهر مقدس قم در حال برگزاری است، اظهار کرد: از چهارمحال‌و‌بختیاری 17 نفر از آقایان  برگزیده استانی در این مسابقات حضور دارند و مرحله مقدماتی برای خواهران برگزار نمی‌شود.

وی درباره رشته‌های این مسابقات، گفت: در این دوره از مسابقات که از 10 مردادماه آغاز شده و تا 29 مردادماه ادامه دارد، افراد برگزیده استان در رشته‌های حفظ، قرائت ترتیل و تحقیق، اذان و دعاخوانی حضور دارند.

روحانی اظهار کرد: افراد راه‌یافته از استان به مرحله کشوری بر اساس گروه‌بندی اعلام شده به ترتیب به این مسابقات اعزام می‌شوند و این روند تا 29 مردادماه و آخرین رشته امتحانی یعنی قرائت تحقیق، ادامه دارد.

مدیر امور قرآنی اداره اوقاف و امور خیریه استان با اشاره به برگزاری مرحله کشوری رشته‌های معارفی در شهریورماه، بیان کرد: این مسابقات در 3 رشته تفسیر، حفظ موضوعی، حفظ معارف نهج‌البلاغه و با حضور 5 نفر از استان، شامل سه آقا و 2 بانو، از دوم شهریورماه آغاز خواهد شد.

وی در ادامه گفت: بر اساس برنامه اعلام شده، شرکت‌کنندگان در روز نخست و در مرحله مقدماتی به رقابت می‌پردازند و برگزیدگان این مرحله به نیمه‌نهایی راه می‌یابند که سوم شهریورماه برگزار خواهد شد و برگزیدگان مرحله نیمه‌نهایی نیز در روز 4 شهریورماه در مرحله نهایی کشوری در بخش معارفی به رقابت خواهند پرداخت.

روحانی در پایان اظهار کرد: مرحله نهایی کشوری مسابقات قرآن کریم اداره اوقاف اوایل مهرماه سال جاری در شهر اصفهان برگزار خواهد شد.
انتهای پیام

منبع: ایکنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

لزوم افزایش اعتماد عمومی به اوقاف/باید اموال وقفی که مورد دستبرد قرار گرفته، به وقفیت برگردد

مسئول امور استان‌های سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: اعتماد عمومی باید به اوقاف افزایش پیدا کند زیرا هر چه اعتماد افزایش یابد می توانیم در رابطه با وقف گام های بلندی برداریم.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین"حسین روحانی‌نژاد" امروز ۲۸ مردادماه در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان با تبریک عید غدیر اظهار کرد: مهم ترین اتفاق دوران رسالت پیامبر این بود که راه پیامبر خدا بعد از آن بزرگوار مشخص شد تا اسلام و مسلمانان رهبری را داشته باشند. لذا مهم ترین مسئله مسئله ولایت و امامت است و باید این روز را برای همیشه در تاریخ اسلام حفظ کنیم.

وی افزود: امام علی علیه السلام با امر خداوند و معرفی پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله در حجة‌الوداع به این منصب منصوب شده و راه پیامبر خدا را برای همیشه ادامه داده و ائمه یکی پس از دیگری همین مسیر را طی کردند.

روحانی‌نژاد تصریح کرد: در گذشته ها راجع به غدیر غفلت هایی صورت گرفته و به تلاش هایی که باید در این رابطه انجام می شد کمتر توجه شده اما در دهه های اخیر توجه ویژه ای به عید غدیر صورت گرفته و امروز در سراسر دنیا و جاهایی که امکانش وجود دارد، راجع به غدیر برنامه های بسیار ارزشمندی برگزار می شود.

وی بیان کرد: اگر امام زمان(عج) در غیبت کبری ارتباط مستقیمش با مردم قطع شده، اما با معرفی ائمه و خود حضرت با حضور جانشینان ائمه کاملا را هموار شده و امروزه پرچم ولایت و امامت روی دوش مقام معظم رهبری است. همان عشق و باوری که به امامت امام علی علیه السلام داریم، همان راهی است که به وسیله معظم له تداوم پیدا می کند.

مسئول امور استان‌های سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: امام(ره) در کتاب ولایت فقیه این مسئله را کاملا تشریح فرموده و ولایت فقیه را عین ولایت رسول الله(صلی الله علیه و آله) می‌داند. البته عصمت فرد بحث دیگری است که خاص اولیای خداوند است.

وی افزود: تا روزی که انسان بر روی کره خاکی وجود دارد امامت و ولایت نیز ادامه دارد و امروز همان راه به وسیله مقام معظم رهبری ادامه دارد.

روحانی‌نژاد در ادامه با اشاره به وظایف سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: مسئله وقف نیاز به تلاش جمعی دارد و تنها وظیفه سازمان اوقاف و امور خیریه نیست. همه آحاد ملت و به ویژه مبلغان و صاحبان قلم و تریبون باید به این سنت حسنه ای که در اسلام وجود دارد و اسلام اینقدر انفاق را تاکید و توصیه کرده، بپردازند.

وی با اشاره به لزوم تلاش همه در توسعه وقف اظهار کرد: یکی از سیاست‌های اوقاف حفظ وقف است که متاسفانه به لحاظ غفلت هایی که صورت گرفته و یا بعضا عناصر سودجویی که در گوشه و کنار کشور وجود دارد، اموال وقفی را مورد دستبرد خود قرار داده اند که باید وقف احیاء شده و آن بخش اموالی که از وقفیت خارج شده، باید به وقفیت برگردد و این فتوای صریح امام در اوایل انقلاب بوده است.

