خبرگزاری آریا- اسرائیل رویای حمله به تاسیسات هسته ای ایران را دارد اما جرأت و توانایی این کار را ندارند.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از رای الیوم، سران رژیم صهیونیستی رویای حمله به تاسیسات هسته ای ایران را در سر می پرورانند و آرزو می کنند به تنهایی به این ماجرایی جویی دست زنند اما جرأت و توانایی این کار را ندارند زیرا ممکن است همه چیز برای بازیگران وارونه شود و کسی نمی داند چه بلایی گریبانگیر منطقه خواهد شد .

رای الیوم نوشت : هرگونه حمله احتمالی آمریکا به ایران با واکنش سریع روبرو خواهد شد و اگر این کشور در معرض تجاوز قرار گیرد زاردخانه عظیمی از موشک های بالستیک در اختیار دارد که می تواند از طریق بستن تنگه راهبردی هرمز یا اقدام از طریق بازوان و شاخه هایش در منطقه عبور و مرور نفت را قطع کند و حتی می تواند پایگاههای آمریکایی مستقر در منطقه خلیج فارس را هدف قرار دهد.
­پایگاه اینترنتی این روزنامه در مطلبی به قلم « سفیان الشوا» با عنوان «بمب هسته ای برای اسرائیل حلال است اما برای جمهوری اسلامی ایران حرام است»، نوشت: آمریکا تهدید می کند اگر ایران به حمایت از حکومت بشار اسد رئیس جمهور سوریه ادامه دهد و برنامه خودش را برای تولید انرژی هسته ای صلح آمیز تکمیل کند، راکتورهای هسته ای این کشور را نابود می کند.
اسرائیل تنها رژیمی در جهان است که شمشیر تهدید را از رو بسته است و فراتر از قانون عمل می کند و خود را بالاتر از تمامی قوانین می داند . این رژیم تنها رژیمی است که در خاورمیانه تسلیحات هسته ای برای بقای خویش در اختیار دارد در حالیکه داشتن تسلیحات هسته ای را انکار می کند . این در حالی است که «وانونو» یکی از معماران راکتور «دیمونا» در سال 2012 فاش کرد اسرائیل تسلیحات هسته ای در اختیار دارد و با این خبر اسرائیل را رسوا کرد. روزنامه گاردین انگلیس نیز در آن زمان مقاله ای در این باره نوشت و اعلام کرد: اسرائیل آزمایش های هسته ای انجام داده است و بیش از 200 کلاهک هسته ای در اختیار دارد.
رای الیوم در ادامه نوشت : جمهوری اسلامی ایران موفق شد وارد مسابقه علوم هسته ای شود و راکتورهای هسته ای احداث کند و هر روز هم اعلام می کند که این تاسیسات فقط با هدف بهره مندی از انرژی هسته ای صلح آمیز ساخته شده اند و این کشور مطلقا به فکر تولید سلاح هسته ای نیست حتی [آیت الله] سید علی خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی ایران فتوا داده است که تولید سلاح هسته ای ممنوع و حرام است و انرژی هسته ای فقط باید برای اهداف صلح آمیز باشد اما اسرائیل به بهانه ها و علل مختلف آمریکا را ترغیب و تشویق می کند که تاسیسات هسته ای ایران را هدف قرار دهد .
این در حالی است که ایران از مدت ها پیش توانست با کشورهای پنج به علاوه یک به تفاهم برسد و توافقنامه هسته ای (برجام) را با آنها امضا کند که این موضوع خشم اسرائیل و لابی صهیونیست را در واشنگتن برانگیخت . لابی صهیونیست بازوی قدرتمند اسرائیل در آمریکا به شمار می رود که در زمان انتخاب رئیس جمهوری آمریکا به شکلی گسترده اعمال نفوذ می کند . از همین رو لابی صهیونیست این فرصت را غنیمت شمرد ودرباره برنامه هسته ای ایران با یهودیان آمریکا شروع به چانه زنی کرد تا اینکه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در سال 2017 به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب شد و به صورت یکجانبه از توافق هسته ای با ایران خارج شد و تهدید کرد اجازه نخواهد داد ایران به سلاح اتمی دست پیدا کند و شروع به تحریم اقتصادی این کشور کرد که همگی ما بدان واقف هستیم.
خبرگزاری های جهان از چندی پیش می گویند طرح (باصطلاح) حمله نظامی به ایران کامل شده است و منتظر تصمیم سیاسی برای اجرای آن هستند اما در این باره تردید داریم زیرا دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بارها تکرار کرده است نمی خواهد با ایران وارد جنگ شود و همانگونه که مقامات ایران هم گفته اند تمایلی به ورود جنگ با آمریکا ندارند اما اگر واشنگتن به تهران تجاوز کند در اینصورت مجبور خواهند شد از خودشان دفاع کنند.
