خبرگزاری فارس: امام جمعه‌ای که مردمی بودنش زبان‌زد خاص وعام است، منزل و دفترش یکی بوده و درب خانه او برای همگان باز است، با یک یاالله هرکس بخواهد می‌تواند وارد خانه شود.

حجت‌الاسلام محمد رضا عصمتی حدود 4 سال است که امامت جمعه تربت حیدریه را به عهده دارد، امام جمعه‌ای که مردمی بودن ومحبوبیتش زبان زد خاص وعام است، روحانی 62 ساله تربت حیدریه با وجود اینکه امامت جمعه، مدیر حوزه علمیه هراتی است و تدریس را انجام ‌می‌دهد، اگر روزی 4 ساعت کشاورزی نکند، حال و احوالش را می‌پرسند.

منزل و دفترش یکی است و درِ خانه او بر روی همگان باز بوده، با یک یاالله هرکس بخواهد می‌تواند وارد شود چه آن جوان یا پیرمردی که برای مشکل کار، معیشت یا مسائل شرعی می‌خواهد امام جمعه را ملاقات کند و به مردم تربت حیدریه گفته هر وقت نیاز به دیدار امام جمعه داشتند بعد از پایان درس حوزه می‌توانند به دفتر وی بیایند وهیچ نیازی حتی به وقت قبلی نیست.

خود را مقید به شرکت در مراسم جشن وعزا می‌داند و می‌افزاید: امام جمعه در شادی وعزا باید همراه مردم باشد و به همین دلیل است که سعی می‌کنم در حد توان درتمام مراسم عروسی یا تشییع جنازه حضور یابم، چراکه یک امام جمعه تنها با مردم هویت پیدا می‌کند.

از مدیریت حوزه و تدریس حقوق دریافت می‌کند و می‌گوید، کشاورزی کفاف زندگی‌اش را می‌دهد و می‌گوید، امام جمعه‌ای که مردمی نباشد و فراتر از سطح مردم زندگی کند از عمل به وظیفه و ماموریتی که مقام معظم رهبری به ائمه جمعه داده، عاجز است، چراکه امام جمعه تنها زمانی می‌تواند نماینده شایسته رهبر باشد که کنار مردم با آنها زندگی کند.

بنا به تحقیقی که بنده داشته‌ام، شما در بین مردم از محبوبیت خاصی برخودار هستید؟

دلیل این محبوبیت و تعریف شما از مردمی بودن امام جمعه چیست؟، امام جمعه باید در ارتباط نزدیک با مردم باشند، چون امام جمعه یک خلفی است از طرف رسول اکرم (ص) یا ائمه اطهار یا نمایندگان ولی فقیه یا رهبر معظم انقلاب که باید بتوانند نماینده شایسته‌ای باشد و امام جمعه باید برای مردم شفاف باشد، بین مردم زندگی کند تا بتوانند مشکلات آنها را درک و منتقل کند.

اگر مردم بخواهند با شما ارتباط برقرار کنند باید چه کار کنند؟

درب دفتر ما برای همه باز است، هر موقع مردم خواستند آزادانه به دفتر ما بیایند، یا مردم می‌آیند که من کلاس یا مراسم دیگر هستم گفته‌ام، اگر کسی سرزده آمد و من نبودم منتظر باشد تا بیایم با مردم صحبت کنم.

موقع برداشت محصول به کشاورزان سر می‌زنید؟

بله، من زمین کشاورزی دارم، با مسائل کشاورزی آشنا هستم، سر زمین‌های کشاورزی می‌روم وبه کشاورزان خسته نباشید و خدا برکت می‌گویم، اگر مشکلی داشته باشند می‌شنوم و اگر کاری هم درتوانم باشد برایشان انجام می‌دهم.

مدل ماشین شما چیست؟

پراید

شما چند فرزند دارید؟

8 پسر و 4 دختر که تمام پسران و سه دخترم با خانواده روحانیون ازدواج کرده‌اند.

شما با مقام معظم رهبری دیدار داشتید؟

بله ما دیدار با رهبر انقلاب زیاد داریم و به ایشان هم علاقمند هستیم، اما نمی‌خواهیم زیاد مزاحمشان شویم.

