به گزارش خبرگزاری بسیج از اردبیل، سردار مستعد حصاری در بازدید ازروند اجرایی نمایشگاه رزمی،فرهنگی شورابیل اظهار داشت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام یافته همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس نمایشگاه عملیات والفجر 8 در اردبیل برپا می‌شود که بدون شک نقش تاثیرگذاری در ترویج فرهنگ و ایثار به دنبال داشته است.

وی با اشاره به این که دفاع از ارزش‌ها و آرمان‌های مقدس انقلاب اسلامی لازمه اساسی برای تحقق منویات مقام معظم رهبری است بیان کرد: باید با جان و دل راه شهدای والامقام را ادامه دارد و با یادآوری رشادت‌ها و ایثارگری‌های رزمندگان در طول هشت سال دفاع مقدس به وظایف خطیر خود عمل کنیم.

جانشین سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل گفت: بازسازی یکی از عملیات‌های دوران دفاع مقدس هر ساله از اهم برنامه‌هایی است که در استان مبنای کار قرار گرفته و امسال نیز بازسازی و بازخوانی عملیات والفجر 8 انجام می‌شود که تمهیدات لازم در این زمینه به عمل آمده است.

مستعدحصاری تصریح کرد: حضور حداکثری دستگاه‌های اجرایی، مردم و مسئولان در راستای برگزاری باشکوه این نمایشگاه نقش اساسی دارد و در این زمینه امیدواریم با همدلی و وحدت در اینمینه موفق عمل کرده و به اهداف خود در این زمینه جامه عمل برسانیم که این امر حائز اهمیت است.

وی بیان کرد: یکی از موارد حائز اهمیت در استان اردبیل تبییت ارزشهای دفاع مقدس به نسل جوان و امروزی است که باید در این زمینه نیز از ظرفیتهای موجود به نحو احسن استفاده شود که این موضوع به نوبه خود برای ما اهمیت دارد و باید در دستور کار قرار گیرد.

منبع: بسیج نیوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

نشست واکاوی سرگذشت آزادگان دفاع مقدس در رشت برگزار شد

نشست واکاوی سرگذشت آزادگان دفاع مقدس به منظور یادآوری انگیزه‌های آزادگان در دوران اسارت و بیان خاطرات آنها در رشت برگزار شد. ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۳ استانها گیلان نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، نشست واکاوی سرگذشت آزادگان دفاع مقدس صبح امروز با حضور دو تن از آزادگان دفاع مقدس به منظور یادآوری انگیزه‌های آزادگان در دوران اسارت و بیان خاطرات آنها در دفتر خبرگزاری بسیج استان گیلان در رشت برگزار شد.

یکی از آزادگان دفاع مقدس در این نشست با اشاره به سختی‌های دوران اسارت در عراق اظهار داشت: فضای اسارت در عراق بسیار سخت و خاص بود و بنده در شرایطی اسیر شدم که مجروح بودم و 3 ماه در بیمارستان عراق بستری بودم و زمانی که عکس صدام را در بیمارستان دیدم متوجه اسیری خود شدم.

سید نورالدین نعمتی با بیان اینکه رزمندگان ایرانی حاضر بودند تا آخرین لحظه در راه حفظ آرمان‌ها بجنگند اما اسیر دشمن نشوند افزود: بسیاری از اسرای کشورهای مختلف به محض اسیر شدن اقدام به خودکشی یا فرار می‌کنند اما اسرای ایرانی در دوران اسارت به هیچ عنوان از این گونه رفتارها از خود بروز نمی‌دادند.

جایگاه و حقوق آزادگان مورد توجه قرار گیرد؛ آزادگانی که محل اسارت را به دانشگاه تبدیل کردنداینفوگرافیک/ بازگشت سرافرازانه آزادگان به کشورآزادگان ایرانی اردوگاه‌های عراق را به میدان مبارزه دیگری با دشمن تبدیل کردند

وی با اشاره به برخی رزمندگان نوجوان ایرانی که با وجود سن و سال کم اما در راستای اطاعت‌پذیری و ولایتمداری در زندان‌های عراق اسیر بودند خاطرنشان کرد: بنده هنوز بخاطر دارم که نوجوان 13 ساله ایرانی اسیر شده بود و 9 سال از عمرش هم در اسارت سپری شد.

این آزاده دفاع مقدس با بیان اینکه عراقی‌ها پس از شنیدن خبر پذیرفته شدن قطع‌نامه توسط ایران، بسیار مست و خوشحال بودند گفت: بسیاری از اسرای ایرانی به محض شنیدن این خبر به شدت گریستند اما به یکدیگر می‌گفتند که ما سرباز امام راحل هستیم و ولایتمداری هم به این معناست که باید تابع دستورات الهی امام راحل باشیم.

نعمتی با اشاره به شرایط اردوگاه‌های عراق تصریح کرد: با وجود اینکه اکثر اوقات لب‌هایمان از شدت گرسنگی و تشنگی خشک بود و در ماه مبارک رمضان هم سهم غذای ظهرمان را برای افطار حفظ می‌کردیم و بیشتر مواقع اسرا بیمار می‌شدند اما صفا، صمیمیت و مهربانی در میان ما بی‌نظیر بود تا جایی که حاضر بودیم جانمان را برای یکدیگر بدهیم.

این آزاده دفاع مقدس با اشاره به شرایط اسارت افزود: شرایط بسیار دشواری بود حتی بنده بخاطر دارم که هر شب یکی از اسرای ایرانی را به محوطه بیرون می‌بردند و تیر خلاص را به آنها می‌زدند و عراقی‌ها پس از پذیرفته‌شدن قطع‌نامه توسط ایران، بسیاری از جرم‌ها و جنایاتشان را ذکر و ثبت نکردند.

نعمتی فیلم ساختن از سختی‌ها و فضای اسارت را بسیار سخت دانست و تأکید کرد: اسرای ایرانی با وجود تمام شکنجه‌ها اما هرگز به خواسته‌های دشمن بله نگفتند و اگر مرحوم ابوترابی نبود نیمی از اسرای ایرانی زنده به ایران بازنمی‌گشتند.

وی با بیان اینکه شاخصه ولایتمداری هنوز هم در میان آزادگان دفاع مقدس وجود دارد و آزادگان امروز هم تابع دستورات رهبر انقلاب هستند خاطرنشان کرد: رزمندگان و آزادگان دوران دفاع مقدس روحیه آمادگی خود برای نبرد با دشمن را حفظ کرده‌اند و امروز هم تابع دستورات رهبر معظم انقلاب هستیم.

این جانباز دفاع مقدس با یادآوری خاطره‌ای از لحظه اسارت خود گفت: بنده مجروح بودم و به سختی خود را به گوشه‌ای رسانده بودم تا اینکه صدای افسر عراقی را شنیدم و زمانی که آن افسر در بالای سرم حاضر شد همان لحظه شهادتین خود را گفتم زیرا می‌دانستم تیر خلاص را به من می‌زند اما به دلایلی این کار را نکرد.

نعمتی خاطرنشان کرد: زمانی که در بیمارستان عراق بستری بودم به شدت احساس تنهایی می‌کردم حتی یک شب در خواب دیدم که به ایران و نزد خانواده‌ام برگشتم و در حال دیدن عکس‌های دوران اسارت خود هستم و همان لحظه از خواب پریدم و به شدت از تنهایی خود گریستم.

یکی دیگر از آزادگان دوران دفاع مقدس نیز در این نشست با یادآوری خاطراتی از آن دوران اظهار داشت: رزمندگان ما با وجود شرایط سخت اما در مقابل دشمن به خوبی دفاع و ایستادگی کردند و ما در دوران اسارت همواره به یاد رنج‌ها و مصائبی که حضرت زینب(س) در دوران اسارت تحمل کردند بودیم.

حمید شعاعی با بیان اینکه از مجموع دو هزار آزاده دفاع مقدس در گیلان، 170 تن فوت کردند ابراز داشت: برخی فرزندان رزمندگان و آزادگان دفاع مقدس با وجود تحصیلات عالی بیکار هستند و بسیاری از آزادگان هم به دنبال کارهای درمانی خود هستند.

وی با تأکید بر اینکه مسئولان باید به آزادگان بیشتر سر بزنند و موجب دلگرمی آنان شوند گفت: ما برای پول به منطقه عملیاتی نرفتیم بلکه جهت حفظ ارزش‌ها و عزت کشورمان وارد میدان نبرد با دشمن شدیم و هنوز هم شعار "تا زنده‌ایم رزمنده‌ایم" ذکر همیشگی ما است.

انتهای پیام/ن

R7877/P/S6,71/CT7

واکنش آملی‌لاریجانی به اظهارات آیت‌الله یزدی: چرا به این وضع افتاده‌اید و به همه توهین می‌کنید؟ سینه‌ام خزانه اسرار مسئولان و آقازاده‌هاست| ساختمان‌هایی که از آنها استفاده می‌کنید، ارث پدرتان است؟| اکبر طبری رئیس دفتر من نبود| چرا درباره معاون اقتصادی سپا

تصاویر| حاشیه‌های حضور احمدی‌نژاد در ورزقان

اتفاقات ترسناک در فینال عصر جدید/ سکانسی که گریه داور مسابقه را درآورد

منبع این خبر، وبسایت basijnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۵۷۶۳۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • نمایشگاه دستاوردهای نظام در ایلام برپا می‌شود
 • آثار دفاع مقدس نباید تبدیل به آثار موزه‌ای شود
 • تیپ الغدیر از تمام ماموریت‌های دفاع مقدس و سوریه سربلند بیرون آمد
 • ایران و پاکستان نمایشگاه فرهنگی مشترک در مشهد برپا کردند
 • راهیان نور فرصتی برای تبیین نقش میاندوآب در دفاع مقدس به شمار می‌رود
 • جمعی از طلاب و دانشجویان در اعتراض به کشتار مردم کشمیر تجمع اعتراضی برپا کردند
 • نمایشگاه امر به معروف و نهی از منکر در ارومیه برپا می شود
 • شما آزادگان، سرمایه ها وسند زنده ی این رشادتها ی رزمندگان دوران دفاع مقدس هستید
 • تیپ الغدیر یزد در دفاع مقدس هیچ نوع عقب‌نشینی نداشت
 • نشست تخصصی مقاومت اسلامی| انقلاب اسلامی ایران الگوی موفق جریان مقاومت است+ فیلم
 • روایت حضور در سرزمین مجاهدت‌های خاموش
 • نمایشگاه پاییزه در سرایان برپا می شود
 • اردبیل| ۱۷۱ زن آزاده دوران دفاع مقدس در کشور داریم
 • برپایی نمایشگاه گذر فرهنگ و هنر در مشهد
 • نشست بررسی ادبیات حوزه دفاع مقدس و پایداری برگزار شد
 • از آزادگان 8 سال دفاع مقدس در ناحیه مقاومت بسیج گلپایگان تجلیل به عمل آمد
 • پاویون ملی ایران در نمایشگاه بین‌المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات کابل برپا می‌شود
 • سینمای دفاع مقدس محل قدیس‌سازی نیست
 • 150 غرفه در نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی برپا می شود