مسعود عماری دبیر فدراسیون بسکتبال در گفت و گو با  خبرنگار توپ و تور گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان، درباره برنامه های فدراسیون برای رقابت های لیگ برتر بسکتبال گفت: جای خوشحالی دارد که تعداد تیم ها  نسبت به گذشته بیشتر می شود،  هر چه تعداد آن ها بیشتر باشد لیگ رونق بیشتری می گیرد و باعث می شود تعداد بازیکنان لیگ برتری بیشتر شده و کیفیت رقابت ها بالاتر برود. 

او افزود: ما در گذشته لیگ ۱۶ و ۱۸ تیمی هم داشتیم و بازیکنان با کیفیت دیگری کار را شروع می‌کردند، امیدوارم بازهم این اتفاق بیافتد و تعداد تیم‌ها بیشتر شود و همچنین بازیکنانی که لیاقت بازی در لیگ را دارند به میدان بیایند.‌

نمی‌خواهیم به هر قیمتی تعداد تیم‌ها بیشتر شود

دبیر فدراسیون بسکتبال در ادامه تصریح کرد: ما از بیشتر شدن تیم‌ها استقبال می‌کنیم و تمام کار‌هایی که لازم باشد را انجام می‌دهیم، قطعا به هر قیمتی نمی‌خواهیم تعداد تیم‌ها بیشتر شود. به طور مثال نمی‌خواهیم بازیکنان به حق و حقوقشان نرسند و یا کیفیت بازیکنان کاهش پیدا کند، قطعا دنبال این موضوع نیستیم و یک سری تمهیداتی برای این مسئله لحاظ کردیم تا تضمینی برای حضور این تیم‌ها در این مسابقات داشته باشیم و شرایط به گونه‌ای نباشد که تیم‌ها در میانه مسابقات کار را رها کنند و بروند، سال‌های قبل هم چنین اتفاقی افتاده بود که این مسئله دست ما نیست و هدفمان این است که تضمینی گرفته باشیم تا تیم‌ها تعهد بدهند و اجرا کنند.

او درباره وضعیت اعلام آمادگی تیم‌ها برای لیگ جدید گفت: تعدادی از تیم‌ها اعلام آمادگی کردند و ممکن است نامه‌های اعلام آمادگی برخی تیم ها به دلیل تعطیلی روز دوشنبه به دست ما نرسیده باشد، برای همین منتظر هستیم تا تمام نامه‌هایی که در آن تاریخ برای ما ارسال شده بود به دست ما برسد تا ما تعداد تیم‌ها را اعلام و بلافاصله جلسه هماهنگی را برگزار کنیم و تاریخ برگزاری مسابقات مشخص شود.

سال گذشته تیم‌ها با مشکلات اقتصادی درگیر بودند

عماری در پاسخ به این سوال که برخی تیم‌ها از گذشته به بازیکنان و فدراسیون بدهی دارند و با این شرایط آیا فدراسیون مانع حضور این تیم‌ها می‌شود یا خیر بیان داشت: سال گذشته به دلیل شرایط اقتصادی روی همه تیم‌ها فشار بود و سعی کردیم کمک کنیم، البته این بدان معنا نبود که تعهد را نادیده بگیریم، کمیته انضباطی خیلی جدی این مسئله را پیگیری می‌کند، موضوع بدهی به ورزشکاران را رسیدگی کردیم و رای صادر شد، البته ما در اجرا خیلی نمی‌توانیم ورود کنیم.

او افزود: در تلاشیم شرایطی به وجود آوریم که تیم‌هایی حاضر در لیگ با ورزشکاران و فدراسیون تسویه حساب کرده باشند، همچنین تیم‌هایی که بدهی دارند باید وضعیتشان را معلوم کنند و این را در جلسه هماهنگی اعلام خواهیم کرد، کمیته هم ورود می‌کند تا بچه‌ها به حق و حقوقشان برسند، تلاش می‌کنیم شرایطی به وجود بیاید که همه چیز خوب باشد و ورشکاران هم به حق و حقوقشان برسند.

مسابقات قهرمانی باشگاه‌های آسیا به احتمال فراوان در مهر برگزار شود

دبیر فدراسیون بسکتبال درباره زمان برگزاری مسابقات باشگاه‌های آسیا عنوان داشت: مسابقات باشگاه‌های آسیا احتمالا در مهر و به میزبانی چین برگزار می‌شود، هنوز به صورت دقیق برنامه این مسابقات و میزبان آن به ما اعلام نشده است، اما در حال حاضر نماینده ایران یعنی پالایش نفت ـبادان در حال آماده سازی برای این رقابت‌ها است.