نویسنده این مطلب در ادامه می افزاید من معتقدم که این اخبار از سرویس های اطلاعاتی اسرائیل «موساد» به بیرون درز پیدا کرده است به ویژه اینکه رفتارهای اسرائیل در گذشته مبتنی بر اصل غافلگیری و کاملا محرمانه شبیه به فلیم های جاسوسی بوده است . اسرائیل در نهایت و اوج پنهان کاری نیروی هوایی مصر را در سال 1967 بمباران کرد و هواپیماهای مصری حتی نتوانستند از آشیانه پرواز کنند سپس در نهایت مخفی کاری مطلق راکتورهای هسته ای عراق را در 7 ژوئن 1981 ویران کرد .اسرائیل روز جشن سفارت ایتالیا در عراق را برای حمله به راکتورهای هسته ای عراق انتخاب کرد از همین رو دانشمندان ایتالیایی که در راکتورهای هسته ای عراق مشغول فعالیت بودند در آن روز همگی به سفارتخانه های خود رفتند اما اسناد محرمانه انگلیس بسیاری از رازها را درباره حمله اسرائیل برملا کرد و مشخص شد که دانشمندان فرانسوی قبل از پدیدار شدن هواپیماهای اسرائیلی در آسمان بغداد به فاصله چند دقیقه آنجا را ترک کرده اند و سوار بر اتوبوس شدند. پس این پرسش مطرح می شود که آیا فرانسه از حمله اسرائیل اطلاع داشت؟ در اسنادی که انگلیس فاش کرد وزیر دفاع آمریکا به سفیر انگلیس در واشنگتن گفته بود اسرائیل از هواپیماهای «اف 15» و هواپیماهای «اف 16» آمریکا و بمب های هدایت شونده بدون هیچگونه هماهنگی یا اطلاع به آمریکا علیه تاسیسات هسته ای عراق استفاده کرده است. اسناد سومی که انگلیس فاش کرد حاکی از آن بود که عراق توانایی تولید سلاح هسته ای را تا 7 سال نداشت.
این روزنامه در ادامه نوشت: زمان فرق کرده است و ایران از تجارب عراق استفاده کرد و راکتورهای هسته ای خود را در زیر زمین احداث کرد . ایران راکتورهای هسته ای خود را به شش قسمت تقسیم کرد یعنی آنها را در « نطنز، تهران ، اراک، دارخین ، پارچین ساخت و علاوه بر آن مجتمع اردکان را برای چرخه تولید سوخت احداث کرد» و در مقابه با حملات آمریکا هر بخش از راکتورهای هسته ای خود را در منطقه ای ساخته است که تضمین امنیت و ایمنی آنها وجود داشته باشد . ایران تهدید کرده است هرگونه حمله آمریکا با واکنش سریع روبرو خواهد شد و اگر در معرض هرگونه تجاوزی قرار گیرد زاردخانه عظیمی از موشک های بالستیک در اختیار دارد که می تواند از طریق بستن تنگه راهبردی هرمز یا بازوان و شاخه هایش در منطقه عبور و مرور نفت را قطع کند و حتی می تواند پایگاههای آمریکایی مستقر در منطقه خلیج فارس را هدف قرار دهد. ما هیچ تردیدی به توانایی و قدرت ایران نداریم و در عین حال هم به توانایی آمریکا برای حمله به ایران تردید نداریم اما حمله به ایران برای آمریکا هزینه های سرسام آوری درپی خواهد داشت و ایران می تواند برخی از ناوهایی را که در خلیج فارس مستقر هستند غرق کند و علاوه بر آن صدها تن از نظامیان آمریکایی را که در پایگاههای این کشور در کشورهای خلیج فارس به هلاکت رساند.
این منبع نوشت: بیماری در سر افعی سیاه یعنی اسرائیل پنهان شده است زیرا ذهنیت یهودیان و صهیونیستها بسیار عجیب و غریب است و ورود به قلعه آنها و شناخت راه و تفکر آنها و آنچه که آنها در سر می پرورانند بسیار سخت و مشکل است ... نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل و آویگدور لیبرمن یا دیگر ژنرالهای اسرائیلی همگی تروریست هستند اما اسرائیل آرزو می کند به تنهایی به این ماجرایی جویی دست زند و همانند راکتورهای هسته ای عراق ، تاسیسات هسته ای ایران را هدف قرار دهد اما این توانایی این کار را ندارد زیرا همه چیز در خاورمیانه (غرب آسیا) بر سر بازیگران در این منطقه وارونه خواهد شد و نمی دانند که چه بلایا و حوادثی دامنگیر منطقه خاورمیانه (غرب آسیا) خواهد شد؟

