خبرگزاری آریا- اسرائیل رویای حمله به تاسیسات هسته ای ایران را دارد اما جرأت و توانایی این کار را ندارند.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از رای الیوم، سران رژیم صهیونیستی رویای حمله به تاسیسات هسته ای ایران را در سر می پرورانند و آرزو می کنند به تنهایی به این ماجرایی جویی دست زنند اما جرأت و توانایی این کار را ندارند زیرا ممکن است همه چیز برای بازیگران وارونه شود و کسی نمی داند چه بلایی گریبانگیر منطقه خواهد شد .
رای الیوم نوشت : هرگونه حمله احتمالی آمریکا به ایران با واکنش سریع روبرو خواهد شد و اگر این کشور در معرض تجاوز قرار گیرد زاردخانه عظیمی از موشک های بالستیک در اختیار دارد که می تواند از طریق بستن تنگه راهبردی هرمز یا اقدام از طریق بازوان و شاخه هایش در منطقه عبور و مرور نفت را قطع کند و حتی می تواند پایگاههای آمریکایی مستقر در منطقه خلیج فارس را هدف قرار دهد.
­پایگاه اینترنتی این روزنامه در مطلبی به قلم « سفیان الشوا» با عنوان «بمب هسته ای برای اسرائیل حلال است اما برای جمهوری اسلامی ایران حرام است»، نوشت: آمریکا تهدید می کند اگر ایران به حمایت از حکومت بشار اسد رئیس جمهور سوریه ادامه دهد و برنامه خودش را برای تولید انرژی هسته ای صلح آمیز تکمیل کند، راکتورهای هسته ای این کشور را نابود می کند.
اسرائیل تنها رژیمی در جهان است که شمشیر تهدید را از رو بسته است و فراتر از قانون عمل می کند و خود را بالاتر از تمامی قوانین می داند . این رژیم تنها رژیمی است که در خاورمیانه تسلیحات هسته ای برای بقای خویش در اختیار دارد در حالیکه داشتن تسلیحات هسته ای را انکار می کند . این در حالی است که «وانونو» یکی از معماران راکتور «دیمونا» در سال 2012 فاش کرد اسرائیل تسلیحات هسته ای در اختیار دارد و با این خبر اسرائیل را رسوا کرد. روزنامه گاردین انگلیس نیز در آن زمان مقاله ای در این باره نوشت و اعلام کرد: اسرائیل آزمایش های هسته ای انجام داده است و بیش از 200 کلاهک هسته ای در اختیار دارد.
رای الیوم در ادامه نوشت : جمهوری اسلامی ایران موفق شد وارد مسابقه علوم هسته ای شود و راکتورهای هسته ای احداث کند و هر روز هم اعلام می کند که این تاسیسات فقط با هدف بهره مندی از انرژی هسته ای صلح آمیز ساخته شده اند و این کشور مطلقا به فکر تولید سلاح هسته ای نیست حتی [آیت الله] سید علی خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی ایران فتوا داده است که تولید سلاح هسته ای ممنوع و حرام است و انرژی هسته ای فقط باید برای اهداف صلح آمیز باشد اما اسرائیل به بهانه ها و علل مختلف آمریکا را ترغیب و تشویق می کند که تاسیسات هسته ای ایران را هدف قرار دهد .
این در حالی است که ایران از مدت ها پیش توانست با کشورهای پنج به علاوه یک به تفاهم برسد و توافقنامه هسته ای (برجام) را با آنها امضا کند که این موضوع خشم اسرائیل و لابی صهیونیست را در واشنگتن برانگیخت . لابی صهیونیست بازوی قدرتمند اسرائیل در آمریکا به شمار می رود که در زمان انتخاب رئیس جمهوری آمریکا به شکلی گسترده اعمال نفوذ می کند . از همین رو لابی صهیونیست این فرصت را غنیمت شمرد ودرباره برنامه هسته ای ایران با یهودیان آمریکا شروع به چانه زنی کرد تا اینکه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در سال 2017 به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب شد و به صورت یکجانبه از توافق هسته ای با ایران خارج شد و تهدید کرد اجازه نخواهد داد ایران به سلاح اتمی دست پیدا کند و شروع به تحریم اقتصادی این کشور کرد که همگی ما بدان واقف هستیم.
خبرگزاری های جهان از چندی پیش می گویند طرح (باصطلاح) حمله نظامی به ایران کامل شده است و منتظر تصمیم سیاسی برای اجرای آن هستند اما در این باره تردید داریم زیرا دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بارها تکرار کرده است نمی خواهد با ایران وارد جنگ شود و همانگونه که مقامات ایران هم گفته اند تمایلی به ورود جنگ با آمریکا ندارند اما اگر واشنگتن به تهران تجاوز کند در اینصورت مجبور خواهند شد از خودشان دفاع کنند.