او افزود: خانم‌ها هم قرار است در مسابقات غرب آسیا که از ۲۹ مرداد به میزبانی اردن برگزار می‌شود حاضر شوند، تیم ملی بانوان کشورمان هم در حال آماده سازی است و به امید خدا به این مسابقات اعزام می‌شود. همچنین ما منتظر اعلام زمان برگزاری مسابقات زیر ۱۸ سال آسیا هستیم، ایران میزبانی این مسابقات را بر عهده دارد و قرار بود این مسابقات برگزار شود، اما به دلیل برخی مشکلات برگزاری این مسابقات به تاخیر افتاد و هم اکنون منتظر دریافت نامه هستیم تا کار هایمان را انجام دهیم و بتوانیم برنامه ریزی‌های آن را انجام دهیم.

دبیر فدراسیون درباره دیگر برنامه‌ها بیان داشت: تیم ملی هم مدتی دیگر باید به مسابقات جام جهانی برود. پس از این مسابقات، کاپ آسیا را اواخر آبان یا اوایل آذر در پیش داریم، این مسابقات به صورت رفت و برگشت است و باعث می‌شود هواداران و میزبانی‌ها بیشتر شود که این مسئله در روند پیشرفت بسکتبال تاثیر دارد.

سالن افراسیابی برای مدت ۷ سال در اختیار فدراسیون قرار می گیرد

عماری درباره آخرین وضعیت سالن افراسیابی که قرار بود به فدراسیون بسکتبال تحویل شود بیان داشت: ما کار‌ها را انجام دادیم تا این سالن تحویل بگیریم، اما دوستان موانعی به وجود آوردند، ما قصد داشتیم دو میلیارد تومان برای این سالن هزینه کنیم تا هم کف پوش را تعویض و هم طول زمین را بیشتر کنیم، البته در این میان  مشکلاتی درباره نحوه واگذاری داشتیم.

او درباره مشکلات واگذاری گفت: پیشنهاد دوستان خیلی کوتاه مدت بود و آخرین پیشنهاد انجام شد و منتظر هستیم تا سالن را تحویل بگیریم، قرار است سالن افراسیابی برای ۷ سال واگذار شود تا در مرکز تهران میزبانی داشته باشیم. در این صورت هواداران بیشتر می‌آیند و فشار روی سالن آزادی کمتر می‌شود، خوشبختانه کار‌ها انجام شده است و به امید خدا تا یکی دو هفته آینده این سالن را تحویل می گیریم. البته پیش از این هم کار‌ها تمام شده بود و تا پای امضای قرارداد هم پیش رفتیم، اما در بحث واگذاری از شرکت تجهیز ابهاماتی وجود داشت که اکنون برطرف شده است و به امید خدا این کار انجام می‌شود.

فدراسیون‌ها در هیچ جای دنیا متولی استعداد یابی نیستند

او درباره فعالیت فدراسیون بسکتبال در بحث استعداد یابی بیان داشت: استعداد یابی یک موضوع خاص است، نگاهی که دوستان دارند با واقعیت متفاوت است، فدراسیون‌ها در هیچ جای دنیا متولی استعداد یابی نیستند و باشگاه‌ها کار‌های استعداد یابی را انجام می‌دهند، زیرا استعداد را کشف می‌کنند، پرورش می‌دهند و سود مالی و فنی می‌برند. در کشور ما  فدراسیون‌ها بیشتر وارد این مبحث می‌شوند و دفتر استعداد یابی وزارت هم تاکید دارد که چنین کاری انجام شود، ما هم کارهای زیادی در این زمینه انجام داده ایم. سال قبل مسابقات قهرمانی کشور و مدارس را رصد کردیم تا استعدادها را شناسایی کنیم. ۲۳ کارگاه برگزار و نفرات را ارزیابی کردیم، اما فدراسیون نمی‌تواند این افراد را نگه دارد و نهایتا باشگاه‌ها هستند که باید استعدادها را جذب کنند، با این حال این کار را انجام دادیم و پیگیر هستیم. استعدادیابی پروسه طولانی مدت دارد که به زودی جواب نمی‌دهد.