منبع: خبرگزاری آریا

کلیدواژه: اسرائیل حمله تاسیسات هسته ای

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.aryanews.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۴۹۶۴۴ را به همراه موضوع به آدرس info@khabarban.com ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

افشای جزئیات تازه از املاک نجومی شهرداری قالیباف؛ چگونه یک پرونده فساد «سر به نیست» شد؟

واکنش علی مطهری به سخنان عجیب نماینده شازند درباره مسلمانان چین

عکس| تغییر چهره "ادل" پس از لاغری شدید

جنجال طالبان در پایتخت ایران؛ ماجرای تجمع عجیب و غریب هواداران طالبان در تهران چیست؟

حمله جنگنده های رژیم صهیونیستی به غزه

خبر بعدی:

هشدار پامپئو درباره توافق تجاری چین با ایران/ ارسال چندین هواپیما سلاح از روسیه به لیبی/ تحریم دستیار سابق جان بولتون از سوی ایران/ ادامه حالت آماده باش ارتش رژیم اسرائیل در مرز با لبنان

هشدار پامپئو درباره توافق تجاری چین با ایران، ارسال چندین هواپیما سلاح از روسیه به لیبی، تحریم دستیار سابق جان بولتون از سوی ایران و نشست ظریف با بن زاید در مورد مسائل دوجانبه و منطقه ای از جمله مهم ترین خبرها و رویدادهای مرتبط با خاورمیانه در 24 ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به ادامه حالت آماده باش ارتش رژیم اسرائیل در مرز با لبنان نیز اشاره کرد.

به گزارش تابناک، یک مقام نظامی رژیم اشغالگر قدس از ادامه حالت آماده باش نظامیان صیونیست در مرز با لبنان خبر داد.

 این مقام نظامی صهیونیست به شبکه خبری الجزیره قطر گفت: تا زمانی که شرایط ایجاب کند حالت آماده باش در مرز با لبنان ادامه خواهد یافت .

این مقام صهیونیست که الجزیره به هویت وی اشاره ای نکرد، مدعی شد: درصدد رویارویی نظامی با حزب الله نیستیم بلکه اولویت ما جلوگیری ایران از تمرکز نظامی در سوریه است.

هشدار پامپئو درباره توافق تجاری چین با ایران

مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا روز یک شنبه در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز با تاکید بر اینکه واشنگتن به زودی علیه شرکتهای نرم افزاری چینی اقداماتی اتخاذ خواهد کرد به پکن در زمینه توافق تجاری با ایران هشدار داد.

وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد که دونالد ترامپ طی روزهای آینده علیه شرکتهای چینی و شرکتهایی که حکومت چین را مستقیما از نظر اطلاعاتی تغذیه میکنند تحت عنوان خطرات امنیت ملی این کشور اقداماتی اتخاذ خواهد کرد. وی در این زمینه جرئیات بیشتری ارائه نکرد. 

مقامات آمریکایی طی روزهای اخیر حملات گسترده‌ای را علیه اپلیکیشن چینی اشتراک ویدئو با نام تیک تاک (TIKTOK) آغاز کرده‌اند.

پامپئو به فاکس‌نیوز گفت: «طی روزهای آتی اقدامی توسط آمریکا علیه شرکت‌های نرم‌افزازی چین که تهدیدهایی برای امنیت ملی آمریکا به شمار می‌آیند اتخاذ خواهد شد.»

وی درباره روابط چین با ایران نیز گزارشها درباره نزدیکی پکن و تهران برای امضای یک توافق اقتصادی 400 میلیارد دلاری و توافق امنیتی را محکوم کرد. 

وی اضافه کرد، تحریمهای آمریکا علیه ایران بر شرکتهای چینی نیز دلالت میکند و مدعی شد که دستیابی ایران به پول و سلاح خطراتی برای منطقه در پی خواهد داشت. 

پامپئو در ادامه ادعاهای خود گفت: من فکر میکنم کشورها در خاورمیانه باید این را ببینند که ورود چین به ایران باعث بی ثباتی منطقه خواهد شد. 

ارسال چندین هواپیما سلاح از روسیه به لیبی

 ارتش تحت امر دولت وفاق ملی لیبی می گوید روسیه این اواخر چند فروند هواپیمای نظامی حامل تجهیزات و تسلیحات به یکی از پایگاه‌های هوایی لیبی فرستاده است.

سخنگوی عملیات محور «سِرت - الجُفره» دولت مذکور امروز یکشنبه گفت که پنج فروند هواپیمای نظامی از نوع «الیوشن» در پایگاه هوایی «الجفره» (واقع در مرکز لیبی) به زمین نشسته‌اند.

به گزارش شبکه تلویزیونی «فبرایر»، سرگرد «عبدالهادی دراه» همچنین افزود که چهار هواپیمای باری روسیه نیز در شهر بنغازی و فرودگاه «الأبرق» واقع در شرق لیبی (تحت کنترل ارتش حفتر) به زمین نشته‌اند و حامل «نیروهای مزدور» بودند.

دولت وفاق ملی لیبی که سال ۲۰۱۵ با توافق «الصُخیرات» مغرب تشکیل و از سوی سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته شده است، بهار گذشته توانست با حمایت‌های سیاسی و نظامی ترکیه نیروهای تحت امر «خلیقه حفتر»، فرمانده نیروهای شرق لیبی یا «ارتش ملی» را از اطراف شهر طرابلس، پایتخت لیبی و محل استقرار دولت وفاق دور کند.

دولت مذکور در ادامه عملیات نظامی خود توانست نیروهای حفتر را تا دروازه ‌های شهر سِرت (شمال مرکزی) و اطراف پایگاه هوایی الجفره (مرکز لیبی) عقب براند و خود را برای ادامه عملیات آماده کند. با این حال تهدید‌ها و هشدارهای چند کشور از جمله مصر و فرانسه باعث شده است این عملیات متوقف شود.

اخیراً وزارت خارجه روسیه طی بیانیه‌ای اعلام کرده است این کشور به همراه ترکیه در حال رایزنی برای توقف درگیری‌ها، بازگشت به فرایند سیاسی و استقرار نیروهایی جهت مراقبت و نظارت بر آتش‌بس است.