نویسنده این مطلب در ادامه می افزاید من معتقدم که این اخبار از سرویس های اطلاعاتی اسرائیل «موساد» به بیرون درز پیدا کرده است به ویژه اینکه رفتارهای اسرائیل در گذشته مبتنی بر اصل غافلگیری و کاملا محرمانه شبیه به فلیم های جاسوسی بوده است . اسرائیل در نهایت و اوج پنهان کاری نیروی هوایی مصر را در سال 1967 بمباران کرد و هواپیماهای مصری حتی نتوانستند از آشیانه پرواز کنند سپس در نهایت مخفی کاری مطلق راکتورهای هسته ای عراق را در 7 ژوئن 1981 ویران کرد .اسرائیل روز جشن سفارت ایتالیا در عراق را برای حمله به راکتورهای هسته ای عراق انتخاب کرد از همین رو دانشمندان ایتالیایی که در راکتورهای هسته ای عراق مشغول فعالیت بودند در آن روز همگی به سفارتخانه های خود رفتند اما اسناد محرمانه انگلیس بسیاری از رازها را درباره حمله اسرائیل برملا کرد و مشخص شد که دانشمندان فرانسوی قبل از پدیدار شدن هواپیماهای اسرائیلی در آسمان بغداد به فاصله چند دقیقه آنجا را ترک کرده اند و سوار بر اتوبوس شدند. پس این پرسش مطرح می شود که آیا فرانسه از حمله اسرائیل اطلاع داشت؟ در اسنادی که انگلیس فاش کرد وزیر دفاع آمریکا به سفیر انگلیس در واشنگتن گفته بود اسرائیل از هواپیماهای «اف 15» و هواپیماهای «اف 16» آمریکا و بمب های هدایت شونده بدون هیچگونه هماهنگی یا اطلاع به آمریکا علیه تاسیسات هسته ای عراق استفاده کرده است. اسناد سومی که انگلیس فاش کرد حاکی از آن بود که عراق توانایی تولید سلاح هسته ای را تا 7 سال نداشت.
این روزنامه در ادامه نوشت: زمان فرق کرده است و ایران از تجارب عراق استفاده کرد و راکتورهای هسته ای خود را در زیر زمین احداث کرد . ایران راکتورهای هسته ای خود را به شش قسمت تقسیم کرد یعنی آنها را در « نطنز، تهران ، اراک، دارخین ، پارچین ساخت و علاوه بر آن مجتمع اردکان را برای چرخه تولید سوخت احداث کرد» و در مقابه با حملات آمریکا هر بخش از راکتورهای هسته ای خود را در منطقه ای ساخته است که تضمین امنیت و ایمنی آنها وجود داشته باشد . ایران تهدید کرده است هرگونه حمله آمریکا با واکنش سریع روبرو خواهد شد و اگر در معرض هرگونه تجاوزی قرار گیرد زاردخانه عظیمی از موشک های بالستیک در اختیار دارد که می تواند از طریق بستن تنگه راهبردی هرمز یا بازوان و شاخه هایش در منطقه عبور و مرور نفت را قطع کند و حتی می تواند پایگاههای آمریکایی مستقر در منطقه خلیج فارس را هدف قرار دهد. ما هیچ تردیدی به توانایی و قدرت ایران نداریم و در عین حال هم به توانایی آمریکا برای حمله به ایران تردید نداریم اما حمله به ایران برای آمریکا هزینه های سرسام آوری درپی خواهد داشت و ایران می تواند برخی از ناوهایی را که در خلیج فارس مستقر هستند غرق کند و علاوه بر آن صدها تن از نظامیان آمریکایی را که در پایگاههای این کشور در کشورهای خلیج فارس به هلاکت رساند.
این منبع نوشت: بیماری در سر افعی سیاه یعنی اسرائیل پنهان شده است زیرا ذهنیت یهودیان و صهیونیستها بسیار عجیب و غریب است و ورود به قلعه آنها و شناخت راه و تفکر آنها و آنچه که آنها در سر می پرورانند بسیار سخت و مشکل است ... نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل و آویگدور لیبرمن یا دیگر ژنرالهای اسرائیلی همگی تروریست هستند اما اسرائیل آرزو می کند به تنهایی به این ماجرایی جویی دست زند و همانند راکتورهای هسته ای عراق ، تاسیسات هسته ای ایران را هدف قرار دهد اما این توانایی این کار را ندارد زیرا همه چیز در خاورمیانه (غرب آسیا) بر سر بازیگران در این منطقه وارونه خواهد شد و نمی دانند که چه بلایا و حوادثی دامنگیر منطقه خاورمیانه (غرب آسیا) خواهد شد؟

منبع: خبرگزاری آریا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

حمله جنگنده هاي رژيم صهيونيستي به غزه

خبرگزاری آریا- جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی سحرگاه امروز دو بار نوار غزه را بمباران کردند.
به گزارش خبرگزاری آریا، جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی سحرگاه امروز دو بار نوار غزه را بمباران کردند.
به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره، هواپیما‌های نظامی اسرائیل در حمله هوایی به نوار غزه، یک پاسگاه نیرو‌های مقاومت فلسطینی در شرق شهر جبالیا و یک قطعه زمین کشاورزی را در شرق دیرالبلح هدف قرار دادند. این حمله هوایی اسرائیل به مرکز نوار غزه، تلفاتی نداشت.

چرا کردهای عراق برای تعطیلات به ایران می‌آیند؟

ماجرای عباس ملک‌زاده، شهردار صدرا چیست؟+عکس

افشاگری درباره مرگ هادی نوروزی

کلیدواژه: اسرائیل حمله تاسیسات هسته ای

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۴۹۶۴۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سازمان اقتصادی کوثر تنها ۱۳ نفر بالای ۵۰ سال دارد/ به جرات می‌گویم جزو سازمان‌های موفق اقتصادی هستیم
 • حوثی‌های یمن: به تاسیسات نفتی عربستان حمله کردیم
 • به تاسیسات نفتی عربستان با پهپاد حمله کردیم
 • یمن: حمله بعدی به امارات خواهد بود
 • معاون یحیی سریع: هدف بعدی امارات خواهد بود
 • معاون «یحیی سریع»: حمله بعدی به امارات خواهد بود
 • ۱۰۰ درصد برنامه تولید نفت محقق شد
 • بزرگترین عملیات پهپادی یمنی ها علیه تاسیسات نفتی عربستان/ پهپادهایی که به قلب اقتصادی ریاض خورد
 • حمله انصارالله به تاسیسات آرامکو
 • تولید نفت در مناطق نفت‌خیز جنوب فراتر از برنامه محقق شد
 • صدور موافقت اصولی احداث چهار مجموعه زیر بنایی گردشگری در آران و بیدگل
 • واقعیت را بپذیرید: کره شمالی، هسته‌ای باقی خواهد ماند!
 • زمینه سازی اسرائیل برای حمله به مواضع حزب الله در سوریه و لبنان!
 • آب شرب ۲۰ روستای تکاب پس از ۱۲ ساعت وصل شد
 • شیوه‌نامه فعالیت‌های گردشگری در منابع و تاسیسات آبی ابلاغ شد
 • ابلاغ شیوه‌نامه اجرایی فعالیت‌های گردشگری و تفریحی در منابع و تاسیسات آبی
 • شیوه‌نامه اجرایی فعالیت‌های گردشگری و تفریحی در منابع و تاسیسات آبی ابلاغ شد
 • توسعه گردشگری در منابع و تاسیسات آبی با توجه به ملاحظات زیست محیطی
 • ابلاغ شیوه‌نامه اجرایی فعالیت‌های گردشگری در منابع و تاسیسات آبی