مسئول امور استان‌های سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار کرد: باید اوقاف تلاش کرده و جاهایی که مستند است و عامه مردم وقفیت آن محل و منطقه را قبول دارند، این موارد به وقفیت برگردد و در راستای نیت واقفان هزینه شود.

وی افزود: امروز اقتصاد کشورها در حال تحول است و به ویژه با فعالیت های دانش بنیان، می توان با ارائه ایده های مناسب کالاهای استراتژیک و موردنیاز کشور را تولید و کشور را از وابستگی رها کرد و اوقاف در خدمت این شرکت هاست که از دانش آنها در راستای تولید و اشتغال و قطع وابستگی به بیگانه استفاده کند.

روحانی‌نژاد گفت: اوقاف در این مقطع می تواند با اشتغال در مزارع و املاک و موقوفات بزرگ با راه انداختن مجموعه های تولیدی در راستای اشتغال کمک بکند و باری از روی دوش دولت بردارد که امروز جوانان ما بیش از همه چیز به اشتغال نیاز دارند.

مسئول امور استان‌های سازمان اوقاف با تاکید بر اینکه اگر دولت بتواند اشتغال جوانان را حل کند، بقیه مسائل آنها قابل حل است و در این راستا اوقاف مصمم است گام هایی را بردارد گفت: باید نقش وقف در حوزه اجتماعی کاملا ملموس و محسوس بشود و مدیران و کارکنان اوقاف باید هنرمندانه در این زمینه پیش بروند و مردم آثار وقف را در زندگی شان ببینند.

وی افزود: اعتماد عمومی باید به اوقاف افزایش پیدا کند زیرا هر چه اعتماد افزایش یابد می توانیم در رابطه با وقف گام های بلندی برداریم.

روحانی‌نژاد در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تکریم و معارفه مدیران اوقاف استان کرمان بیان کرد: آقای تدینی تلاش های خوبی در استان کرمان انجام داده و از نیروهای با سابقه اوقاف است و تصمیم گرفته شد در استان سمنان از وجود ایشان بهره ببریم.

مسئول امور استان‌های سازمان اوقاف با آرزوی موفقیت برای مدیر جدید اوقاف کرمان افزود: اگر مجموعه موقوفات استان کرمان به سامان و بهره وری مناسب برسد، بخش عمده ای از مشکلات استان اعم از حوزه های علمیه، تبلیغات، درمان، ایتام و کسانی که دچار مشکلات هستند، قابل حل است.

انتهای پیام

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

توضیح شهردار قم درباره خارج‌نشینی فرزندانش: آنها سفیران نظام هستند!| زندگی ساده‌ای دارم

فیلم: کار یکی از دختران گروه نینجا به بیمارستان کشید

کلیدواژه: خبرگزاری بین المللی قرآن ایکنا چهارمحال و بختیاری مسابقات قرآن اوقاف مرحله کشوری

منبع این خبر، وبسایت iqna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۴۷۰۰۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تدوین ۱۱۵ برنامه در ایام محرم و صفر از سوی اوقاف استان
 • پایان دور مقدماتی ریکرو جوانان و کامپوند نوجوانان مسابقات جهانی تیراندازی با کمان
 • پایان مرحله مقدماتی ریکرو جوانان و کامپوند نوجوانان مسابقات جهانی
 • نهمی تیم ملی کامپوند نوجوانان در مرحله مقدماتی مسابقات جهانی
 • پایان دور مقدماتی مسابقات جهانی تیراندازی با کمان نوجوانان و جوانان
 • آزادی ۲۳ زندانی در چهارمحال و بختیاری
 • ۱۵ زندانی جرائم غیرعمد کهگیلویه و بویراحمد با کمک اوقاف آزاد می شوند
 • آموزش قرآن باید از اصلی‌ترین دغدغه‌های خانواده‌های ایرانی باشد
 • جزئیات میزبانی اصفهان از مسابقات ملی قرآن؛ برگزیدگان راهی ۱۵ مسابقه بین‌المللی می‌شوند
 • مسابقات سراسری قرآن‌کریم مبتکرانه و خلاق برگزار می‌شود
 • اصفهان میزبان چهل‌و‌دومین رقابت سراسری قرآن کریم
 • خیرین به کمک مسابقات سراسری قرآن بشتابند
 • تکمیل طرح های آموزشی نیمه تمام چهارمحال وبختیاری ۷۸۰ میلیارد ریال پول می خواهد
 • برگزاری المپیاد استعدادهای برتر قایقرانی کشور درچهارمحال وبختیاری
 • جلالی مدیر کل جدید اوقاف و امور خیریه استان کرمان شد
 • تحلیل قاریان خراسان رضوی از مرحله مقدماتی مسابقات سراسری قرآن
 • مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه استان کرمان معرفی شد
 • لزوم توجه ویژه به فضای استاندارد ورزشی در دبستان‌های دخترانه چهارمحال‌وبختیاری
 • ۲۸ دانشجوی دانشگاه تهران به مرحله سراسری جشنواره قرآن و عترت دانشجویان راه یافتند