تحریم دستیار سابق جان بولتون از سوی ایران

 وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه در بیانیه ای از تحریم ریچارد گلدبرگ خبر داد.

در این بیانیه آمده است: 

بسم الله الرحمن الرحیم

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران مطابق با ماده ۴ و ۵ قانون مقابله با نقض حقوق بشر و اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه، مصوب ۱۳۹۶/۵/۲۲ و به منظور حصول اهداف قانون فوق در اِعمال تحریم علیه اشخاص آمریکایی که در تروریسم اقتصادی علیه منافع دولت و شهروندان جمهوری اسلامی ایران مشارکت موثر دارند، آقای "ریچارد گلدبرگ" عضو وابسته به بنیاد دفاع از دموکراسی ها و دستیار سابق جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا را تحت تحریم های مندرج در مواد ۶ تا ۸ قانون موصوف قرار می دهد.

 وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران شهریور ۱۳۹۸ اعلام کرد که بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها (FDD) و مدیر آن را در فهرست تحریمی قرار داده است.

نشست ظریف با بن زاید در مورد مسائل دوجانبه و منطقه ای

وزیر امور خارجه کشورمان مذاکره ویدئویی با همتای اماراتی خود را بسیار جدی، صریح و دوستانه‌ توصیف کرد.

 محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با انتشار توئیتی به زبان انگلیسی پس از مذاکره ویدئویی با همتای اماراتی خود نوشت: " با آقای عبدالله بن زاید وزیر امور خارجه امارات متحده عربی، گفتگوی ویدئویی بسیار جدی، صریح و دوستانه‌ای داشتم و درباره کرونا و همچنین مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و جهانی رایزنی کردیم. توافق کردیم که با توجه به چالش‌های سخت و انتخاب‌های سخت‌تری که منطقه با آن روبرو است، به گفتگو بر مبنای امید ادامه دهیم."

دیگر خبرها

 • هشدار روسیه نسبت به تهدیدات موشکی آمریکا
 • اولیانوف: آمریکا یکی پس از دیگری توافقنامه‌ها را زیر پا می‌گذارد
 • بی نزاکتی آمریکا در اجرای توافق نامه ها
 • دیپلمات روس: واشنگتن یکی پس از دیگری توافقنامه‌ها را از بین می‌برد
 • روسیه: بر اساس ان‌پی‌تی ایران حق ادامه فعالیت‌های هسته‌ای خود را دارد
 • ورود چین به ایران یعنی به خطر افتادن اسرائیل
 • بایدن و برجام؛ احیای توافق هسته‌ای ممکن خواهد بود؟
 • حمله هوایی جنگنده‌های صهیونیستی به نوار غزه
 • شیرجه مرگ
 • ابراز خوش‌بینی مشاور ترامپ درباره توافق با روسیه در زمینه تسلیحات اتمی
 • فتونیوز/ جلوگیری از خاموشی فقط با اصلاح الگوی مصرف
 • تدوین برنامه‎‌های بخش برق برای رفع فرسودگی‌ها/ ۲۰ درصد تاسیسات انتقال و فوق توزیع کشور در حوزه برق تهران است
 • تعطیلی تمام تاسیسات گردشگری لرستان/کرونا ۹۳ میلیارد تومان خسارت به به بار آورد
 • پومپئو: ورود چین به ایران یعنی به خطر افتادن اسرائیل
 • دموکرات ها هم به برجام بر نمی گردند
 • ادعای جدید ارتش رژیم صهیونیستی: عملیات بمب گذاری یک گروه چهار نفره خنثی شد!
 • اظهار خوش‌بینی محتاطانه مشاور ترامپ نسبت به توافق تسلیحات هسته‌ای با مسکو و پکن
 • ادعای ارتش رژیم‌صهیونیستی درباره یک عملیات بمبگذاری
 • عملیات بمب گذاری یک گروه چهارنفره خنثی شد!