از روزی که با «نورالدین» آشنا شده بودم، زندگی را جور دیگری می‌دیدم. همواره فکر می‌کردم نیمه گمشده خودم را یافته ام و بعد از ازدواج با یک جوان ایرانی دیگر همه مشکلاتم حل می‌شود و راه سعادت و خوشبختی را در پیش می‌گیرم. اما از روزی که با نقشه‌های او به سرویس‌های طلا و میلیون‌ها تومان پول پدربزرگم دستبرد زدم، دیگر آن جوان عاشق پیشه حتی پاسخ تلفن هایم را نداد و ... دختر ۲۰ ساله‌ای که به اتهام سرقت ده‌ها میلیون تومان پول و طلا توسط نیرو‌های تجسس کلانتری سپاد مشهد دستگیر شده بود، در حالی که بیان می‌کرد، هدف «نورالدین» از آن همه ابراز عشق و علاقه‌های دروغین فقط سوءاستفاده از من بود، درباره ماجرای دستبرد به منزل پدربزرگش به کارشناس اجتماعی کلانتری سپاد مشهد گفت: حدود ۱۰ سال قبل وقتی پدرم در افغانستان فوت کرد، مادرم دست مرا گرفت و به مشهد آمدیم.

اخبار اجتماعی- پدربزرگم چندین سال قبل و همزمان با شدید شدن جنگ در افغانستان به مشهد مهاجرت کرده بود. او به دلیل این که وضعیت مالی خوبی داشت، منزلی دو طبقه در حاشیه شهر مشهد خریداری کرده بود که همزمان با حضور ما یک طبقه از منزلش را به مادرم اجاره داد. به همین دلیل مادرم مجبور بود در بیرون از منزل کار کند تا مخارج زندگی و مبلغ اجاره منزل را به پدربزرگم بپردازد. من هم وقتی می‌دیدم پدربزرگم که مردی پولدار است از مادرم اجاره می‌گیرد، از همان دوران کودکی کینه او را به دل گرفتم تا این که تحصیلاتم در مقطع دبیرستان به پایان رسید.

با توجه به تبحری که در رشته حسابداری داشتم، از حدود دو سال قبل در یک شرکت خصوصی مشغول کار شدم. آن جا بود که به نگاه‌های «نورالدین» دل باختم. او نیز در همان شرکت کار می‌کرد و توجه خاصی به من داشت. خیلی زود رابطه عاطفی عمیقی بین ما شکل گرفت به طوری که دیگر فکر می‌کردم نیمه گمشده ام را یافته ام و او را نامزد خودم می‌دانستم. «نورالدین» هم مدام با وعده و وعید‌های ازدواج از من سوءاستفاده می‌کرد. ابراز علاقه و جملات عاشقانه او به حدی بود که خودم را خوشبخت‌ترین دختر روی زمین می‌دانستم. از سوی دیگر نورالدین ایرانی بود و احساس می‌کردم پس از ازدواج با او دیگر همه مشکلات حضور غیرمجازمان در ایران رفع می‌شود.

آن قدر در افکارم به آرزو‌های دور و دراز خودم می‌اندیشیدم که هیچ چیزی جز نورالدین نمی‌دیدم. به همین دلیل همواره سیر تا پیاز زندگی خودمان را برای او بازگو می‌کردم تا این که روزی از پول‌های پدربزرگم برایش سخن گفتم که در منزلش نگهداری می‌کرد. از آن روز به بعد نورالدین مدام مرا وسوسه می‌کرد که برای سعادت و خوشبختی خودمان پول‌های او را به سرقت ببریم. او هر روز برای این دستبرد نقشه‌های متفاوتی می‌کشید و از من می‌خواست نقشه‌های او را اجرا کنم، ولی من جرئت این کار را نداشتم. خلاصه احساس می‌کردم «نورالدین» از من رنجیده خاطر شده است.

بالاخره خودم را قانع کردم که این پول ها، همان مبالغی است که مادرم طی چند سال به پدربزرگم بابت اجاره پرداخت کرده است! با این بهانه خودم را آماده اجرای نقشه نورالدین کرده بودم که اتفاق دیگری افتاد. آن روز خاله ام که در یکی از کشور‌های اروپایی زندگی می‌کند، به همراه دو سرویس طلا و مقدار زیادی دلار و یورو به مشهد آمد و به دلیل این که بیمار بود طلا‌ها و دلارهایش را به پدربزرگم سپرد و خودش برای درمان به بیمارستان رفت و پزشکان او را برای ادامه درمان بستری کردند.