برخی می‌گویند شأن روحانیت اجل از این حرف‌ها است؟

خیر، این حرف را قبول ندارم، همین کشاورزی است که موجب شده من با کشاورزان ارتباط داشته باشم، بیشتر مردم اینجا کشاوزان هستند و من به عنوان امام جمعه این شهر اگر کشاورز نباشم از ارتباط و رابطه خوب و صمیمی با مردم محروم می‌شوم.

آیا شما برای کار فرزندان سفارش کردید؟

من سفارش نکرده‌ام، اما این کار را نکرده و نمی‌کنم و 8 پسر من روحانی هستند.

سخن پایانی؟

مسؤولان وهمه ما باید بیش از پیش به مردم توجه کنیم، حرف مردم را بشنویم با آنها گفت‌وگو کنیم، به نظرم یک روحانی اگر برای رفع مشکلات مردم کار و تلاش کند، ارزش زیادی دارد، وجود یک روحانی درهر منطقه علاوه بر وحدت و انسجامی که در آن منطقه به‌وجود می‌آورد سبب آبادانی و ورنق آن منطقه می‌شود.

امام جمعه تربت حیدریه توانسته است با همدلی و همیاری تمامی اهالی، روح امید و نشاط را زنده کند، کشاورزی حجت‌الاسلام عصمتی نمونه‌ای بارز از یک روحانی جهادگر و موفق است، حرف وعملش را یکی کرده تا در مردم تاثیر بگذارد، از خدمت به دیگران خسته نمی‌شود و آن را وظیفه خود می‌داند.

بنابراین می‌توان نتیجه گرفت، تنها راه خنثی کردن نقشه‌ها و فتنه‌های دشمنان در ایجاد فاصله بین مردم و روحانیت، خدمت به مردم و کمک کردن به آنها است، باید همه مردم کشور ما بسیجی و میدان‌دار برای عزت و اقتصاد کشور وارد عمل شوند، به ویژه اینکه کاری نیست که از دست ایرانیان برنیاید، باید همه با تلاش به دشمنان کنیم، خواب و جنگ روانی اقتصادی که برای ما ترتیب داده علیه خودشان تعبیر و تمام می‌کنیم.

اخبار داغ ویدئوی چالش بطری هنرپیشه معروف ساختگی از کار درآمد! +فیلم فیلم: توضیح کارگردان «گاندو» درباره سکانس حاشیه‌‌ساز هواپیما فیلم: چالش باز کردن درب بطری به صداوسیما رسید! فیلم: خودرو گرانقیمت منشا به آتش کشیده شد! فیلم: علی ضیا روی آنتن زنده ادای احمدی‌نژاد را در آورد غارت بار تریلی توسط مردم بی فرهنگ! + فیلم

منبع: فردا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

امام جمعه ایلام: تشکیل قرارگاه فرهنگی اربعین ضروری است

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین اله نور کریمی تبار روز چهارشنبه در همایش مشترک فرمانداران و ائمه جمعه استان ایلام اظهار کرد: در بحث اربعین با توجه به کمبود امکانات و نبود زیرساخت های مختلف از جمله راه ارتباطی مناسب، انجام کارهای فرهنگی در حاشیه قرار گرفته و اولویت نیست بنابراین تشکیل قرارگاه فرهنگی ضروری است.

وی اضافه کرد: در ایام اربعین حسینی که این استان میزبان میلیون ها زائر ابا عبدالله الحسین(ع) است فضای بسیار خوبی برای انجام فعالیت های دینی ایجاد می شود.

وی یادآور شد: اربعین سال گذشته در تمامی موکب های سطح استان روحانی مستقر و فعالیت های مذهبی و دینی مختلفی از جمله پاسخگویی به سوالات شرعی، برگزاری نماز جماعت، بیان احادیث و فضا سازی معنوی در کنار موکب ها انجام شد.

امام جمعه ایلام گفت: فضای همدلی و تعامل بسیار خوبی بین ائمه جمعه و مجموعه مدیریت اجرایی استان وجود دارد و مسائل و مطالبات مردم پیش از طرح در خطبه های نماز جمعه به مسئولان منتقل می شود.