در رشته والیبال باشگاه ها به خاطر جذب حامیان مالی توانستد پیشرفت کنند، قصد داریم همین پروژه را برای بسکتبال پیش ببریم.

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

پايان کار مربي کروات در ايران/ تقدير رئيس فدراسيون جودو از ميسکويچ

خبرگزاری آریا- مربی کروات بعد از برگزاری دوره دانش افزایی تخصصی بانوان در استان فارس و یک روز تمرین با ملی پوشان در سالن شهید کبکانیان تهران فردا ایران را به مقصد کشورش ترک خواهد کرد.
به گزارش آریا به نقل از روابط عمومی فدراسیون جودو، ماریجا میسکویچ، مربی کروات که 21 مرداد ماه وارد ایران شده بود به مدت 6 روز در دوره دانش افزایی تخصصی بانوان در استان فارس شرکت کرد . او 27 مرداد به تهران آمد و در دو نوبت صبح و بعدازظهر در سالن شهید کبکانیان با ملی پوشان تیم ملی تمرین کرد .
حضور میسکویچ در همین مدت کوتاه، رضایت بانوان ایران را به همراه داشت.
او از سوی آرش میراسماعیلی، رئیس فدراسیون نیز تقدیر شد.
این مربی کروات ، فردا ایران را به مقصد کرواسی ترک خواهد کرد.

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

توضیح شهردار قم درباره خارج‌نشینی فرزندانش: آنها سفیران نظام هستند!| زندگی ساده‌ای دارم

فیلم: کار یکی از دختران گروه نینجا به بیمارستان کشید

کلیدواژه: فدراسیون بسکتبال تیم ملی بسکتبال

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۷۰۹۳۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • شما نظر دادید؛ بخشش محمدعلی نجفی تصمیمی صحیح یا اقدامی مشکوک؟
 • روایت اژه‌ای از زدوبند عجیب خودروسازان: خودرو را تنها به ۱۵ نمایندگی می‌دادند تا قیمت را بالا ببرند| دلار و ارز‌ها را هم تنها به ۱۵ صرافی می‌دادند| چرا امکانات در اختیار عده‌ای خاص قرار گرفته؟
 • روایت اژه‌ای از "زد و بند" عجیب خودروسازان و توزیع دلار و ارز؛ خودرو را تنها به ۱۵ نمایندگی می‌دادند تا قیمت را بالا ببرند| دلار و ارز‌ها را هم تنها به ۱۵ صرافی می‌دادند| چرا امکانات در اختیار عده‌ای خاص قرار گرفته؟
 • ۴ اقدامی که برای آرام کردن افراد مضطرب نباید انجام داد
 • توقیف «آدریان دریا» اقدامی غیرقانونی بود/ به دلیل تحریم‌ها نمی‌توانیم درباره مقاصد فروش نفت شفاف باشیم
 • طرح «هنر برای همه» وارد فاز جدید شد/ تخفیف در اجاره تالارها
 • اجرای دستور‌های الهی حکومتی و دستوری نمی‌شود /اجرای طرح‌هایی همانند همیار پلیس اقدامی ارزشمند و اصولی است
 • معاون اول قوه قضائیه: ارز ‌در اختیار عده‌ای خاص قرار گرفته
 • بازگشت بیش از ۱۳۰ دانشجوی ایرانی از ۱۰۰ دانشگاه برتر
 • یک شرکت خودروساز، خودرو را تنها به ۱۵ نمایندگی می‌دادند/ نباید ثروت‌ها در اختیار عده‌ای خاص باشد
 • آماده نشدن سالن مسابقات تیم زاگرس رادر آستانه حذف زودهنگام قرارمی دهد
 • جشن ازدواج آسان در سالن های ورزشی سپاه پارسیان/ سالن های ورزشی جهت ازدواج آسان تجهیز می شوند
 • جشن ازدواج آسان در سالن های ورزشی سپاه پارسیان
 • خطر اقدام نمادین در گام سوم کاهش تعهدات برجام
 • خطر «اقدام نمادین» در گام سوم کاهش تعهدات هسته‌ای ایران
 • چرا اقدامات و اظهارات دولت برای گام‌های ۶۰ روزه مناسب نیست؟
 • انتقاداز ارائه آمارهای مهاجرت‌نخبگان
 • انتقاد ازارائه برخی آمارهای مهاجرت نخبگان
 • بسیاری از نخبگان دانشگاهی به کشور بازگشته‎اند