من هم که با دیدن طلا‌ها وسوسه شده بودم با خوشحالی موضوع را به نورالدین اطلاع دادم که او هم بلافاصله نقشه اش را تغییر داد تا بتوانیم اموال خاله ام را نیز سرقت کنیم. طبق نقشه نورالدین، زمانی که پدربزرگم به همراه فامیل برای ملاقات خاله ام عازم بیمارستان شدند من به بهانه کار ضروری در شرکت با آن‌ها نرفتم و در یک فرصت مناسب همه طلا‌ها و ارز‌های خارجی را به همراه ۴۰ میلیون تومان پول‌های پدربزرگم سرقت کردم و آن‌ها را داخل یک کیف به نورالدین رساندم. او هم با گرفتن آن‌ها به مکان نامعلومی رفت و دیگر رابطه اش را با من قطع کرد، به طوری که حتی پاسخ تلفن هایم را نمی‌دهد. در این میان پدربزرگم با لو رفتن ماجرا از من شکایت کرده است و حاضر به گذشت نیست مگر آن که اموال سرقتی را به او بازگردانم. حالا تازه می‌فهمم که همه آن عشق و علاقه‌های دروغین فقط برای سوءاستفاده از من بوده است و ...

شایان ذکر است، به دستور سرهنگ عباس زمینی (رئیس کلانتری سپاد) این پرونده برای دستگیری نورالدین به دایره تجسس سپرده شد.

ماجرای واقعی با همکاری پلیس پیشگیری خراسان رضوی

 

منبع: افکارنيوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

رسم ابرار احیای سیره اهل‌بیت(ع) است/ توجه به ایتام و مساکین از نشانه‌های مؤمن است

حجت‌الاسلام الهی خراسانی با اشاره به اینکه اهل بیت(ع) با وجود همه اشتغالات و برنامه‌های علمی و فقهی که داشتند، رسیدگی به مستضعفان را جزو برنامه‌های ثابت زندگی‌شان قرار داده بودند، گفت: رسیدگی به محرومان در قالب طرح‌هایی مانند رسم ابرار احیای سیره اهل‌بیت(ع) است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام محمد الهی خراسانی، مدیر مدرسه علمیه حضرت مهدی(عج) مشهد در گفت‌وگو با صبح توس؛ پیرامون اجرای طرح رسم ابرار و اطعام مساکین و ایتام به منظور رفع شکاف طبقاتی اظهار کرد: قرآن کریم در سوره مبارکه ماعون، وقتی به نشانه‌های بی‌دینی و افراد بی‌دین اشاره دارد جالب است به عنوان اولین نشانه، بی‌توجهی به ایتام را ذکر می‌کند.

وی افزود: قرآن کریم دومین نشانه افراد بی‌دین را عدم رسیدگی به مسکینان نام می‌برد لذا معلوم می‌شود که از اولین و ضروری‌ترین نشانه مؤمن و دینداران، توجه به ایتام و رسیدگی به مساکین است.

معاون سابق تشکل بیت‌الثقلین مشهد گفت: جالب است که قرآن تفاوت را بین این دو دسته قائل شده و در مورد ایتام، بحث توجه کردن و محبت کردن مطرح است و نسبت به مساکین بحث اطعام مطرح شده است.

وی افزود: نیاز اول ایتام، محبت و نیاز اول مسکین، اطعام و قوت زندگی است و امروز نیز همین موضوعات مطرح است و باید به اولویت‌ها در رفع نیازها توجه شود چرا که همدردی‌ کردنی که برای مساکین نان شب نشود فایده‌ای ندارد.

حجت‌الاسلام الهی خراسانی تصریح کرد: از جهت رسیدگی به ایتام و مساکین مسئولیت داریم چراکه از ضرورت‌های دینداری است و کسانی که به این مسائل توجه ندارند اصل دینداری آنها زیر سؤال می‌رود.

وی با بیان اینکه اولویت‌های گفته شده منافاتی با رسیدگی بیشتر به محرومان ندارد، افزود: در سیره اهل بیت(ع) موضوع رسیدگی به محرومان و ایتام برجسته است.

مدیر مدرسه علمیه حضرت مهدی(عج) خاطرنشان کرد: اهل بیت(ع) با وجود همه اشتغالات و برنامه‌های علمی و فقهی که داشتند، رسیدگی به مستضعفان را جزو برنامه‌های ثابت زندگی‌شان قرار داده بودند.

وی افزود: علت این همه اصرار و تأکید این است که این رسیدگی را به عنوان وظیفه شرعی و دینی می‌دانستند و البته از این موضوع برای جذب قلوب و ایجاد محبت میان خود و افراد دیگر استفاده می‌کردند.