حجت الاسلام کریمی تبار افزود: راه اندازی میز خدمت در محل نماز جمعه مرکز استان و شهرستان ها اقدام بسیار خوبی است و باعث می شود بسیاری از مطالبات به طور مستقیم به مسئولان انتقال داده می شود.

وی تاکید کرد: فضای آرام و به دور از تنشی بر این استان حاکم است و هیچگونه دو قطبی و چالشی در استان وجود ندارد.

امام جمعه ایلام با بیان اینکه ایلام یک استان محروم بوده و عقب ماندگی هشت سال جنگ تحمیلی بر آن حاکم است، گفت: زیرساخت های لازم برای روحانیت در این استان ضعیف است و پرداخت وجوهات شرعی به عنوان سرمایه روحانیت به نگاه جدی نیاز دارد.

حجت الاسلام کریمی تبار افزود: وجود طلبه های جوان در این استان ضمن اینکه فرصتی عالی است تهدید نیز محسوب می شود زیرا نبود زیرساخت های لازم تنگناهایی برای طلاب جوان ایجاد می کند که باید برای رفع آنها چاره اندیشی شود.

وی تورم و گرانی را یکی از مشکلات مردم این استان ذکر و اظهار کرد: بیکاری و هزینه بالای زندگی در این استان مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است که باید چاره اندیشی شود.

امام جمعه ایلام تاکید کرد: تلاش های بسیار خوبی در زمینه رفع مشکلات بیکاری و تورم ایجاد شده است اما کافی نیست و این تلاش ها باید به صورت مضاعف تا بهبود وضعیت مردم ادامه یابد.

6032/6034

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!|در خیابان‌های تهران قدم بزنید، خواهید دید که مردم ما چقدر بانشاط هستند!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

این عکس برای شهاب حسینی دردسرساز شد +تصاویر

کلیدواژه: امام جمعه زمین کشاورزی تربت حیدریه

منبع این خبر، وبسایت www.fardanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۷۰۳۷۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ‌پیکر امام‌جمعه خمینی‌شهر با حضور پرشور مردم تشییع ‌شد
 • نسبت اجرای سیستم های آبیاری تحت فشار به زمین های آبی در کهگیلویه و بویراحمد بالاتر از میانگین کشور است.
 • احیای زمین ۳ هکتاری به دست جوان کلاردشتی
 • تسلیت نماینده ولی فقیه در استان اصفهان به مناسبت درگذشت امام جمعه خمینی‌شهر
 • آبیاری نوین در ۱۵ هزار هکتار از زمین‌های کهگیلویه و بویراحمد اجرا شد
 • تسلیت استاندار اصفهان به مناسبت ارتحال امام جمعه شهرستان خمینی شهر
 • ارتحال ناگهانی امام جمعه خمینی شهر/آیت الله رحیمی به دیار باقی شتافت
 • مراسم تشییع و خاکسپاری امام جمعه خمینی‌شهر برگزار می‌شود
 • پیکر امام جمعه خمینی شهر روز چهارشنبه تشییع می شود
 • جزییات عجیب پرونده جاسوسی "کوین مالوری" مامور سابق سیا
 • مردم تبریز به دیدار امام جمعه سید خود رفتند
 • ویدیو؛ گل های کریم بنزما روی پاس گل های گرت بیل در رئال مادرید
 • پیام تسلیت امام جمعه اصفهان در پی درگذشت امام جمعه خمینی شهر
 • جزئیات مراسم تشییع پیکر امام جمعه خمینی‌شهر؛ پیکر آیت‌الله رحیمی در امام‌زاده سیدمحمد آرام می‌گیرد
 • هشدار درباره افشاگری های امام جمعه لواسان/پس چرا قیمت زمین سه برابر شده است؟
 • امام جمعه خمینی‌شهر به دیار باقی شتافت
 • امام جمعه خمینی شهر درگذشت
 • امام جمعه خمینی شهر دار فانی را وداع گفت
 • حضور بیل و هیلاری کلینتون در مهمانی میلیاردر ایرانی+عکس