حجت‌الاسلام الهی خراسانی گفت: اگر همین سیره اهل‌بیت(ع) به صورت مستمر دنبال شود اولین نتیجه آن پاشیده شدن بذر محبت و مهربانی در جامعه است و این مهر و محبت افراد را به زندگی امیدوار خواهد کرد و مردم را از منفی‌گری نسبت به همه شئون زندگی جدا می‌کند و روزنه‌های امید را در زندگی باز می‌کند چرا که با وجود یأس و ناامیدی نمی‌توان کاری انجام داد.

وی افزود: رسیدگی به محرومان در قالب طرح‌هایی مانند رسم ابرار احیای سیره اهل‌بیت(ع) است و کسانی که این سیره را احیا می‌کنند مصداق و شامل رحمت خدا می‌شوند.

مدیر مدرسه علمیه حضرت مهدی(عج) اظهار کرد: نکته مهم این است که به توصیه‌های قرآنی در آداب انفاق عمل شود.

وی افزود: خداوند تأکید دارد انفاق‌های خودتان را با اذیت و آزار همراه نکنید به این معنی که فرد را معطل نکنید، آبرویشان را به خطر نیندازید و از منت‌گذاری پرهیز شود و باید بدون هیچ چشم‌داشت و منت، خدمات ادامه داشته باشد و علاوه بر حفظ اعتبار و آبرو، عزت خانواده‌ها و شخصیت دریافت‌کنندگان از بین نرود.

گفتنی است که طرح «رسم ابرار» از 3 تا 5 شهریور ماه ادامه دارد و در این طرح افراد داوطلب روزه می‌گیرند و هزینه افطارشان را برای کمک به مساکین، ایتام و آزادی زندانیان اهدا می‌کنند.

انتهای پیام/

واکنش آملی‌لاریجانی به اظهارات آیت‌الله یزدی: چرا به این وضع افتاده‌اید و به همه توهین می‌کنید؟ سینه‌ام خزانه اسرار مسئولان و آقازاده‌هاست| ساختمان‌هایی که از آنها استفاده می‌کنید، ارث پدرتان است؟| اکبر طبری رئیس دفتر من نبود| چرا درباره معاون اقتصادی سپا

تصاویر| حاشیه‌های حضور احمدی‌نژاد در ورزقان

اتفاقات ترسناک در فینال عصر جدید/ سکانسی که گریه داور مسابقه را درآورد

کلیدواژه: ازدواج افغانستان ازدواج پول خانواده درمان سرقت سوء استفاده

منبع این خبر، وبسایت www.afkarnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۷۰۷۷۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • (تصاویر) حمله اسیدی پدر در پاسخ به درخواست مالی پسر و عروس!
 • جزئیاتی از حمله اسیدی پدر در پاسخ به درخواست مالی پسر
 • راهکارهای عاشق کردن همسر چیست؟
 • معنای حقیقی ولایت، محبت همراه با اطاعت است
 • فلاحت پیشه: طبق حکم جبل الطارق نفتکش ایران باید آزاد شود / باید با آمریکا مقابله به مثل کنیم
 • فلاحت پیشه: انگلیسی‌ها مسئول اصلی پایان دادن به بحران نفتکش ایرانی هستند
 • خودکشی دختر و پسر نوجوان پس از رابطه نامشروع
 • چطور همسرم را عاشق خود کنم؟
 • انتقام عجیب دختر جوان از خواستگار قدیمی
 • خودکشی نافرجام دختر و پسر نوجوان در مسافرخانه
 • خودکشی نافرجام دختر و پسر نوجوان در مسافرخانه پس از رابطه نامشروع!
 • مرد عاشق پیشه برج لاکچری را به خاطر همسرش آتش زد/ خفاش‌های باتری دزد بازداشت شدند
 • مرد عاشق پیشه برج لاکچری را به خاطر همسرش آتش زد / 8 آپارتمان در استانبول نابود شد
 • خودکشی نافرجام دختر و پسر نوجوان در مسافرخانه پس از رابطه نامشروع + جزئیات
 • خودکشی دختر 13 ساله و پسر 15 ساله تهرانی در اتاق مسافرخانه / آن دو عاشق هم بودند ! + عکس
 • تراژدی وحشت دختر و پسر نوجوان در مسافرخانه
 • افتتاح دفتر جلب مشارکت‌های مردمی محک در میدان کتابی
 • گفت‌و‌گوی خواندنی با روحانی درمانگر/ محبت پس از ازدواج ماندگارتر است
 • روایت فلاحت پیشه از تلاش برای همنشینی مسئولان اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات